Goal! AFC veteranen 6 november 2002 81e j aargang nr. 7 De liesblessure is een verzamelnaam van pijnklachten in de liesstreek. Bij verschillen in beoordeling is het duidelijk dat er ook verschil zal bestaan in de behandeling. Bij pijn in de liesstreek wordt vaak ge dacht aan een blessure van de aanvoerders van de bovenbeen spieren (adductoren-loge), echter die pijn kan naar meerdere oorzaken ver wijzen. Pas bij goed doorvragen en uitvoerig onderzoek, brengt de liesklacht je vaak naar een andere oorzakelijke structuur. Oorzaken als het wegglijden van het standbeen, of een geblokkeerde schietactie liggen duidelijk voor de hand. Echter te zwakke buikspieren, bekken instabiliteit, beenlengteverschil of eenzijdige werkbelasting liggen minder voor de hand, maar kunnen eveneens een ontstekingachtige klacht geven aan het os pubis (het schaambeen). Een musculaire disbalans is dan altijd aantoonbaar. De klachten kunnen zijn: pijn in de liesstreek, aanvankelijk alleen bij intensief belasten, later ook pijn optredend tijdens rust, alle aanvoerende bewegingen zijn pijnlijk, soms met uitstraling naar bovenbuik of genitaliën en bij langdurig bestaan van de klacht, uiterst gespannen en verharde bovenbeenspie ren. Soms is door de huisarts een liesbreuk te palperen. De behandeling bestaat in de acute face uit gedoseerde rust en meerdere keren per dag ijstherapie op de meest pijnlijke liesplek. Daarna is het raadzaam dagelijks rustig deze spierspanning door rekoefeningen de trekkracht op het periost van het schaambeen te doen verminderen. De fysiothe rapeut zal met specifieke rekoefeningen voor de lage rug op de uit- treedplaats van de zenuwstam, nog zeer verhelderend kunnen werken. Voor sommige van onze A.F.C.ers is kan ook een verstoorde rust/arbeid verhouding iets te hoog liggen. De medische commissie van AFC bestaat uit: Dr. Lex Swaan tel. 020-6731337 Fysiotherapeuten: Wim Crouwel/Frank Tilmans tel. 020-6440070, Reinier van Dantzig tel. 020-6627244 Verzorger A-selectie: Ko Grosze Nipper tel. 06-44352970/036- 5375516 De winnende treffer, soms al een "gelijkmaker" kan uitzinnige vreug de bewerkstelligen bij de goalgetter, bij zijn teamgenoten en uiteraard ook bij de supporterschare. Een ontlading van spanning en een op eenhoping van vreugde kan tot emotionele taferelen leiden. Leuk! Liever niet over de hekken springen en op eikaars rug klauteren he ren; denk aan nodeloze blessures en conditieverlies. Wat ik niet leuk vind, wat ik bijzonder afkeur, is de gewoonte - meer en meer - van goalgetters die hun shirt onmiddellijk uittrekken en er driftig mee gaan zwaaien en in een enkel geval zelfs mee gaan gooien. Welke voetballiefhebber c.q. voetbalexpert gaat mij vertellen wat hiermee uitgebeeld moet worden? Kan vreugde niet beleefd worden met het shirt om de schouders? Heeft de speler nog eigenlijk wel respect voor zijn clubshirt? Wil hij de schaarse vrouwen op de tribune t zijn torso tonen? Heeft hij genoeg van zijn club? Heeft hij het mis schien erg warm? Kortom: ....wat bezielt zo' n speler om zich zo "achterlijk" te gedragen. Stel alle spelers van het scorende elftal zou den zijn voorbeeld volgen. De scheidsrechter zou minuten oponthoud bij de "middenstip" moeten noteren. En wat te denken van de omroe per op de tribune die nu juist het rugnummer van de goalgetter minu tenlang moet missen. Stupide gedrag mijns inziens dat eenvoudig met een gele kaart bestraft zou moeten worden. Dan is het gauw over! Robert Duis Op deze zondag 27 oktober verneem ik zojuist, dat de wedstrijd van ons le elftal tegen Tonegido Haagsche Bluf (en dat moeten ze nou nèt niet tegen mij zeggen!) is afgekeurd door windkracht 12 tot 13. Er zouden zo maar één van de vele reclameborden voor je langs scheren, tenminste als je een beetje geluk hebt en elke balverplaatsing zal ook niet direct z'n doel hebben bereikt. Dat was een goede beslis sing, die afkeuring. Van de veteranenwedstrijd AFC-HVV (ook uit Den Haag) op 19 okt. heb ik middels mijn gsm mogen vernemen, dat we met 13-0 hebben gewonnen. Zélf was ik op dat moment met een andere sport bezig bij zo'n 28°C, dus