Bestuursmededeling Ledenlijst AFC's "Bie"- zonderheden 4 december 2002 81e jaargang nr. 9 AFC-enquête In de Schakel van 20 november jl. meldden wij dat circa 100 enquêteformulieren ontvangen zijn. Inmiddels is dit aantal gegroeid tot 165. Dit is 10% van ons ledenbestand. Sommige zullen zeggen een aardige score, andere zullen zeggen teleurstellend. In de volgende Schakel van 18 december zal een uitgebreide rapportage over de uitkomsten van de enquête gepubliceerd worden. Weer opvoeren als Lid/Donateur: Darius Blokker, jun., 18-01-1989, De Lairessestraat 165, 1075 HK Amsterdam, 020-6640428, Lidnr. 5251, KNVB nr. CHBL62S. Adreswijziging: R. de Boer, sen., Klarenbeekstraat 47 Rood, 2013 ZE Haarlem, lidnr. 3311. V.C.P. Graziani, jun., Pijlstaartlaan 40, 3645 GS Vinkeveen, 0297- 264202/06-54360412, lidnr. 6578. H Eding, sen, Hageland 128, 1066 SB Amsterdam, 06-26554173, lidnr. 6666. O. Ambachtsheer, sen., 86 Manson Road, QLD 4011 Hendra, Brisbane Australië, lidnr. 9805. C.F. de Lemos Benvindo, sen., Panamakade 132, 1019 AX Amsterdam, 4197279, lidnr. 6767. H. Lutterman, sen., Prof.Fischerlaan 47, 3572 MA Utrecht, 030- 2725398, lidnr. 6869. M.O. Jurrjens, Belle van Zuylenlaan 12, 1902 PM Castricum, 020- 5497562/06-29083471, lidnr. 9747. Wijziging geboortedatum: M. Malouk, jun., 09-11-1986, lidnr. 6468. Mutaties W.L. naar Donateur: O. Ambachtsheer, was (5311) wordt 9805. Afgevoerd als lid: J.S. Drewes (6159). In de sportbijlage van het Parool van zaterdag 23 november jl. was een uitgebreid interview opgenomen met ons lid Benno Leeser, directeur/eigenaar van Gassan Diamonds, één van de AFC-vriende- lijke bedrijven. Benno betuigt in het desbetreffende artikel uitvoerig zijn liefde voor de AFC en bevestigt uitvoerig wat voor belangrijke plaats onze club inneemt. Een zeer prettige reclame voor onze vereniging. Mevrouw Tootje van Nigtevegt, weduwe van ons overleden erelid Gerard van Nigtevegt vierde recent haar 98e verjaardag. Tijdens het telefoongesprek, dat ik met haar voerde om haar namens de AFC te feliciteren deelde zij mij mede nog steeds de resultaten van het eerste elftal te volgen en verder over het wel en wee van de club op de hoogte te worden gehouden door haar neef Cor Wijdogen en zijn vrouw Nancy. Haar overleden echtgenoot Gerard werd voor zijn vele verdiensten voor de AFC diverse keren onderscheiden. In 1950 ontving hij de AFC - Nobelprijs, in 1953 werd hij benoemd tot lid van verdienste en tenslotte in 1957 volgde zijn benoeming tot erelid. Daarnaast was Gerard één van de bestuurders, die zeer actief was bij de verhuizing in 1962 van de Zuidelijke Wandelweg naar de De Boele- laan. Namens de AFC wensen wij Tootje nog een aantal gezonde jaren. Jeugdcoördinator, sportparkbeheerder en jeugdtrainer Pim van de Meent vierde op 20 november jl. zijn 65c verjaardag en wij kunnen vaststellen, dat je hem deze leeftijd nog niet geeft. Namens de AFC werd Pim samen met zijn echtgenote Netty gefeliciteerd en als surprise bezorgden de selectie van de C-junioren hem een hartelijke en leuke gelukwens. Namens de AFC ook via de Schakel onze welgemeende gelukwensen. Naar aanleiding van zijn prestaties tijdens de wedstrijd tegen Hollandia werd onze keeper Edwin van Holten opgenomen in het Metropool Sterrenteam. Namens de AFC proficiat Het maakt Tom Egbers niet veel uit of het bij voetbal 2-1 wordt of 0- 1De maatschappelijke verhalen achter de sport vindt hij veel interes santer. Dit las ik in het zaterdagmagazine van De Volkskrant enkele weken geleden. In een vijf bladzijden groot artikel vertelt Egbers uitvoerig over zijn grote vriend Steve Mokone, Tom's zwarte sport held uit zijn jeugd, de jaren dat Mokone voor Heracles speelde en daar nog steeds als een legende gezien wordt. Het welzijn en geluk van Mokone houdt Tom, vaak begaan met het lot van anderen, zo bezig dat hij er twee boeken over geschreven heeft. Het eerste boek