goed op gereageerd en na een aantal behoor lijke aanvallen lukte het om Duco dichtbij het doel te bereiken voor de gelijkmaker. Maar het bleef rommelen, met als resultaat een penalty tegen, en dus een 1-2 ruststand. Tijd voor de "donderspeech" en om na de rust zoals dat klassiek heet "de bakens te ver zetten". Maar dat lukte ook niet. Wel na een mooie actie van Justin die door de Ajax ver dediging duidelijk onreglementair werd ge smoord nu een penalty voor ons. Duco schoot hem spannend binnen via de onder kant van de lat. Nog een paar kansjes, maar ook hachelijke momenten voor ons doel, zodat iedereen ei genlijk erg blij was dat de speeltijd erop zat. Dat kun je hebben in een seizoen, een wed strijd waarin het niet .wil lukken, en dan is het wel knap om tegen zo'n tegenstander dan met dit resultaat de douches op te zoeken. Maar jullie kunnen veel, veel, beter! Ook al zijn we blij met de uitslag we willen bij AFC ook erg graag goed voetbal zien Frank de Munnik 16 maart: D10 Pittig Fortius D4 - AFC D10 1 - 3 De slotfase van de competitie is aange broken. De onderste vier zijn onze laatste te genstanders, maar daar win je heus niet zo maar van. Zeker niet van Fortius, want die hebben bepaald geen slecht team, maar blijk baar dit seizoen veel pech gehad om zo laag te staan. Wij een tikje gehandicapt met een zieke Mitchell (wel een warm ingepakte toe schouwer, klasse!), Nick en een tikje uit geputte Oessema na een week schoolreisje waarbij hij ongetwijfeld steeds op tijd in bed lag Toch wist hij al zijn aanwezige ener gie in de eerste helft aan te wenden om op de rechterflank gevaarlijk te zijn, en kon het zelfs op brengen om vlak voor tijd nog eens opnieuw in te vallen. Thomas dus als betrouwbare sluitpost met Victor als sterke bewaker van hun spits daar voor. Maar de eerste helft was in eerste in stantie met name een slag op het middenveld, het leek PSV-F'noord wel. In het eerste kwartier kreeg niemand een doelkans. Hard werken dus voor Rick en Daan met Justin als regisseur in het midden. Langzaam maar ze ker wisten wij echter het meerdere balbezit in kansen te vertalen. Een heerlijke "Engelse" tackle van Thomas lanceerde Justin die koel bloedig scoorde. En Maxim bracht Rio prachtig alleen voor de keeper die hij rustig omspeelde. Prettig rusten dus. De tweede helft was niet zoveel anders, hoe wel Fortius nu ook wat meer bij ons doel wist te komen. David groeide in de wedstrijd en werd via de flank steeds gevaarlijker. En had een penalty mogen krijgen toen hij op de achterlijn achterover werd getrokken na 4 man van zich afgeschud te hebben. Die kre gen we echter wel van de eerlijke scheids rechter bij een eerdere actie van Maxim, en die werd door Duco keurig in de hoek ge schoten. Fortius scoorde met wat geluk dan wel een keer tegen, maar het was duidelijk dat wij de sterkere ploeg waren in een stevig maar spor tief duel. Nog 3 wedstrijden te gaan, en 7 punten nodig. Het moet kunnen jongens! 16 maart: Buitenveldert Ell-AFC E13 In de eerste helft ging alles nog redelijk goed. De jongens speelden goed vanuit hun posities.De onverzettelijke verdedigers Len- naert (die met die geweldige slepende bewe ging!) Ackermans, Mees van Dalen, Ismael Filali en Olivier de Jong stonden pal en de grotere jongers van Buitenveldert liepen zich keer op keer vast. Diep in de eerste helft sloeg het noodlot echter toe: een genadeloos schot na een prachtige passeerbeweging: 1-0 voor de thuisclub. Voordat we goed en wel hersteld waren viel al meteen het tweede doelpunt. Ondanks die 2-0 achterstand ge loofden we nog altijd dat er mogelijkheden waren om de wedstrijd alsnog te winnen. De onvermoeibare midvoor Jimmy Dwinger sneed keer op keer dwars door de vijandelij ke linies heen, maar zag zijn inspanningen niet bekroond met een doelpunt. Toen onze keeper Jerry van Bekkum, die nog altijd iede re week groeit in zijn rol, in de tweede helft het derde doelpunt moest doorlaten, was het gedaan met de wedstrijd. Het werd tien minuten voor tijd ook nog 4-0, waarna Jimmy Dwinger snoeihard op het doel van Buitenveldert schoot. Met een katachtige beweging stak onze Arvinder Singh zijn rechterbeen uit, veranderde het schot van richting, waarna