Medische commissie Meer dan 76.000 bezoekers! De Schakel Van de Medische commissie publiciteit. De Privé-pagina van de Telegraaf publiceerde een grote foto van Michiel. Momenteel is Michiel te zien in de nieuwe neder- landse film Volle Maan. De Veteranen waren op zaterdag 23 november jl. met circa 60 man bijeen voor één van hun jaarlijkse bijeenkomsten. Dit keer was gekozen voor het gebouw Mercurius (het vroegere Obibio) aan de Prins Hendrikkade. Volgens mijn informatie was de happening zeer geslaagd. Tijdens deze avond werd een door Wouter Amesz verzorgde video vertoond van de zeiltocht, die een aantal veteranen in september jl. hebben gemaakt: Wouter Amesz. Edwin Geluk, Willem Haagsma, Ernst Huisman, Paul Koster, Jan-Hein Lans, Karei van Osch,, Jaap Pluim, Arthur Reddering, Rob Ruis, Harry Schoemaker en Ad Westerhof. Naar aanleiding van deze zeiltocht werd een speciale vaarkrant uitgegeven, die het wel en wee van deze groep AFC'ers tijdens de zeiltocht in Griekenland verhaalt. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg t.w. Nicolaas van Ommeren (18/12) en Gerrit Bogaers (21/12). Aan deze jarigen onze welgemeende gelukwensen. Johan de Bie Eerste Hulp bij Sportongevallen. Natuurlijk denkt de medische commissie van A.F.C. niet alleen na over hygiëne, maar ook over ernstige ongevallen, welke zich op ons complex kunnen voordoen. Over vele jaren gelukkig te verwaarlozen. Echter we leven wel mee met Avital Zwart, speler van de pupillen E 2 welke na een ongelukkige botsing twee weken geleden niet alleen een dijbeenfractuur opliep, maar ook nog de niet vlekkeloze E.H.B.O. moest ontberen. Vandaar nogmaals onze "hartekreet" met een basisregel bij ongevallen. 1. Laat de Eerste Hulp over aan diegene die zich bekend maakt als hulpverlener. 2. Pijnbestrijding bijvoorkeur koelen met ijspakking of voldoende kraanwater. 3. Bij botbreuken de sporter rustig houden en zonodig in dezelfde houding spalken. NOOIT PROBEREN ZELF TE ZETTEN! 4. Open wonden steriel afdekken en met voldoende kraanwater uitspoelen. 5. Bij flauwte of schok de benen hoger houden dan het niveau van hoofd en hart. 6. Bescherm het slachtoffer altijd tegen afkoeling. 7. Spreek het slachtoffer bemoedigend toe. 8. Houdt nieuwsgierigen altijd op een afstand. 9. Dien het slachtoffer geen voedsel of drank toe. 10. Laat in alle gevallen 112 bellen of de ambulance 5709555 vanuit het V.U. ziekenhuis. 11. Voor een E.H.B.O.-kist of draagbaar raadpleeg de groundsman. De medische commissie van AFC bestaat uit: Dr. Lex Swaan tel. 020-6731337 Fysiotherapeuten: Wim Crouwel/Frank Tilmans tel. 020-6440070, Reinier van Dantzig tel. 020-6627244 Verzorger A-selectie: Ko Grosze Nipper tel. 06-44352970/036- 5375516 Ruim 76.000 bezoekers bezochten afgelopen 2 jaar AFC. Helaas niet het eerste elftal maar de website van AFC. Op 29 november 2000 startte AFC met een geheel vernieuwde website. Dus 2 jaar nu precies kan men veel informatie over AFC hierop zien. 4 december 2002 81e jaargang nr. 9 Reden om eens na te gaan hoe de kijkontwikkeling is. Gebruikelijk is dat je aan een website een teller verbindt die o.a. registreert hoeveel bezoekers per dag de site bezoeken en waar deze vandaan komen. (Kunt u zelf ook zien door op het AFC logo links bovenaan te klikken). In deze periode hebben meer dan 76.000 bezoekers de sites van AFC bekeken. Gemiddeld is dit ruim 100 bezoekers per dag. Maar in het begin werd veel minder gekeken dan tegenwoordig. Momenteel ligt het gemiddelde op meer dan 200 bezoekers per dag, waarbij het zwaartepunt direct na het weekend ligt. Het huidige dagrecord staat op maandag 25 november 2002 met 377 bezoekers. Als u internet heeft, heeft u dan al eens gekeken? Hoeft u niet op de twee wekelijkse Schakel te wachten voor informatie. 