Medische commissie Van de Medische commissie plan. Over enkele jaren speelt de club in een soort Central Park op velden die trapsgewijs zijn aangelegd naast de torens van de Zuidas. Mede in verband met de toekomst van het sportpark, waarbij voorzit ter Dick van der Klaauw en penningmeester Bob Neseker zijn be trokken, wilde ik u het bovenstaande niet onthouden. Regelmatig kijk ik op internet naar de website van Wake Forest en zie ik de resultaten van het Men's Soccer Team van Wake Forest Uni versity in North Carolina USA waar onze clubgenoten Bobby Ge- hring (4de jaars) en Gideon Coronel (3de jaars) studeren en deel uitmaken van dit soccerteam, zoals ik u al eens eerder in deze rubriek informeerde. Op zondag 10 november werd de reguliere competitie thuis voor ruim 3.000 toeschouwers ongeslagen afgesloten (18 ge speeld, 14 gewonnen en 4 gelijk) met een 8-0 overwinning op Geor gia Southern University, en drie doelpunten werden gescoord door Bobby. Dit resultaat betekent niet alleen een "all time high record" voor Wake Forest University maar ook een nummer 1 ranking op de Soccer America Poll waar de voetbalteams van alle universiteiten van geheel Amerika op vermeld staan. Gideon en Bobby, van harte gefeliciteerd! Flopelijk kan het team deze succesreeks doortrekken in de play offs waar gestreden gaat worden om het uiteindelijk kampi oenschap van Amerika. Daar bericht ik u dan een volgende keer over. In het Zwanenkoor Nieuws, dat vele leden van de AFC als lid van het koor ontvangen, las ik, dat ons ondersteunend lid Bert Koster tijdens de receptie voor het 12 Vi jarig bestaan is benoemd tot erelid. Bert Koster heeft vanaf de oprichting van het koor de financiën als penningmeester beheerd. Namens de AFC onze hartelijke gelukwen sen aan Bert. Samen met de voorzitter van het Zwanenkoor Hans Mensink (ook ondersteunend lid van AFC) is hij als trouw AFC'er aanwezig bij de thuiswedstrijden van ons eerste elftal. Ons jeugdlid Philip Blokhuizen heeft een ernstig ongeval opgelopen in het verkeer en zal daardoor voorlopig niet kunnen voetballen. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel en veel succes met zijn studie aan het CIOS. Onze bevriende voetbalclub uit Amstelveen NFC viert dezer dagen haar 60 jarig bestaan met een aantal festiviteiten, waaronder een receptie op dinsdag 19 november a.s. In het verleden heeft NFC een aantal jaren in de Hoofdklasse gespeeld en uit die tijd bewaren wij een aantal sportieve en prettige wedstrijden. Namens de AFC gaan onze hartelijke gelukwensen naar het bestuur en de leden van deze vereniging. AFC-drukker Printteam is recent gefuseerd met Drukkerij Pal en zal in de toekomst als Drukkerij Palteam het drukken van ons clubblad de Schakel verzorgen. De afgelopen vrijdag werd het samengaan feestelijk gevierd met een receptie, waarop een aantal bestuursleden acte de présence gaven. Namens de AFC wensen wij Palteam veel succes in de toekomst. Ons ondersteunend lid Jacques Snoek is opgenomen in het zieken huis naar aanleiding van hartklachten. Volgens de laatste informatie is zijn toestand bevredigend. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel. Tijdens de recente bijeenkomst van de Zilveren Ploeg mochten wij de oud-voorzitter van dit genootschap Jan Steensma gelukkig weer in ons midden hebben. Jan was een aantal jaren de voorzitter en moest de laatste tijd bij de activiteiten van AFC wegens gezondheidsredenen verstek laten gaan. Namens de AFC wensen wij hem samen met zijn echtgenote Herma nog een aantal gelukkige jaren en zien wij hen gaarne op Goed Genoeg. In mijn column in de vorige Schakel vertelde ik u over de activiteiten van Only Friends, die zich bezig houdt met het voetballen voor gehandicapte voetballers. Vrijdag 15 november jl. zag ik een ontroe rende reportage in het programma van studio Spaan op Nederland 3. Onze oud-eerste elftalspeler Dennis Gebbink, en nog steeds onder steunend lid van AFC werd uitgebreid aan het woord gelaten en ook zijn zoon Myron mocht vertellen hoe belangrijk het voetballen in zijn jonge leven was. Wellicht heeft u zelf de uitzending