we eindelijk het verdiende tegendoelpunt kregen. Uiteindelijk werd het 5-1, maar met name door het reddingswerk van Mees, Lennaert en Ismael verloren we niet met veel hogere cijfers. Tot slot wil ik nog zeggen dat de jongens van de E13 een geweldige mentaliteit hebben! Bijna alle wedstrijden worden verloren, maar keer op keer verbijt het team de teleurstelling en staat iedereen weer vol goede moed klaar om door te gaan. Hoera voor de El 3 Roel van Dalen 9 maart: AFC F1 - Blauw Wit/Osdorp F1 (beker) 6-1 De supporters, de F1 side dus, konden elkaar na afloop wederom feliciteren. Zonder dat er een afspraak over gemaakt is verspreidt deze aanhang zich vlak voor de wedstrijd over het gehele veld. Grensrechters dus alom aan wezig, maakt het voor de scheids ook wat makkelijker. Zeker bij de le goal was dat van invloed. Een slap schotje van Sem ging door de benen van de keeper. Wanhopig probeer de deze de bal nog te keren, te laat bleek, want Opa Piet altijd achter de goal, wees spontaan naar het midden. Een aanval over links, voorzet van Avital werd ineens op de schoen genomen door Fa bian en de 2e goal was daar en een minuut later was het Avital zelf die met de ogen dicht snoeihard de bal onder de lat schoot. De werkelijk zeer goed leidende scheids rechter hoefde zelf niet in te grijpen na een incident aan de zijlijn. Eén van de jongens van Blauw/Wit ging met vooruit gestoken been keihard door op de schenen van Sem. Zonder pardon werd deze speler door z'n ei gen leider uit het veld gestuurd. Sem zelf probeerde het nog even maar was dermate geblesseerd dat verder spelen niet mogelijk was. Na de rust was het Thomas, doorgaand op een dieptepass, die tot verrassing van ieder een, de bal van afstand met z'n linkervoet in de hoek schoof. Met goedkeuring van alle partijen mocht het jongetje van "de overtreding" weer meedoen en liet toen zien hoe goed hij eigenlijk kan voetballen. Ver buiten het strafschopgebied schoot hij de bal met een prachtige curve on der de lat. De achterhoede onder leiding van Paul en het middenveld in handen van Oger en Mels na men de wedstrijd weer in handen. Faisal bleef voorin hangen en profiteerde 2 maal, op aangeven van Mels en Thomas, van zijn vrijheid door triomfantelijk de keeper te pas seren. Volgende week DCG thuis. Ik hoop wel dat alle grensrechters er weer zijn. Hans Dukker 16 maart: AFC F1 - DCG F1 2-1 Er heerste een gevoel van "dit varkentje gaan we wel even wassen". De warming up was niet goed verzorgd en de concentratie was er niet. Dat mag natuurlijk niet gebeuren en ze ker niet als je tegen DCG speelt. De eerste 10 minuten kwamen we dan ook niet aan bod, we werden aan alle kanten voorbij gelopen. Volkomen terecht 0-1 voor DCG. Gelukkig werden onze jongens wak ker, de borst vooruit en het tempo verhoogd. Van rechts een strakke voorzet en wie stond daar Juist Thomas. 1-1 Ver in de spelhervatting, een bal in de diepte, keeper de goal uit en een prachtig lobje over de keeper heen van Thomas. 2-1 DCG liet het er niet bij zitten. Aanval op aanval, tegen paal en lat maar gescoord werd er niet meer. Volgende week vanaf het eerste fluitsignaal koppie erbij en meer inzet. Beloofd is beloofd. Hans Dukker 9 maart: AFC F3 - Sloterdijk F3 0-2 Na verlies tegen koploper DWS nu de nummer twee op bezoek. Het werd een eenzijdige wed strijd: AFC viel aan en Sloterdijk verdedigde, loerend op de counter. En deed dat heel goed. Voor rust hadden de gasten aan één uitval van de snelle linksbuiten genoeg om op (onver diende) voorsprong te komen. Van alle kanten probeerde AFC het: Nick met schoten uit de tweede lijn, Mitchel met drie man in zijn nek, David met zijn steekpassjes, Mickey met harde schoten van dichtbij en Bart met lange rushes. De manhoge centrale verde diger van Sloterdijk hielp trouwens ook al niet. Eén aarzeling in het één op één verdedigen bleek echter voldoende voor 0-2. Opnieuw maar weer aanvallen, maar verder dan veel óóóhh's en aaaahhh's langs de kant kwamen we niet. Een beetje meer doorzetten volgende keer en beter afmaken. In elk geval (opnieuw) een goede les dat het maken van doelpunten nog altijd beslissend is. 14

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 14