'Dit is de Schakel die komt binden. De oude club aan d'oude vrinden' Al enige tijd geleden verbaasde ik mij over het feit dat de redactie schreef dat de verslagen van de jeugdteams niet meer dan 375 woorden mogen bevatten. Reden hiervoor is dat de Schakel dan wel erg dik wordt en de kosten van de Schakel dan te hoog worden. Om de kosten van de Schakel terug te dringen is er jaren geleden al besloten om de Schakel niet meer iedere week te sturen, maar slechts 1 maal in de 2 weken. Nu begrijp ik best dat de Schakel een hoge kostenpost is, maar het lijkt mij niet dat dit ten koste moet gaan van artikelen over de jeugd. Als AFC hebben we het er altijd over dat we opleiden voor de veteranen. Met deze stelling ben ik het helemaal eens en dat moet ook altijd de doelstelling blijven. De jeugd betrek je echter alleen bij de vereniging als je ze het gevoel geeft ook bij de vereniging te horen. Dat betekent dat er over ze geschreven moet worden en dat ze hun naam terug lezen in het clubblad. In mijn ogen worden ze dan veel serieuzer genomen dan dat er gevraagd wordt de verslagen in te korten. Zo zullen ze nooit het "AFC gevoel" krijgen. Veel beter lijkt het mij om een column als "Mixed Pickles" niet meer te publiceren. Het lijkt mij dat niemand binnen de AFC zit te wachten op een citaat als: "De Griekse geschiedenis is een gedicht, de Romeinse een schilderij, de tegenwoordige een kroniek" We weten nu langzamerhand ook wel dat je AFC'ers overal tegenkomt, zelfs op de televisie en dat leden van onze vereniging ook in de Verenigde Staten hun mannetje op het voetbalveld staan. Erelid Robert Duis krijgt in de laatste Schakel een hele pagina tot zijn beschikking om ingezonden stukjes te schrijven die overal mee te maken hebben, behalve met de AFC. Overigens juich ik het toe dat hij ingezonden stukken schrijft en dat die ook geplaatst worden, maar begin dan niet over wedstrijdverslagen van de jeugd die niet meer dan 375 woorden mogen bevatten. Zo zal de Schakel nooit iedereen binden, maar alleen d'oude vrinden. Barry van der Glas Naschrift redactie: Voor de goede orde zij vermeldt dat alle jeugdverslagen van harte welkom zijn in de Schakel. Hoe meer, hoe liever. Hierbij hoopt de redactie op een zekere spreiding over de teams. Dus niet alleen wed strijdverslagen van dezelfde teams. Zoals Barry van der Glas in bovenstaand stukje laat zien kan je in 375 woorden heel wat kwijt. Een wekelijks verslag van 1000 woorden of meer over de F 8 of E 3 (een volstrekt willekeurige greep) vindt de redactie, mede gegeven het signaal van de penningmeester, iets te veel van het goede. Overigens kunnen deze lange verslagen integraal op onze site worden geplaatst. Op dit moment wordt wat betreft de lengte van de verslagen een uit zondering gemaakt voor de verrichtingen van ons eerste. Maar dat is dan ook het vlaggenschip van onze vereniging. Dat Barry bij bepaal de bijdragen een minder warm gevoel krijgt dan bij andere onder scheidt hem niet van de rest van de lezers. Het zal ons allen, met onze uiteenlopende leeftijd en ervaring, wel zo vergaan. AFC kent gelukkig een zeer gevarieerd ledenbestand met veel vrinden, die zich door een rijk geschakeerde Schakel aan de oude club laten binden. 4

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 4