V AFC's "Bie"- zonderheden ltK 14 augustus 2002 81e jaargang nr. 1 (6840) FXTP46D, J.E. Bruinsma (6870) GCDS87H, F. Fernandez Fozano (6874) GCDV580, F. van Oostveen (6875) GCDV53J, T. Piso (6876) GCDV54K, D. Porsius (6873) GCDV55F, M. Przijbisch Lozano (6871) GCDV56M, N.F. Adriaans (3927) CHBB80Q, O. Assaidi (6822) FRHQ79G, O. Morel (6611) FXBG20A, D. Seca (6872) FWXN49N, J. Stuy (6516) CHBC79R, a. El Iboudi (6708) FZWS67A, Ook gedurende het komende seizoen 2002-2003 wil ik wederom trachten u op de hoogte te houden van AFC-privé. Na de afgelopen maanden van wielrennen, cricket, honkbal, golf en tennissen en ande re evenementen zoals het WK-voetbal, wordt het tijd weer aan je eigen clubje te gaan denken. In het voorjaar van 1996 startte ik, nadat ik was teruggetreden als sekretaris van de AFC, met een nieuwe co lumn in het clubblad, waarin aandacht zou worden geschonken aan diverse zaken in de club, die niet direkt betrekking hadden op de voetbalprestaties. Naar een idee van mijn opvolger als sekretaris Kees Gehring, werd de naam AFC's "Bie"-zonderheden aan deze column gegeven. Op donderdag 27 juni jl. werd de jaarlijkse algemene ledenvergade ring gehouden. Elders in deze uitgave van de Schakel kunt u het verslag van deze vergadering, voortreffelijk samengesteld door onze 2e sekretaris Ger van Caspel, lezen. Van mijn kant wil ik een korte opmerking maken over het aantal aanwezige leden. Een bedroevend aantal aanwezige leden was naar de vergadering gekomen Een verdrietige en teleurstellende ervaring voor het bestuur. Naar mijn mening behoort een grote opkomst voor de vergadering toch ook tot één van onze tradities. Op maandag 5 augustus jl. werd weer de traditionele jaarlijkse cric ketdag bij onze cricketclub ACC gehouden, een dag waarop tussen leden van AFC en ACC wordt gesport. De weersomstandigheden waren redelijk en opnieuw was dit evenement geslaagd. Tot en met 1999 werd deze dag altijd georganiseerd door ons helaas veel te vroeg overleden lid Ton Disselkoen. Voor de tweede keer werd dit evene ment georganiseerd door Jacques v.d. Glas en Annemiek Disselkoen met hulp van velen. NOS-Sport medewerker en lid van ACC, John van Vliet, verrichtte op humoristische wijze de prijsuitreiking. Na mens de AFC hulde aan de organisatie. Op 2 augustus jl. werd in Schijndel het huwelijk voltrokken van onze vroegere captain van het eerste elftal Roy Tular en Annemarie v.d. Pas. Zelf had ik het genoegen om als ambtenaar van de burgerlijke stand samen met een ambtenaar van Schijndel bij de huwelijksvol trekking actief te mogen zijn. Op het tuinfeest daarna waren uiteraard een aantal AFC'ers aanwezig en wij mogen stellen, dat het zeer gezel lig was. Namens de AFC onze hartelijke gelukwensen aan het bruids paar en hun kindertjes Morris en Ima. Het weekend van 3 en 4 augustus jl. vond voor de A-selectie van het nieuwe seizoen weer de traditionele voorbereidingstrip naar Maas tricht plaats. Elders in deze Schakel kunt u nadere informatie over dit zeer geslaagde weekend lezen. Op 5 augustus jl. vierde onze voorzitter Dick van der Klaauw het feit dat hij 40 jaar geleden zijn bedrijf All-In Transport begon. Hoewel zijn zoons Guido en Brennus al een aantal jaren ook actief zijn in het bedrijf van hun vader, is Dick nog dagelijks op de zaak en weet hij exact wat er gaande is. Namens de AFC wensen wij hem van harte geluk met dit jubileum en nog een aantal gezonde actieve jaren bij All-In Transport. Ons lid Frans Ris was reeds betrokken bij Café-Restaurant Maxi- miliaan aan de Kloveniersburgwal in Amsterdam. Begin juli werd aan de Albert Cuypstraat in Amsterdam een nieuw restaurant geo pend, in een vroegere kerk, met de naam Café de Engel, waar Frans optreedt als bedrijfsleider. Ons lid Joris de Wijs leidt inmiddels de Maximiliaan. Beide AFC'ers wensen wij veel succes en mijn devies is er eens iets te gaan drinken en eten. U ziet het weer AFC'ers kom je overal tegen. Anneke, echtgenote van ons lid van verdienste Hans de Wijs, ve bleef korte tijd in het ziekenhuis voor het ondergaan van een aant onderzoeken. Inmiddels is zij weer