Medische commissie KNVB Veteranen AFC- Veteranen De strijd om de eindzege in de Noord- Holland Cup gaat feitelijk nog tussen AFC Amsterdam, ADO'20 en KBV. Hollandia is uitgespeeld en het gat naar de nummer 1 positie is voor AFC'34 vrijwel onoverbrugbaar. Voor de club die met de Noord-Holland Cup aan de haal gaat, ligt aan de eind streep een prijs klaar van ruim 4.500,- die ten goede dient te komen aan de gehele vereniging. De kijkers en luisteraars van RTV N-Holland die de juiste eindrangschikking hebben voor speld, maken kans op een reischeque ter waarde van dik 2.700.-. De ontknoping komt snel dichterbij. Programma Zondag 7 april staat de eerstvolgende wed strijd in de Noord-Holland Cup op het pro gramma. Het belooft een interessant duel te worden, want koploper AFC Amsterdam gaat op bezoek bij stadgenoot KBV. Weliswaar heeft KBV een behoorlijke achterstand in punten, maar al eerder dit seizoen bleek dat dat in de Noord-Holland Cup lang niet alles zegt. De tussenstand na 1 april 2002 W WP DP T V T S 1. AFC 6 13 12=25 12 08 +4 2. Hollandia 8 11 12=23 12 11 +1 3. ADO'20 6 07 13 =20 12 15 -3 4. KBV 5 08 09 =17 09 07 +2 5. AFC'34 7 05 +08 =13 08 12 -4 (Verklaring afkortingen: W aantal wedstrij den; WP wedstrijdpunten; DP doelpun ten; T totaal aantal punten; V= doelpunten vóór; T= doelpunten tegen; S= doelsaldo) Radio Noord Holland Sport elke zondag van 14:00 - 19:00 uur. Te beluisteren via de etherfrequentie 95.2 FM (in Amsterdam en omgeving) en 93.9 FM (in Noord Holland Noord). TV Noord Holland besteedt maandelijks in het sportprogramma op de maandagavond (17.30, 21.00 uur en 22.45 uur) aandacht aan de Noord Holland Cup. Voor meer in formatie zie ook teletekstpagina 525 en de internetsite van Radio en TV Noord Holland: www.rtvnh.nl Voor A.F.C.ers bestaat het inloopspreekuur op maandagavond in de fysio-praktijk op Nijenrodeweg 914, tevens bij A.F.C. iedere woensdag van 15.00-17.00 uur en op vrijda gen van 17.00-19.00 uur Clubarts: dr. Lex Swaan tel: 020-6731337, Fysiotherapeuten: Wim Crouwel en Frank Tilmans tel: 020-6440070, Reinier van Dant- zig 020-6627244 Verzorger A-selectie: Ko Grosze Nipper tel: 06- 44352970 30 maart: Real Sarang-AFC Nieuwe spelregels breken Veteranen op Na een wedstrijd tegen Kadoelen, die volle dig uit het geheugen is gewist, staat in het paasweekend Real Sarang op het menu. Thuis van deze ploeg gewonnen, dus dat moet nu ook kunnen. Voorwaarde is wel dat de trots van Amsterdam-Oost weer met 8 man aantreedt. Dat blijkt niet zo te zijn. Vlak voor de wedstrijd zijn nog enkele spelers bereidt gevonden om bij de Koninklijke te spelen. Ze zijn, zo wordt ons ongevraagd meegedeeld, allemaal net 35 geworden. Dit gaat ook op voor de keeper, die deze middag een hoofdrol vertolkt. AFC heeft ook een keeper en wat voor een. Op en top gemoti veerd, tevergeefs knokkend voor een basis plaats, de blauwe panter. Hierbij gesteund door een selectie van 11 veldspelers, die het complex van Real Sarang, zonder enige informatie in de Schakel toch hadden weten te vinden. Bekend terrein, met name voor Wim C. die hier in vroeger tijden met het honkbalteam van OVVO eeuwige roem ver gaarde. Meer recent de thuisbasis van Xan- thos, dat ons eerste enkele jaren geleden een moeilijke middag bezorgde en vervolgens fuseerde met Voorland. En sinds kort dus bewoond door Real Sarang, een club met bijzondere zwier. Coach Cocky is er niet, hij spioneert voor de KNLTB in verband met het eerste Davis Cupduel tegen Buiten Mongo lië. Marcel K. grijpt gedecideerd de macht en laat direct een nieuwe wind waaien. Via de inzet van gastspelers moet een periodekam pioenschap veilig worden gesteld. Ab, ridder Bob, Nico, Bert, Jan K. V., alsmede Henk F. zijn uit protest thuis gebleven. Als het zo moetReinout is de naam van onze gast en met hem heeft Marcel een talentje bin nengehaald. Geef hem de bal en er gebeurt direct iets moois. Zo gezegd zo gedaan. Alles op Reinout, vanmiddag zitten we goed. Maar helaas, het loopt toch iets anders. Reinout kan veel, heel veel, maar niet scoren, mede door het fantastische keeperswerk van de 35 jarige invaller. 