18 december 2002 81e jaargang nr. 10 Hard gras dus. Maar we wisten er goed mee om te gaan. Al na 1 minuut was een mooi uitgetikte aanval succesvol via Mitchell. En invallers Yrishar en Oussama maakten daar voor rust zeer verdiend 3- 0 van. Hartverwarmend, wat we langs de lijn wel prettig hadden gevonden, was het spel allemaal niet, maar beter waren we wel. En slimmer met de lastige veldomstandigheden. Na de opwarming in de kleedkamer liet Tsjerk zien waarom hij eigen lijk spits is, ook al zat het de laatste weken niet mee. En maakte Xave- rio de vijfde, even het idee dat het toen ook kon doorlopen naar 10, maar dat bleek ijdele hoop. Sterker nog, alle verdedigers waren plots ijspegels en zo liep zo'n zandhaas ze allemaal voorbij voor de tegen treffer. Iedereen meteen weer ontdooit en we speelden het verder keurig uit. Goede overwinning, nu met een duidelijke score, en oh, wat is een warme douche dan lekker! Wel wat verwarring in het veld, Zandvoort speelde zonder rechts- en linksbuiten, interessant maar niet succesvol. Daar kon je geen choco lade van maken, gelukkig hadden wij die wel. Frank de Munnik 7 december: RKDES Dl - AFC D2 Het was een heel erg koude zaterdagochtend toen de D2 tegen RKDES speelde. De 1ste keer dat de handschoenen weer werden aangetrokken. RKDES stond maar 3 punten boven ons uit; veel meer wedstrijden, dus de tegenstander kon niet erg goed zijn. Maar van onderschatting was geen sprake, want deze jongens waren erg groot. In het begin maakte we de 1-0 al. Gautam draaide goed door passde naar Dirk die zijn man uitspeelde en scoorde. De 2de kwam snel daarna uit een corner die makkelijk door Robin werd ingetikt, daarna liep het niet zo lekker meer, wat ook resulteerde in de aansluitings treffer uit een corner. Met veel getrek en een beetje hulp van de wind ging hij er in. Maar we hielpen ze al snel uit die droom. Door Justin die uit veel gepiel in het strafschopgebied uiteindelijk het net vond. In de 2de helft veel balverlies maar toch mooie goals van Ivan en uit een counter Robin nog een mooie goal. Al met al een goede wedstrijd. Iets minder balverlies en iets meer doordraaien dan winnen we volgende week van Neerlandia. de aanvoerder D3 Frits Barend 7 december: AFC D3 - Buitenveldert D2 20-0 Schijnt dat Frits vindt dat hij veel verstand van voetbal heeft, en dat ook nog steeds probeert te bewijzen bij onze buren van de Boelelaan. Ach zo heeft iedereen wel een droom, maar op de uitslagenlijst daar moeten ze voor de tegenstander toch meestal twee posities inruimen. Misschien niet bij de dames, daar is hun reputatie groot. Dat we niet al te veel tegenstand behoefden te verwachten wisten we dus al natuurlijk naar de ranglijst kijkend. Wij hadden al ongeveer net zoveel doelpunten voor als zij tegen. En we hebben echt ons best gedaan ons het zelf zo moeilijk mogelijk te maken. Randall uitgeleend aan de D4 en daarom David en Rio achtereenvolgend op doel. Heel komisch dat die twee ook nog de meeste doelpunten scoorden in de helft dat ze wel in het veld stonden. De verdedigers in de aanval, en de aanvallers dus in de verdediging. Althans in de tweede helft. Goede tactische vondst want in de rust stond het pas 7-0. Extra opdracht: niet meer dan driemaal de bal raken. En dan nog. We deden toch echt ons best om ons in te houden met Daan als voor beeld. De man van het slimme passje in plaats van de doffe dreun tegen het net. En hij deed er echt alles aan, alleen op de keeper af maar wanhopig om zich heenkijkend naar een medespeler om op af te spelen. Niemand, en toen moest ie wel! Dat smaakte naar meer, dus in één wedstrijd meer gescoord dan in de twee seizoenen hiervoor. Oefenpotje, maar keurig uitgespeeld. Nog een weekendje en dan zijn we ongeslagen winterkampioen! Dat is een mooie droom die uitkomt! Frank de Munnik AFC E8 - HFC E8 De eerste paar minuten na de aftrap was het nog niet duidelijk wie de betere ploeg was. Aanvalsgolven aan beide kanten van het veld. Maar al snel kwam daar ineens Mendel van der Ploeg als een duveltje uit een doosje en scoorde pardoes een heerlijke, droge goal: 1-0! Maar HFC liet zich daardoor niet uit het veld slaan. Met name hun rechts buiten was erg goed, maar hij had natuurlijk wel het probleem wat alle rechtsbuitenspelers hebben als ze