Jaardiner 2002 Damesjaardiner In de afgelopen tien jaar slechts 1 dag regen. Dus dat zat wel goed. Na het aanmelden om 05.00 uur op Schip hol op woensdagochtend ging de reis, na een vertraging van ruim een uur wegens een bevroren klepje in de rechtermotorin opge wekte stemming van start. Onderweg werden we door "de cockpit" op de hoogte gehouden van het weer ter plaatse. 23° graden en een lichte sluier leek goed. Na de landing bleek dat ook zo te zijn. Lek kere temperatuur en geen felle zon. Eenmaal ingecheckt in het hotel en na de lunch was het tijd voor de bijna traditionele strandtraining. Lekker hardlopen langs het water en vervolgens een grote trainingspartij, onder het toeziend oog van geïnteresseerde vakantiegangers. Inmiddels was de zon echt gaan schijnen en de temperatuur gestegen, 's Avonds in restaurant Casa Vieja was het, na de speeches van Edwin Geluk en Henk Bijlsma, tijd voor de inmiddels traditionele strijd om de "Zilveren Spoon"Het bleek om een jubileum te gaan. Deze prijs voor de beste spreker onder de debutanten op Gran Canaria bleek die avond voor de vijfde maal te worden uitgereikt. De jury (met oud winnaars Mohad Zaoudi en Rivalino Sleur, leider Frank Keijzer en captain Daniel van Meer) koos de emotionele, inhoudelijk goed gepresenteerde speech van Said Moumane tot de beste. Hiermee liet Said overige debu tanten Stefan Sander, Hugo Hogeveen, Menno van Appelen, fysiotherapeut Frank Tilmans en oude "debutanten" Ronald van de Meent, Jasper de Reus en Claudio Riz- zuni ver achter zich. Wanneer de woorden uit de diverse speeches bewaarheid worden dan wacht ons een fantastische tweede sei zoenshelft...!! De avond werd afgesloten met een afzakker tje in de Pacha. Dag twee was een dag uit een trainingsstage. Ontbijt, trainen (bewolkt, maar op een for midabel kunstgrasveld), lunchen, trainen (in de regen(!) en op echt gras) en een diner in het hotel. De avond werd afgesloten met een afzakkertje in de Pacha. De derde dag begon met regen en dat hield in dat het programma voor de zekerheid werd veranderd. Na de training op het kunstgras werd besloten om in plaats van 's middags te karten om te gaan trainen. Amel Vroege regelde zeer spoedig een trainingsveld, waar na de zon zich alsnog liet zien, maar er wel gewoon werd getraind. Het karten was im mers al verzet naar zaterdag. Het diner vond plaats in het grillrestaurant van het hotel. De avond werd afgesloten met een afzakkertje in de Pacha. Zaterdagmorgen uitslapen, wat een enkeling iets te letterlijk nam, want een trainingsstage is een trainingsstage, op tijd is op tijd en AFC blijft AFC. Het karten, het was inmiddels 27° en strak blauw, werd een spannende race met één uitblinker. Dit was Mister Saxo, Jerryl Tjon en Fa. Hij greep met overmacht de eerste plaats en de daarbij behorende trofee. Gastrijders Jonas van de Meent en Rachid van Holten vielen helaas buiten de prijzen. Het laatste diner vond plaats op boomstam men met tapas. De avond en de trainingssta ge werden afgesloten met een afzakkertje in de Pacha, waar om 0.00 uur uit volle borst het lang zal die leven werd gezongen en de champagne werd ontkurkt. Dit ter gelegen heid van de verjaardag van trainer Ton du Chatinier. Zondag verlieten we Gran Cana ria met een heerlijk zonnetje en 25°. Al met al was het een zeer geslaagde trai ningsstage, waarin goed werd getraind, een goede sfeer werd gekweekt om een mooie tweede seizoenshelft in te gaan en bovenal veel werd gelachen. En dat laatste doet me dit verslag van Gran Canaria 2002 besluiten met de mooie woorden van captain Daniel van Meer: "Ik heb zoveel gelachen dat ik, als de spreuk waar is, wel heel gezond moet zijn na deze dagen". Namens alle spelers en de voltallige begelei ding willen wij de leden van de supporters club "The Reds", de AFC-vriendelijke be drijven en het bestuur bedanken voor het wederom mogelijk maken van deze trai ningsstage. Frank Tilmans Veel hoogtepunten tijdens het jaardiner Op 18 januari 2002 bereikte de Arnsterdam- sche Football Club de eerbiedwaardige leef tijd van 107 jaar. De verjaardag van onze vereniging werd uiteraard op gepaste wijze gevierd, dus met het traditionele jaardiner. Het zou een avond worden met veel hoogte punten. In het Apollohotel, waar het jaardi ner al weer voor de vierde achtereenvolgende keer was belegd, zwaaide preses tabulae Bas Rachman als vanouds