MIXED PICKLES ingelegd door Willem Adriaansz, w.adriaansz@zonnet.nl CLOSE UP "The day after the night before". Pickelaar weet op maandagochtend niet zo goed hoe hij zijn absentie bij AFC, waar dan ook, enigszins verklaarbaar moet duiden. Maar vooruit, u hebt recht op de waarheid en niets dan de waarheid. Zo nu en dan wordt Pickelaar uitgenodigd op een culturele manifestatie om een cultureel kunstje te doen. Normaliter staat dat niet op gespannen voet met stalking van zijn AFC op zondag, want Pickelaar kan vrijwel altijd met zijn artistieke strapatsen op vrijdag- of zaterdagavond terecht. Maar zondag j.l. dus eventjes niet en zodoende moest hij verstek laten gaan bij Omniworld (of Flevoland, hoe heet die club uit Almere eigenlijk). Om ongerustheid in Almere-Stad te voorkomen had Pickelaar zijn absentie vooraf al rondgezongen. Om streeks 13,00 uur scheidden de wegen van AFC en Pickelaar. En daarbij bleef het niet, want Pickelaarse volgde Pickelaar niet op zijn gang naar het beoogde podium. Zij kent allengs zijn kunstjes en besloot dapper haar eigen weg te gaan: per trein naar Groningen. Met als einddoel in het Groninger Museum de tentoonstelling "Ilja Repin, het geheim van Rusland" te bezoeken. Maar op dat idee waren nogal wat anderen ook gekomen, zodat Pickelaarse voor het Groningse NS-station direct mocht aan sluiten aan de rij die naar het museum voerde. Dat was teveel gevraagd en Pickelaarse besloot onmiddellijk de trein naar huis weer in te gaan. Ongeveer gelijktijdig kwamen de Pickelaars thuis aan. Daar kon Pickelaar de Groningse volksverhuizing niet wisselen, want zelf kwam hij rechtstreeks uit de kleine wereld van de poëzie. Aansluitend keken de Pickelaars samen TV: Close up, een por tret van de dichter Jean Pierre Rawie (jawel, uit Groningen). Zij zagen dat het goed was en lieten Studio Sport, Ajax en wat al niet moeiteloos schieten. Teletekst bracht geruime tijd later de verrassende uitslagen in beeld van hoofdklasse A. CITAAT Het leven volgt een bitter spoor/ langs onverbiddelijke lijnen,/ en wat ik aanzag voor het mijne/ was niet van mij en ging te loor". (Jean Pierre Rawie, hedendaags dichter). COMMUNICATIE De post brengt een A3-enveloppe van AFC (Kees Gehring), inhoudende het tweewekelijks verschijnende Argon-clubblad "Ar gonaut" van 30 januari j.l.. Een begeleidend briefje van Kees verwijst naar een artikel "Broodje bal", waarin aandacht wordt besteed aan Pickelaars gehaktballenklassement. De laatste zin luidt: "De positie van Argon op de ranglijst (gedeeld eerste) komt vooralsnog niet in gevaar". Tien dagen later. Andermaal brengt de post een A3-enveloppe van AFC (Kees Gehring), inhoudende het Argon-clubblad "Ar gonaut". Wat nu, Kees door het dolle heen? Nee, want nader beschouwd blijkt de ingesloten "Argonaut" van 27 februari te zijn. Met daarin - u raadt het al - een artikel "Galabal" over Pickelaars gehaktballenklassement. Geciteerd werd de bremzouten gehaktstaaf van Baronie in Breda met als slotzin: "Het werd voor Pickelaar na een lange tocht huiswaarts een lange dorstles- sende avond". De week daarop kwam Argon bij AFC op bezoek (0-0) en een verlegen Pickelaar mocht enige Argon-prominenten de hand reiken. Zij vertelden, dat de gehaktballen-cultus sterk leeft in Argon. Dat doet deugd en geeft burger Pickelaar moed. Gehakt- proletariërs aller verenigingen: verenigt u. ARGON Na lezing van twee "Argonauten" kan het wat Pickelaar betreft niet bij gehakt blijven, want dat clubblad ziet er perfect uit en is redactioneel op peil. Nee, zijn eigen AFC-Schakel zal Pickelaar niet afvallen, maar hij moet toch bekennen een beetje jaloers te zijn op de dubbele tekstbladen, door twee nietjes aan de rugzijde tot katern samengevoegd. Daarbij steekt dat ene nietje in de marge van de enkelvoudige Schakel-pagina's een beetje schriel af. Maar dat vond Pickelaars voorganger Jo Wijnand 30 jaar geleden ook al. Van dat Argon wil Pickelaar nog wel wat zeggen. Dat het sinds 1971 de Mijdrechtse fusieclub is van tweede klassers Storm vogels, Mijdrecht en Midreth wisten we al, maar daarmee is de naam Argon nog niet verklaard. Pickelaar ging op zoek en stiet op het scheikundig weinig actieve element Argon, behorende tot de edelgassen. Wat naamgeving betreft schiet dat nog niet echt op, maar misschien dat de toevoeging Argon bestaat in de natuur uit drie isotopen" een aanwijzing is. Van gans andere orde is het woord Argonaut, waarmee een vaarder (één van de 50 roeiers) van de Argo-boot uit de Griekse mythologie werd aangeduid. Die Argo haalde het Gulden Vlies uit Kolchis, maar daar is nog een hoop gedonder op gevolgd. Kortom, de vraag blijft voor Pickelaar: waarom heet Argon eigenlijk Argon? DAAR IS IE WEER U hebt er nog eentje tegoed: het broodje bal uit Hoorn bij Hollandia. Pickelaar zag een geheel vernieuwd sportcomplex en volgens zijn waarneming stond één der hoekvlaggen nu nagenoeg in het IJsselmeer en hij vreesde dat die bij vloed onder zou gaan. Deskundologen maakten Pickelaar duidelijk dat hij uit zijn nek stond te lullen. Het futuristische clubhuis had - gelukkig - een traditioneel voederluik. De ruimte ervoor was voor bevoegden toegankelijk via klaphekken, hetgeen een saloon-achtige indruk maakte. Het broodje bal smaakte wel, maar onderweg naar huis kwamen er ter hoogte van Avenhorn, Schermerhorn en Stompetoren toch teveel boertjes los voor een hoge klassering. En, oh ja, de in Almere gemiste bal (poldermodel waarschijnlijk), daar redt Pickelaar zich nog wel uit. Voor het seizoeneinde zal hij zich op een onverwacht moment incognito onder uitsluitend vreemd volk voor het luik bevinden. En in Almere-Stad zullen ze van niks weten. Pickelaar verheugt zich er nu al op. 8

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 8