Gelukkig was er nog de C5 die negen man over had. De eerste wedstrijd hadden we bij voorbeeld Oscar in doel en Darryl als laatste man. Alleen was het zo dat de C5 zijn eigen wedstrijden moest spelen en op dat moment weer spelers van ons moest lenen. De B6 speelde in de pool A en de C5 in pool B. Uiteindelijk zou de kans dus groot zijn dat we tegen elkaar zouden moeten spelen. Onze tegenstanders waren van grote klasse. Onder andere Zilvermeeuwen, Blauw Wit, Mon nikendam en 2 thuisclubs. De C5 won in de voorrondes 2 wedstrijden en de B5 1. Zodat we gelukkig niet tegen elkaar moesten spe len. Wel werden de wedstrijden voor ons steeds zwaarder. Omdat we met 18 man 2 elftallen moesten opstellen en hierdoor dus veel mensen geen rust tussen de wedstrijden hadden. Uiteindelijk waren er nog maar 10 mensen over die de laatste wedstrijd konden spelen. Bij veel mensen kreeg de kramp de overhand. De C5 werd uiteindelijk 4de en de B6 werd 6de maar kregen de beker voor de 5de plaats. Willem 23 maart: AFC Cl FC Volendam Cl Een wedstrijd waar de meeste ouders hebben ingezet op een gelijk spelletje, gezien het resultaat uit: 0-1 voor ons. Lekker voetbal weertje, dus het kan niet stuk. AFC begint leuk, maar door een misverstand achterin krijgt Volendam de 0-1 een beetje in de schoot geworpen. Gelukkig kan nog voor rust de keep van Volendam een schot van Ben niet goed verwerken en kan Tyrone nog voor rust de gelijkmaker scoren. Na rust een echt verschrikkelijk spannende strijd. Volendam op voorsprong 1-2. Daarna 2-2 en 3-2. Nog maar zo'n tien minuten tegaan, zouden we de winst pakken? Een optelsommetje van de scheids leidt tot een penalty 3-3. Dan stort het aan AFC-kant volledig in en krijgt Volendam de kans de winst te grijpen, wat ook gebeurt; 3-5 is de einduitslag. Heel jammer. Een troost, zelfs Ajax kan dat overkomen, in tien minuten de winst weggeven. Volgende competitie wedstrijd tegen Hollandia, de eerste werd gewonnen. Blijf vooral voetballen en elkaar steunen, wie weet. Succes TheaV. 30 maart: Toernooi Zuidvogels Huizen Alle wedstrijden volgen lukt me niet, dus ik richt me toch vooral op de Cl (het bloed kruipt etc...) Een leuke opsteker voor de Cl in de aanloop naar twee pittige wedstrijden in een week. We hebben het toernooi nl. gewonnen. In de voorronde in een poule van zes werd onder leiding van gelegenheids- coach Jan Verhagen vier maal gewonnen en een keer verloren; 1-0 was de favoriete uit slag en ik ben blij te kunnen te vertellen, dat Joppe daar twee keer aan bijdroeg. Ook wil ik de opvallend goede invalbeurt van Jeroen Smits niet onvermeld laten en tenslotte La- min, die bij de penaltyserie na de gelijkge speelde finale twee penalty's stopte en zo de eerste plaats veilig stelde. Ook nog even de Al gekeken, mooi voetbal, maar niet in de finale door verlies van de gastheer. Onder leiding van gelegenheidscoach Chris Schro der (jawel!) werd de derde plaats zeker ge steld. De BI stond ook in de finale en ook zij moesten d.m.v. penalties de eindoverwinning binnen zien te halen. Gregory zat er een keer wel heel dicht bij toen hij met een mooie zweefduik de bal nog aanraakte, maar helaas. Een tweede plaats voor de BI en ook heel mooi, de fair-play cup voor AFC. Thea. V. 24 maart: AFC C5 - TOB Cl Waarom kunnen we de ene week wel redelijk voetballen en de andere week niet? Wat is er nou moeilijk aan het verplaatsen van de bal van het ene roodhemd naar de andere? En dan heb ik het over passes over ten hoogste 10 meter. Heeft dat met de tegenstander te maken? Met ons zelf? Met concentratie? Met de coach? Wie het weet mag het zeggen, maar elke keer blijkt dat als we de bal niet goed rondspelen, we het heel moeilijk heb ben, ook tegen niet zulke geweldige teams. Dan wordt het een wedstrijd waar we op onze helft komen te voetballen en dan is een fatale fout zo gemaakt. Ook nu weer wordt in de eerste helft bijna elke bal blind wegge schopt, zonder te kijken waarnaar toe, zonder enig idee. Terwijl we toch wedstrijden heb ben gespeeld waar we goed combineerden en daardoor op de helft van de tegenpartij kwa men te spelen, vaak met zeges als gevolg. Dit keer dus niet. Slecht voetbal werd afge straft met een 0-1 ruststand. Het begin van de tweede helft lijkt het weer beter te gaan. De verdedigers spelen de middenvelders weer goed aan, waar vooral Carl een grote vrijheid