weer op een even gedecideerde als plezierige manier de scepter en prees in zijn speech het open karakter van onze vereniging. Onder verwijzing naar de nieuwe sportmedisch outillage, die de naam draagt van zo maar een AFC'er had Bas nog wat suggesties voor andere onderdelen van het clubhuis: wat dacht u van de Kees Ge- hring sociëteit en de Hans Tier fittness room? Traditiegetrouw spreken naast de preses tabulae alleen de voorzitter en de captain van het eerste, maar dit keer voerde ook Wim Crouwel kort het woord om Bas te bedanken voor zijn genereuze sportmedische geschenk. De voortreffelijke muziek van de Feen- brothers vormde vervolgens de brug naar de speech van Dick van der Klaauw. Dick sprak over de dingen die ons bij AFC bezighouden: de tijdelijke positie in het rechter rijtje, het besluit om het contract met trainer Ton du Chatinier voor een jaar te verlengen, het terugtreden van Frank Keijzer als teamleider in verband met zijn drukke werkzaamheden en zijn tijdelijke vervanging door bestuurslid Fred ten Nijenhuis en voorzitter van de A- commissie Henk Bijlsma. Uiteraard besteed de Dick aandacht aan de Zuidas, waarbij hij de samenwerking met de gemeente en HBG roemde. Maar het gaat om meer. "AFC", zo stelde onze voorzitter echter ook, "is een groot goed waar we zuinig op moeten zijn. Het bewaken van onze identiteit is hierbij één van belangrijkste peilers". Ook Jan Soutenbeek, projectdirecteur van het Zuidas- bureau voerde het woord. Hij was bijzonder positief over de ontwikkelingen van dit megagebeuren en zag de toekomst - ook financieel - voor AFC rooskleurig in. In de wandelgangen kon men hierna in de pauze de toekomst aan de muren verbeeld zien. In één woord: een droomwereld, die over niet al te lange tijd realiteit wordt. Het jaardiner repte zich voort, nu waren de laureaten aan de beurt. Allereerst de ridders Johan de Bie en Jan van Dijk, die hun 50 jarige lidmaatschap beloond zagen met een ovationeel applaus. Daarna Jan Verhagen, al weer zo lang trainer en coördinator bij de jeugd. Een ware spil, een rasorganisator, die ook oog heeft voor het kinderdetail. Jan ontving uit handen van de voorzitter de mr. Henne Boskamp-Nobel prijs en dat was aan het applaus te horen voor velen een dik verdiende onderscheiding. Maar dit belangwekkende onderdeel van het jaardiner was nog lang niet afgelopen. Achtereenvolgens werden penningmeester Bob Neseker, Henk Bijlsma en Roy van Dijk voorgedragen tot lid van Verdienste, te be krachtigen op de komende algemene leden vergadering. Emotionele momenten voor ras AFC'ers, die al zo lang belangrijk werk voor de AFC verrichten. Na een lange pauze waarbij de laureaten uitgebreid de hand werd gedrukt kwam als laatste spreker captain Daniël van Meer aan het woord. Wat een spreker is die man. Daniël blikte terug op het afgelopen jaar en memoreerde nog eens de bloemen, de badjassen, de champagne, de indrukwekkende onthaal in het clubhuis van de kampioenen. Maar ook een korte terugblik op de eerste seizoenshelft. Goed begin, zwak einde. Even een beetje paniek bij de omstan ders. Maar AFC is AFC. Er is een stevige kurk waarop gedreven wordt. Daniël noemde in dit verband het gegeven dat AFC er in is geslaagd rondom haar kern van cultuurdra gers de vereiste organisatie te bouwen, met mensen door de gehele laag van de vereni ging heen. Tenslotte ging de captain van ons eerste in op de tweede seizoenshelft, begon nen met de trip naar Gran Canaria. Wat een feest! De vertaling van dit geweldige begin naar goede competitieresultaten zal er vol gens Daniël zeker komen. In ieder geval mogen we hem er op aan spreken. "Dat moet" zo hield hij z'n gehoor voor, voor u ook prettig zijn, want dan hoeft u dat ook niet meer onderling te bespreken". Al met al een zeer geslaagd jaardiner, waarmee de verjaardag van onze club op een (w)aardige manier werd gevierd. Machiel van der Woude Voor de 29ste keer vierden de dames van AFC op eigen wijze de 107de verjaardag van de club. En een echte feestavond is het geworden. Het muzikale deel werd verzorgd door "The For Fellows Big Band". Zij speelden fantastisch en tussen de dinergangen werd er druk op hun muziek gedanst. Het was ook moeilijk om op je stoel te blijven zitten. Een salsademonstratie verhoogde de sfeer uitermate. De bekendmaking van de prijzen

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 8