AFC on tour Ons opleidingscentrum Onze medische commissie: n 14 augustus 2002 81e jaargang nr. 1 Een jaarlijks hoogtepunt beschouw ik als functionaris van AFC het traditionele kennismakingsweekend met de nieuwe selectie van "Ons Eerste", waarbij altijd twee oefenwedstrijden worden gespeeld. De eerste keer dat ik meeging, ik herinner het mij nog zeer levendig, was in 1974. De toenmalige grensrechter Menno Scheepstra was verhinderd en daar kwam men pas op de dag van vertrek achter. Ik werd om 9.00 uur 's morgens gebeld en om 14.00 's middags stond ik langs de lijn. Sinds dat jaar heb ik niet meer ontbroken. Vele nieuwe spelers (en trainers) hebben wij in al die jaren zien komen, menig is gebleven, anderen zijn weer gegaan. Ik herinner mij trips naar Enschede, Knokke, Valkenburg, maar de meeste jaren verbleven wij in en om Maastricht. Zo ook dit jaar: twee en twintig spelers, trainer Ton du Chatinier, leider Henk Bijlsma, verzorger Ko Grosze Nipper, fysio Trank Til- mans en keeperstrainer Cees Thomas, bestuursleden Dick van der Klaauw, Kees Gehring, Ger van Caspel, Edwin Geluk, Amel Vroege en ondergetekende en Erelid Rob Duis, totaal een delegatie van 34 man. Bij de spelersgroep een aantal nieuwe gezichten, te weten Ray van Aken, Ali Bentohami, Emiel Pieterse, Ken Watanabe en Jerrel Wijnhard, die zowel in het veld als daarbuiten aanwinsten lijken te zijn. Op zondag 4 augustus werd gespeeld tegen de sympathieke Eerste klasser v.v. Eijsden (daar komen wij al bijna 10 jaar) en op zaterdag 3 augustus speelden wij voor het eerst in onze geschiedenis tegen Eer ste klasser v.v.r.k. Groene Ster in Heerlerheide. Beide oefenwedstrij den werden in winst omgezet (2-6 tegen Groene Ster en 3-5 tegen Eijsden), waarbij de eerste indrukken van de nieuwe selectie positief te noemen zijn. De spelersgroep oogt gretig, de concurrentie is groot en volgens de zgn. "kenners" en daar hoort ondergetekende zoals u allen weet niet bij, zit er veel "voetbal" in de selectie. Van trainer Ton du Chatinier ontving ik de opstellingen van beide wedstrijden. Zaterdag tegen Groene Ster; ruststand 0-3, eindstand 2-6. Opstelling: Van Holten, Wijnhard (46e min.Westerveld), De Waal (46e min. Esiony), Van Aken, Geerlings, Gehring, Van Meer (46e min. Sander), Van Galen, Watanabe, Van de Meent, Purperhart. Doelpunten van Dennis Purperhart (2x), Daniel van Meer, Ali Bento hami, Ronald van de Meent en Stefan Sander. Zaterdagavond een voortreffelijk diner bij Chateau Neercanne met inspirerende speeches van voorzitter Dick van der Klaauw, captain Daniel van Meer en elftalleider Henk Bijlsma. Daarna met de spelers naar Maastricht voor het traditionele programmaonderdeel "Vrijthof- etc". Zondagmorgen na het ontbijt opnieuw een wandeling door het mooie Maastricht met als eindbestemming het Vrijthof voor de traditionele koffie met Limburgse vlaai. Al mijmerend keek ik naar het terras van het beroemde Hotel du Casque op de hoek van het Vrijthof en zag ze in mijn gedachten geanimeerd zitten praten, Henk Kappelhoff, Dio Hermens, Sal van Gelder en Otto van Rijn, dezelfde zondagmorgen, alleen 10 jaar geleden. Zondagmiddag op naar de v.v. Eijsden, ruststand 2-2, eindstand 3-5. Opstelling: Rizzuni, Wijnhard, Esiony (46e min. Van Galen), Sander, Zaoudi, Watanabe, Gehring (46e min. De Waal), Geerlings (46c min. Van Meer), Zeelig, Purperhart (46e min. Van de Meent), Bentohami. Doelpunten van Dennis Purperhart, Mohad Zaoudi, 2x, Ronald van de Meent uit penalty's en de laatste en tevens de mooiste van Glenn Zeelig. Het nieuwe voetbalseizoen kan weer gaan beginnen en dat betekent dat de zomer weer voorbij is. Dat laatste is dan ook de enige negatie ve opmerking die ik zou kunnen maken want het was opnieuw, zoals zovele malen hiervoor, een zeer geslaagd kennismakingsweekend voor alweer een nieuw voetbalseizoen. Johan de Bie De voorbereidingen vonden onder strikte geheimhouding plaats, maa de geruchten waren er al. En hier is, onder moeilijke omstandighedei vastgelegd, het onomstotelijk bewijs: ons opleidingscentrum il Frankrijk. Het afgebeelde AFC complex, in fraaie omgevinf tussen Luzech e Albas aan de D8, is klaar en zal het komende seizoen in gebru? worden genomen. Het bestuur zoekt nog iemand die dit complex wil gaan beheren. Ier- voor u? Graag opgeven bij het secretariaat. Humor en discipline vormt het AFC teamkarakter. Beste A.F.C. sportvrienden, p Het seizoen 2002/2003 staat binnenkort voor de deur en de training^, vangen aan. Voor onze A.F.C. spelers zijn de "ins-and-outs"wel bekend. E, nieuwe spelers heten wij van harte welkom en wensen hen eveneei een fijn en succesvol A.F.C.gevoel toe. Vóór aanvang van training/wedstrijd is het belangrijk reeds een goe< voorbereiding te treffen, hetgeen jezelf en het team ten goede komt. t A/gemene zelf preventie en hygiëne Voetnagels kort houden en recht afknippen Voorkom blaren door talkpoeder of Skinlube aan te brengij I! Gebruik deugdelijk en goed passend schoeisel Kousen en schoenveters niet te strak aantrekken J Tijdens training/wedstrijden zijn enkelbandages aan te by velen Scheenbeschermers zijn verplicht, de kousen omhoog t' met verbandgaas fixeren Zorg dat je schoeisel soepel blijft, dus invetten Controleer je noppen op lengte en slijtage Draag altijd schoongewassen sportkleding Na het douchen goed afdrogen, ook tussen de tenen i Laat ook ogenschijnlijk kleine kwetsuren deskundig beha delen 1 Draag tijdens de warming-up altijd een eigen shirt, T-shi nl géén wedstrijdshirt I Draag na de training/wedstrijd altijd BADSLIPPERS b Specifieke hygiëne i Doe een goede Warming-up en vergeet nooit te rekken r Neem vóór de training/wedstrijd altijd glucose- of koolf draatrijke voeding Gebruik thee of Gatorade-drank tijdens de rust Drink geen koolzuurhoudende dranken vóór training/ wt3 strijd j' Breng vaseline aan op de wenkbrauwen i.v.m. transpiratie Breng vaseline aan op buitenzijde knie en bovenbenen, j gen schaafwonden

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 11