Routebeschrijving Argon KNVB-veteranen 4 december 2002 81e j aargang nr. 9 de tegenstander, die enkele weken eerder in Hoorn tegen AFC pas in de slotminuten op karakter langszij (2-2) wist te komen. In tegenstelling tot de hooggespannen verwachtingen start de wedstrijd in een laag tempo. De ploegen tasten elkaar wat af, de passing is slordig. Langzamerhand gaat het tempo omhoog en komt er wat meer in lijn in het aanvalspel. AFC is sterker en drukt Hollandia terug in de verdediging. De ogen zijn natuurlijk vooral gericht op John Bosman die strak en goed gedekt wordt door Dick Knijn. Bosman wordt uitdrukkelijk in het spel betrokken en zijn passes verraden zijn kwaliteit en langdurige ervaring. In de 22e minuut onderstreept Hans Geerlings de Amsterdamse dadendrang, maar zijn vlijmscherpe schot mist het doel op een haar. Even later lijkt Peter Neuvel voor Hollandia te gaan scoren na een misverstand in de AFC- defensie, maar zijn schot is onnauwkeurig. De openingstreffer valt echter aan de andere kant en dat is gezien de krachtverhoudingen zeker terecht. Dennis Purperhart wordt in het strafschopgebied 'omarmt' door Dick Knijn en aanvoerder Robert Gehring brengt in de 28e minuut de stand via een fraaie penalty op 1-0. Hierna zijn er nog enkele mogelijkheden om verder door te drukken. Een vrije trap van Gehring spat uiteen op het kennelijk zeer harde hoofd van Erik Heijblok. Een score van Purperhart wordt afgekeurd, omdat de voorzet van Peter de Waal van buiten het veld gegeven zou zijn. 1-0 dus bij rust. Na de thee, die kennelijk alleen remmende middelen bevat, valt er op een zonnig Goed Genoeg nog maar weinig te genieten. Het spel wordt steeds rommeliger, AFC verliest de grip op het middenveld. Het overwicht van de Hoornse formatie mondt uit in een flink aantal corners, maar Edwin van Holten, Pierre Tosch, Joey Esionye en Mohad Zaoudi weten in de achterste linie het gevaar goed te bezweren. Op de helft van Hollandia is nu veel ruimte, maar de dynamiek ontbreekt aan AFC-zijde. Alleen Rivallino Sleur komt op de rechter flank af en toe goed door. De wedstrijd is gespeeld, omdat Hollandia ook niet in staat blijkt een vuist te maken. De inbreng van Kenneth Goudmijn is zeker niet bovengemiddeld. Ook tot zijn eigen verrassing speelt John Bosman de gehele wedstrijd en draagt al koppend in de defensie bij aan de krappe, maar over de hele wedstrijd gezien, verdiende 1-0 zege. MvdW Opstelling AFC:_Edwin van Holten, Joey Esionye, Mohad Zaoudi, Pierre Tosch, Peter de Waal, Ken Watanabe (55. Bobby Uitermarkt), Robert Gehring, Hans Geerlings, Rivallino Sleur (88. Said Moumane), John Bosman en Dennis Purperhart. 1 december 2002: AFC - Tonegido/Haagsche Bluf 1 - 0 Robert Gehring tegen Tonegido wederom matchwinner De wedstrijd tegen het tot nog toe mager presterende Tonegido/ Haagsche Bluf kende 2 gezichten. 75 van de wedstrijd viel er bar weinig te genieten en was de 0-0 stand het logische resultaat. Na het doelpunt van Robert Gehring in de 66" minuut ging het tempo van beide teams aanzienlijk omhoog en konden de toeschouwers gelukkig nog genieten van snelle combinaties en aanvallend voetbal over de vleugels. Omdat ook Tonegido enkele kansen niet benutte kon AFC na het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Smit 3 punten toevoegen aan het totaal. De opstelling van AFC kent één wijziging ten opzichte van de met 1- 0 (penalty Robert Gehring) gewonnen thuiswedstrijd tegen Hollandia. Jerrel Wijnhard neemt de plaats in van Ken Watanabe. Dit betekent dat John Bosman en Rivallino Sleur weer in de basis staan. Met Dennis Purperhart vormen zij een veelbelovende 3-mans voorhoede, die de dit seizoen nogal lekke verdediging van Tonegido (26 tegen, AFC 13 tegen) voor problemen zou moeten kunnen plaatsen. De realiteit ziet er in de eerste helft echter anders uit. Terwijl het 'mottert' en de lucht steeds donkerder wordt is AFC weliswaar iets sterker en meer in de aanval, maar erg overtuigend is het allemaal niet. Het tempo ligt te laag, de vleugels worden nauwelijks gebruikt en veel individuele acties lopen op niks uit. De oogst, twee over gekopte ballen van Purperhart en Sleur en een niet benutte vrije trap van Gehring net buiten het strafschopgebied, is derhalve mager. Tonegido is in deze fase in feite gevaarlijker. Zo is Mo