A.F.C. c Archivaria Ook in het nieuwe jaar zullen wij u weer van tijd tot tijd op de hoogte houden van interessante wetens waardigheden uit het AFC archief. Wij kunnen u mededelen dat inmiddels alle AFC-Schakels op jaargang, nummering en verschij ningsdatum, met een verwijzing naar de belangrijkste inhoud zijn gearchiveerd en zoals dat tegen woordig heet "op schijf" zijn gezet. Belangrijke gebeurtenissen of his torische feiten, zijn zodoende met redelijk gemak terug te vinden en in het Schakel Archief op te zoe ken; de Schakels zijn en blijven immers één van onze belangrijkste bronnen van informatie over het wel en wee van de AFC. Nadat de eerste Schakel op 22 september 1922 verscheen, kun nen wij uit ons archief nu eenvou dig aflezen, dat de Schakel die u nu in handen heeft, Schakel nr 12 van de 80e jaargang, doorgeteld vanaf het eerste nummer, in feite het 1421-ste nummer is. Slechts 19 nummers van dit memorabele aantal zijn zoek of verloren ge raakt. Binnenkort zullen wij een oproep plaatsen, of er van deze ontbrekende Schakels nog exem plaren bij wie dan ook in bezit zijn. De Archiefcommissie is nog steeds druk doende het archief verder op orde te brengen. Inmiddels zijn er honderden foto's op overzichtelijke wijze gearchi veerd en meer dan eens zijn er contacten geweest met enkele "senior" leden, om bij de oudere foto's nog zoveel mogelijk namen of gegevens te achterhalen. Momenteel zijn we ook bezig hele jaargangen met administratieve zaken en correspondentie te screenen. Vele stukken daarvan zijn zo geda teerd en achterhaald dat bewaren geen zin meer heeft, maar de belangrijkste- en soms amusante stukken blijven behouden voor het archief. Een (schrale) troost voor onze hui dige penningmeesters moge zijn, dat er door de tijden heen, heel wat brieven over de (niet betaalde - of achterstallige) contributie zijn geschreven. In een verslag uit 1931 van één onzer penningmees ters over een lid dat zijn contribu tie nog steeds niet betaald heeft, lezen we de aantekening: "een hopeloos geval". Ook troffen we soms brieven aan, met betalings regelingen voor drie maanden over tien gulden, maar ja toen was een gulden nog een daalder waard zullen we maar denken. Toevalligerwijze zitten we dus in het jaar 1931 en toevallig komen we in de stukken van dat jaar ook een uitnodiging tegen voor het jaardiner, wat toen nog "reünisten diner" heette. Nu is het 2002 en heeft het jaardiner, ter gelegenheid van de honderdzevende verjaar dag, van ons aller AFC, zojuist weer plaatsgevonden, zodat het ons een aardig idee leek, met een tijdsverschil van 71 jaar derhalve, in dit artikel een kopie van de uit nodiging van 1931 op te nemen. Voor de goede orde nog vermeld dat de genoemde prijs voor het couvert in guldens is en dat de opmerkingen over de prestaties van de hoogste elftallen niet onder de verantwoording van de Archief commissie vallen. Een andere keer graag meer. Namens de Archiefcommissie Rik de Boer t van de "Dossiers gaan open, die voor anderen gesloten blijven Amsterdam, 5 Januari 1931, geachte Clubgenooten, By deze heb ik het genoegen uit te noodigen aan te zitten aan het "Beunisten"-diner, ter gelegenheid van het 36-jarig bestaan van onze A,F»C. - Alhoewel de tydsomstandigheden nu juist niet van dien aard zyn om feest te vieren4 evenmin als dat de verrichtingen van onze hoogste elftallen daartoe aanleiding geven, heb ik gemeend, dat wy onzen Clubverjaardag'toch op de gsbruikelyke wyze moeten herdenken. Deze byeenkomst toch is zoo by uitséek geschikt tot versterking van onze vriendschapsbanden. - Ons jaarlyksch diner zal wederom plaats vinden in Huize "la Réserve" Rembrandtplein op Zaterdag 17 Januari a.s., ca. 7 uur. - Byeenkomst vanaf 5 uur voer thee èn bitter in de benedenzaal. De prys van diner (incl, i fldsoh wyn)bedraagt. F. 8.50, Nachfpermissie is aangevraagd, zoodat we «n 12 uur den 18en Januari kunnen inluiden». - Met het ö»g op het aantal te bestellen couverts, zal het my aangenaam zyn, uiterlyk Maandag 12 Januari van U te mogen vernemen,of op Uwe komst kan './orden gerekend,. Avondtoilet'sok nu verzocht! In afwachting van Uw omgaand antwoord, verblyve met vriendschappelyken groet, Hoogachtend, I, H. flALAVAZÏ 8

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 8