AFC Zat 7 'does Manchester' denkt. Er moet'gewoon' gevoetbald worden. Het oogstrelende talent is thuis gebleven. Hier hebben de technische hoogstandjes Nico C, Ab S., Wim R. en Henk F. niets te zoeken Supercoach Cocky laat het ook afwe ten. Hij heeft een buitenbaan gehuurd om lekker te kunnen tennissen. Goed idee! Een maal in Purmerend-Noord aangeland begint het echte zoekwerk. Even door het industrie terrein, derde weg links, dan rechts, bij ro tonde links aanhouden en dan bent u in de buurt mijnheer, legt een vriendelijke passant geduldig uit. No problem at all! Dit moet moet in een half uurtje te doen zijn. En ja hoor, binnen de tijd is het prachtige complex in zicht. Een groot aantal velden, die er zo op het oog drassig, maar redelijk bespeelbaar uitzien. Slechts 14 spelers hebben het riante nest van Wherevogels weten te vinden, met het oog op het wisselbeleid een plezierig gegeven. Voor hij nog iets heeft kunnen zeggen krijgt baardmans een vlag toegestopt. Er moet immers gewonnen worden. Vanuit deze gedachte wordt ridder Bob als rechts buiten opgesteld, dan haal je in ieder geval de achterlijn. En verder zit het elftal ook heel logisch in elkaar. Dus met de blauwe panter, die zich terecht pas na het eerste fluitsignaal laat zien, want het regent nog steeds pijpen stelen. Omdat het ook lekker stormt wordt een beroep gedaan op de balvaardigheid van de spelers en dan mis je de eerder genoemde thuisblijvers wel degelijk. Toch wordt er onder regie van Wim C. bij tijd en wijlen aardig gecombineerd en laat AFC zien hoe veel potentieel er in de ploeg zit. Ook Whe revogels fladdert er op los en zet onze ach terhoede behoorlijk onder druk. Maar altijd is er wel een been of een ander lichaamsdeel van Jan K. dat een score verhindert. Dan is er dat moment, dat boogje, waardoor de blauwe panter verrast wordt. Sierlijk klimt onze keep omhoog, maar er is dan al lang weer afge trapt. 1-0 achter bij rust, wat te doen. Wisse len, eindelijk Joop er in, een gelijk spel of meer ligt in het verschiet. Eén van de vogels begrijpt dit scenario niet en scoort direct na de thee een wonderschoon tweede doelpunt. De gebeurtenissen wisselen elkaar nu snel af. De blauwe panter gaat in conclaaf met de scheidsrechter en laat de bal in een plas vallen. Logischerwijze stuitert de bal niet op. De conclusie uit dit wetenschappelijke on derzoek is snel getrokken: de wedstrijd wordt gestaakt. De eindstand wordt op 2-0 bepaald en dat is jammer want AFC verkeert ook zonder zwemvliezen in topvorm. MvdW Vrijdagmiddag, 11 januari 17:05. 18 Spelers van AFC Zat 7 stappen in een Easy Jet toestel met bestemming Liverpool. De tocht wordt vervolgd met busjes (weder om van Easy Jet) naar de eindbestemming, Manchester. Sponsor, Bottom Line, heeft drie appartementen beschikbaar gesteld in hartje Manchester. Hier worden snel even de slaapplaatsen - drie bedden, een paar banken en voor de rest de grond - verdeeld. Na een copieus diner, wordt Manchester 'by night' verblijd met een bezoek van de 18 mannen. Weinig tijd is er voor nachtrust, want om 10:00 's ochtends staat de tegenstander, Parsswood Celtic 1 al in te lopen. Parsswood beschouwt haar eerste internationale wed strijd als een soort Davis Cup wedstrijd en heeft een wel heel bijzonder veld uitgezocht: een moederpoel. Gevolg? Spelers van gars- swood die allen extra lange noppen onder de kicksen hebben blijven wel staan, Spelers van AFC gaan rollend en glijdend over het veld. Een nipte nederlaag en een afspraak voor de 'return' in Amsterdam zijn het resul taat. Ion? Stam, Davids en de Boer worden klaar gestoomd voor het WK. In de buurt van Sjanghai staat een molen. Een hele mooie molen, de wind streelt haar oranje wieken. En daar gebeurt het, daar komen ze elk weekend samen. Bergkamp speelt nooit bij Arsenal omdat hij maandag al met de auto op weg gaat. De voortekenen zijn er. Je moet ze zien. Daar bij die molen ligt een veld, een heel mooi veld. Daar staan Cruijff en Van Basten een balletje hoog te halen, omhaaltje tussendoor. Looptraining, conditie is goed. Onderling partijtje, Kluivert dolt Cocu en van der Sar haalt een bal uit de kruising. Onder het genot van bitterballen 's Avonds staat de tweede wedstrijd gepland; hier volgt het verslag 'Nederland gaat naar het WK. Nederland wordt wereldkampioen. De voortekenen zijn er, je moet ze zien. Om NL een voor bereiding in de luwte te gunnen heeft de KNVB in 1988 een Masterplan gemaakt waarbij de symboliek voor zich spreekt; 14 jaar nadat NL Europees kampioen werd zal het Wereldkampioen worden onder Cruijff. Assistent bondscoach wordt de speler van het EK 1988, van Basten. Ga maar na, Cruijff richt een universiteit op die als dekmantel dient voor indoor trainingen. Van Basten pretendeert golf te spelen maar analyseert de tegenstanders. Cruijff organiseert zelfs een afscheidswedstrijd om nog even wat tactische concepten te testen. Wie was daar ook?.... juist. Van Basten en Cruijff zijn er klaar voor. Dan de spelers. Van Nistelrooij was niet zeker van een basisplaats en fingeert een zware blessure. Iedereen denkt dat hij in Amerika behandeld wordt maar, ik kan het nu vertellen, hij heeft hij een jaar lang in de Braziliaanse competitie gespeeld. Romario begint al te huilen als hij de naam van Nistel rooij hoort. Brazilië schakelt ons nooit meer uit. Van Bommel, ook geblesseerd. Toeval? Speelt al een paar maanden in de Argentijnse competitie. Batistuta wil liever reserve staan als hij weet dat Van Bommel speelt. Nandro- worden 's avonds de video's van mogelijke tegenstanders bekeken en de avond wordt afgesloten met karaoke. Het is feest en het belooft feest te worden. Een niet onbe langrijk detail is dat we ons niet gekwa lificeerd hebben. Het Masterplan voorziet in alles. Nederland speelt als Ierland. Na diep gaande historische analyses, waarbij de familieboom voor iedere speler in kaart is gebracht, blijken alle spelers Ierse voor vaderen te hebben. Om door te kunnen gaan als Ierse spelers dienden ze kennis te hebben van het Engelse voetbal. Wordt het langzaam duidelijk? De overgang van zovele spelers naar de Premier League maakt deel uit van het Masterplan. De voortekenen zijn er, je moet ze zien. Zaterdag 12 januari, Bolton. De Nederlandse selectie is overgekomen uit Sjanghai en speelt als Bolton tegen Chelsea, uitslag 2-2. Afspraak was gemaakt dat ze niet mochten doordrukken want 20-2 tegen Chelsea zou iets te veel opvallen. Mooie wedstrijd. Na afloop even in de kleedkamer geweest. Ze zijn scherp, leven zich in, slapen met een Ierse vlag in een oranje geschilderde hotel kamer. Nog een paar maanden, dan is het zover. Het wordt een hele mooie zomer. Arends (M) 7

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 7