Sinterklaas bij AFC libero Julien Peschar stuwde zijn team naar voren - na een prachtige solo van Bob v/d Driesschen scoorde hijzelf de gelijkmaker - waarna aanvoerder Jasper Ham in twee opeenvolgende minuten succesvol was. Wat een prestatie. Goed gedaan jongens en wat een collectieve inzet. Ik ben trots op jullie! De laatste competitie wedstrijd tegen nummer laatst, KBV, werd helaas afgelast, zodat de derde en niet de tweede plaats kon worden bereikt. Het najaarsseizoen zit er op. Hier de resultaten: Competitie: 4 gewonnen, 2 gelijk, 3 verloren 14 punten. Vriendschappelijk: 4 gespeeld, 4 gewonnen Toernooi: 3 gespeeld, 3 gewonnen Al met al een topprestatie. Fijne feestdagen Coach Op 4 december was het feest Ik ben op AFC geweest Eerst werd er gevoetbald op het veld En daarna was ik dan besteld Het clubhuis werd gevuld met jeugd Dat deed de oude man veel deugd Honderd tachtig spelers bij elkaar het worden er meer, ieder jaar. De Champions League, net 6 geweest Vonden het een heel spannend feest De World Cup, die iets ouder zijn Vonden het ook nog heel erg fijn De Efjes, zeventig in totaal Maakten toch wel wat meer kabaal Het wachten duurde ook wel lang En Efjes zijn voor niemand bang. Maar goed, na zo een drie kwartier Van veel lawaai en veel plezier Ben ik toen maar weer weggegaan Want ik had echt mijn plicht gedaan. Eén opmerking wil ik nog maken En die moet echt de ouders raken Veel kinderen zijn snel opgestaan En voor de Sint nog weggegaan. Dat was niet leuk zo 'n lege zaal Want ik bleef er voor allemaal Maar ja, misschien de volgende keer Gebeurt dat dan wellicht niet meer. AFC is ook de club van Sint Waar hij het prettig toeven vindt Dus zijn wij weer samen met elkaar Op AFC, het volgend jaar. Sinterklaas en Pieten 18 december 2002 81e j aargang nr. 10 7 december: Peru - Frankrijk 2 - 1 Ik kan me niet herinneren dat Peru ooit zo'n bliksemstart heeft gehad. In de ijzige kou verovert Peru-speler Stijn van Dalen in de 2e minuut de bal, slalomt langs drie Fransen, krijgt nog een trap tegen zijn been, maar blijft nog nét overeind om op een meesterlijke manier met buitenkantje rechts de 1-0 binnen te tikken. Lang kunnen de Peruvianen er niet van genieten, want na een slechte ingooi komt de bal voor de voeten van een Fransoos die op het vijandelijke doel afstormt en meedogenloos voor 1-1 zorgt. Vanaf dit moment wordt het pas echt spannend. Vele kansen aan beide kanten. Alles kan nu nog gebeuren. Twee harde schoten van Peru's Buck van der Kolk worden gesmoord in de Franse verdedigingsmuur. Allard van de Bergh en Mick van Dijk moeten enorm hun best doen om de snelle blonde aanvaller van Frankrijk tegen te houden. Mats Ouwehand, dapper als hij kan zijn, gooit zich nog een keer tussen een aanvaller en zijn eigen doel, waardoor Frankrijk weer niet kan scoren. De vaders van Peru staan intussen langs de zijlijn met het klamme zweet in hun handen. Dan krijgt plotseling Allard een wereldkans, maar schrikt er zo van dat hij pardoes naast schiet. En dan is het zo ver: na een uittrap van invaller Jelle komt de bal bij de Peruviaanse topscorer Buck van der Kolk, die als in een droom twee Fransen omspeelt en onweerstaanbaar met zijn linkerbeen scoort. 2-1 voor Peru! Wat een wereldgoal! In de 2e helft speelt het gevecht zich voornamelijk op het middenveld af. De wedstrijd gaat gelijk op, kansen over en weer. Misschien zet Peru wel iets meer druk, maar Frankrijk is taai, héél taai! De Blauwen krijgen nog een paar geweldige kansen, maar het mag niet baten. Eindstand 2-1 voor de Zuid-Amerikanen! Geweldig gedaan, jongens! Roel van Dalen Camiel Hekster was 'pupil van de week'bij AFC-Elinkwijk. Voor het doel van Hollandia staan John Bosman en Dennis Purperhart in afwachting van de genomen corner. 16

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 16