Bestuursmededelingen 14 augustus 2002 81e jaargang nr. 1 Notulen Algemene Ledenvergadering Notulen van de Algemene Ledenvergadering van de Amsterdamsche Football Club gehouden op donderdag 27 juni 2002 in het clubhuis, gelegen aan de De Boelelaan te Amsterdam. Aanwezig 47 werkende leden. 1. Opening door de voorzitter Om 20:00 uur opent voorzitter Dick van der Klaauw de Algemene Ledenvergadering. Nadat hij heeft geconstateerd dat er niet voldoende stemgerechtigde leden aanwezig zijn, sluit hij de vergadering met een verwijzing naar de tweede Algemene Ledenvergadering op dezelfde datum om 20:30 uur. Om 20:30 uur opent voorzitter Dick van der Klaauw de vergadering met een woord van welkom aan de aanwezigen en een speciaal woord van welkom aan de aanwezige ereleden, leden van verdienste, AFC- ridders en commissieleden. Om te beginnen stelt de voorzitter vast dat dit jaar de Schakel met de agenda voor de ALV op tijd is toegestuurd aan de leden, zodat deze ALV conform de statuten van AFC rechtsgeldig is. Ook nu weer hebben we een druk en bewogen seizoen achter de rug. Om het geheugen enigszins op te frissen doet de voorzitter een greep uit de vele succesvolle activiteiten, die in de loop van het seizoen hebben plaats gevonden. Hij noemt bij de jeugd de Mini WK, de Herfst-driedaagse, de Be Friends Cup en bij de senioren de wedstrijd van de Gouden Ballen, de Goed Genoeg Open, het leiders toernooi, de wedstrijden om de ABC-cup en de jaarlijkse wedstrijd van de veteranen tegen een Engelse tegenstander. Op sportief gebied is het voetbalseizoen voor AFC bijzonder succes vol verlopen. Er zijn niet minder dan 10 elftallen kampioen gewor den, t.w. Al, A2, D6, D10, E2, E3, E5, E8, E9 en Fl. Al deze successen bij de jeugd hebben geleid tot de unieke situatie dat het volgende seizoen de Al- en BI- junioren gaan uitkomen in de landelijke le divisie en de Cl-junioren in de 2e divisie, de op één na hoogste klasse in Nederland. Het 2e elftal heeft zich probleemloos gehandhaafd, terwijl het 3e elftal als periodekampioen in haar afdeling via een spannende nacom- petitie promotie naar de reserve le klasse heeft bereikt. Het vorig jaar gepromoveerde Zat 1 wist zich tussen gerenommeerde zaterdag verenigingen op voortreffelijke wijze te handhaven in de 2e klasse. Het eerste elftal, dat voor het eerst sinds 1998 weer mocht uitkomen in de hoofdklasse, heeft tot de laatste competitiedag uitzicht gehad op het kampioenschap in de hoofdklasse A. Uiteindelijk werd een uiter mate eervolle 3e plaats en deelname aan de Amstel Cup het resultaat. Daarnaast is het le elftal winnaar geworden van de Radio Noord Holland Cup, hetgeen betekende dat de penningmeester een cheque ter waarde van Euro 4500,— in ontvangst mocht nemen. In de achter ons liggende maanden hebben ca. 280 senioren en junio ren zich aangemeld als lid van AFC. De 2 jaar geleden in het leven geroepen Kennismakingscommissie heeft uiteindelijk voor ca. 150 aanmeldingen het groene licht gegeven. De door de Kennis makingscommissie gehanteerde criteria zijn door het bestuur vastge steld en in de Schakel gepubliceerd. Belangrijk hierbij is dat het behoud van de identiteit van AFC voorop staat. Tot zijn grote genoegen constateert de voorzitter dat AFC nog steeds kan beschikken over voldoende commissieleden en overige vrij willigers. Ook dit jaar is er door alle commissieleden weer voortreffe lijk werk geleverd. Daar waar in deze tijd andere verenigingen ten onder dreigen te gaan door gebrek aan kader, heeft AFC nog steeds voldoende leden, die bereid zijn om voor hun club de handen uit de mouwen te steken. Het bestuur is hier trots op. De voorzitter zegt verheugd