KNVB Veteranen AFC- Veteranen Voor A.F.C.ers bestaat het inloopspreekuur op maandagavond in de fysio-praktijk op Nijenrodeweg 914, tevens bij A.F.C. iedere woensdag van 15.00-17.00 uur en op vrijda gen van 17.00-19.00 uur Clubarts: dr. Lex Swaan tel: 020-6731337, Fysiotherapeuten: Wim Crouwel en Frank Tilmans tel: 020-6440070, Reinier van Dant- zig 020-6627244 Verzorger A-selectie: Ko Grosze Nipper tel: 06- 44352970 Veteranen boeken historische zege in Noord Vandaag tegen de voormalige landskam pioen. Tegen de Volewijckers, vroeger be staande uit getalenteerde mosveldbaby's. Nu wordt op een ander complex in Noord, inge klemd door oude dijkhuizen en een brave nieuwbouwwijk, een aanzienlijk oudere ploeg in het veld gebracht. In de afgelopen jaren werd desondanks altijd dik verloren van deze groen-witte brigade, zo ook in de eerste helft van dit seizoen. Het gaat tussen de nummers 4 en 14, een niet alleen op het oog ongelijke strijd. Om van Volewijckers te winnen moet het roer, zoveel is duidelijk, he lemaal om. De vraag is alleen hoe. Meer aow'ers inbrengen? Ook de naam van de spe ler op het shirt aanbrengen? Een opstelling is er niet, want Coach Cocky kan vreemd ge noeg het mosveld niet vinden. Hij posteert zich halverwege de eerste helft op de zijlijn, al waar hij door King George wordt ingewijd in de geheimen van de eerder in de kleedka mer uitgestippelde strategie. Kort samenge vat zijn de 17 talentjes op basis van anciënni teit over de beschikbare posities verdeeld. Hoe oud ben jij eigenlijk? De jonge garde moet beginnen, jammer dat ridder Bob, Nico en Wim C. er niet zijn. Ook Jan V. laat ver stek gaan, broerlief Herman is er in woord en gebaar uitdrukkelijk wel. Dat geldt ook voor de blauwe panter, de immer rustgeven de factor in het elftal, die met steun van de banenmarkt in een meerjarenproject wordt omgeschoold tot Italiaanse mandekker. De eerste helft mag hij naast het doel toekijken hoe zijn ex-collega de ene na de andere bal net voor de lijn weet te stoppen. In plaats van applaus pept hij spiderman op met teksten als "die had ik ook gehad" en "zal ik in de twee de helft toch maar...". Onder een heerlijk zonnetje kabbelt de wedstrijd voort. Gek ge noeg zijn de veteranen uit Zuid beter. De groen-witte kampioenen van weleer weten niet wat ze overkomt, zelfs baardmans schiet op de paal. Op het middenveld dansen ene Bruin en onze Herman een bloedstollende tango, de vonken vliegen er af. Captain Schulp (de vader van verlaat hoofdschud dend het veld. Godenzoon Bert heeft net bij de tweede paal gescoord. Het wordt nog dol ler als Henk F. dit kunstje op aangeven van Kick W. met grote passie herhaald Wat een onbeschrijfelijk schitterend doelpunt. Op de aanpalende terrassen van de nieuwbouw stopt het gerinkel van het theegerei, het is het even doodstil.Zoveel moois zie je niet iedere dag in Noord. Pal voor rust doet Bruin iets terug, en gloort er nog hoop voor de kalende mosbaby's. De tweede helft is, om het eens anders te omschrijven, geen kopie van de eerste. Dat komt omdat de bij tegenpartij Gompie wordt ingebracht. De gemiddelde leeftijd daalt aldus een jaar of 10. Coach Cocky reageert adequaat: hij brengt immers nu de meer ervaren, iets minder jonge garde in het veld. De gemiddelde leeftijd stijgt hierdoor met 15 jaar. "Op deze manier red den we het jongens"! Om z'n tactiek kracht bij te zetten mag ook de nog fit ogende Her man het veld verlaten en loopt Volewijckers zich stuk op de onverzettelijkheid van Ab, King George, Marcel en de Italiaanse man dekker in spe. Wat een dynamiek, wat een verzameling aan talent. Zuid wint van Noord. Eindelijk gerechtigheid. MvdW Zaterdag 2 maart: "Jij grote k..., speel ik mijn beste wedstrijd van het seizoen, en dan schrijf jij geen ver slag, jij verschrikkelijke grote...." Hoi Kees, verder alles goed? Waar gaat het om? Black Devils uit, maar toch thuis, zij geen veld, wij wel en nog wel het Hoofd veld ook. Ver trouwde, zo niet heilige grond voor Kees. En eerlijk is eerlijk, hij speelde ouderwets daar op de rechterflank, drie doelpunten na drie assists van hem, na even zovele lange rushes op diepteballen van Frank Keijzer en ja dat Joey Zebeda niet Henk Bijlsma is, dat weten we, dat zo'n assist er dan niet in één keer in gaat, ja dat is dan logisch. Maar dat keeper- tje van de Black Devils was niet mis, een paar prachtige reddingen, in ieder geval over tuigender dan die grabbelaar van ons. Wat schertst onze verbazing, die keeper