Boulayoune in de 21e minuut na een voorzet van rechts heel dicht bij een treffer, terwijl Brian Moen en Dick Boerenboom in de 24 en 31 minuut ook aardige mogelijkheden onbenut laten. Ton du Chatiner brengt na rust Marco van Galen voor Peter de Waal in het veld. Erg veel verandert er niet aan het spelbeeld. De passes komen niet aan en beide keepers hoeven nauwelijks in actie te komen. Plotsklaps wordt de wedstrijd opengebroken. Een door Dennis Purperhart teruggelegde bal wordt door Robert Gehring van zeker 25 meter ingeschoten. De schuiver is door het gladde veld en de snel invallende duisternis een te grote opgave voor Lemmy Stevens. De 1- 0 voorsprong geeft AFC letterlijk vleugels en Ken Watanabe (ingevallen voor Sleur) en Dennis Purperhart worden op de rechter- en linkerflank door Jerrel Wijnhard en Hans Geerlings goed aan het werk gezet. In deze fase komt ook John Bosman los en laat zien hoe gevaarlijk hij kan zijn. Het is nu echt een spannende wedstrijd want ook Tonegido laat niet zich niet onbetuigd. Gelukkig is Edwin van Holten in goede vorm en stopt hij in stijl een moeilijke inzet van invaller Ismail Sahin. In de 79e minuut is Edwin echter geklopt door een foutieve terugspeelbal, maar de bal rolt gelukkig net naast het doel. Tot in de slotminuten blijft het spannend. De beste kans is voor de niet geheel fitte Dennis Purperhart, die ondanks dat zijn zoveelste solo in schoonheid ziet stranden. In de 86e minuut kan Marco van Galen een tikkeltje schlemielig met een tweede gele kaart het veld verlaten, nadat hij 2 minuten eerder de kans op 2-0 op een haar gemist heeft. Het blijft 1-0 en dat is al met al wel de juiste uitslag. Dit met de kanttekening dat AFC vandaag met 3 punten wel rijkelijk wordt beloond.. MvdW Opstelling AFC: Edwin van Holten, Joey Esionye, Pierre Tosch, Mohad Zaoudi, Hans Geerlings, Jerryl Wijnhard, Peter de Waal (46. Marco van Galen), Robert Gehring (av, 80. Said Moumane), Rivallino Sleur (57. Ken Watanabe), John Bosman en Dennis Purperhart. Mijdrecht, Sportpark Gemeentecomplex Hoofdweg, 0297-287985 Naar Mijdrecht Richting Utrecht (A2), afslag Vinkeveen N201) U volgt deze weg, passeert Vinkeveen, gaat bij de kruising met de N212 (richting Woerden) gewoon rechtdoor, laat de afslag naar het industrieterrein Mijdrecht links liggen en gaat bij de afslag Mijdrecht het dorp in. In Mijdrecht komt u na enkele honderden meters bij de eerste rotonde, waar u linksaf gaat. U volgt deze rondweg, gaat bij de stoplichten rechtdoor en komt bij de tweede rotonde, waar u ook gewoon rechtdoor gaat. U volgt deze weg tot aan de derde rotonde, waar u linksaf gaat de Hoofdweg op. Als u deze weg volgt, ziet u na een kleine kilometer aan uw linkerhand het sportcomplex van Argon liggen. 23 november: Dekken is een kunst Vanmiddag gaat het gebeuren. Heerlijk weer, een welwillende tegenstander waarvan uit, temidden van de uiterst gevarieerde nieuwbouw van de Watergraafsmeer, maar met 6-2 was verloren. VVG(gemeente)A(ambtenaren) is de naam, met Johan Waayer (be kend van ACC en de business) in de gelederen. Anders dan de club naam doet vermoeden spelen de heren onder het vaandel van advocaat Piasmans. Scheidsrechter Springer, als ideaaltypische kanarie uitge dost, is gewaarschuwd. VVGA heeft één speler waarop gelet dient te worden. Niet alleen door de scheidsrechter, die deze spits vorig jaar al uit het veld probeerde te sturen, maar ook door een groot deel van de achterhoede. Aldus zou gewonnen kunnen worden, maar het pro bleem is dat niemand in de overvolle, Babylonische kleedkamer op dit idee komt. De teamleiding laat het ook afweten. Manager Marcel voert overleg over de temperatuur van het douchewater (Hans, doe vandaag maar een beetje kouder). Coach Cocky, toch zo vaak het licht in de voetbalduisternis, arriveert niet vijf minuten vóór, maar 5 minu ten na de wedstrijd om met het team zijn komende verjaardag te vieren. Wie is er vandaag niet? De lijst is gelukkig heel kort. Henk bereidt op Ibiza de trainingsstage tijdens de winterstop voor. Ron P. is op de zaterdagmiddag al maanden op zoek naar oranje gympjes, terwijl de blauwe panter, in seizoen 2001-2002 speler van het jaar, dit seizoen gaat voor de titel 'toeschouwer van het jaar'. Jammer dat dit 7

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 7