4 december 2002 81e jaargang nr. 9 De rust wordt vooral langs de zijlijn met enige warmte begroet en na de hete koffie, thee en chocolademelk zoekt de supportersschare in meerderheid de beschutting van de hoofdtribune. De tegenstander gaat door met het spelletje van voor rust en dat werkt 2-1. Onze boys realiseren zich dan, dat verlies letterlijk in een klein hoekje kan liggen en zoeken met alle risico's op een counter toch de aanval. Tomas W. knalt keihard op de paal en de bal komt terug in het veld. Erik reageert attent, tikt op Wouter, die op zijn beurt weet te scoren. (Even had ik het gevoel dat ook de headset met bijbehorende oordopjes bij de B3 was beland; Merijn, achter mij op de tribune gaf nl. precies aan wat er gebeuren moest en het team volgde braaf.) Daarna nog een laatste offensief van de tegenstander, maar het mocht niet baten, de B3 wist weer te scoren: Erik 4-1. Een prachtige rush van Ronald en dito schot, dat ternauwernood gekeerd kon worden, resulteerde in een door Tomas W. scherp genomen corner: 5-1. Hij tekende ook voor de 6-1. Tenslotte een compliment aan Jeroen: degelijk gespeeld en in de druk goed overeind gebleven. Succes zondag Thea. V. 1 december: Hoofddorp B6 -AFC B7 Stromende regen, striemende wind en een veld waar een aantal schaarsgeklede dames naar hartelust hun modderworstelhoudgrepen zouden konden uitoefenen. Dit weerhield de in grote getale meege komen ouders en neefjes er niet van om hun team vanaf de zijlijn aan te moedigen. De druk op AFC was vanaf het eerste moment stevig. Hoofddorp bezit een sterk middenveld met goed opkomende vleugel spelers. Maar de verdediging van AFC stond weer goed opgesteld en speelde hard doch rechtvaardig. De scheidsrechter was duidelijk geen fan van het stevige spel van de AFC'ers. Er werden maar liefst in totaal 8 vrije trappen op de rand van de 16 tegen AFC gegeven. Helaas werkte dit niet de andere kant op. Tom, Alex en Elbert werden behoorlijk hard aangepakt zonder dat de scheids hiervoor ingreep. Het resultaat van dit eenrichtingsblazen was dat de AFCers nog beter en scherper gingen spelen. Zij konden hier alleen maar de schade zo veel mogelijk beperken door voor iedere meter gras te knokken. En dat deden ze. Als team werd er goed gevoetbald. Er werden mooie combinaties gecreëerd en er werd met lef gespeeld. Posities werden bijna automatisch van elkaar overgenomen wanneer er een speler de diepte zocht en mee naar voren ging. Grote klasse. AFC ging thee drinken met een 0-0 stand op het scorebord. In de rust stellen we de strategie bij en besluiten om geen lange ballen meer te geven vanaf het middenveld De conditie van het veld is zo slecht dat ze toch niet onder controle te krijgen zijn. Steekballen in de 16 moeten ons een betere kans gaan geven. Zo begonnen wij aan de 2e helft. Meteen zet Hoofddorp de aanval weer in. Na een ongelukkige klutsbal die van richting veranderd beland de bal achter Oscar. We staan met 0-1 achter. Wat er met de B7 toen gebeurde was ongelooflijk. Het groeide met de minuut. Voor iedere meter werd geknokt. De regen en harde wind wakkere de strijdlust alleen maar aan. Prachtige schoten van Jurdao die maar net voorlangs gingen, sterke acties van Tom van de rechterkant. Net naast! Prachtige corners op maat van Darryl, die door Thomas in gekopt worden en door de massaal meegekomen verde diging van Hoofddorp van de lijn worden gehaald. Het is duidelijk dat AFC niet naar huis wil met een verlies. Alles en alles wordt gedaan om de gelijkmaker erin te werken. Met strijdlustige en enthousiaste spelers die creatief voetbal spelen en de ruimte opzoeken. Elbert en Thomas W zijn dichtbij een doelpunt, maar helaas hun schoten worden overgetikt of gaan maar net naast. Victor staat goed scherp maar wordt steevast gedekt door 2 man. Voor hem is er bijna geen ontsnappen aan. Gelukkig weet hij de ballen op hem goed terug te leggen op zijn medespelers om zo kansen te creëren. Adam stond vandaag op de plek van de zieke Mark, en deed dit met inzet en kracht. Steven en