AFC op Gran Canaria ber jl. In een uitvoerig artikel over uitgekiend "aan koopbeleid" zegt coach Ton Ojers van DCG, dat onze Ronald van de Meent wel licht voor zijn club een nuttige basisspeler had kunnen zijn. Voorts vermeldt hij, dat Ronald iedere week bij AFC speelt en top scorer is. En ook deze informatie wilde ik U beslist niet onthouden. In het blad van de KNVB, Voetbal Totaal, van december 2001 las ik een artikel over onze vroegere eerste-elftalspeler Glenn Zeelig met foto in zijn hoedanigheid van International van het Nederlands Zaal voetbalteam (tegenwoordig wordt dit Futsal genoemd). Glenn is na de zware blessure weer terug in de nationale ploeg en scoorde onlangs in de wedstrijd tegen Tsjechië bij zijn eerste balcontact meteen zijn eerste doelpunt. Namens de AFC wensen wij Glenn succes met de Nationale Ploeg. De Selectie van het eerste elftal verbleef van 9 t/m 13 januari jl. traditiegetrouw op de Canarische Eilanden. Zelf kon ik er dit jaar niet bij zijn, doch volgens de verhalen moet het weer een geweldige happening zijn ge weest. Elders in deze Schakel kunt U aan de hand van Frank Tilmans een verslag lezen. In het Stan Huygens Journaal in de Tele graaf van 3 januari jl. las ik een artikel over het bedrijf van ons erelid Marcel Koster, welk bedrijf dit keer Breitling horloges ca deau deed aan de topsporters Inge de Bruijn en Edith van Dijk, beiden zwemsters, en aan wielrenner Erik Dekker. Uiteraard wordt in het artikel de AFC genoemd en bij het artikel is een foto geplaatst van Marcel Koster met de bovengenoemde sporters. U ziet het weer AFC'ers kom je in alle geledingen van de maatschappij tegen. Van AFC-Ridder Hans Rooze vernam ik, dat onze ex eerste-elftalspelers Thomas Rongen en Hans Visser door de voetbalbond van de USA zijn benoemd tot coach resp, assistent- coach van het Nationale Jeugdelftal, welk elftal deelneemt aan de W.K. in Japan en Korea. Namens de AFC onze felicitaties aan beiden, die bij een verblijf in Nederland altijd onmiddellijk een bezoek brengen aan Sportpark Goed Genoeg. Op Tweede Kerstdag werd door RTL4 het programma rond de toekenning van de zgn. Rembrandt Awards uitgezonden. In de laatste uitgave van de Schakel van december jl. werd U geïnformeerd over de nominatie van mijn tweelingbroer Hans. Op de desbe treffende avond werd de eerste prijs terecht toegekend aan een Stichting die zich bezig houdt met Buddy's voor ernstige zieke men sen. De avond werd gepresenteerd door Mare Klein Essink wiens zoon Elja in de Junioren D2 uitkomt. Donderdag 3 januari jl. waren alle velden op Goed Genoeg door de weersomstandigheden weer afgelast en toch moest er gestart worden met de voorberei dingen van de tweede helft van het seizoen 2001-2002. Wederom bracht sportinstituut All Sports in Amstelveen uitkomst, en was de A-selectie de gast van Rik Jamin in de sauna. Namens de AFC onze welgemeende dank aan het adres van All Sports. In de PS-bijlage van het Parool wordt iedere zaterdag een interview opgenomen van een bekende Nederlander. Op zaterdag 12 januari jl. was dit interview gewijd aan ons lid Ben- no Leeser. Uiteraard werd veel aandacht besteed aan Gassan Diamonds, doch Benno betrok zijn liefde voor zijn AFC veel bij het verhaal over zijn carrière. Een zeer lezens waardig artikel, waarmede wij Benno com plimenteren. Op de 18c januari jl. vond voor de 29e keer het Damesjaardiner plaats en ook dit jaar weer in het vertrouwde Hilton Hotel. Vol gens de door mij thuis verstrekte