van Black Devils was onze eigen Maurice de Hond, eindelijk weer terug van weggeweest, gezond kleurtje, fit, zeker veel Thaise mas sage! Black Devils zonder keeper en wij had den er twee en dan leen je gewoon de beste uit, toch? Zo gaat dat bij ons. Maar zo goed hebben we hem nog nooit gezien, overdrij ven is ook een kunst, Maurice! Einduitslag niettemin 3-1 voor ons, zij wel zo'n drie keer op de lat dan wel paal, vooral de eerste was curieus, zo'n beetje in de eerste minuut, Henny Cruyff en Martin Verburg kijken el kaar aan, dank je wel zegt een Zwarte Duivel en steekt een teen ertussen en terwijl Hans Dukker al floot voor een doelpunt, rolt de bal tergend langzaam tegen de paal. Tsja aardig Comedy Caper effect. Trouwens toen Black Devils gelijk maakte, ergens in de tweede helft, toen de bal al op de middenstip lag en jij de grond nog moest raken, wat dacht je toen Wijnand? Zal ik dat nummer van Peter Koelewijn maar voor je kopen, die oude hit van hem, je weet wel: "Je wordt ouder pappa, geef het maar toe". Zaterdag 9 maart. Hercules thuis, oude ge vreesde tegenstander, maar wat ons in het eerste kwartier overkwam, tart elke beschrij ving. Onze Zwarte Parel kreeg het volledig op zijn heupen. De achterhoede van de Utrechters werd helemaal door hem dolge draaid, drie prachtige doelpunten, werkelijk de één nog mooier dan de ander. Maar waar om wou hij na de derde al een publieks wis sel? Ruststand 3-1 voor ons en we speelden het eerste half uur echt goed voetbal, voor ons doen dan. We? Nou goed dan, tien veld- spelers, want die keeper had heel duidelijk geen zin, verwachtte zeker niet dat hij moest spelen, kwam dus nog te laat ook. Had een oorzaak, communicatie tussen de twee kee pers was niet goed verlopen doordat een pc (de mijne) voor lange tijd geheel buiten wer king was. Tsja en wat ben je tegenwoordig zonder email? Kan je ook geen verslag ma ken. Maar dat is geen excuus voor het tegen doelpunt. Tsjonge, tjonge, waar was jij mee bezig? Of je gaat weer fit worden of je doet alsof of je koopt nieuwe handschoenen of je stopt ermee, kies maar! De tweede helft, dat was een ander verhaal. Het liep voor geen meter meer bij ons, Hercules ineens veel fel ler en wij konden dat niet beantwoorden. Niettemin moesten we Hercules toch weer een handje helpen, nu was Rob Bianchi aan de beurt, werkelijk schitterend in één keer op zijn slof, prachtig doelpunt, maar wel in ei gen goal. Overigens kon deze wedijveren met die van Karei van Osch in de wedstrijd tegen VOC, misschien was die wel mooier, met het hoofd in de verre hoek, ja wel, koppend van voor de eerste paal! Toch kwam onze voor sprong nooit in gevaar, we liepen uit naar 5-2 en de derde van Hercules werd zo'n beetje in de laatste minuut gemaakt. Zaterdag 16 maart, KHFC uit, een wed strijd met een zeer hoog amusementswaarde voor het publiek. En er was veel en mooi pu bliek! Prachtig weer, lekker zonnetje, uitgelaten stemming langs het veld. De spe lers hadden er echt zin in. Het eerste kwartier was voor de gastheren, maar toen trok AFC de wedstrijd naar zich toe om deze niet meer los te laten. Een getergde Hesdy Sanches, die slordig begon, legde al zijn gram in een vrije trap van zo'n 25 meter en werkelijk als een streep rechtstreeks de kruising in. De achter hoede gaf niets toe en anders stond de keeper er wel, die duidelijk zijn keuze had gemaakt. Maar wat de vorige wedstrijd De Zwarte Pa rel zo makkelijk lukte, gebeurde nu niet, slecht 1-0 was het bij de rust. Tweede helft wij steeds in de aanval, kans op kans werd tenietgedaan, het publiek genoot, KHFC kwam er niet aan te pas. En er is een wet die zegt: dan valt hij aan de andere kant. En hoe! Dit was pas echt slapstick. De spits van de Koninklijke, Eric Couperus, oud speler van AFC, kreeg de bal op zeven meter van de goal vanuit een hoek van het strafschopge bied schuin aangespeeld, overigens de enige keer dat hij vrij kwam te staan, verder volle dig aan banden bij Robert Vromans. Hij kan hem zo inkoppen, Wijnand blijft staan, anti ciperend op die kopbal, maar Eric probeert ineens om de voorzet met zijn voet stil te leggen, mist de bal en die verdwijnt met een ongelooflijk effect in het zijnet, maar wel aan de verkeerde kant voor ons. Zo'n effect waarmee Kieft in 1988 Nederland de finale inkopte. Zelden zo gebaald. Maar we lieten ons niet uit het veld slaan. Dit was onze wed strijd, de kansen bleven komen, met nog tien

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 6