Koninklijk Kienen Klaverjassen Sixes Damesj aardiner Zaalvoetbal senioren Twee voor Twaalf 18 december 2002 81e jaargang nr. 10 Het Parool besteedde in haar PS-bijlage van 22 november jl. aan dacht aan de voor de tweede wereldoorlog in Amsterdam bekende joodse voetbalvereniging AED (Allen Een Doel). Naast deze club speelden in de jaren voor de oorlog een tweetal andere verenigingen met vrijwel uitsluitend joodse spelers en wel Hortus en Wilhelmina Vooruit. In het genoemde artikel wordt vermeld, dat aan het eind van het seizoen 1938-39 AED een beslissingswedstrijd moest spelen tegen de politie APGS. Deze wedstrijd werd voor een uitverkocht huis gespeeld op het toenmalige AFC-terrein aan de Zuidelijke Wandelweg. AED won deze wedstrijd en volgens de verslaggever van het Parool volgde de huldiging in het clubcafé op het Waterlooplein en is men toen getuige geweest van de meest massale joodse nationale manifestatie in Nederland. Het zal u bekend zijn, dat de bovengenoemde verenigingen na de tweede wereldoorlog een fusie aangingen en thans spelen als WVHEDW. In de Metropool Sport van afgelopen maandag is een uitgebreid interview opgenomen met ons lid John Bosman, een interview dat u beslist moet lezen. John gaat uitvoerig in op de tragische gebeurtenis van 2001 en de gevolgen voor hemzelf, echtgenote en dochter. De AFC heeft hier weinig aan te voegen en hoopt, dat de door de leden van AFC te geven vriendschap John kracht zal geven het verlies van Kevin te kunnen verwerken. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg t.w.: Nicolaas van Ommeren (18/12) - Ger Bogaers (21/12) - Ernst Werner (23/12 - 82 jaar) - Jacques Parson (23/12) - Dick Huisman (24/12) - André Wijnand (26/12) - Nico Leloux Jr. (26/12) - Jack van Gelder (27/12) - Tom Swart (6/1) - Jacques Mellegers 6/1) - Karei de Graaf (8/1) - Roel Ridderikhoff (8/1) - Henny Kottman (9/1) - Henk Dik (11/1) - Ron Limburg (13/1) - Hans Rodenburg (16/1) - Jos Kemna (16/1) - Edwin Geluk (16/1) - Jacques v.d. Glas (16/1). Aan al deze jarigen onze welgemeende gelukwensen. Dan ben ik aan het einde gekomen van mijn laatste column in het jaar 2002, een jaar waarin het de AFC goed ging. Ik wil besluiten u allen, met degenen die u dierbaar zijn. Prettige Kerstdagen te wensen en een Gelukkig 2003. Johan de Bie Op vrijdag 20 december a.s. vindt op AFC weer het traditionele kienen plaats en wel ten zesde male onder de bezielende leiding van het kien dream team bestaande uit Ron van Doesburg, Ronald Koster, Lou Hekster, en Roy van Dijk. En zoals bekend is AFC's kienavond royaal gedoteerd, dankzij een aantal vaste gulle gevers. Elk van de zes ronden kent /loo/i/prijzen, extra prijzen en verrassingsprijzen. In het verleden gingen al parfumerie, horloges, een gitaar, een fiets, kaartje voor een wedstrijd van Ajax, een op maat gemaakte blazer, wijnen, wild, textiel, grif over de tafels. Zoals u weet is de absolute kraker telkens de hoofdprijs van de 6de en tevens laatste ronde, doorgaans een reis voor twee personen. Elk jaar treft de kiencommissie ook weer vele nieuwe en onbekende gezichten aan, terwijl toch altijd duidelijk gesteld wordt dat het evenement bedoeld is voor en door AFC-ers en niet voor aangetrouwde tante Trees en de voogd van de minderjarige ex- vriendin van wijlen ome Piet. Daarom zal de commissie dit jaar als vanouds strenge toegangscontroles gaan hanteren. Hoe zit dat nu? De drie gouden kienregels: De kien(st)er is minstens 18 jaar. De kien(st)er is lid of donateur/donatrice van AFC. De kien(st)er is wederhelft of levenspartner van een lid of donateur/ donatrice van AFC. In alle gevallen waarin deze regels niet