thuis, doch is nog steeds ondi controle van de artsen. Namens de AFC wensen wij haar van hap beterschap. i Ons lid Michiel Huisman was ook weer in het shownieuws. In et artikel in de Telegraaf verhaalt hij over zijn nieuwe rol in de fili' Phileine, in welke film hij de tegenspeler is van Kim van Kooten. het desbetreffende artikel wordt ook gesproken over zijn popbar;- Fontane en over zijn filmrollen in Costa (tevens op televisie a serie) en de film Volle Maan, die nog in première moet gaan. Gedi rende de zomermaanden is er weer veel werk verricht op ons spoir park Goed Genoeg om in september de competitie weer te kunnt starten op een fraai sportpark. Een klussencollectief onder leiding vr Pim van de Meent en Hans Tier, schilderden de kleedkamers en <5 bovenverdieping van onze sociëteit. Yvonne Steeman verving Jas Draisma tijdens zijn vakantie, en gaf tevens de kamer van de admir stratie een schoonmaakbeurt. Lid van Verdienste Hans de Wijs te- slotte was actief met het nummeren van de kleding van de A-selekt t en voorzag de overdekte tribune van het AFC-logo. Namens de ARs dank voor al deze activiteiten. In het blad Thuis, een uitgave van de woningstichting Patrimoniui was een artikel opgenomen over burenhulp. Lid van Verdienste Chi Schroder vertelt in dit artikel over de hulp, die hij heeft ondervondi tijdens de ziekte en het overlijden van zijn echtgenote Hennie. Mi1 inziens een goed voorbeeld over hoe het moet gaan in het leven. H Recent zag ik op de televisie een programma Wintertijd, waar lid vh verdienste Jack van Gelder te gast was. Jack toonde zich een goei ïj kenner van de muziek en noemde uiteraard weer de naam van on1 AFC! In de vorige uitgave van de Schakel zag ik als nieuwe jeugdled^ vermeld staan Floris en Tijn van der Valk, een tweeling, die' J maanden geleden is geboren. Door dit lidmaatschap wordt een vier'; generatie van der Valk lid van de AFC. Overgrootvader en over'' den lid van Verdienste Ton sr. was jarenlang speler van het le elft1' alsmede bestuurslid en lid van de Elftalcommissie-A. Zijn zoon, helaas te vroeg overleden Peter, was een aantal jaren keeper van d1 eerste elftal. Diens zoon Mark speelde in de hogere jeugdteams zal over een paar jaar de recent geboren tweeling bij de pupillen zi voetballen. Het lid worden van deze jongens is een initiatief van ot Jopie van der Valk en ondersteunend lid Henk Portengen, de venspartner van Lenneke van der Valk-Benjamins. NOS-Sport heeft recent haar plannen voor het eind augustus a.s. beginnen voetbalseizoen bekend gemaakt. Opmerkelijk is het feit, bij de nieuwe opzet van de uitzendingen een aantal AFC'ers betrc1 ken zal zijn. Ik noem Tom Egbers, Jack van Gelder en Humbei Tan (recent lid geworden van AFC) als presentatoren. Jack zal ook de maandagavond, samen met Ivo Niehe, een uitzending van Trt Sport verzorgen. U ziet het weer AFC'ers kom je overal tegen. Ondersteunend lid Wijnand van Holten, vader van onze keef Edwin, heeft een lange tijd in het ziekenhuis gelegen voor het ond gaan van een aantal medische behandelingen. Inmiddels is hij geit kig weer teruggekeerd naar huis. Namens de AFC wensen wij een spoedig herstel. Helaas moet ik mijn eerste bijdrage beëindigen met verdrietig nieu\ In de afgelopen zomer moesten wij afscheid nemen van ons ond steunend lid Jaap de Munnik, tevens lid van de Vrienden Bilj r Club. Jaap was vanaf de zijlijn betrokken bij de AFC. Namens AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie. Tevens overleed op de leeftijd van 88 jaar Miep Ridderikhoff. Eld-, in deze uitgave van de Schakel vindt U een in-memoriam. Tenslotte moet ik U het tragisch overlijden melden van de keeper r het 5e zondagelftal: Tamsir Diouf op de jonge leeftijd van 21 jar Ook elders in deze uitgave van de Schakel vindt U een in-memoriai En dan tenslotte de verjaardagen van de leden van de Zilveren Pk t.w. Fred Laarhoven (17/8) -Wim Endel (19/8) - Harry SchoemaJ (21/8) - Jan Meijer (29/8 - 81 jaar) - Jan van Dijk (31/8). Aan al deze jarigen onze welgemeende gelukwensen. Johan de Bie

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 9