hoog over te kijken. We speelden op een manier alsof we achterstonden en dus kwam de rust kwam op een goed moment; even de koppen bij elkaar en wat afspraken maken. Ook nu weer starten we goed en wist Laurens een diepe pass van Carl met een prachtig lobje over de doelman te tillen. Dat gaf lucht, maar weer zakte ons spel in. Toen ook Jack nog moest uitvallen werd het weer spannend, ook doordat we alweer een strafschop tegen kregen. Deze keer kon Oscar alleen maar de bal uit het net halen; 2-1. Het werd pompen of verzuipen. Laurens verzuimde ons tot tweemaal toe lucht te geven, maar toen Tho mas W. uiteindelijk het genadeschot gaf kwam aan alle spanning een einde. 3-1 ziet er uit als een makkelijke wedstrijd, was het uiteindelijk ook, maar het scoreverloop hield de spanning er wel erg in. Dank aan de inval ler-scheids, die in plaats van aan het ontbijt op het veld belandde en zich ontpopte tot advocaat van de duivel. Erik Wobma 10 april: TOB Cl-AFC C5 2-0 De door mij gecreëerde chaos rond de vraag tegen welke tegenstander en waar we nu precies moesten spelen bleek op het spel geen invloed te hebben. Twee weken eerder speelden we thuis tegen TOB en combineer den we slecht. Dit keer bleken we goed in staat om het spel te maken en legden we een behoorlijke partij voetbal op de mat. Twee knullige doelpunten tegen in de laatste vier minuten van de eerste helft bracht ons de nederlaag, maar vriend en vijand verbaasden zich over het niveau van de C5. Victor keepte op dringend verzoek van de coach en speelde heel verdienstelijk, Mare speelde als altijd zeer taakbewust, net als laatste man Darryl en links/rechtsbackThomas A., die opbouwend nog wel wat zelfverzekerder moet worden. Jack was alom aanwezig, maar de drang naar voren moet wat zorgvuldiger worden uitgekozen. Andreas en Tom hielden de zijkanten van het middenveld goed bezet, waarbij toch ook de binnenkant goed werd afgedekt. Carl draaide op het middenveld als een spintol om zijn tegenstander, maar vergat de aanvallers van echte bruikbare passes te voorzien. Als vanouds werkte Elbert op rechtsvoor zich een slag in het rond en Jordao zorgde voor veel diepte op linksvoor, maar probeerde in een moeilijke wedstrijd moeilijke trucjes uit. Dat gaat niet altijd samen. Laurens toonde veel inzet, maar bij zijn enige echte kans draalde hij te lang. Alex toonde zich een goede linksback die ook opbouwend sterk is, tevens was hij als pinchhitter in de spits gevaarlijk. Thomas W. tenslotte is de Haarlemmer olie van het team en is door zijn werklust een betrouwbare schakel in het team. Ondanks het verlies vond ik het een zeer goede wedstrijd. Erik Wobma 14 april: Almere C2 - AFC C5 3-2 Een hele onaangename wedstrijd. Het begon al met de scheidsrechter die in de bestuurs kamer strenge richtlijnen uitvaardigde en ter illustratie de coaches een verhaal over zijn mislukte optreden van enkele weken geleden uit de doeken deed. De man floot vervolgens de wedstrijd compleet stuk, was de belang rijkste man van het veld en haalde het bloed onder de nagels weg. Voeg daarbij de grens rechter annex coach van de tegenpartij, die vlagde alsof zijn leven er van afhing. Als een pitbull die zijn prooi niet meer los ging laten rende hij heen en weer langs de lijn, bij vermeend buitenspel zijn vlag als een degen door de lucht houwend en vooral luidruchtig coachend. Werkelijk een aanfluiting. Elke schijn van onpartijdigheid werd door zijn optreden ontnomen. Dit duo heeft verder de gehele zondag door mijn hoofd gespookt; een twijfelachtige eer, aangezien ik meestal het optreden van zulke hobbyisten redelijk kan relativeren. Verliezen is nooit leuk, maar het zelfvergenoegende optreden van deze mensen ontnam het voetbalplezier van in ieder geval de aanwezige AFC-ers. De wed strijd zelf leed onder dit machtsvertoon; bijna elke aanval van ons werd wegens buitenspel teruggefloten en teleurgestelde reacties wer den middels een dreigende, agressieve hou ding van de man in het zwart de kop in ge drukt. Desondanks wisten we twee keer te scoren. Eén keer via een lange bal van Carl door het midden en Elbert op snelheid die doeltreffend weet af te ronden. Het tweede doelpunt was een mooie actie van Elbert, die op rechts zijn man uitspeelt en de bal prach tig voor geeft. Jordao, van linksvoor naar binnen gekomen, heeft de bal