Uit de Oude Doos In mijn bijdrage in de Schakel van 19 de cember jl. besteedde ik aandacht aan de 50c verjaardag van ons bestuurslid Edwin Ge luk. Naar aanleiding van dit kroonjaar van Edwin hadden Kees Gehring, Jan Otsen en Tim Timmerman een surpriseparty georga niseerd, welke happening zeer geslaagd was. Aan de uitgenodigde vrienden van Edwin was verzocht een verhaal over Edwin op papier te zetten. Door de bovengenoemde organisatoren waren al deze bijdragen in een Jubileum-Schakel bij elkaar gebracht, welke op dinsdag 15 januari jl. om 24.00 uur aan Edwin werd aangeboden. Wat ik U nog wilde laten weten is, dat deze feestelijke bijeenkomst werd gehouden in Café- Restau rant-Brouwerij Maximiliaan gelegen aan de Kloveniersburgwal 6-8. De bedrijfsleider van deze horecagelegenheid is ons lid, jeugdtrai ner en jeugdleider Frans Ris. Elders in deze Schakel kunt U een advertentie zien van dit Café-Restaurant-Brouwerij. Mijn advies is eens persoonlijk kennis te gaan maken in het centrum van Amsterdam vlak bij de Nieuw- markt. Dit jaar bestaat de Sociëteit Olympisch Stadion 35 jaar. Op 1 februari 1967 nam een aantal bekende sporters, journalisten en sportbestuurders het initiatief om een vereni ging op te richten, die haar maandelijkse bijeenkomsten ging houden in het restaurant van het Olympisch Stadion. Ook in deze organisatie was de AFC altijd vertegen woordigd in de diverse besturen gedurende deze 35 jaar. De helaas reeds overleden AFCers Nico van Galen en Henk Olden- burger waren jarenlang voorzitter, en de huidige voorzitter Jan van Galen (zoon van Nico) is ook weer een AFC'er en betrokken als jeugdleider bij onze vereniging. Op 14 februari a.s. wordt tijdens een feestelijke bijeenkomst met als spreker Frits Barend dit jubileum gevierd. Namens de AFC onze hartelijke gelukwensen aan het bestuur van deze club. Naar aanleiding van de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen De Baronie in Breda werden onze spelers Daniël van Meer en Dennis Purperhart door Metropool Sport opgenomen in het sterrenteam. Namens de AFC onze felicitaties. Nog op te merken is, dat de 3-0 nederlaag van De Baronie een einde maakte aan een periode van 2 jaar en 3 maanden dat de club in een thuiswedstrijd ongeslagen bleef. In de zaterdagse bijlage van de Telegraaf van eind december jl. is een artikel opge nomen van de journalist Frits Huis met als titel "Goed Genoeg". De schrijver vermeldt in zijn artikel en ik citeer o.a. "Nu en dan rijd ik naar Amsterdam om op het sportpark Goed Genoeg een wedstrijdje van AFC mee te pikken". Hij besluit dit artikel en ik citeer weer "Op Sportpark Goed Genoeg kun je nog letterlijk ruiken hoe het voetbal ooit was. Je waant je onderdeel van vergeelde jon gensboeken als "de AFCers" en "de Kat jangs" en "Ik weet niet eens meer wie won, maar het broodje bal in de kantine smaakte als vanouds". Uiteraard wilde ik U deze informatie niet onthouden. Tijdens het jaardiner op 18 januari jl. waren de spelers van onze selectie zeer enthousiast over de reis naar de Canarische Eilanden. Erelid Marcel Koster en onze vroegere bestuurslid Jacques Parson hadden weer met fraaie T-shirts voor een leuke aankleding gezorgd, waarvoor onze hartelijke dank. Bestuurslid Amel Vroege was wederom als in alle vorige jaren de organisator op het voor hem zo bekende eiland en zorgde voor de goede ontvangst in het hotel, de fantas tische velden om te trainen en de bijzondere restaurants. Daarnaast was hij als goed Spaans sprekende Nederlander de contact persoon voor velen. Ook aan hem onze hartelijke dank gebracht. Onze ondersteunende leden Jan Bouwhuis (in het verleden zeer actief als voetballer) en Hein Slijtermeilink beëindigen beiden hun maatschappelijke carrière bij ABN/AMRO. Beiden zijn trouwe bezoekers van de wed strijden van ons eerste elftal en zijn dus onderdeel van het trouwe supporterslegioen. Beiden wensen wij veel voetbalplezier in de komende vrije tijd. Bij de uitwedstrijd tegen Baronie ontmoette ik het oud-AFC lid Bob van der Zeijst. Bob heeft de leeftijd van 70 jaar en woont in Teteringen. Bob voetbalde in het verleden met Rein Akkerman Sr. (zat ook met Rein op de lagere school), Fred van Soomeren, Hans Woudstra, Jip Vogel en vele andere oud-AFCers. Hij voetbalde in het verleden ook met ondergetekende, zodat tijdens de