moet ik het scoreverloop aan u helaas voorbij laten gaan. Deze uitslag wijst er duidelijk op dat ons "management" met het kampioenschap bezig is. Nu het verslag van Concordia uit Delft op 26 oktober en dat liegt er zeker niet om. Een 10-2 uitslag in ons voordeel geeft aan, dat een ieder zich voor (bijna 100% geeft aan het gestelde doel. De percentages verschil len nog al eens. Jaap heeft inmiddels de hem toevertrouwde vlag weer van mij overgenomen, hetgeen betekent,dat zijn gezichtsvermogen weer bijna optimaal is. De tegenstanders wisten dit na afloop zelfs te beamen. Alhoewel wij al na 6 minuten tegen een 1-0 achterstand aankeken, kon Jos Blank er middels een terechte penalty 1-1 van maken,waarop Henk er 1-2 aan toevoegde. Frank zette de zaak onder druk met 1-3, Frank weer 1-4 na een (m.i.dubieuze) strafschop. Henk weer, als altijd, 1-5 terwijl er aan de gindere zijde toch nog een 2e doelpunt viel. Inmiddels moest Jack het veld ruimen, nadat hij 2x een aange schoten bal op het dijbeen moest verwerken. Na rust nam Henny het werk over van Jan en ook Hesdy stapte onder de lat als vervanger van Maurice. Een relatief korte verslaggeving volgt van deel II daar in Delft. Wim maakte 2-6, Frank slalomde naar een 2-7 stand; Wim ook in vorm 2-8, terwijl Henk zich nog even liet gelden met 2-9. Kees wist zich tot bijna het einde zich in te houden met scoren, maar met een aantal slinkse bewegingen kon hij van buiten het strafschopgebied de keeper van Concordia nummer 10 achter zich zien verdwijnen. De dosering van het bier na afloop was uitstekend verzorgd, maar middels een telefoontje naar de bar kregen wij te horen, dat er buiten het terrein een drankcontrole was. Nou ja, wat doe je dan? Harry S. AFC Veteranen - IC Ned. Tennis Prominenten Voornoemde wedstrijd was aanvankelijk gepland op zaterdag 2 no vember op AFC, maar dit kon door omstandigheden niet doorgaan. Paul belde mij vanuit zijn vakantieoord op de Gran Canaria, dat de match was verplaatst naar mijn "buren" in het Olympisch Stadion. Een betere ambiance is nauwelijks te bedenken,zeker wanneer het gaat om een serieuze bokaal. Dat maken we niet veel meer mee. Grote namen uit het Nederlandse tennisverleden bevonden zich onder de toeschouwers (dus "non-playing" en veldspelers. Zélfs Dr.Hans van Swol, ooit topspeler uit de le helft van de vorige eeuw, was aldaar en heeft de aftrap verricht! Met een relatief jonge ploeg (gemiddeld 10 jaar jonger dan wij), gingen de tennissers van start en met een 3-0 voorsprong gingen Jan Siemerink, Huub van Boekei, John Schaap jr„ René Heffels (tennis- trainer van Karei en Jan Hein op Jaaps' park), e.v.a. aan de thee. "Onze" keeper Peter van Es, als doelwachter bij de tennissers. Na rust kregen wij een licht gewijzigd team bij AFC te zien, althans was dat de indruk van de vele aanwezigen in ons aller Olympisch Stadion (ruim 36 man). Wanneer waren wij er vöör de verbouwing nog ge weest Ons team kreeg vleugels, mede door onze nieuwe speler Michael Berman. Derk maakte direct na rust er 3-1 van en Roy schoof na een scrimmage ons naar 3-2, terwijl Derk de gelijkmaker scoorde in het volbezette 16-meter gebied. Tussendoor nog een fraaie lob (volgens de tennissers) van Jos richting Peter, die fraai redde als vroeger voor ons le team. De druk werd nog groter en met pressievoetbal werd de score omgebogen naar een 4-3 voorsprong middels een fraaie voorzet van Rob, die Roy knap in kopte. Jaap prima langs de lijn en Hans Dukker als eminente scheids, zorg den voor de nodige rust in 't veld. Als gast van de genoemde grootheden uit de Nederlandse tenniswe reld, werden wij door hen uitstekend onthaald in één van de horeca- lokaliteiten naast Vak Zuid. Loek Sanders vroeg het woord en moest de fraaie bokaal voor de 2e maal, met pijn in 't hart aan ons overdragen. Glimmend kon Karei de woorden van Luuk aanhoren, doch bij zijn betoog werd hij enige maken onderbroken door de gsm van Hans LoonstijnHet hoorde er allemaal bij. Een prachtige middag in alle opzichten, die vraagt om herhaling. Harry S. 5

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 5