Biljart Ons Eerste en. In AWV zaten veel jongens uit mijn klas (allen uit de Hoofddorpplein buurt) o.a. onze Ko Grosze Nipper (keeper) en Teun van Dam de huidige burgemeester van Pur- merend. Twee maal was ik de enige held in de klas omdat wij met het welpen team van KBV met 9-1 thuis en uit met 10-0 van AWV wonnen. Het oude Jaagpad gelegen langs de boorden van Het Nieuwe Meer waar je als het warm was ging zwemmen i.p.v. douchen na een wedstrijd. Eerst kwam je na de sluis bij de uitspanning Bella Vista nooit binnen geweest want mijn vader zat op de penning) en ook geen notie wat die naam betekende toen. Vervolgens kreeg je KBV in een houten clubhuis ex-roeivereniging) daarnaast had je Rivalen en daarnaast AWV. En wat was de boel toen vaak afgelast. Ging je zondag op de lijst kijken bij de sigarenboer. Vol met de namen van alle voetbalverenigingen in Am sterdam en er waren 3 mogelijkheden. Er stond gestempeld: 'Afgelast' of 'Goedge keurd' of 'Afgelast tot 12.00 of 14.00 uur'. En wat had je de pest als je vroeg je bed uitkwam en zag dat het afgelast was. En daar weer achter had je café Opoe waar je roeibootjes, kano's en zeilboten (BM'tjes) kon huren. En daar weer achter in de bosjes speelde je met de meisjes uit de buurt. Ver stoppertje of doktertje dat weet ik niet meer precies. Ik besef terdege dat dit niets van doen heeft met de Oude Doos van AFC, maar wel waar met mijn eigen OUDE Doos vol herin neringen en die poets je niet zomaar uit. Terug nu naar AFC toentertijd en eens zien of er nog iets was te melde (zonder een n) van de Schelde. Uit de kapiteinshut van de Voorzitter G. Hauber was toen te vernemen dat AFC in december op snelheid en tactiek overklast was door HVC uit Amersfoort. Oorzaak o.a. het niet goed inschakelen der vleugelspelers en het niet voldoende voorzetten bij de twee de paal. Waar heb ik dit onlangs ook gehoord? Bij Studio Sport? Zo heeft elk spel hoe oud ook zijn eigen wetmatigheden en lees en hoor je nog steeds het zelfde als toen. De nieuwjaarswens van Thoamsvaer Pie ternel was weer eens een hoogtepunt ge schreven door Jaap a Cohen en een knap stuk werk. Hij regisseerde ook nog de revue tijdens ons 75 jarig bestaan en op een manier waar nu nog velen een voorbeeld aan zouden kunnen nemen. Een paar dingen uit deze nieuwjaarswens zijn wellicht aardig om te citeren voor de ouderen onder ons. Tafelpraeses op het jaardiner was toen voor de le keer Willy Brusse (wat een leuke man), Nico Holtzappel kreeg de Nobelprijs, de commissie 'Indië-reiinie' had een zeer bij zondere bijeenkomst (deze zorgde voor contacten en attenties voor leden (meestal soldaat) in de donkere tijden in Indonesië. Wim Staats werd erelid gemaakt en wat schijnen ze hem toen goed te hebben geraakt. Een wat curieuze tekst ging over de ont slagen terreinknecht Pauwels die zo goed piano kon spelen. Ja, dat laat zich niet een voudig verenigen als je geacht wordt de ballen te verzorgen. Geluk en Disselkoen kwamen uit in het Amsterdamse Elftal en Wim Feldman speelde met het Nederlandse Jeugdteam of zo iets tegen België. Verder was het allemaal wat slapjes in die periode, tegen West Frisia met 4-0 klop en tegen HFC (toen nog niet Koninklijk) patje met 4-3 na een 2-0 voorsprong. Door het ontbreken van fighting spirit kwamen wij in de rode zone. Vermeldenswaardig is nog het feit dat het gezin van Chris Geluk werd verblijd met de geboorte van hun zoon Edwin onze huidige eminente 2e penningmeester voor het vuile werk. U weet wel, die zo te spreken is over de betalingsmoraal van een aantal slecht tot geheel niet betalende leden. Er uit er mee zou ik zeggen. De trainer, ene Heer Sluyck begon een ru briek "Techniek en Tactiek" met een aantal tips. 