MA Jeugd verslagen im 4 december 2002 81e jaargang nr. 9 Prijsuitreiking na afloop van deze ronde om ca 10.30 uur! Blijf allemaal want er zijn prijzen voor ieder team. Trainingen gaan door t/m 18 december. De Teammanagers van het eerstgenoemde team zijn scheidsrechter! De scheidsrechter wordt verzocht de uitslag na afloop te melden bij Yvonne Steeman in de bestuurskamer in het clubhuis. Afschrijven op vrijdagavond tussen 19.00 en 20.00 uur bij de Teammanager! Argentinië: Ralph de Metz. Tel. 0654-713752. België: Christiaan Willaert. Tel. 0654-742952. Brazilië: Maarten van Dunné. Tel. 020-6762862. Engeland: René Bruinsma. Tel. 020-6948492. Frankrijk: Dan Blazer. Tel. 020-6421416. Italië: Brian Speelman. Tel. 0653-139933. Mexico: Robert-Jan Wefers Bettink. Tel. 020-6795349. Nederland: Louis Thörig. Tel. 06 45 222 219. Nigeria: Olof de Lange. Tel. 020-6755343. Peru: Ulbe van Dijk. Tel. 020-6792700/0651190881. Portugal: Asbeck/Koopmans. Tel. 020-6768143. Uruguay: Jacobus Human. Tel. 020-4701339 Tweekamp Koninklijke HFC - AFC Alle F, E, en D teams speelden afgelopen zaterdag 30 november tegen hun Haarlemse tegenhanger keurig verdeeld over beide sportparken. Een erg leuk initiatief dat blijkt voort te komen uit een traditie die echter wat in de vergetelheid was geraakt. Ik wist ook van niets en ken beide clubs toch goed, maar de laatste keer blijkt in 1991 te zijn geweest is mij verteld en toen maakte mijn ster weliswaar al trapbewegingen, maar toch voornamelijk in de wieg. Dus de wisselbeker werd uit de AFC-kelders opgevist en afgestoft en klaar gezet voor de nieuwe winnaar. De gewone puntentelling, 3 punten voor een gewonnen wedstrijd en 1 voor een gelijkspel, in drie rondes qua aanvangstijd, met als toetje in Amsterdam het treffen van de D2 en Dl. Het HFC sportpark is altijd omringd door blauw-witte vlaggen, maar nu hing daar dan ook fier het AFC rood tussen. En zover het oog reikte, velden met wit-blauwe mannetjes die streden tegen rood zwarte. En die laatsten deden dat met veel succes. Al na de eerste ronde van voornamelijk F'jes werd een beslissende voorsprong ge nomen, die duidelijk werd na druk telefoonverkeer met Amsterdam. De E's bouwden die uit en de D's maakten het even sterk af. Ik dacht eerst dat we dat vooral in de hogere teams beslisten (alleen de F2 ver giste zich, alle andere eerste en tweede teams wonnen overtuigend), maar bij nadere bestudering bleken ook prachtige uitslagen bij andere teams zoals de F7, D6 en 9, El 1 en 12. En zo komt het totaal toch wel op een erg grote overwinning over in totaal 30 wedstrijden van 60 punten voor ons en 24 voor hen! Elke speler heeft bijgedragen aan dat mooie sportieve resultaat tegen de roemrijke oudste club van Nederland. En nu we die beker weer een jaartje... mogen houden, goed plan om hem niet weer onder het stof te laten komen, maar 'm volgend jaar meteen weer te gaan verdedigen! Frank de Munnik 23 november: BI, 6 wedstrijden op rij ongeslagen De Graafschap Bl-AFC BI eindigde in een gelijkspel 1-1 (het gelijkmakende doelpunt werd gemaakt door captain Olivier Poederbach, zijn eerste in deze competitie) en deze stand werd al in de eerste helft bereikt. Uit betrouwbare bron verneem ik dat het beproefde recept van vastzetten ook bij De Graafschap werkte en hun spelers tot wanhoop dreef. Zelfs een kans op winst zat er voor AFC nog in. De schroom is weg, het zelfvertrouwen wordt met elke wedstrijd groter. Maar er moet geschoten worden om te scoren om met Johan Cruijff te spreken en dat lukt nog niet zo. Ik heb er alle vertrouwen in dat dat ook nog gaat lukken. Renato waar zijn je snoeiharde pegels die ik op de training zie? BI ga zo door. Perfect! Nu de cijfertjes na deze ronde: Groningen gaat nog steeds aan kop met 7 gewonnen wedstrijden en verzamelde 23 punten uit 10 wed strijden. De Graafschap kwam door het toedoen van AFC maar 1 punt vooruit en staat 2 met 20 punten. Heerenveen staat op de derde plek met 16 punten maar heeft nog