Proficiat Was er nog wat? Ons Eerste Geboren: Vincent Frans Wijnen zoon van Frans Wijnen en Conchita Thiel. Namens de AFC onze welgemeende geluk wensen aan de trotse ouders. Dit is altijd een beetje "hots-knots-begonia" artikel, dat bovendien zeer onregelmatig ver schijnt. Ja, die kwalificatie kwam van de he laas zo jong overleden trainer Bert Jacobs. Een sympathiek man en bovendien een goede trainer. Met veel genoegen lees ik de rubriek van B. Ack (ha, die Hans G.) Terug komend op zijn artikel in een december Schakel: van de door hem genoemde verenigingen bestaat alleen OSDO (Ouderkerk/Amstel) nog als een rede lijk bloeiende zaterdagvereniging. En over keeper Brits van HVC gesproken: zijn club was altijd een geducht tegenstander van AFC in de 40-er en 50-er jaren. Al of niet waar: mijn vader vertelde, dat hij dezelfde Brits eens lichtelijk aangeschoten in de goal had zien staan, waarbij de nood zo hoog was, dat hij even uit de broek ging en een plas tegen de doelpaal pleegde! Wat een gedoe over de opvolger van van Gaal. En wat een gedraai van meneer Henk Kesler van het betaalde voetbal. De als altijd goed geïnformeerde Jack van Gelder legde hem het vuur na aan de schenen, waaruit men duidelijk kon concluderen, dat de heer Kes ler, zacht gezegd, eigenlijk een grote jokke brok was. En dan de arrogantie van Dick Advocaat, die voor de TV verklaarde, eigen lijk wel de beste man te zijn. Samen met Wil lem. Allemaal halfbakken gedoe. Begrijp ook niet dat noch de één noch de ander zo een duo trainerschap accepteert. Rond het Neder lands elftal lopen ook nog wat onduidelijke figuren: Hans Jorritsma, team manager (de shirtjes klaar leggen?). Bert van Lingen, ooit trainer van ons dames team. Nooit zo een hoge hoed van op gehad. Een mening, die gestaafd werd door een uitspraak van Johan Derksen van VI. Een teleurgestelde Grim. De goede man is, met alle respect al 36. Dat kan voor een kee per. Maar ook op dat niveau? In dit verband: Ajax heeft 57(!) contractspelers. Dat zijn minstens vier elftallen. Vindt U het gek, dat de financiën dan niet zo rooskleurig zijn. Als U wel eens naar wedstrijden van de Gouden Gids divisie kijkt zult U toch ook constateren, wat een armoedig geheel dat vormt. Matig voetbal, lege tribunes. Gewoon kunstmatig in stand gehouden. Overigens de Gouden Gids reclame met die garnalenpelster is niet verkeerd. Misschien kunnen die clubs ook wat herintreders gebruiken. Lees ik me daar, dat de aanvoeder van JOS/Watergraafsmeer, Danny Zwartjes, het als enige taak vindt om het formulier te teke nen! Volgens mij komt er toch wel wat meer bij kijken. Kan een mooi artikeltje opleveren van captain van het eerste Daniel van Meer. Mede als voorbeeld voor de vele jeugdige captains, die AFC telt. Na een tip van onze onvolprezen Johan kocht ik hert Joods Journaal met her artikel over de familie Hekster. Laat ik in die uitgave nou nog twee bekenden tegenkomen: Herman Hertzberger: beroemd architect en ja wel, speler van aspiranten zeven in het seizoen 45/46. Zie het Gouden Boek van AFC pagina 177. De tweede bekende was Bert Maas (weet U wel van "Grace the Musical") met wiens vader ik ooit zaken mocht doen. Om met een kleine variant te spreken: via AFC kom je een hoop oude bekenden tegen. Fantastische Olympische Spelen gezien. Vind wel, dat je bij dat schaatsen een beetje suf gewordt. Een goede opmerking daar bij was ook de kreet "als het er niet inzit, zit her er ook niet in" pratend over de prestatie van één onzer schaatsers. En dan dat veron derstellen wat er gezegd wordt, terwijl de commentator op minstens honderd meter af stand zit! En, oh ja, mogen na een doelpunt alsjeblieft die shirtjes aanblijven? Volgens art. 6 regle ment wedstrijden betaald voetbal niet toege staan! Tot spoedig. Jan van Dijk Zondag 10 maart: AFC - Argon 0-0 AFC mist scherpte om defensie Argon te slechten De verwachtingen waren hoog gespannen na het fraaie optreden in Hoorn. De 1-3 winst op het sterke Hollandia had veel toeschou wers naar Goed Genoeg gelokt. AFC-Argon, weer een interessante wedstrijd, een duel tus sen de meest