Verslagen f a r\-,\ D.R. Hiensch B R. Inden E.D.Jansen S. Solarte A.M. Zwart Bestellen foto Arena. Zaterdag 9 februari is de laatste dag waarop de foto's besteld kunnen worden. Dat kan aan de wedstrijdtafel bij Yvonne Steeman of per E-mail ysteeman@hotmail.com. De foto's die al besteld zijn kunnen zaterdag onder beta ling opgehaald worden bij Yvonne. Oproep! WU ZOEKEN VOOR DE ZATERDAG OCHTEND NOG ENKELE A, B OF C JUNIOREN DIE EEN WEDSTRIJD WILLEN FLUITEN Jullie kunnen je opgeven bij Roy van Straten tel: 6429168 Let op! Voor de spelertjes van de World Cup en Champions League is er op 16 en 23 februa ri geen competitie maar een Krokustoernooi. Een instuif voor alle spelertjes tegelijk, we beginnen om 9.30 uur. Het A+B JEUGD DINER 25 Januari. Een week nadat AFC haar 107c verjaardag had gevierd met een groots 'black-tie' diner was het nu de beurt aan onze A en B junioren. Eerst een voetbal toernooi, daarna een kleine speech van ondergetekende, gevolgd door het zingen van ons clublied, begeleid door Henny Somers, daarna nam Ad Westerhof het woord en toen was het tijd voor het diner met een quiz. Het werd een fantastische avond en pas bij de laatste vraag kwam er een winnaar tevoor schijn. De eerste vragenronde ging over AFC, daarna een reeks vragen over voetbal, gevolgd door vragen over het jaar 2001. De Al was tot op dat moment de beste. Toen kwamen er 30 vragen over Natuur en Weten- schap.Tijdens dit gebeuren wist de A2 op gelijke hoogte te komen en met nog 1 vraag te gaan hadden de Al en de A2 beide 345 punten. De laatste vraag moest een winnaar brengen en dat werd de A2. Zij mogen op kosten van AFC een avondje bowlen. Wel merkwaardig hoe zo'n avond doorwerkt. De Al verloor prompt de eerste wedstrijd kansloos met 4-1 en de A2 wist van de kop loper na een bloedstollende strijd met 4-3 te winnen. De opkomst was goed, het was echter jam mer dat 2 teams ons in de steek lieten. De B6 en de B3. Jullie hebben wat moois gemist. Ook hadden wij de prijsuitreiking van de jeugd voetballer van het seizoen 2001-2002. Drie spelers waren genomineerd namelijk Olivier Poederbach, Louis Stam en Seth van Straten. Alle 3 zijn echte AFC'ers Zij doen wat extra's voor de club. Terechte winnaar werd Seth van Straten. Je ziet hem elke zaterdag fluiten, hij is lid van het J-team en is altijd bereid te helpen met de organisatie van toernooien. R.v.S. 2 februari: Amstelveen Heemraad C2 - A.F.C. C3 Vandaag, op de trouwdag van onze toekom stige koning, moest de C3 - aangevuld met Norbey en Jack in verband met een drietal zieken en geblesseerden - voor een 'ingelas te' uitwedstrijd naar Amstelveen. Heemraad, dat met meer wedstrijden gespeeld, net onder de C3 stond geklasseerd, leek gelet op haar uitslagen tot nu toe een te kloppen tegen stander voor onze jongens. Of het nu aan het lome 'voorjaarsweer' lag of dat andere duis tere krachten de jongens parten speelden, we zullen er in ieder geval op korte termijn achter moeten komen om het tij te keren. Reeds tijdens de warming-up zag ik een 'slow-motion' van jewelste in het team. Deze zette zich voort in de wedstrijd, zodat de tegenstander veel te veel ruimte kreeg en daardoor de gelegenheid kreeg om kansen te creëren. Kansen die wij ook voldoende cre- eerden, maar die onbenut werden gelaten. Daarbij komt dat een groot aantal jongens niet in de wedstrijd zaten (lees: sterk vermin derde inzet), zodat het vandaag roeien was met een aantal slechte riemen. Moeilijk vooruitkomen dus! Heemraad was gelukkig ook niet in bloedvorm, zodat we niet direct werden overklast. Dan, in de 15c minuut geeft de - werkelijk voor alles fluitende scheidsrechter - een penalty aan Heemraad, die helaas wordt benut. De jongens lijken uit het veld te zijn geslagen, maar toch lijkt het spel lijkt een wending te nemen als onze aanvoerder na een mooie individuele actie met een goed schot de stand 5 minuten voor rust de stand gelijk trekt. Na de rust blijft het echter kwakkelen. Veel te weinig inzet bij de meeste jongens, waardoor ze steeds net te laat zijn om de acties van Heemraad te on derbreken. Soms lukt het om zelf te creëren, maar afmaken blijft moeilijk, lijkt het. Een geïrriteerde