maar 8 wedstrijden gespeeld. AFC steeg weer een plaats en staat nu op de 9e plaats met maar liefst 7 gelijke spelen! Zwolle zakte twee plaatsen en staat op de 10e plaats door van Heerenveen te verliezen. Omniworld en GA Eagles zijn hekke-sluiters op resp. plaats 11 en 12 met resp. 8 en 6 punten. Omniworld en Zwolle kennen zeer uiteenlopende uitslagen en hebben veel treffers tegen, beide 30. AFC heeft "nog maar" 13 tegen en dat is evenveel als koploper Groningen en schaart zich daarmee onder de beste 4 in verdedigend opzicht dan. Helaas zijn er maar 9 doelpunten gescoord en dat is ronduit te weinig. Alleen GA Eagles heeft er minder, 6. De middenmoot zit op de helft van het seizoen maar enkele punten van elkaar, maar er zijn niet evenveel wedstrijden door alle teams gespeeld. En vergeet nooit, de bal is rond, er kan nog heel wat gebeuren. Eén ding is zeker, de tegenstanders van AFC weten niet goed wat ze hier mee moeten, een sportieve verwarring dus en dat kan nog een heleboel leuke wedstrijden opleveren. Een trouwe "thuis" supporter AFC B3-Swift BI Zondag 24 november, thuis op Goed Genoeg tegen het eerste B-team van de Olympiaplein vereniging. Tegen Swift, dat door wisselende resultaten een niet te onderschatten tegenstander schijnt. Direct vanaf het beginsignaal goed verzorgd voetbal met veel snelle 'driehoekjes' vanuit de achterhoede via het middenveld naar de voorhoede. De eerste dertig minuten regent het mogelijkheden en (bijna)kansen, echter de afwerking wil voorin maar niet vlotten. Gelukkig kantelt de wedstrijd wat dat betreft, want in de 30e minuut pakt Wouter de bal op na een niet gelukte passeeractie van een van onze aanvallers, passeert zijn man en scoort. Het ijs lijkt gebroken, want reeds in de 36e minuut bereikt Danny met een goede voorzet Thomas de Leth, die de bal achter de doelverdediger plaatst. In de 39e minuut krijgt Swift een corner op rechts, die door hun meegekomen middenvelder loepzuiver in de uiterste hoek wordt geschoten. Ongrijpbaar voor Siewert, maar gelukkig staat Thomas de Leth goed opgesteld bij de paal en haalt de bal van de doellijn. De rust in met 2-0. De eerste 15 minuten van de tweede helft rommelig voetbal, veel lopen met de bal, onzuiver inspelen, waardoor regelmatig onnodig balverlies wordt geleden en alleen slechte vervolgacties mogelijk zijn. In de 50e minuut een vrije trap van Thomas Weyl, Henk komt goed voor zijn man en tikt de bal behendig achter de doelverdediger. In de 54e minuut maakt Thomas Weyl er na een eigen passeeractie met een strak schot er 4-0 van. Swift lijkt gebroken, want met, een voor het oog eenvoudige beweging, weet Wouter zijn directe tegenstander van zich af te schudden. Met een streep vanaf de rand zestien verdwijnt de bal achter de keeper. In de 72e minuut is er werk aan de winkel voor de vrije trappenspecialist van de B3. Vanaf ongeveer 25 meter weet Jasper de muur van Swift met een hard en zuiver schot te omzeilen en verdwijnt de bal gloeiend heet via de vingers van de keeper in het net en wordt de eindstand bepaald op 6-0. Jongens van de B3, een bij vlagen zeer goede wedstrijd, maar blijf denken aan het devies van de coach: "Op een 'rood shirt' en laat de bal het werk doen!!" Boy Smits 1 december AFC B3 - ZSGO/WMS BI Vandaag het begin van de meteorologische winter en zo voelde het ook. Dikke truien en hoogopgezette kragen. Onze boys gingen dan ook fel van start om zo op temperatuur te blijven. Na een klein kwartiertje begint de boel wat in te zakken, gek genoeg weet onze Henk dan de 1-0 te scoren, wat hem betreft loon naar werken. Wat later krijgt Danny de kans de 2-0 te maken. Als iedereen het gevoel heeft, dat hij net een beweging te veel wil maken, schuift hij heel sluw met links de bal achter de keeper. ZSGO/WMS blijkt echter stugger dan hun stand op de ranglijst doet vermoeden en sticht met vooral lange ballen over de verdediging veel onrust bij AFC. 14

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 14