voor het intik ken. Onze tegentreffers ontstaan uit romme lig (uit)verdedigen. Als we dat toch onder de knie gaan krijgen, dan zetten we nog heel wat wedstrijdjes in winst om. Erik Wobma D10 Lekker 13 april: AFC D10 - Waterwijk D9 6 - 0 Vorige week waren we vrij maar hebben we wel een leuke ochtend in het Amsterdamse Bos gehad. In sneltreinvaart de Bosbaan afgerend, waarschijnlijk door de toch wel koude wind in de rug. Tussendoor tracte- rende David toegezongen, lekker partijtje gedaan en daarna met z'n allen heel gezellig pannenkoeken gegeten. Even het teamgevoel benadrukt voor de laatste competitiewed strijden. En dat heeft gewerkt want deze zaterdag zagen we gelukkig weer ons team dat lekker kan combineren en zo een tegenstander weg speelt. Thomas gaf in de eerste helft de rich ting aan en bereidde voortreffelijk Maxim's eerste goal voor, die toen nog niet wist dat hij op weg was naar een hattrick. Net geen helemaal echte, want de derde viel pas vlak na rust. Daarna was het binnen de kortste keren bekeken. Duco soleerde prachtig door de Waterwijkse defensie. Scoorde zelf en gaf de bal even later lekker voor aan Rio die net hersteld was van zijn bloedneus. En daarna liet hij met Justin zien hoe je creatief een penalty kunt nemen. Zelf onderkant lat schieten en dan de ander laten scoren, dat kon de Waterwijkse defensie niet volgen. Ongetwijfeld ingestudeerd op de training. Maar iedereen zat lekker in z'n vel vandaag. Oessema dacht in de tweede helft te kunnen rusten, maar moest steeds weer, en goed, invallen, en Daan kreeg de kans van zijn leven om zijn verjaardag te bekronen met een doelpunt zoals hij had aangekondigd, maar...miste. Volgende week dan maar. Dan wacht de laatste competitiewedstrijd tegen Abcoude uit (da's wel jammer), die ergens onderaan staan. En wij hebben nog maar één puntje nodig met onze voorsprong op Ajax. Het moet dus wel heel gek lopen als we dan de champagne niet kunnen opentrekken! En dat zou een zeer verdiende beloning zijn voor een team in z'n eerste jaar op een heel veld dat heel veel heeft geleerd dit jaar onder leiding van Marco van Galen. Moeten we ook nog onze "vaste" scheids Seth feliciteren, want die is nu gediplomeerd en heeft bij ons dit seizoen bewezen dat ten volle waard te zijn! Frank de Munnik 6 april: KDO E2 - AFC E5 Met Jan Fred van Wijnen en Sil Scholte in de ziekenboeg en de verliespartij van 2 weken geleden nog vers in het geheugen stapten onze jongens om 11.15 uur het veld op in De Kwakel. Al vrij snel werd duidelijk dat KDO de ideale tegenstander was om weer eens te laten zien dat er door de E5 goed gevoetbald kan worden. Met, bij vlagen prachtig samenspel, zetten we onze tegen stander vast op eigen speelhelft. Kort na het beginsignaal rondde Martijn een vloeiende combinatie met Tymen, Timothy, Boris en Ruben af met een mooi doelpunt (0- 1). Enkele minuten later werd een mooi schot van Timothy dat door de keeper van KDO werd gekeerd, alsnog door Tymen in gekopt (0-2). Uit een corner van Timothy scoorde Tymen vervolgens 0-3. Af en toe kon KDO met een verre trap voor gevaar zorgen op onze speelhelft. Daar waren Jas per, Sander en Tjardo met als laatste onze keeper Martijn vervolgens weer snel in balbezit. Uit een voorzet van Timothy kon Sander met een mooie kopbal kort voor rust de stand op 0-4 brengen. Na de limonade pakten we weer snel de draad op. Een kopbal van Tymen, na goed samenspel van Martijn, Boris en Ruben, ging net over het doel. Timothy scoorde uiteindelijk met een mooi strak schot 0-5. Even leek KDO onze verdediging op de proef te stellen. Door snel ingrijpen van onze keeper Martijn, Jasper op rechts en Tjardo op links werd een tegengoal voorkomen. Het was duidelijk dat goede afspraken tussen keeper Martijn, Sander, Jasper en Tjardo over wie achterblijft en wie naar voren gaat meer rust in ons spel brachen. Onze snelle linkerspits Martijn bracht na enkele mooie passeerbewegingen met een schot in de kruising de stand op 0-6. Nog even leek KDO een tegengoal te scoren. Door stevig ingrijpen van Tjardo werd dat voorkomen. Tymen maakte tenslotte zijn derde goal (0-7) en werd daarmee "man of the match". Overigens was dat niet alleen vanwege die drié goals. Heel vaak wist Ty men de bal op het middenveld te bemachti-

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 16