gezien en kunnen constateren hoe belangrijk de voetbalsport in het leven van deze jonge gehandicapten kan zijn. Nogmaals wensen wij Dennis met zijn activi teiten namens de AFC veel succes. Naar aanleiding van de mededelingen in mijn vorige column over ons lid van verdienste Gerard Trebert, belde deze mij op en vertelde mij het volgende: recent had de Ziekenomroep de Golfbreker in Amers- 20 november 2002 81e jaargang nr. 8 foort een uitzending, waarin een interview was opgenomen met ons lid van verdienste Jack van Gelder. Uiteraard kwam de naam van AFC veelvuldig in deze uitzending voor en vertelde Jack, dat zijn AFC-vriend Gerard Trebert hem 30 jaar geleden had geïntroduceerd bij de Trostelevisie. Gerard woonachtig in Leusden had intens geno ten van deze uitzending en dat wilde ik u, als lezer van mijn column, laten weten. Ondersteunend lid Wijnand van Holten, vader van onze keeper Edwin, heeft recent in het ziekenhuis weer een aantal medische be handelingen ondergaan. Namens de AFC zenden wij hem onze harte lijke groeten en zijn onze gedachten bij hem. Avital Zwart, speler van de pupillen E 2 was zo ongelukkig om in de wedstrijd van afgelopen zaterdag een gebroken dijbeen op te lopen. Namens de AFC wensen wij hem sterkte en van harte beterschap. Zondag jl. raakte ik na afloop van de wedstrijd tegen Türkiyemspor op Goed Genoeg samen met medebestuurslid Edwin Geluk in ge sprek met een aantal spelers van AFC 9, die gelijk hadden gespeeld tegen Swift 5. Onno van Grondelle, één van de spelers, die een aantal jaren geleden via Marcel de Wijs lid van AFC was geworden, vertelde ons hun waardering om lid te mogen zijn van een geweldige vereniging. Het 9e elftal is een vriendenteam, en ook na de wedstrij den wordt de vriendschap met een drankje bevestigd. Ik vond het aardig om u deze leuke ervaring mede te delen. Ook dit keer moet ik mijn bijdrage weer beëindigen met verdrietig nieuws. In de eerste week van november ontvingen wij het bericht dat Loek Bertels, erelid en vice-voorzitter bij onze bevriende vereniging DWV was overleden. In een lange reeks van jaren hebben vele be stuursleden contact met hem gehad en bewaren dan ook een prettige herinnering aan hem. Namens de AFC hebben wij zijn familie onze deelneming betuigd. Afgelopen zaterdag overleed de echtgenote van ons lid Chris de Valk, mevrouw Riet de Valk-Kazenbroot. Vanaf het begin van de negentiger jaren, toen Chris de Valk via Kees Gehring, als vennoot van KPMG één van de eerste AFC-vriendelijke bedrijven werd, vergezelde Riet haar echtgenoot incidenteel naar AFC. In september jl. mocht ik haar nog op Goed Genoeg ontmoeten. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan Chris, kinderen en klein kinderen. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg: Cees Bouwens (24/11) - Frits van Klinken (24/11) - Cocky van Duyvenbode (26/11) - Raoul Krak (30/11) - Frans Bogaers (30/11) - John Parsser (2/12) - Jip Vogel (2/12) - Henry Bierman (2/12) - Henk van Weelde (6/12). Aan al deze jarigen onze welgemeende gelukwensen. Johan de Bie De Hamstring waar zit die? Zeer relevant is een interview in de Volkskrant van Marcel van Lies hout met voormalig K.N.V.B. arts Frits Kessel. Veel Nederlanders schijnen het "achter de ellebogen" te hebben. Maar een meer feitelijke bewering is, dat veel beroepsvoetballers het achter de dijbenen heb ben. Met "het" wordt dan een Hamstringblessure bedoeld. Wie de wekelijkse ziekenboeg van de profclubs langs loopt, krijgt de indruk dat er geen einde aan komt. De ene na de andere speler heeft last van de Hamstring. Wat opvalt is dat deze blessure vaak juist niet uit duels voorkomt. Een voetballer zet aan voor een sprintje of een sprong en plotseling grijpt hij met één hand naar de achterkant van zijn dijbeen en zijn gezicht verraadt dat het mis is. "Dat is juist de klassieke uiting", zegt Frits Kessel. Een lichte krampaanval is vaak al de voorbode. Kramp wordt vaak onderschat, terwijl je het als een bijna-blessure moet zien. En als je vervolgens ineens moet aanzetten 4

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 4