6 november 2002 81e jaargang nr. 7 WA/Spartaan heeft een heel mooi complex, de kleedkamers beneden zijn blijkbaar heel goed verbouwd de laatste jaren en ze hadden de storm van vorige week moeiteloos overleefd. Zo niet de donderspeech van Kenneth. Daar moet morgen even een aannemer naar de funda menten komen kijken... Maar het hielp! Met Erixon in het centrum, die de geblesseerde Sean verving, kwam er meer druk naar voren. Philip speelde nu slimmer achter zijn verdediging en kon zo alles opruimen als dat al nodig was, want nu dekten Boyd en Mitch hun opponenten wel kort. En zo kreeg het middenveld met Joey en Mitchell wel de kans op te bouwen en al onze snelle spitsen te lanceren. Met resultaat. Hoewel nog wat aarze lend beginnend met een bal op de paal was het voor Spartaan over toen we toch de 4e en 5e erin hadden. Daarna ging het in gelijkmatig tempo naar een heel terechte eind stand. Onze twee invallers uit de Cl, Hatim en Yrishar, schroefden het op naar negen. Wel een beetje flauw om vrijwel alle scores mee te nemen, vonden we, alleen Tim van ons was in de eerste helft succesvol, dus liet Erixon even zien waarom hij eigenlijk in de aanval wil spelen. Sterk opkomen, combinatie maken en (dacht ik) zowaar met links afmaken, dubbele cijfers dus! Staan we stevig aan kop, want Argon heeft verloren. Jammer dat we zoveel blessures hadden, want we doen het natuurlijk graag op eigen kracht. Maar Herman, Fabian en Xaverio konden echt niet spelen. Fijn dan ook dat Bandy op doel, en die goaltjesdieven natuurlijk, konden invallen! Als we dit volhouden ligt er een mooi seizoen in het verschiet! Alles in eigen hand nu. Frank de Munnik 2 november: AFC D2 - Buitenveldert Dl 6 - 1 De eerste wedstrijd van de D2 in de andere poule is succesvol verlo pen. De jongens hadden een korte nacht achter de rug vanwege een feestje van Ralph en Justin maar hebben aangetoond echte kerels te zijn. Ondanks het slaapgebrek hebben ze een goede wedstrijd ge speeld. In de eerste helft werd de tegenstander met goed positiespel bespeeld. Door doelpunten van Dirk en Fedor 2x gingen we met 3-0 rusten. In de 2e helft ging het iets minder maar dat kwam door de vermoeidheid. Door doelpunten van Dirk en Dominic liepen we uit naar 5-0 alvorens Buitenveldert, met hulp van ons kon Buitenvel dert tegen scoren. Fedor bekroonde zijn goede spel met een derde goal 6 - 1 Maikel Sporkslede D3 Andere blik 2 november: AFC D3 - Aalsmeer Dl 4 - 1 Deze zaterdag liet ons befaamde J-team ons een beetje in de steek op het laatste moment waardoor we plots een noodoplossing moesten vinden voor het fluiten van de wedstrijd. Dat geeft een heel andere kijk op een wedstrijd. Vooraf was een grote overwinning ingecalculeerd, gebaseerd op ons (en dat van de D2) eerdere resultaat tegen Aalsmeer toen er inderdaad sprake was van dubbele cijfers. Maar dat heeft er vandaag geen mo ment in gezeten. Blijkbaar had Aalsmeer veel geleerd in de afgelopen weken, want dit team speelde aanzienlijk sterker dan we hadden verwacht en bij ons was wellicht wel sprake van onderschatting maar bepaald niet van grote vorm. We waren wel sterker zodat veelal op hun helft werd gespeeld, maar de meeste combinaties mislukten al snel zodat de stevige verdedigers van Aalsmeer met ferme trappen bijna alles konden wegwerken. Bijna, want voor rust lukte het twee keer wel, waaronder dan een fraai uitgespeelde goal via Duco. Wil het in een tweede helft nog weieens veel beter gaan omdat de tegenstander vermoeid is geraakt, zo niet deze keer. Sterker nog ze kwamen terug tot 2-1 via een vrije trap die we niet hadden hoeven weggeven. Gelukkig wist Justin ons netjes op een veilige voorsprong te zetten en maakte Rio dat vlak voor tijd heel fraai af met een prach tige lob. Tijd misschien om tegen wat sterkere tegenstanders te gaan oefenen in de komende tijd, daar trekken we ons blijkbaar aan op. Van dichtbij was er weinig terug te zien van de dingen die op de training vaak wel heel goed gaan. En het uitzicht vanaf de kant zal niet veel beter zijn geweest. Ook niet voor de "scouts" waar sommige jongens blijkbaar beter op letten dan op het spel. En zo kun je op allerlei manieren naar een wedstrijd kijken! Frank de Munnik 'Een beetje verliefd' 2 november: AFC E 2 - Legmeervogels E 1 4 - 8 In diep gepeins verzonken liep ik huiswaarts. Na afloop de nabespre king van de leider. Als ik de 'peptalk' goed begrepen heb dan had ik zoveel jaar geleden met een voetbal moeten trouwen. Het was al een hele prestatie, 4 x scoren tegen deze tegenstander. Met kop en schouders staken ze boven ons uit. Wel eerst zelf even een fraai goaltje maken (Fabian) daarna op de ons bekende manier pressie blijven zetten dus diverse kansjes. Mooiste goal van Mels, bal op rechts rustig aannemend en knalhard op de wreef inschietend. Thomas altijd attent schoof er ook nog één langs de keeper. We kregen er 8 tegen. Die nabespreking dus: "Je moet verliefd zijn op de bal, je moet de bal willen koesteren, aaien, kussen, maar het allerbelangrijkste dus, eerst veroveren". Het is wel te hopen dat ze de volgende week als ze de bal éénmaal in hun bezit hebben, verliefd als ze zijn, hem nog wel willen afgeven. Thuis gekomen heb ik de CD van André Hazes opgezet. Hans Dukker 2 november: Roda'23 - AFC Ell 6 - 3 Na een week niet voetballen mochten we gelukkig weer. Helaas zon der Roderick want die had op de training alweer vier weken geleden zijn arm gebroken en kon nog niet meedoen, maar kwam zijn team wel aanmoedigen. We waren de eerste tien minuten in de aanval toen dan ook de ver diende 1 -0 viel voor ons door een mooie goal van Pieter. Maar daarna waren we helaas het spoor weer even bijster en staan we toch weer achter 2-1.Terwijl we dan al voor hadden moeten staan maar de kan sen worden niet benut! In de tweede helft herstelt Jordi zich goed en we komen gelukkig ook snel weer op 2-2 door een goal van Thijs. Dan wisselt onze leider niet geheel gelukkig en kan de aanvaller zo alleen doorlopen en scoort 3- 2. Dat lijkt dan een beetje het breekpunt want dan staan we snel 6-2 achter. Noah maakt dan een mooie goal doordat Willem de bal goed hard naar voren schiet en Noah goed uithaalt. 6-3 is dan ook de uit slag. Roderick we hopen dat je ons snel weer komt versterken! Henk je hebt weer hard gevochten! Ik ga het toch nog een keertje zeggen hóór! Jullie moeten harder willen vechten, willen winnen! Dat is wat er volgens mij een beetje bij jullie ontbreekt, jullie zijn op een paar na veel te lief!Als je wilt winnen moetje ook elke bal willen hebben in een duel! Volgende week staat de spannende wedstrijd tegen Legmeervogels op het programma, dat hebben we uit gewonnen maar dat was zeker geen makkie!!! Succes maar vast. Van de verslaggever 12

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 16