M Ons Eerste AFC zat. 8 AFC GRANTANGI (AFC hartelijk bedankt) 14 augustus 2002 81e j aargang nr. 1 En u zult het zeker gezien hebben: Nieuwenhoorn is terug! Mannen van het eerste: het moet al heel raar lopen, wil ik niet bij de uitwed strijd aanwezig zijn! Voorwaarden kan ik uiteraard niet stellen, maar ik verwacht wel dat jullie in een sportieve wedstrijd de punten mee naar Amsterdam nemen. Muijs AFC zwak van start in Amstel Cup De eerste wedstrijd in de Amstel Cup tegen s.v. Huizen kende een teleurstellend verloop. Na een redelijke eerste helft, waarin zaterdag kampioen Huizen een beter combinerend AFC een lesje gaf in effici ency, bakten de Reds er op Goed Genoeg in de tweede helft nog maar weinig van. De wat schlemielige 0-2 achterstand, snel na rust ver hoogd tot 0-3, bleek derhalve onoverbrugbaar. Alleen wat betreft het grote aantal kaarten hielden AFC en Huizen elkaar aardig in even wicht. Conclusie: een wedstrijd om snel te vergeten. Na twee gewonnen oefenwedstrijden in Limburg (Groene Ster: 6-2, Eijsden: 5-3) staat op 10 augustus de eerste echte krachtmeting op het programma tegen s.v. Huizen in het kader van de Amstel Cup. De algemeen zaterdagkampioen kan ook dit seizoen beschikken over een sterke selectie. Weliswaar is topscorer Martijn Gootjes vertrokken naar Cambuur Leeuwarden, maar daar voor in de plaats heeft Huizen zich o.a. versterkt met André Kemper (HFC Haarlem) en Jimmy Simons (Delta Sport). 'Onze' Frank Aboikoni maakt ook dit seizoen deel uit van de selectie van de Geel Groenen en mag van de succes volle trainer-coach Ray Wesseling tegen AFC gelukkig in de basis beginnen. Collega coach Ton du Chatinier laat het thuispubliek ken nismaken met enkele nieuwe gezichten: Ray van Aken, afkomstig van ADO'20, begint als laatste man, Jerrel Wijnhard, vorig seizoen actief bij Türkiyemspor, staat rechtsachter en Ken Watanabe, afgelopen seizoen te bewonderen bij DCG, is geposteerd op de rechtervleugel. Verder is Glenn Zeelig terug van weggeweest. Hij start op de linker vleugel. Du Chatinier mist enkele bekende namen: Uli Landvreugd en Saïd Moumane zijn geblesseerd en Daniël van Meer is in een ander verband "the best man". Mogelijk begint AFC door dit alles nogal aarzelend. In de 5e minuut weet Huizen al te profiteren van een mis verstand tussen Edwin van Holten en Ray van Aken. De bal stuitert op curieuze wijze voor de voeten van André Kemper en het is 0-1. Langzamerhand wordt AFC sterker en is vooral via Dennis Purperhart gevaarlijk. Een knal, na een oogstrelende slalom langs drie spelers, eindigt op de vuisten van de keeper Kooistra, een schitterende voorzet van Dennis wordt op enkele meters van het doel Glenn Zeelig gemist. Huizen blijft in deze fase met veel kunst en vliegwerk overeind. Een schot van Mohad Zaoudi gaat net naast, een inzet van Zeelig wordt door Erwin van der Lugt van de lijn gekopt. In de slotminuten slaat niet AFC maar Huizen toe. In de 44e minuut brengt Edwin van Holten nog redding bij een lastige corner, een minuut later wordt hij met een boogbal geklopt door een op links vrij gelaten André Kemper. 0-2, een koude douche in de rust. In de tweede helft vervangen Ronald van de Meent en Joey Esionye Ken Watanabe en Marco van Galen. Het mag niet baten. De ploeg van Du Chatinier valt steeds verder terug. De lijn is uit het spel, slor digheid is troef en er wordt te veel met bal gelopen. In de 55e minuut brengt een prachtig afstandschot van Tim van Breukelen Huizen definitief in veilige haven. AFC probeert nog wel de 0 van het score bord te halen, maar blijft ongelukkig in de afwerking. Symbolisch is een knal van Peter de Waal tegen het hoofd van de op de grond liggende Robert Gehring. En terwijl de wijdstrijd zich naar het einde sleept, stapelen de gele kaarten zich op. In de 80e minuut moet Dennis Purperhart zelfs na de 2e gele kaart het veld