te zijn over de financiële steun, die AF( ook dit jaar weer heeft ontvangen van de AFC-vriendelijke bedrijver de supportersclub The Reds en de bordsponsors. AFC is met 1650 leden de grootste en oudste voetbalclub van Am sterdam. De aantrekkingskracht van AFC is met name bij de jeugd o dit moment erg groot en in de aanloop naar ons nieuwe sportpark zt dit alleen nog maar toenemen. Maar ook op het nieuwe sportpar krijgt AFC niet meer dan 5 velden tot haar beschikking. Dit beteker volgens de voorzitter dat ook in de toekomst het aanbod van nieuw leden groter zal zijn dan de vraag met als gevolg dat ook dan nie iedereen die lid wil worden daadwerkelijk lid kan worden. De voorzitter deelt mee dat deze ALV bewust het sinds vele jare I gebruikelijke agendapunt 'Huldiging van de kampioenselftallennitj op de agenda is geplaatst. Het bestuur heeft hiertoe besloten omdt het aanwezig zijn bij (een deel van) de ALV voor de jeugdleden e hun ouders niet altijd een plezier is. De huldiging vindt nu plaats i het nieuwe seizoen voor aanvang van de eerste thuiswedstrijd van ht eerste elftal. Tenslotte vraagt de voorzitter een minuut stilte in acht te nemen voc I die leden waar AFC in het afgelopen verenigingsjaar afscheid va| heeft moeten nemen. Zo ontvielen ons mevrouw Henny Schroder Wielinga (echtgenote van Chris Schroder), Ger Laarhoven, Sandi Dekker - Albers (echtgenote van Jan Arie Dekker), Frans Heinemai Wouter Posthuma. Theo van Emden, Michael Gosler, Hennie Rit berink, Letje Boskamp - Knap (echtgenote van Henne Boskamp Kevin Oosterbroek, Jan Roos, Frits Seunke en Jaap de Munnik. 2. Ingekomen stukken De secretaris doet mededeling van de volgende ingekomen stukken: a) een brief van de Kascommissie, die zal worden behandeld bij pui| 7 van de agenda; b) berichten van verhindering van de volgende leden: Ronald Koste Max de Bruin, Karei van Osch, Gerard Trebert, Sebo Woldringh, Ja van Dijk, Peter Roosenschoon, Chris Schroder, Camiel Huismai Frans Jüch, Ron Voskamp, Henk van Teunenbroek, Rinus van Lei enhorst. Hans de Bie, Jan Koomen, Marcel Koster en Joop Tiggeli ven. 3. Notulen van de Algemene Ledenvergadering van 28 juni 2001 Deze notulen zijn gepubliceerd in Schakel nr. 1 van seizoen 2001J 2002 op 15 augustus 2001. Er worden door de aanwezigen geen opmerkingen gemaakt, zodl deze notulen onder dankzegging aan het adres van samensteller G'| van Caspel worden goedgekeurd. 4. Bestuursmededelingen. De voorzitter verstrekt namens het bestuur informatie over de volgel] de onderwerpen: aBenoeming leden van verdienste. Tijdens het jaardiner op 18 januari 2002 werden Henk Bijlsma, Rel van Dijk en Bob Neseker voor hun vele werk voor de club in leng van jaren, door het bestuur voorgedragen voor een benoeming tot van verdienste van AFC. Conform het Huishoudelijk Reglement art. 2 lid B2 dient de beno1! ming te geschieden door de Algemene Ledenvergadering. De vergadering gaat akkoord met de voordracht van het bestur waarmee de benoeming een feit is. b) Samenstelling selectie le elftal. Het wordt ieder jaar moeilijker om de selectie van ons eerste elftI rond te krijgen. Bij de gesprekken met kandidaat spelers worden Ke Gehring en Henk Bijlsma steeds vaker geconfronteerd met financiè eisen van spelers. Geld speelt in de top van het amateurvoetbal ei steeds groter wordende rol en de KNVB gedoogt tot op heden de f situatie. AFC heeft al jaren haar eigen manier van aanpak. Ook dit jaar zijn Kees Gehring en Henk Bijlsma i.s.m. trainer Ton i Chatinier er in geslaagd om volgens het AFC-model 'maatwerk v ons netwerk' een zeer sterke selectie samen te stellen. 3

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 3