MA maar wordt elke week sterker, dus de doelpunten van die flank komen binnenkort wel. Tegen de D2 zou een goed moment zijn! Speelden we de tegenstander, die echt zo zwak niet was, dus rustig weg. Een knappe actie van Allon, eerst de bal veroveren en dan zelf doorstomen naar het doel was het begin. Rio kon dankzij een goede actie van Maxim scoren en Duco profiteerde goed van diverse kansen die hij kreeg aangeboden. Op 4 bij de rust, werd daarna al snel 6. Toch eentje onnodig tegen, er vielen wat gaatjes, maar de 7e maakte het krachtsverschil duidelijk. Talloze corners werden deze wedstrijd goed voor het doel geplaatst, maar de afwerking liet te wensen over, maar daar gaan we nog doelpunten van zien deze competitie. Het inlopen is inmiddels goed geoefend, nu nog wat scherpte, want er gaat veel dreiging van uit Klasse, en deze week met trainer Joey dan maar eens goed nadenken over het tactisch plan om ook de D2 te verschalken! Frank de Munnik D3 Geen broedermoord! 21/9: AFC D2- AFC D3 2 - 2 Wauw, wat een voetbalochtend. De Dl langs de lijn, die verplicht moest kijken, waarschijnlijk omdat ze nog wel wat van ons kunnen leren....en heel veel ander publiek. Emoties in en buiten het veld, want ieder leefde mee met zijn of haar team. En een D2 die misschien had gedacht zomaar te winnen, maar die we even goed aan het schrik ken hebben gemaakt. Toegegeven de eerste twintig minuten waren voor hun, maar heel veel kansen leverde dat nu ook weer niet op. En toen begon de wedstrijd een beetje te kantelen. Een verkeerde terugspeelbal werd door Rio handig afgepakt en binnengeschoten. Maar ja, toen waren we zo blij dat we bij de eerste de beste tegenaanval niet meer opletten, dus meteen weer gelijk. Tijd dus voor omzettingen in de rust. Dat wil zeggen bij hun, wij passen ons niet aan Kwam ons eigenlijk wel goed uit ook, nu kon David hun langste spits in bedwang houden en had Youri het makke lijker tegen hun iets kleinere linksbuiten. Verdedigend zat het bij ons sowieso potdicht, met Mitchell als laatste man en Justin die rust en overzicht behield, knap voor iemand die nog niet zo lang op die positie speelt. Het bleef natuurlijk wel heel hard werken om ze van ons af te houden en we moesten het voornamelijk van snelle uitvallen hebben via Rio en Allon. Maar die kwamen ook, en met resultaat, door Maxim lekker ingeschoten (hé, hadden we dat vorige week niet al afgesproken?!). Toen waren er kansen op meer. De D2 vond het allemaal niet meer leuk, wat af en toe ook in het veld duidelijk werd, maar dat hoort erbij, het was gewoon spannend en stevig en na afloop allemaal een handje natuurlijk (maar ze wilden niet samen onder dezelfde douche... gezonde concurrentie!). Toch jammer genoeg de gelijkmaker. Zouden we het einde halen met deze stand. Het leek niet zo in de laatste minuut. Randall uitgespeeld, en hun spits met een leeg doel voor zich en de bal aan de voet.... iedereen telde 'm al, zelfs onze eigen coach Joey, maar toen was daar een glijdende tackle over 3 meter van David en de bal ging corner. Daar werd nog lang over nagepraat. Heel sterke prestatie van allemaal die door velen bij AFC werd gevolgd! Volgende keer spelen we thuis, moeten we ze kunnen hebben! Frank de Muniik 14 september: Buitenveldert D5 - AFC D8 2-4(1 -2) Het was vorige week duidelijk in de kleedkamer gezegd (oa. Door Jeugdcoordinator Jan Verhagen): wie te laat komt start als wissel en wanneer er al voor vervanging gezorgd is, komt de speler die te laat was niet meer in actie. Het zijn harde maatregelen maar soms zijn ze nodig. Bij de D8 stond ieder vandaag dus ruim op tijd aan de start, maar dat mag niet verwonderlijk zijn want de wedstrijd begon pas om 14.45 uur. En zelfs op dat schema werd uitgelopen. We zagen de Buitenveldert Dames 7 een mooie overwinning behalen. En de scheidsrechter was een oude bekende: hij had ons vorig seizoen twee buitenspeldoelpunten aangenaaid. Tijd voor een revanche, werd er zachtjes gefluisterd. Het was mooi voetbalweer, we besloten onmiddellijk in de aanval te gaan. Hein en David, onze links- en rechtsbuiten werden goed aange speeld. Met dit brede spel had de tegenstander duidelijk moeite en 25 september 2002 81e jaargang nr. 4 zeker toen ook Thomas zich aanvallend met de zaak ging bemoeien, moest er aan de rand van