verlaten. Omdat ook Huizen, mede door een goede invalbeurt van Pierre Tosch, niet meer weet te scoren, fluit scheidsrechter Kuipers de wed strijd met een stand van 0-3 stand de geschiedenis in. De kans dat AFC dit seizoen de Amstel Cup wint is door dit resultaat een stuk kleiner geworden! MvdW Opstelling AFC: Edwin van Holten, Jerrel Wijnhard, Ray van Aken, Hans Geerlings, Robert Gehring (av), Peter de Waal, Mohad Zaoudi <70. Pierre Tosch), Marco van Galen (46. Joey Esionye), Ken Wa tanabe (46. Ronald van de Meent), Dennis Purperhart en Glen Zeelig. Komende wedstrijden Toernooi VSV Velsen, Velserbroek, Hofgeesterweg, 023-5373320 i vrijdag 16 augustus, 19.30 uur: AGOVV-AFC zondag 18 augustus, 14.00 uur: VSV-AFC i!' Amstel Cup tv dinsdag 20 augustus, 20.00 uur: FC Hilversum-AFC Sportpark Crailoo, Nieuwe Crailooseweg 28, Hilversum, 035 06913766. Vanuit Amsterdam Al richting Amersfoort, afslag Li ren/Hilversum, richting Hilversum, richting Mediapark, bij rotonde t- Mediapark, Sportpark Crailoo. Het eerste weekend in juni was voor Zaterdag 8 weer heel bijzof der. Niet in de laatste plaats het weer maar zat 8 op stap naar de A dennen. Oef 14 man in één huis. Vrijdag weg van uit Vinkeveen waar we spraken en dan op weg naar Maastricht, terrasje pakken, nou d hebben ze daar geweten, 's Avonds aangekomen op plaats van b stemming "Residence Bontlaarsje" (alleen voor insiders). Uitpakke vlug kamer eigen maken. Toch iedereen (toen nog tevreden) Barbeet1 Roy was er niet bij helaas want die had nog de naweeën van et operatie maar toch aan onze maagjes gedacht. I- De volgende dag stond een mountainbike tocht te wachten van 2; kilometer (J.O.) ook weer voor insiders. En geloof me, nooit hab1 wegen i.p.v. pasta een salade nicoise eten, aaai wee. En ja hoor of dat nog niet genoeg was een voetbalwedstrijd erachté aan of iets wat er op moest lijken tenminste. Uitslag niet belangri* maar wel dat de strafschopserie werd gewonnen door de heer F.G. A. En ja hoor 's avonds weer aan de barbecue tussen door voetb1 kijken kaarten, backgammon, pool, tafelvoetbal. Iedereen was w1, ergens mee bezig. De volgende dag 9 kilometer kano varen op de woeste rivier aldaar1 nou woest?? En gelukkig ons aller Tonny van Leeuwen was present en gaf n< eens een prijs weg voor de meestnou noem het maar. Zondag weer retour met in onze agenda een aantekening voor volgen'' jaar. p.s. Ondergetekende liep een week krom, moest zonodig overal bij zifs Zal ik het ooit leren??? Rob Lobatto Een week voor het vertrek voor de laatste training werd ik door De i nis Purperhart benaderd dat hij wat spullen van AFC voor de Stic ting United For Surinam had. 3 "Stichting United For Surinam is opgericht door topamateurs en e profs van Surinaamse afkomst dat als doelstelling heeft om in Su name de jeugd te stimuleren in verschillende takken van sport. Da naast ondersteunen wij de ouderen met name het maaltijdenproje n Deze zorgt voor tenminste een maaltijd per dag en niet te vergeten 1 jeugdopvang tehuis voor moeilijk opvoedbare kinderen (KOELA)' I Onze financiële steun in deze twee organisaties is dan ook meer cfc welkom. fj Aangekomen bij zijn auto wist ik niet wat ik zag. Zijn auto zat i met tenues, een groot aantal ballen, trainingspakken, hesjes en kcr sen. Ik dacht meteen hoe krijg ik dit nu in hemelsnaam in Surinan Dankzij de SLM kregen wij wat extra kilo's zodat dit probleemk, mee kon. Tijdens onze 10-daagse voetbaltrip hebben wij ondanks zware regentijd drie wedstrijden gespeeld. De eerste wedstrijd teg h Royal'95 districtskampioen te Kwatta (l-l).Onze tweede wedstif was ter ere van het één jarig jubileum van het Clerence Seedorf Sta" on tegen Robinhood (2-2). De derde tevens laatste wedstrijd gi tegen de selektie van district Saramacca, 0-4 winst. Ondanks de zw; 13

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 13