scheidsrechter fluit de wedstrijd aan 'flarden', maar Heemraad blijft deson danks proberen. En ja hoor, niet geheel onverwacht valt dan de 2-1. Het lijkt er dan op of het grootste deel van het team de moed nu geheel gaat opgeven. Dit mag natuurlijk nooit gebeuren!! Een te kloppen tegenstander en dan onnodig verliezen. Een aantal jongens ("Wat was er met de rest aan de hand?") blijft de schouders er gelukkig onder zetten, zodat onze gelegenheid linksvoor er door veel wilskracht met een goede individuele actie 2-2 van kan maken. Hierdoor keren we gelukkig terug naar Goed Genoeg met (slechts) 1 punt, terwijl het er eigenlijk drie hadden moeten zijn!! Jongens van de C3 ("Wie de schoen past, trekke hem aan".) hervindt snel jullie 100+% inzet, want zonder volledige inzet ben je namelijk bij voorbaat al kansloos!! Aan staande zaterdag gaan we in alle vroegte op Goed Genoeg revanche nemen als we op nieuw aantreden tegen deze ploeg uit Am stelveen!! Met zijn allen de schouders er onder en als hecht team 70 minuten alles geven!! n Boy Smits 19-01-02 Bijlmer Dl - AFC Dl 0-5 26-01-02AFC Dl - Hellas Dl 1-1 02-02-02Abcoude Dl - AFC Dl 1-4 Tijdens de winterstop ging de Dl langs hoge toppen en diepe dalen. Eerst werd een twee daags boardingtoernooi met acht teams bij FC Haarlem winnend afgesloten. Een week later werden we echter op kunstgras afge droogd door de Dl van Volendam. De eerste competitiewedstrijd na de winterstop was een uitwedstrijd tegen de Bijlmer. Individueel op zich geen onaardige voetballers maar abso luut geen team, hetgeen zich dan ook ver taalde in een lage stand op de ranglijst. We startten met de harde wind tegen. Maar al snel domineerde AFC met redelijk combina tievoetbal, wat een 0-3 ruststand opleverde. Met de storm in de rug zou dat wel een monsterscore opleveren, dachten we langs de kant. Maar de tweede helft viel behoorlijk tegen. Weinig goedlopende aanvallen en voor de 0-5 eindstand was zelfs enige hulp van de keeper van de tegenpartij nodig. Een week later waren de weersomstan digheden weinig veranderd, veel wind en een boterzacht veld. De verwachting was dat we tegen het laaggeklasseerde Hellas de v.olle buit zouden pakken. Maar al snel bleek dat dit team zich, ten opzichte van de kansloos verloren thuiswedstrijd in Zaandam, behoor lijk ontwikkeld had. Er moest geknokt wor den. En dat gebeurde. De tegenstander werd vanaf het begin flink onder druk gezet maar echte doelrijpe kansen waren op de vingers van een hand te tellen. Joop had de mooiste kans maar zag zijn inzet gepareerd door een goed uit zijn doel komende keeper. Tegen de verhouding in was het bij rust nog steeds 0-0. Na rust een zelfde spelbeeld, een aanvallend AFC en een verdedigend Hellas. Alleen keken we na zo'n minuten opeens tegen een achterstand aan doordat de rechtsvoor van Hellas de bal na een lange rush bekeken achter Herman lepelde. Vol energie werd getracht deze onrechtvaardige stand een beter aanzien te geven. Voor de toeschouwers bleef het daardoor een leuke en spannende wedstrijd. Uit een goede dieptepass wist Fabian tot ieders opluchting gelijk te maken. We bleven aandringen en vlak voor tijd veerde iedereen op want Daryl sneed goed door de verdediging en passeerde de uitlo pende keeper met een bekeken schuiver. Maar via de binnenkant paal rolde de bal tergend langzaam naar de andere doelpaal. De keeper van Hellas was net iets eerder bij de bal dan Daryl waardoor we de overwin ning, die we zeker verdiend hadden, net niet konden binnenhalen. Wat een pech. Maar een pluspunt van deze wedstrijd was dat er met grote overgave en veel inzet strijd werd geleverd. Een week later, terwijl elders in de stad een oranjefeestje werd gevierd, oefenden we tegen de Dl van Abcoude. In de eerste helft ging de strijd nog redelijk gelijk op. Daryl krulde fraai een vrije schop in de bovenhoek waarna we gingen rusten. Na rust liepen we uit naar 4-0 voordat Abcoude iets aan de stand kon veranderen. Een nuttige oefen wedstrijd onder een fraai lentezonnetje en een rit naar huis waarbij geen kip op de weg was. Klaarblijkelijk was het oranjefeestje nog 12

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 12