tweede helft van de wedstrijd oude herinne ringen werden opgehaald. Bob laat alle bekenden van vroeger hartelijk groeten. Roos van Teunenbroek, echtgenote van ons lid Arne, heeft in het ziekenhuis een operatie ondergaan, doch is inmiddels gelukkig weer thuis. Arne en Roos zouden met de kinderen in de loop van februari naar Japan ver trekken om in de stad Kobe te gaan wonen, waar Arne door zijn bedrijf zou worden gedetacheerd. Deze verhuizing is inmiddels even uitgesteld doch zal voor de komende zomermaanden wel gaan gebeuren. Namens de AFC wensen wij Roos een spoedig her stel. Ons bestuurslid Ad Westerhof, inmiddels op 30 januari jl. 50 jaar geworden (zie ook mijn bijdrage in de vorige Schakel) nam op 31 januari jl. afscheid als voorzitter van het NIVRE (Nederlands Instituut Van Register Experts). Het instituut werd 10 jaar geleden in december 1991 opgericht, Ad was één van de oprichters, en werd toen voorzitter. Tij dens het Rendez-Vous dÉxpertise in 't Spant, waarbij de bestuursleden Edwin Geluk, Machiel van der Woude en onder getekende aanwezig waren, ontving Ad uit handen van Burgemeester Hofhuis van Bus- sum, namens HM de Koningin, de benoe ming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Namens de AFC onze welgemeende gelukwensen aan het adres van Ad. Zondag jl. werd door echtgenote Danny en zoon David een surpriseparty georganiseerd bij Sama Sebo, waar ons ondersteunend lid Sebo Woldringh Sr. als eigenaar voor een gezellige ambiance zorgde. Een verrassing was, dat vele spelers van het eerste elftal na de fraaie overwinning van 3-0, plotseling binnenkwamen. U ziet het weer beste AFC'ers, onze club is meer dan alleen voet ballen. Van clubstatisticus Chris Schroder vernam ik dat het Zondag 4e elftal dit seizoen niet meer kan degraderen. Nadat eerst Blauw Wit/Osdorp 3 zich terugtrok heeft thans ook het 3e elftal van KBV zich teruggetrokken. Ondergetekende is blij, dat onze AFC over beter georganiseerde elftallen beschikt. Te vens deelde Chris mede, dat het mogelijk kan zijn dat Teletekst van ATV 5 op de zondag en maandag niet duidelijk de bijgewerkte gegevens weergeeft. Een en ander heeft te maken met technische problemen bij AT5. Stanley van Loggem heeft recent een aantal medische behandelingen ondergaan. Tijdens de surpriseparty van Ad Westerhof mocht ik hem gelukkig weer ontmoeten. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel. Uit het clubblad van Hollandia vernamen wij, dat hun trainer Michel Lieshout voorlo pig door een operatie is uitgeschakeld. De AFC wenst Michel, die als leraar met zijn school vaak op Goed Genoeg wordt gesigna leerd, een spoedig herstel. Tijdens de nieuwjaarsreceptie trad ons jeugd lid Didier Badenbroek (pupil E4) op met de "Jofele Amsterdammers" In de vorige Scha kel en op de website werd zijn naam abusie velijk verkeerd vermeld. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg t.w.: Guido Kieme- ney (11/2-88 jaar), Meindert Huisman (12/2) - Paul Meijer (14/2) - Max Flam (16/2). Aan al deze jarigen onze welgemeende gelukwen sen. Johan de Bie Beste Lezers en Lezertjes Spannende tijden waren dat. Maar mijn contract is na het laatste jaardiner verlengd. Of ik verder wilde publiceren in het nieuwe jaar. En omdat ik in de Algarve in februari niet met de PC van onze nijvere Hans Elias verbonden ben, wilde ik U maar meteen op deze bijdrage vergasten voordat ik ga over winteren met Sardines en Vinho Verde. Zo vindt het honorarium op gepaste wijze zijn weg. De maand januari een wat slappe tijd qua voetbal met een enkele opflikkering in Alk maar, Aldaar 1-0 winst op AFC'34. Wonder lijk. Een overwinning 3 punten en je zit weer vlak onder de top en bij verlies in de onderste regionen. Wat was er zo te doen in januari/februari 1952? En dan nu ook eens iets over mijzelf. Ik was toen 11 jaar en voetbalde o.a. met Aard van der Graaf in de welpen bij KBV, destijds een 4e klasser. Hij is daar thans en al jaren de grote man zowel voor als achter de schermen en heeft een belangrijk aandeel geleverd in de regelmatige kampioen schappen en promoties naar de Hoofdklasse. Een geweldige prestatie en 3 maal Chapeau. Wij speelden toendertijd nog aan het Jaagpad o.a. tegen AWV Amsterdam West Vooruit) met als bijnaam Amsterdamse Water Vlooi- 4

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 4