Tom konden elkaar op de rechterkant goed vinden. En speelde een goede wedstrijd. Het is jammer dat we door zo'n ongelukkig tegen doelpunt met een verlies naar huis toe keren, maarrrrrrrr wat staat er een team jongens! Vandaag hebben jullie fans gezien waarom zij in hagel, stromende regen, storm en alles wat Piet Paulusma kan voorspellen moeten komen kijken. Ik hoop dat we Hoofddorp snel op Goed Genoeg mogen verwelkomen voor de return. Coach Enrico Bartens C2 Koud 24 november: AFC C2 - Concordia Cl 1 - 0 Om het veldoverwicht te illustreren: keeper Herman kwam klapper tandend na afloop de kleedkamer in. Leuk natuurlijk dat hij zo weinig te doen had omdat wij sterker waren, maar aan de kant kon je er toch niet gerust op zijn. Concordia speelde, vertelden ze na afloop een van hun beste wedstrijden van dit seizoen, ook al beperkte zich dat vooral tot ons, overigens correct en goed, afstoppen op het middenveld en in hun verdediging. We hadden zoveel tegenstand eerlijk gezegd niet verwacht. En wij waren niet lekker scherp. O.K. een bal op de paal in de eerste helft, nog eentje aan het einde ook, en een bal van de lijn gehaald in de tweede helft. Het duurde echter tot ver in die tweede helft voordat dan Hatim met het hoofd ons op voorsprong bracht. Concordia had hier best met een gelijkspel weg kunnen komen. De drie punten hadden we hard nodig om in de top te blijven, dus dat stemt tot tevredenheid. Het spel niet echt, ondanks het mooie herfstweer kregen we daar geen warm gevoel van. Volgende week de Koninklijke uit Haarlem, dan moet er toch een schepje bovenop. Wel een verademing om te spelen met een goede en eerlijke scheidsrechter! Frank de Munnik C2 Slippertje... 30 november: AFC C2 - Kon. HFC Cl 2 -1 ...van de HFC keeper hadden we nodig om de punten in Amsterdam te houden. Maar dat lag aan ons zelf, want het aantal kansen, zeker in de tweede helft, op meer treffers was legio. En ook in de eerste helft was het overwicht duidelijk. Zij kwamen maar twee keer gevaarlijk voor ons doel, maar tsja, wel een keer ook doeltreffend. Via een raar omhaaltje van Yrishia na een corner gelukkig wel weer gelijk voor de rust. Toch is HFC een taaie tegenstander, die gaven het niet zo maar weg, en bleven ook loeren op een counter. Risicovol één op één spelend achterin lukte het ons goed om de druk op hun doel te verhogen en kansen te creëren, alleen het afwerken wilde maar niet lukken. Totdat dan een doorgeschoten dieptepass onder de voet van de keeper doorrolde. Mazzeltje, maar de drie punten bleven wel verdiend in Amsterdam. De uitslagen zijn dan wel niet zo overtuigend, maar het harde werken wordt met punten beloond deze weken. Nu maar hopen dat concurrent voor de titel Legmeervogels ook een slippertje maakt. D3 Girl's Talk 23 november: Amstelveen/Heemraad D2-AFC D3 1 - 5 Wat de linksback van HFC niet kon daar kwam het meisje dat bij Amstelveen op die positie speelde een heel eind mee; Rio in bedwang houden. Uiteindelijk redde ze het dan wel niet, zoals velen op die plek, maar ze maakte indruk! En zo was heel Amstelveen geen slecht team. Van de anderen in de poule winnen ze dan ook. Maar wij zijn natuurlijk wel een klasse apart! Na weken slecht presteren zien we nu namelijk weer goed voetbal. Prachtige razendsnelle combinaties langs de lijn, één keer raken en dat 5-6 keer achter elkaar. Daar waren ze niet tegen bestand. In de eerste helft mocht Allon dat twee keer afmaken, maar verzuimden we nog meer afstand te nemen. En zoiets wordt dan altijd afgestraft. Dit keer vlak voor het rustsignaal, eigenlijk hun enige kans in de hele wedstrijd. Begin tweede helft liepen we er echter in hoog tempo overheen. Binnen een minuut of vier stonden we via Duco, Rick en Kevin op een heel veilige voorsprong. Daarna nog wel wat mooie acties, maar de effectiviteit ontbrak. Toch een heel sterke prestatie deze week. We zitten op de goede weg! Zou de angst voor Sinterklaas er toch nog een beetje inzitten? Frank de Munnik 15

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 15