het strafschopgebied door Buitenveldert hard gewerkt worden om de bal van het doel af te krijgen. Marc was in de vijftiende minuut de eerste die een opening vond. Hij passeerde een verdediger en schoot strak in aan de rechterkant. De dreiging lag toch meer op rechts want ook de tweede, van David, werd van die kant ingeschoten. Een prachtige rush en een streep van net buiten het strafschopgebied. Dat Buitenveldert in de eerste helft nog terugkwam tot 1-2 was niet verdiend en eigenlijk een onoplettendheid van de verdediging. In de tweede helft leek het spannend te worden. Het werd 2-2. Maar nog geen twee minuten later was er een mooie com binatie tussen Marc en Michael, die afgerond werd met een doelpunt door de laatste. De manier waarop gaf veel vertrouwen. De D8 groei de en met Sake in een beste vorm (geen man erlangs), Midas hard werkend op het middenveld, Joop met dreiging over links, Max als bijter in de achterhoede en Benjamin en Enne in een vrije verdedi- gingsrol (de eerste'te vrij' volgens de coach) leek het er even op dat we de tegenstander op zouden rollen. Mare schoot de vierde binnen, waarmee hij zijn schoten tegen paal en lat van vorige week deed vergeten. De scheidsrechter had het snel gezien: er viel voor Buiten veldert niets meer te halen. Waarop hij affloot. Ton E2: "De Sterren van de Hemel" Ja daar kan je op wachten, dat is logisch natuurlijk als je het vorig seizoen, als F 1, de sterren van de hemel speelt. De KNVB is ook niet gek, dus is dit team, nu selectie E2 hoger ingedeeld en spelen ze uitsluitend tegen de E 1 van onze tegenstanders. Vorig jaar dus selectie F1 nu bijna als team in z'n geheel over naar de selectie E2. Bijna in z'n geheel alleen Sem (nog in Fl) en Faisal zitten er niet bij. Jammer want ook zij speelden toch een speciale rol in ons succes en speelwijze. Sem verdedigend en aanwezig op het middenveld, Faisal uitsluitend aanvallend, z'n dubbele schaar beweging plus zijn luidruchtige aanhang. Ik weet zeker dat we ze binnen korte tijd terugzien. Nieuw in het team is Thomas Russel in de verdediging en Dion Tho mas onze echte keeper. Nou die echte keeper hadden we nodig want Pancratius liep als een stoomwals over ons heen, van alle kanten kwamen de aanvallen maar Thomas stond waar hij moest staan. Er is niets leuker dan aanvallen maar verdedigen is ook een kunst en verliezen met 9-2 valt niet mee. Noem het maar een leerproces, we moeten er even doorheen. Onze toekomstige tegenstanders zijn alle maal een jaartje ouder en we kunnen er alleen maar van leren. Trainen en nog eens trainen. We maakten wel de mooiste goal van de wed strijd, Avital met de bal aan de voet zeker 20 meter van de goal, loei hard onder de lat. Over een paar maanden zien we Pancratias weer, zijn wij ook weer iets groter en ouder. Hans Dukker 21 september Legmeervogels E 1 - AFC E2 4-4 Als verslaggever moet je ook na de wedstrijd je oor te luisteren leg gen. Nog opgewonden, na deze bol van de spanning staande wed strijd, vertelde Hans onze leider aan iedereen die het maar horen wilde hoe hij vlak voor tijd de boel op de rails had gekregen. Mels was van positie 8 naar 11 verplaatst, Avital naar 9, Fabian op 10 en Thomas terug op 8. Ik zag ook enig onbegrip in de ogen van Opa Piet. "Hoe kan dat nou als je maar met 7 veldspelers speelt?" Een leider schap zit er voor de beide Opa's duidelijk niet in. Binnen 2 minuten stonden we met 1-0 achter. Het ruim aanwezige publiek vreesde het ergste maar op zeer fraaie, uit een strakke voorzet van Mels doorgekopt door Thomas, schoot Fabian ons op gelijke voet. In de 2C helft was het toch overduidelijk Legmeervogels dat de toon aanvoerde. Aanval na aanval maar ons keepertje Dion was in top vorm. Helaas kon hij niet verhelpen dat onze tegenstander op 3-1 voorsprong kwam. We kwamen nog terug naar 3-2, wederom Fabian, maar Legmeervogels liep uit naar 4-2. Toen greep de leider in, ach terhoede dan maar één op één met alle risico's vandien. Paul, Denzei en Thomas Russell waren niet meer te passeren. Oger knokte zich uit alle scrimmages en leverde de bal steeds weer in bij onze voorhoede. Een verre pass van Avital op de borst meegenomen door Mels en precies op tijd op maat meegegeven aan alweer Fabian. Knalhard 22

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 22