'Weet U wat de taak van een verdediger, de Stopperspil is? Nou? Verdedigen!!!!! Er voor zorgen dat de midvoor van de tegenpar tij volkomen uitgeschakeld is. Nee, niet gewoon uitgeschakeld maar volkomen uitge schakeld. Daar heeft hij zijn handen aan vol (volgens mij benen, maar goed) en hoeft niet naar voren.' Het spelen der bal is het eerste vereiste voor dat de midvoor van de tegenpartij ook maar een kans krijgt. Vanaf die tijd viel er nergens meer in den lande nog een doelpunt te bele ven. Volgende keer verder met de omschrijving van de taak van een middenvelder. Maak Uw borst maar nat, gij die thans op een onzer velden meent een partij voetbal te spelen. En verder? Niet veel. Maar genoeg voor dit artikel dat ik weer wil beëindigen met een paar voetbalplaatjes van een aantal groten uit die tijd getekend door Bob Uschi. 81. Lenstra - Heerenveen 100. leentvaar - Ajax Abe Lenstra (waarde op straat ingeval van ruilen 10 voor 1) van Heerenveen. Weet U nog met 5-1 achter tegen Ajax en met 6-5 gewonnen. Leentvaar de keeper van Ajax toen, die er dus 6 om zijn oren kreeg. Daarna is nooit meer iets van die man vernomen. Dirk de Ruyter van Volewijckers (ook een hele grote toen maar geen international) en Rinus Terlouw de stopperspil van Sparta en international. Volgens mij was dit IJzeren Rinus de le, bekend van zijn bloedstollende duels tegen Rik Coppens de midvoor van Beerschot toen en de Rode Duivels. De 2e is volgens mij Rinus Israël. De ene keer won Rinus de lc en de andere wedstrijd zag hij alleen maar de hielen van Coppens. Ach ja, ik wordt oud. Naar ik mag hopen. AFC'ers en AFC'sters tot den volgende keer. B.Ack (vroeger liefst rechts) 92. de Ruyter -Volewijckers 77. Terlouw - Sparta De Maandagavondbiljartclub "The Twenties" is thans 3 jaar van start. Door het afhaken van enige leden (wegens ouderdom) is er ruimte ontstaan op de maandagavond.Wij nodigen AFC-ers van harte uit (zonder ballo tage) om eens kennis te komen maken met deze recreatieclub. Enige zeer prominente leden zijn gaarne bereid u wegwijs te maken in het 4-ballenspel. Mocht u een maandag verhinderd zijn dan is dit geen enkel pro bleem. Belangrijkste voorwaarde is: een goed humeur waarbij voorts het plezier belangrij ker is dan winnen. Inlichtingen bij Jac.v.d.Glas, Hans Rooze, Guus Tenniglo, Joop Tiggeloven, Ger van Mourik ,Ruud v.d.Ruit, Frans Jüch en Chris Schroder .Wij zien uw komst met belangstelling tegemoet. 3 februari: Baronie-AFC Na een prettige uitslag in Alkmaar tegen een matig draaiend AFC'34, konden wij onze borst natmaken tegen het Bredase Baronie. Baronie, de algemeen amateur kampioen van Nederland van 1996/1997 en afgelopen jaar 2000/2001. Deze ploeg heeft 2 jaar en 3 maanden thuis niet verloren dus hoe waren de verwachtingen voor deze wedstrijd? Na een uurtje "tuffen" kwamen wij aan op sportpark de Baronie. Van horen zeggen verwacht je toch minstens bij "de vrije heer lijkheid van een baron" de ambiance die prettig aandoet. Het tegendeel was waar! Groot hobbelig veld, zonnetje, ME-hekken, maar waar waren de toeschouwers? Natuurlijk waren er de vaste groep AFC-ers die zich zeker in de le helft als een 12e man achter het team schaar de, maar waar waren de Baroneski? De staantribune 4 euro en u mocht zitten voor 6 euro. Was dit de reden? Ze waren er nietdat was duidelijk maar wij waren er wel.en hoe! De opstelling: van Holten, Wolfswinkel, Za- oudi, Moumane, Sander, Geerlings, Gehring, van Meer, van der Meent, Purperhart en Landvreugd werden de wei ingestuurd om de groene leeuwen uit Breda te temmen. 5

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 5