heet "De zwarte meteoor", waarvan later een film gemaakt is. Tom's tweede boek 'Twaalf gestolen jaren", dat binnenkort bij uitgeverij Thomas Rap verschijnt, handelt over het verhaal dat Mokone twaalf jaar in de gevangenis zou hebben gezeten, omdat hij zijn vrouw mis handeld zou hebben. Dat verhaal geloofde Tom Egbers namelijk niet en niet als vriend van Mokone, maar als journalist is hij dat gaan uitzoeken. Het resultaat daarvan vinden we in Tom's tweede boek. Onze clubgenoot koestert Steve Mokone nog steeds als een voetbal held en als goede vriend. In het tv-programma "Barend en Van Dorp" onlangs liet hij hierover geen onduidelijkheid bestaan. Het eerste optreden van John Bosman in ons vlaggenschip was natuurlijk voor de media weer een unieke kans om hierop het nodige commentaar te geven. De Telegraaf oordeelde, dat John alleen de eerste helft van de wedstrijd goed speelde en het Parool wist de vertellen, dat het spelen van John eenmalig zou zijn. Persoonlijk vind ik het fantastisch dat John bereid was om op verzoek van trainer Ton du Chatinier mee te spelen, doch zou het op prijsstellen, indien de pers niet altijd de verdrietige privé-omstandigheden er bij betrekt. Inmiddels startte John ook in de basis van het eerste elftal in de wedstrijd tegen TONEGIDO afgelopen zondag. U ziet het beste AFC'ers: de media hebben ook niet altijd het laatste nieuws. Onze oud-trainer Gé van Dijk vierde recent zijn 50-jarig huwelijksfeest samen met zijn echtgenote Edith. Zoals bij alle leden van de club bekend, behaalde Gé in de zestiger, begin zeventiger jaren vele successen met ons eerste elftal. Namens de AFC wensen wij Gé en Edith van harte geluk en nog een groot aantal gelukkige en gezonde jaren. Ons lid Nicky Hekster gaat voor minstens twee jaar werken voor IBM EMEA (Europa Midden Oosten, Afrika) en bestrijkt derhalve een meer internationaal werkterrein. Dit zal gebeuren vanuit IBM Montpellier, waardoor de familie zich zal gaan vestigen in Frankrijk. Namens de AFC wensen wij Nicky en zijn familie veel succes. Selectiespeler en trainer van de junioren Al Ulli Landvreugd is geslaagd voor het diploma oefenmeester 1waar wij hem namens de AFC van harte mee feliciteren en voor de toekomst wensen wij hem veel succes. AFC-Ridder Louk Woudstra vierde 3 december jl. zijn 70e verjaardag. Louk volgt de resultaten van de AFC vanaf de zijlijn en wordt daarnaast over het wel en wee van onze vereniging op de hoogte gehouden door zijn broer Hans. Beiden zijn zoons van de helaas veel te vroeg overleden (1958) AFC-penningmeester Lou Woudstra sr. Namens de AFC wensen wij Louk samen met zijn familie nog een aantal gelukkige en gezonde jaren. Ons lid Harry Schoemaker haalde de voorpagina van het weekblad de Echo. Als initiatiefnemer van het Buurtcomité de Hoornsloot maakt hij zich samen met medebewoners boos over de aanleg van het derde parallelle fietspad binnen de 250 meter tussen de bewoners van de Amstelveenseweg en de beginrand van het Amsterdamse Bos. U ziet het beste lezers: AFC'ers kom je overal tegen. Sinds kort verzorgt Yvonne Steeman een AFC-Info, hetwelk voor U in het clubhuis gereed ligt om mee te nemen. In deze wekelijks Info zijn alle uit- en thuiswedstrijden opgenomen van het weekend, zodat u duidelijk kunt zien hoe laat de verschillende wedstrijden worden gespeeld. Een erg leuk initiatief van Yvonne. In het wekelijkse TROS-programma met de titel "Dit was het nieuws" is ons lid Raoul Heertje (Zaterdag team 6) een vast panellid. Naast hem is er iedere uitzending een bekende Nederlander als gast. Afgelopen vrijdag was dat ons lid Tom Egbers (Zaterdagteam 5). U begrijpt het al beste lezers: AFC was weer duidelijk vertegen woordigd. Ook ons lid Michiel Huisman, inmiddels een bekende Nederlander door zijn optreden in diverse films en televisieseries, haalde weer de 3

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 3