Bestuursmededelingen 18 december 2002 81e jaargang nr. 10 CONTRIBUTIE Op het moment van schrijven (15 december) hebben 1440 leden en donateurs aan hun verplichtingen voldaan. Een beter resultaat dan vorig seizoen op dit moment, echter de club is gegroeid, dus zo'n tweehonderd (200) leden en donateurs hebben nog niet betaald! Ik weet niet wat u daar van vindt, maar ik vind het schandalig! Men is lid van een vereniging en daar hangt nu eenmaal een verplichting aan. De spelende leden, die nog niet betaald hebben, hebben inmiddels een acceptgiro, inclusief toeslag, ontvangen; gebruik deze en niet de acceptgiro die al in juli is verstuurd. Uiteraard kom ik veelal dezelfde namen tegen als de afgelopen seizoenen, of is dit toeval? Na 1 januari 2003 worden deze leden uit de opstellingen gehaald en worden de namen gepubliceerd! De niet-spelende leden, donateurs en leden waar afspraken mee gemaakt zijn, hebben geen nieuwe acceptgiro ontvangen, maar ik reken er op dat ook zij hun verplichtingen en afspraken snel zullen nakomen. Overigens is het niet de bedoeling dat men, zonder overleg, in termijnen gaat betalen. Dit kan slechts na overleg met de 2e penningmeester. Nieuwe leden dienen hun contributie het eerste jaar direct te voldoen, dus is een regeling niet mogelijk. Ook staan er nog wat boetes open, wilt u zo sportief zijn deze zelf te betalen en daar de club niet voor op te laten draaien. Kortom een "gezellig" stukje om te schrijven, maar gelukkig hebben 1440 leden en donateurs wel voor een hoop inkomsten gezorgd. De contributies luiden momenteel: Volleden 285,= 60+ 150 Jong senior 235,= Jeugdleden 220,= Bovenstaande bedragen exclusief entree en overschrijving. Donateurs worden vriendelijk verzocht minimaal 85,= over te maken. Edwin Geluk, 2e penningmeester ENQUÊTE Zoals reeds in de vorige Schakel werd aangegeven zijn er in totaal 163 ingevulde enquêteformulieren ontvangen; dat betekent dat bijna 10% van onze leden en donateurs aan deze enquête heeft meegewerkt. Sommigen zullen zeggen "dat valt reuze mee", anderen vinden dit percentage waarschijnlijk ronduit teleurstellend. In ieder geval heeft de enquête wel interessante informatie en nieuwe feiten opgeleverd. Zo constateerden wij dat van de 163 ontvangen formulieren ons clubblad de 'Schakel' door 132 enquêtedeelnemers aandachtig gelezen wordt, door 28 oppervlakkig en door 3 in het geheel niet, 55 vinden de kwaliteit van de Schakel zeer goed, 93 goed, 11 redelijk en 4 hebben geen mening. De rubrieken in de Schakel blijken door de enquêtedeelnemers percentueel als volgt te worden gelezen: Red-aktueel (77%), AFC's 'Bie'-zonderheden (86%), Mixed Pickles (56%), Uit de Oude Doos (57%), Was er nog wat? (58%), Wedstrijdprogramma (75%), Uitslagen (70%), Verslag "ons eerste" (73%), Medische commissie (53%), Jeugdrubriek (55%), Wedstrijd verslagen senioren (47%) en tenslotte Wedstrijdverslagen jeugd (49%). Met betrekking tot de website van AFC vielen de volgende meningen te noteren. 30 kijken nooit want ze hebben geen internetaansluiting, 15 kijken niet want ze hebben geen interesse, 57 kijken soms en 61 kijken regelmatig. De kwaliteit van de website wordt als volgt ervaren: 5 vinden het matig, 9 redelijk, 63 goed en 41 zeer goed. En dan de teletekst-pagina 515 op AT5. 36 kijken nooit (zij wonen buiten de ontvangstbereik van AT5), 43 nooit (zij hebben geen interesse), 47 soms en 37 regelmatig, 9 vinden het gebodene matig, 40 redelijk, 31 goed en 4 zeer goed. Tenslotte de Persmap. 