geniet. Laurens weet een prachtige treffer te maken en hoop gloort. Maar dan. Het niveau zakt weer in, we blijven wel drukken, maar een tegenstoot van TOB luidt de ondergang in. Oscar weet de eerste inzet geweldig te pareren, maar de rebound is voor de speler die al meteen voor buitenspel had moeten worden teruggefloten. De nederlaag is zuur, maar hebben we uiteindelijk wel aan ons zelf te wijten. Erik Wobma D10 Moeizaam 23/03 AFC D10 - Omniworl D5 3 - 0 31/03 Waterwijk toernooi, tweede Was vorige week het spelniveau bij vlagen weer behoorlijk, deze week was er geen progressie wat dat betreft. Omniworld startte fel, had achter drie jongens die stevig in hun schoenen stonden en ook best konden voet ballen, en twee gevaarlijke buitenspelers. En presteerde zo beter dan in onze eerste ont moeting die wij ruim wonnen. Hun enige nadeel was dat wij op het hoofdveld een traditie in ere hebben te houden we hebben er nog nooit een punt verloren Maar de uitslag is wel wat geflatteerd. Slechts twee kansen in de eerste helft die beide door een foute ingreep van een Omniworld verdediger abrupt werden afgebroken. Twee terechte pe nalty's dus ook gegeven door scheidsrechter Benno die dit keer zelfs werd geholpen door Seth langs de lijn (een teleurstelling voor Hans, Tom en Gé die normaal gesproken vriendelijk kibbelen wie er mag vlaggen). Maar veel van ons hadden vandaag niet hun beste vorm. Combinaties lukten maar zelden, als ze al werden gezocht. Het middenveld werd nog weieens vergeten. Toch knap als je dan zo overeind blijft. Want in de tweede helft werd het aanvankelijk nog wel even moeilijker. Omniworld ging fanatiek op jacht naar de aansluitingstreffer, en het zou hebben gekund. Maar op het laatste moment faalden ze in de afwerking of stond Randall goed in de weg. Kansen ook voor ons, een bal op het laatste nippertje door de keeper van de lijn getikt, en uiteindelijk toch de bevrijdende derde treffer via een mooie actie van Maxim. Toen, eindelijk, werd er in de slotfase beter gecombineerd en kwamen er ook nog kansen voor een hogere score. Omniworld gaf het op en wij zijn weer een stapje dichter bij de titel. Maar eerst nog een leuk Paastoernooi bij Waterwijk. En daar werden wij zeer verdienstelijk twee de door met strafschoppen de finale te verlie zen. Beetje vreemd omdat wij tegenstander (K)HFC 's ochtends in de poule vrij makke lijk hadden verslagen, maar nu waren ze duidelijk sterker en konden wij slechts dank zij een prachtige schwalbe van Thomas via een penalty van Justin langszij komen. Hoe wel David die de hele dag lekker keepte (en tussendoor ook nog bij de Dl en D2 moest invallen) er dicht bij kwam kon hij niet voorkomen dat we deze serie verloren. Toch een plezierige dag, lekker weer, en de Penal ty-bokaal mee naar huis. Frank de Munnik 23 maart: KDO El - AFC El 1-4 "De ware aard verloochent zich niet...." Onze El kende een zeer glorierijke eerste seizoenshelft. Bij de winterstop waren ze koploper en alleen de wedstrijd tegen SDW was verloren gegaan. Met gemak werden de wedstrijden gespeeld en gewonnen en het zelfvertrouwen was vanzelfsprekend groot. Na de herindeling wist men weliswaar dat de tegenstanders van formaat zouden zijn maar niemand rekende op zoveel tegenslag. Bles sures, wisselende teamsamenstelling door vakanties, het ontbreken van een echte kee per en de gemotiveerde instelling van de tegenstanders resulteerden in een teleur stellende serie. Het spel leek geen moment meer op het vlotte combinatiespel zoals dat wel tijdens de trainingen getoond werd en dus was het hoog tijd voor een aansprekend succes. Zaterdag 23 maart was het zover: de helden kwamen terug en lieten zien welke kwali teiten aanwezig waren. De geblokte manne tjesputters uit Uithoorn waren de slachtof fers. Met slechts een wissel begon het duel op het landelijke complex in de vroege ochtend. Alain Leons, de slimme linkerspits ontbrak helaas en op deze ongebruikelijke plaats begon Floris de Lugt. Hij deed dit zeer fana tiek en verdienstelijk. Later in de wedstrijd zou hij'op de rechtsachter positie gaan spe len. Toch kwam AFC op een 1-0 achterstand door onzekerheid in de verdediging in de beginfase en dit was nou niet de start die men in gedachten had gehad. Hierna gaf met name rechterverdediger Rafael Stoffels het 12

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 12