tegen ons spelen. Je staat dan namelijk tegenover Philip Ladiges en dat is heus geen pretje! Onze aanvoerder kom je nu eenmaal niet zo eenvoudig voorbij! Vooral Ismaïl Filali stond naast Philip heel goed te verdedigen, maar hij moest wel zijn tanden laten zien. Ondanks een enorme knal van Jim my Dwinger die in de handen van de keeper terechtkwam, werd HFC alsmaar sterker. Micha Heilbron ging er nog een keer hard in, maar kreeg de bal nét niet bij de spitsen. Een vrije trap van Philip ging nog wel langs het HFC-muurtje, maar helaas ook langs het vijandelijke doel. Toch bleef het AFC-middenveld van Micha, Olivier de Jong en Amos Keestra goed naar de bal kijken en overspelen, alhoewel Oli vier hardnekkig bleef denken dat hij mid voor was. Ondanks dat we hierdoor eigenlijk geen centrale middenvelder hadden, was het ook even heel nuttig. Philip bevond zich ineens rechtsvoor en leverde op leven en dood een gevecht met een verdediger van HFC. Daarna zette hij voor, waarna Olivier de 2-0 kon intikken. Na de rust stonden we even onder druk, maar met name Mees van Dalen liet een paar geweldige verdedigingsacties zien. Toen was het tijd voor een tactische vondst: Jimmy op goal en onze keeper Jerry van Bekkum als rechterspits. Ondanks dat HFC uit een corner nog 2-1 scoorde, stond onze verdediging toch als een rots in de branding. Ismail, Mees en Philip waren onze drie 'mannen of the match!!! Vlak voor het einde nam Philip een vrije trap richting het HFC-goal en Jerry tikte de bal meesterlijk achter de keeper: 3-1. Even zag ik een schim van Patrick Kluivert in zijn actie. De enige die niet meespeelde was Rogier van Leeuwen. Hij was ziek, maar ingepakt in dikke jassen en dassen is hij toch gekomen om zijn team aan te moedigen. Gewel dig, Rogier! Ik denk dat iedereen heel blij was dat je er toch was! Onze volgende wedstrijd tegen AMVJ wonnen we vorige week met maar liefst 13-0. Het gaat goed met de E8! Roel van Dalen 7 december: AFC Ell - Amsteveen/Heemraad E5 Vandaag moeten we tegen Amstelveen/Heemraad E5, uit hebben we daar net verloren. Als we nog voor de tweede willen gaan moeten we winnen! We beginnen goed wat na 12 minuten een heel mooi doel punt van Noah oplevert een schitterend schot in de kruising. We spelen 9 tegen 9 vanwege de kou. Pieter staat naast Willem en Noah in de verdediging en dekt zijn mannetje zeer goed maar dan na een fout op het middenveld is hij zijn man even kwijt en daar komt helaas meteen een doelpunt uit. Na een goede aanval via het midden veld Henk, Thijs op Roderick naar Ekim en terug naar Roderick die in zijn draai net het doel niet vindt.Jammer goede aanval. Dan weer een schot van Roderick gestopt door de keeper.Roderick was niet helemaal in zijn goede doen door de griep van afgelopen week, hij staat dan ook soms balletjes te wachten en daar scoort hij gelukkig dan toch de 2-1 uit. Jordi staat ook weer een goede wedstrijd te keepen maar daar heeft de tegenstander maling aan en scoort uiteindelijk toch nog 2-2. We krijgen dan nog een aantal kansen die helaas niet benut worden. Tinus van Teunenbroek 7 december: AFC F-4 - Pancratius F-2 3-1 (0-0) Dat AFC een 'angstgegner' van Pancratius is, was al in het competitie verloop duidelijk geworden. Pancratius verloor, net als AFC, alleen van de ongeslagen koploper Roda 23, en van AFC in de eerste competitie wedstrijd! 8 Duels, 15 punten. AFC verloor ook drie maal, maar speelde ook nog twee maal gelijk, de rest werd gewonnen. Met een overwinning kwam de tweede plaats in beeld en zou Pancra tius op één punt worden benaderd. DCG daarentegen zou worden gepasseerd als ook zij punten zouden verspelen. Spannend dus. AFC had dan ook gedurende de gehele wedstrijd het betere van het spel, maar verprutste maar liefst 5 kansen op rij. Robert Kuyper, Bob v/d Driesschen en Jasper Ham verzuimden in hun taak tot een succes volle afronding te komen. En wanneer je niet scoort, geldt in voetbal wetten dat je er dan één om de oren krijgt. Diep in de tweede helft ontstond door een misverstand achterin in een soort klutsbal de onge lukkige tegentreffer. Het leek of AFC dit nodig had en met briljant aanvalsspel sloopte AFC binnen 5 minuten haar tegenstander. AFC voerde de druk op en 15

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 15