9 Enquêtedeelnemers hebben hem niet gele zen, 37 hebben hem doorgebladerd en 117 hebben hem aandachtig gelezen. Niemand kwalificeert de Persmap als matig, 9 vinden hem redelijk, 56 goed en 89 vinden hem zeer goed. 21 zouden hem volgend jaar niet opnieuw willen of hoeven te ont vangen, 115 willen hem graag opnieuw ontvangen, 23 eveneens doch zonder e 2,50 contributieverhoging en 4 geven hierover geen mening. Bovendien konden de volgende feiten worden genoteerd: van de 163 ingestuurde formulieren waren 34 afkomstig van ouders van jeugdleden, 5 nieuwe leden voor s.c. "the Reds" hebben zich aangemeld, 4 nieuwe adverteerders voor ons clubblad "de Schakel", 1 nieuwe bordsponsor en 3 nieuwe donateurs. Meer dan 10 respondenten vonden het een kwalijke ontwikkeling wanneer uit bezuinigingsoverwegingen de namen van jeugdleden bij de opstellingen niet meer in de Schakel zouden worden vermeld, 15 enquêtedeelnemers verzochten de afgelastingen op zaterdag en zondagmorgen op de website en/of AT5 te vermelden, 12 enquête deelnemers zijn van mening dat de AFC-Persmap te duur is en/of zijn van mening zijn dat de Persmap niet naar alle leden behoeft te worden ingestuurd en 16 AFC'ers meldden zich aan om iets voor de club te gaan doen, zoals bijv. hersteltrainer, elftalleider, scheidsrechter bij jeugdwedstrijden, commissielid, bestuurslid, enz. enz. of zoals door één inzender werd verwoord "ik wil wel wat doen, maar ik weet nog niet wat", een moeder van een jeugdlid vindt de informatie in de Schakel onoverzichtelijk en heeft een plan om daar verbetering in aan te brengen, een AFC-Ridder besteedt uitvoerig aandacht aan het beantwoorden van de vragen en merkt op dat het vragen van de naam onverstandig is geweest omdat respondenten zich dan doorgaans beknot zouden voelen in de mate van uitingsvrijheid, enz. enz. In ieder geval zullen de mensen die zich aangemeld hebben om iets voor de club te gaan doen door het AFC-bestuur in de tweede helft van het seizoen 2002-2003 worden benaderd. Samenvattend, wellicht moeten wij toch stellen dat te weinig AFC'ers hebben "meegedaan" en daardoor kennen wij helaas de mening van de zwijgende meerderheid niet. Toch heeft de enquête wel interessante informatie en nieuwe feiten opgeleverd. Derhalve, na verloop van tijd, voor herhaling vatbaar. AFGELASTINGEN Zoals via de enquête duidelijk is geworden hebben kennelijk veel AFC'ers behoefte aan een betere service met betrekking tot de informatieverstrekking over afgelastingen van wedstrijden en trainingen, omdat het huidige telefoonnummer 6444350 vaak onbereikbaar is. Dankzij bemiddeling van Michiel Herter, vader van onze pupillen D-8 jeugdspeler Willem Herter, is het bestuur van AFC er in geslaagd voor deze problematiek een (voor AFC vriendelijk) bedrijf te interesseren, waarvoor onze dank. Via Palthe Stomerijen zullen vanaf 1 januari 2003 circa 100 telefoonlijnen beschikbaar worden gesteld om de leden van AFC de benodigde informatie te verstrekken. Je belt het gratis nummer 0800-0235373, hebt altijd rechtstreeks verbinding en ontvangt binnen één minuut de benodigde infor matie of wanneer je dat zou willen kun je een sms-bericht inzake eventuele afgelasting ontvangen. Het bestuur van AFC zal deze verbinding met Palthe Stomerijen aangaan voor een proefperiode van 1 januari t/m 31 maart 2003 teneinde per die datum te kunnen evalueren of één en ander naar tevredenheid van de leden van AFC en van Palthe Stomerijen functio neert. Noteer in ieder geval voorlopig het afgelastingennummer 0800- 0235373 in je agenda of sla het op in het geheugen van je telefoon. BENOEMING Onlangs is bekend geworden dat Peter van der Waart, gedurende de laatste 10 seizoenen actief als trainer/coach van de zaterdag 1, voor het seizoen 2003-2004 een contract als trainer/coach heeft onder tekend bij zondag Eerste klasser De Kennemers uit Beverwijk. Het bestuur van AFC feliciteert Peter van harte met deze benoeming, wenst hem veel succes, zowel in de afronding van het huidige seizoen bij AFC, als het aankomende seizoen bij De Kennemers. 3

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 3