voorzien, beslist de com missie. Voorts zal steekproefsgewijs op AFC-lidmaatschapskaart gecontroleerd worden of iemand lid dan wel donateur is. Dit houdt in dat als u uw contributie of donatie nog niet voldaan heeft, u geen recht heeft om aan het kienen deel te nemen. Neemt u de kaart dus mee! In ieder geval, wordt het dit jaar vrijdag 20 december, aanvang 20.00 uur, supergezellig en zal de prijzentafel weer rijkelijk gevuld zijn, tot en met de paperclips, portemonneetjes, sleutelhangers en punten slijpers aan toe. Op die dag kunt u zich overigens te AFC vanaf 18.00 tot 19.30 uur te goed doen aan een aangeklede zuurkoolstamppot of kipsateetje. Meldt u dat wel even van te voren aan sociëteituitbaatster Netty van der Meent (020-6445575). Er hangt ook een inschrijflijst naast de bar. Wij zien u dit jaar vlak voor Kerst hopelijk weer terug. Namens de Kiencommissie, Nicky Hekster Ook dit jaar organiseert ATC het jaarlijkse klaverjastoernooi. Op maandagavond 30 december bent U van harte welkom in ons clubhuis, alwaar wij om 20.00 uur gaan beginnen. Inschrijven zoals gebruikelijk op de lijst in het clubhuis of telefonisch bij Elly Coorengel, 020-6419463. Woensdag 1 januari staan de traditionele Sixes op het programma. De afgelopen 2 jaar gingen de Sixes niet door vanwege de weers omstandigheden. Nu wordt het, zo is met de weergoden afgesproken, schitterend weer. Natuurlijk hebben we allemaal staan te popelen om de Sixes weer te kunnen spelen. Eindelijk is het zo ver. Om 10.30 uur begint het voorprogramma. Natuurlijk met koffie, oliebollen en andere lekkernijen, maar ook metOm 11.00 sharp (in verband met de nieuwjaarsreceptie later op de dag) starten de wedstrijden. Na afloop de wel zeer aangeklede prijsuitreiking. Maar voor de mooie prijzen alleen wordt natuurlijk niet alleen gespeeld. Het gaat om de eeuwige roem. Wie heeft ooit de Sixes gewonnen? Wie werd, buiten Ab Springer, gekozen tot beste speler? Wie heeft ooit meegedaan? Nooit? Dan wordt het hoog tijd. De Sixes, voor alle piepjonge en iets minder jonge senioren. Voor het meest complete team een extra prijs. Uiteraard zijn alle supporters ook van harte welkom. I Op 17 januari wordt het Damerjaardiner gehouden in het Hilton Hotel in Amsterdam. Dit is de 29ste keer dat de dames van AFC de oprichting van de club meevieren op hun eigen wijze. Iedere vrouw die een binding heeft met AFC is van harte welkom. U kunt zich melden en tevens uw tafelkeuze opgeven bij onderstaande nummers. Sylvia Gehring - Konings 020 6416185 Agnes Reddering- Postmaa 020 6440452 Henny Somers - Blekemolen 020 6433325 Op zondag 5 januari kunnen we de zaal in. En wat voor zaal. De Emergohal in Amstelveen is bijzonder gezellig en uitermate geschikt om al het AFC-talent volledig tot z'n recht te laten komen. Op 2 velden zal door 2x 8 seniorenteams de gehele dag door worden gevoetbald. In de ochtend (10.00 - 14.00 uur) spelen de volgende teams: Zaterdag 3, 4, 6 en 7, alsmede zondag 4, 5,10 en 11. De teams dienen uiterlijk om 9.30 uur in de zaal aanwezig zijn. Voor koffie, frisdrank en broodjes wordt gezorgd. In de middag (14.00 - 18.00 uur) komen de volgende teams in het veld: Zaterdag 2, 5, 8, Zondag 6, 8 en 9, Veteranen 1 en 2 De teams dienen uiterlijk om 13.30 uur in de zaal aanwezig te zijn. Voor koffie, frisdrank en broodjes wordt gezorgd. Graag tot zondag 5 januari as. Vergeet niet op goed schoeisel te komen! Namens het Comité, Sebo, Frans, Fred, Marcel en Machiel. De jaarlijkse bijeenkomst vindt plaats op zaterdag 11 januari. Geno digden krijgen binnenkort een schriftelijke uitnodiging. 5

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 5