100 kansen, 100 saves. Verder vat de assistent-scheidsrechter z'n taak erg serieus op. Iedere aanval waar 2 spelers van AFC bij betrokken zijn wordt consequent en met stijl afgevlagd. Desge vraagd deelt de met veel eregoud behangen scheids mee dat het hier om een nieuwe regel gaat. Weer wat geleerd. Even later valt aan de andere kant een doelpunt. Buitenspel, er zijn twee spelers bij betrokken. Nee, legt de scheids geduldig uit, de bal werd hier van eigen helft gespeeld. Nooit aan deze regel gedacht. 1-0 achter bij rust, geen enkel pro bleem, onze spelregelkennis is nu immers op peil. Helaas doet nu het feit zich voor dat Real S. gewisseld heeft. De snelste speler ooit van 35 maakt z'n opwachting en loopt zelfs onze Herman eruit. De blauwe panter probeert het nog met een praatje ('zou je niet op atletiek gaan...'), maar ook deze aanpak mag niet baten. Omdat de invaller-keep van net 35 ook na de thee niet te passeren blijkt is de nederlaag een feit. De teleurstelling is zeer groot en er vallen in de kleedkamer harde woorden. King George zet iedereen weer op de rails. We leiden aan collectieve homofobie. Volgende keer gewoon wat beter dekken en dan komt alles weer goed. Gevleugelde woorden, de rijsttafel in het oude OVVO-clubhuis smaakt opperbest. MvdW Zaterdag 23 maart, je kan je kont niet keren of we hebben alweer een ridder in ons mid den, Jaap Pluim dit keer, Jaap namens alle veteranen van harte gefeliciteerd. En daar mee was al het positieve van deze middag gezegd. Nu zal ik het toch over de wedstrijd moeten hebben en eerlijk gezegd heb ik daar helemaal geen zin in. Concordia thuis, nooit problemen mee gehad. Jan Rossing speelde ooit voor deze club, maar Jan was niet aan wezig, toch niet iets te maken met allerlei invallen? Nee natuurlijk niet. Goed Concor dia thuis dus. Laten we eerlijk zijn; heel erg gauw vergeten deze wedstrijd. Concordia kwam niet om te voetballen, alle maal in het eigen strafschopgebied en hopen op een verdwaalde counter. Die kwam dan ook, dankzij een paar keer zeer knullig bal verlies aan onze kant. Wat stelden wij daar tegenover? Welgeteld één kopbal op de lat en verder helemaal niets. Elkaar de bal over tien meter in de voeten spelen was al een groot probleem. Oké we speelden dramatisch, maar waarom vervielen we in een oude fout, het afreageren van onze frustraties op elkaar en op de tegenstander? Marjolein Bianchi na afloop: een blamage. Haar welgemeende advies: allemaal om de tafel. Misschien beter: "Spiegeltje, spiegeltje aan de wand, waarom gedraag ik me zo in voet balland?" Gelukkig slechts een handje vol toeschouwers, die heerlijk van het zonnetje genoten. Je zou maar zo'n wedstrijd moeten fluiten, lijkt me ook geen plezierige middag, maar eerlijk is eerlijk Hans Dukker deed het prima. Einduitslag 1-1. Zaterdag 30 maart. En weer alle aandacht naar Jaap Pluim, maar dit keer niet positief. Jaap heeft een geheel onverwachte oogoperatie moeten ondergaan. Ik hoop dat je al in staat bent dit te lezen en anders zal een lieve verpleegkundige je het wel voorlezen, toch? Jaap gauw weer die scherpe blik langs de lijn! Beterschap na mens ons allen en ik zal je bepaalde op merkingen uit de kleedkamer besparen. Geintje. Vandaag Victoria thuis, uit speelden we gelijk, dus vandaag, mede gezien vorige week, moest het gebeuren. Bovendien schij nen we slechts op drie punten van de kop loper, Kampong, te staan. Bracht dat span ning met zich mee? Kan me niet voorstellen. Niettemin ons' voetbal lijkt nergens naar. Einduitslag 0-0. We hebben nog een paar wedstrijden te gaan, tot de laatste twee wed strijden een meer dan geslaagd seizoen. Laten we gewoon weer met plezier gaan voetballen en dan komen de resultaten van zelf. Trouwens de koploper krijgen we nog thuis en de Engelsen komen revanche halen, dus genoeg mooie wedstrijden om het sei zoen in stijl af te sluiten. André Wijnand 6

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 6