MIXED PICKLES T 18 december 2002 81e jaargang nr. 10 ingelegd door Willem Adriaansz, w.adriaansz@zonnet.nl DECEMBER Volgens Pickelaars gevoelswaarde is de wintertijd amper ingevoerd. Niettemin is de laatste maand van het jaar - op de dag waarop hij u schrijft - inmiddels wél voor meer dan de helft voorbij. In drie speelzondagen is het onwaarschijnlijkste voetbalgebeuren op Goed Genoeg net niet gebeurd: dat na drie achtereenvolgende thuiswed strijden met drie keer 1-0 winst 9 punten bijgeschreven konden worden. Tegen Hollandia en Tonegido ging het nipt goed en tegen Elinkwijk nipt fout, omdat de 1-0 voorsprong in de eindfase van de wedstrijd moest worden prijsgegeven (1-1). Maar 7 punten uit 3 wedstrijden is ook mooi. Vooraf had Pickelaar er voor getekend. Meer of minder halverwege de competitie mag onze hoofdmacht even op adem komen. In een vertekende stand op 13 punten afstand van lijst aanvoerder Turkiyemspor en op 7 punten afstand van de 'derde van onderen' is er nog veel mogelijk. Zorgelijk is de positie van AFC zaterdag; toch ook een vlaggenscheepje. Maar op de dag dat u deze Schakel ter hand neemt (vermoedelijk op donderdag 19 december) duurt het geen twee weken meer of iedereen is in het nieuwe jaar nog ongeslagen. CITAAT "De pijn van de confrontatie is het begin van de oplossing". (Job Cohen, burgemeester van Amsterdam). RECHTZETTING Opmerkzame lezers zal het niet licht ontgaan zijn, dat het openingspickeltje van deze rubriek sinds jaar en dag direct gevolgd wordt door een citaat dat altijd in relatie staat tot het daaraan voorafgaande. Die betrekking kan verschillend van aard zijn. Het gekozen citaat kan een bevesti ging zijn, twijfel zaaien of de M.P.-opening zelfs onderuithalen. Pickelaar memoreert dit omdat er 4 weken geleden iets verkeerd is gegaan. Van hoger Schakelhand werd er toen in de Mixed Pickles een foto opgenomen, die geplaatst werd na de inleiding en vóór het citaat; waardoor het geciteerde terechtkwam als onderschrift van de geplaatste foto. De relatie met het openingsstukje werd daardoor volkomen verbroken. Pickelaar nam er fronsend kennis van. PERSTAFEL Voorafgaande aan thuiswedstrijden van ons vlaggenschip zit Pickelaar aan aan de perstafel om het journaille te voorzien van relevante informa tie. Het plezante daarvan is voor Pickelaar mede, dat hij aldus doende zelf ook bij blijft. Bij de koffie met gebak - steevast bedekt met marsepein in de clubkleuren van onze bezoekers - hoort hij dus wel eens wat. Zo kwam er onlangs over tafel een verhaal van rode kaarten in het betaalde voetbal. Recent was zo'n prent (wegens sjorren aan en duwen van de scheidsrechter) aanvullend door de KNVB-strafheren 'beloond' met een schorsing van 4 weken. Een andere rode kaart (voor een zoen op arbi trale wang) werd gehonoreerd met 8 weken schorsing. De conclusie lag voor de hand: bij eigenrichting van de scheids ben je als speler beter af met een oplazer dan met een kusje. Overigens was de belangstelling van de Amsterdamse en Noord-Hollandse verslaggeverij voor AFC - Tonegido nihil. Alle media zaten die middag bij Turkiyemspor - Baronie. Dat had Pickelaar nog niet eerder meegemaakt. KAARTENFESTIVAL Over gele en rode kaarten gesproken: Pickelaar kan weinig waardering opbrengen voor de kaartenoogst van onze selectiespelers in de eerste seizoenhelft. Een gele voor een wat ongelukkig uitgevallen charge: het kan gebeuren in een contactsport. Maar voor bewuste 'professionele' overtredingen heeft Pickelaar - zeker bij de amateurs - in het geheel geen begrip. En geel oogsten voor babbelen tegen de scheidsrechter oor deelt Pickelaar als dom. De referee, die zich laat 'omlullen', moet nog geboren worden. En uit het veld gestuurd worden na 2-maal geel of - nog erger - direct met rood hoort in Pickelaars visie bij AFC niet voor te komen. Wat hem betreft mag AFC zich hierover intern beraden. B.B. Hoe nu verder met Pickelaars gehaktballencultus? Hij gunde Argon zijn broodjebal-prijs (en op de ranglijst een plek boven de onderste drie), maar de ballenkoers is nu echt gelopen; of, om in reclamejargon te spreken: "nu even niet". Pickelaar sluit echter niet uit, dat hij in het nieuwe jaar her en der nog wel eens besmuikt een balletje zal consumeren. Maar spreek hem er alsdan niet op aan. Laat hem in vrede leven, met of zonder 'broodje bal'. JARIGE Pickelaar stelt deze aflevering samen op maandag 16 december; zijnde de Schakel-deadline. Na voltooiing van dit inlegwerk heeft hij met Pic- kelaarse het eigen pand verlaten en zich gerept naar een jarige AFC-vriendin, die nogal muzikaal schijnt te zijn en een kroonjaar heeft bereikt. Even geluk gaan wensen derhalve. Daarbij laat hij het hier, want verder gaat het u niets aan. EPILOOG De tijd gaat snel en binnen luttele weken gaan de dagen weer lengen. Pickelaar constateert dat de 21-ste eeuw al een eindje op streek raakt. Waar dat mogelijk is wenst hij u een veilige overstap en een goed 2003; ook al heeft hij dat niet in de hand. Tot ziens in lichtere tijden.

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 7