productieve aanval 37) en de beste defensie (-13) van de hoofdklasse A. AFC, zonder Ronald van de Meent (blessure) en Marco van Galen (geschorst) start voor zichtig en gunt Argon aanvankelijk het initia tief. Langzamerhand wordt de ploeg van Ton du Chatinier sterker, drukt de formatie van Bart Logchies in elkaar. AFC valt aan over de vleugels, gevoed door Robert Gehring en Daniël van Meer. Argon wankelt, komt een paar keer heel goed weg. Een voorzet van een volijverige Rivilino Sleur wordt vlak voor het doel door Dennis Purperhart volle dig gemist, een van richting veranderde bal dwingt de uitstekende keeper Middelbeek tot een fantastische redding. AFC verdient in deze fase een doelpunt, maar krijgt 'm niet. Daarvoor is het te vol voor Middelbeek, ont breekt ook een beetje geluk. Hans Geerlings probeert nog met een indrukwekkende sla lom een score te forceren, maar ook hij ver zandt tenslotte in een mêlee van spelers. 0-0 derhalve bij rust, want Argon, met een harde wind in de rug, komt nauwelijks aan aanval len toe. In de tweede helft is de wedstrijd wat meer in evenwicht. De ploeg van Logchies komt er iets meer uit, Enrique Zschuschen en Lex Oosterling worden gezocht. Maar de AFC- defensie geeft met Edwin van Holten, Martin Wolfswinkel, Mohad Zaoudi geen krimp. Vooral de duels tussen Martin, later terecht uitgeroepen tot 'man of the match', en de winnaar van de Zilveren Schoen Zschussen mogen er zijn. Maar het blijft opletten ge blazen, want in de 30c minuut scoort Argon 'out of the blue', zij het in buitenspelpositie. Het laatste kwartier domineert AFC weer volledig. Said Moumane komt een paar keer over links gevaarlijk door. Enkele vrije trap pen net buiten het strafschopgebied bieden even zovele mogelijkheden, maar helaas, niemand kan zich meten met Pierre van Hooijdonk. Een geweldige knal van Uli Landvreugd, eerder tegen Soest en Hollandia nog ongekend mooi tussen de palen, vliegt nu cornervlag. De bal gaat er, zoveel is dui delijk, vanmiddag niet meer in. De grote vorm ontbreekt. Hier helpen de wissels (Eschwin de Bruijn voor Uli en Peter de Waal voor Liam Westerveld) ook niet meer aan. Argon krijgt waarvoor het naar Amster dam gekomen is, een puntje. Van Meer c.s. kunnen op grond van het vertoonde spel aan spraak maken op iets meer (2 punten?!), maar het is niet iedere week feest. Volgende week (nog) beter. Aan de defensie, in deze vorm, zal het zeker niet liggen. MvdW Opstelling AFC: Edwin van Holten, Martin Wolfswinkel, Mohad Zaoudi, Said Moumane, Liam Westerveld (85. Peter de Waal), Robert Gehring, Daniël van Meer (av), Hans Geer lings, Rivilino Sleur, Dennis Purperhart, Uli Landvreugd (85. Eschwin de Bruijn). 17 maart: FC Omniworld - AFC 2-2 AFC blijft in Almere met 10 man overeind FC Omniworld uit, geen eenvoudige opgave. Op Goed Genoeg werd dit seizoen met 2-1 verloren, hopelijk zit er vanmiddag meer in. De trots van Almere is de laatste weken min der op dreef en staat opvallend laag, in de gevarenzone. Een overwinning is hard nodig. AFC is dit jaar nog ongeslagen en is te vin den in de subtop. Bij winst kan een stap om hoog worden gemaakt, bij verlies lijken de kansen op een toppositie verkeken. Kortom een sleutelwedstrijd, de spanning is voelbaar op sportpark Fanny Blankers-Koen. AFC, dat captain Daniël van Meer (blessure) en Said Moumane (geschorst) moet missen, start zeer voortvarend. Al na 5 minuten straft Uli Landvreugd een fout van keeper Casper Nelis in de motregen efficiënt af. In de 10c minuut wordt de Amsterdamse feestvreugde weer flink getemperd. Balverlies op het mid denveld levert Omniworld uitblinker Roy van der Mije een vrij veld op naar Edwin van Holten. Mohad Zaoudi tracht in een reflex de gelijkmaker te voorkomen en kan met rood vertrekken. Omniworld mist vervolgens de vrije trap op de rand van het strafschop gebied, maar heeft vanaf dit moment wel 80 minuten lang een numerieke meerderheid. Logischerwijze versterkt Ton du Chatinier het middenveld en laat de weer erg goed spe lende Uli Landvreugd een linie zakken. 4

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 4