informatie was het zeer geslaagd. Elders in deze Schakel kunt U een verslag van deze avond lezen. Vanaf deze plaats wil ik namens de AFC onze dank betuigen aan het organisatiecomité bestaande uit Henny Somers-Blekemolen, Sylvia Gehring-Konings en Agnes Redde- ring-Postma. Bestuurslid en Jeugdcommissie voorzitter Ad Westerhof viert op 30 januari a.s. zijn 50e verjaardag. Ad is al jaren betrokken bij het jeugdgebeuren eerst als leider, toen als lid en thans al geruime tijd als voorzitter van de Jeugdcommissie. Naast het bestuurslidmaat schap is hij ook lid van de Technische Com missie en voetbal hij ook nog bij de Vetera nen. Met zijn bedrijf Troostwijk is Ad ook AFC-vriendelijk bedrijf. Namens de AFC onze welgemeende felicitaties en nog vele gelukkige en gezonde jaren samen met Dan ny. Mevrouw Jopie van der Valk, weduwe van ons overleden Lid van Verdienste Ton, viert op 27 januari a.s. haar 88e verjaardag. Jopie, die de verrichtingen van de AFC nauwgezet volgt, en op de le januari jl. aanwezig was op de Nieuwjaarsreceptie heeft een aantal medi sche behandelingen ondergaan. Namens de AFC feliciteren wij haar van harte met haar verjaardag en wensen wij haar een spoedig herstel. In de stand van de amateur-voetballer van het jaar neemt Peter de Waal een mooie 2e plaats in bij de voetballers van de Hoofdklas se A. Onze complimenten aan Peter. Martin Wolfswinkel, gelukkig weer terug uit Spanje, en scorer van de winnende goals in de uitwedstrijd tegen AFC'34, stond afgelopen maandag opgenomen in het Me tropool Sterrenteam. Ook aan Martin onze complimenten. Leuk vind ik het om U te melden, dat Euro pese Koninklijke families ook contacten hebben met leden van onze vereniging. Ons lid van Verdienste Jack van Gelder ontving met zijn Marja de eervolle uitnodiging om op zaterdag 2 februari a.s. aanwezig te zijn als gast bij het huwelijk van Willem Alexander met zijn Maxima. Ondergete kende is met echtgenote uitgenodigd voor de feestelijke bijeenkomst op vrijdag 1 februari a.s. in de Arena, waar de koninklijke familie bijeen zal zijn met hun gasten. Secretaris Kees Gehring en zijn broer Fred (AFC-vriendelijk bedrijf Tommy Hilfiger) waren met hun echtgenotes in december uitgenodigd op Windsor Castle in Londen voor een diner gegeven door Kroonprins Charles en levenspartner. Onder de 75 ge nodigden bevonden zich naast de bovenge noemde AFCers vele lords, lady's, counts en dukes. U ziet weer AFCers kom je overal tegen. In de laatste uitgave van het Joodsch Jour naal was een interview opgenomen van onze leden Nicky en Lou Hekster samen met hun vader Jack. Onder de titel "voor een kos tuum met nesjomme" wordt het levensver haal van Senior verteld. Een fraaie foto van vader Jack met zoons Nicky en Lou is bij het desbetreffende artikel geplaatst. Erg leuk met de aantekening dat dit blad bij de boekhandel te koop is. Ook dit keer moet ik mijn bijdrage weer beëindigen met verdrietig nieuws. Op 21 december 2001 overleed na een lang ziekbed Letje Boskamp-Knap, weduwe van ons overleden lid Henne Boskamp. Elders in deze Schakel kunt U een in memoriam lezen van de hand van ons Erelid Rob Duis. Op 19 december 2001 overleed op de leeftijd van 77 jaar ons ondersteunend lid Hennle Ribberink, vader van ons lid Roland. Hen- nie was een reeks van jaren een enthousiast AFCer, die veel op het Sportpark Goed Genoeg vertoefde en daarnaast ook een actief lid was van de ATC. Vele AFC ers zullen een prettige en warme herinnering aan hem behouden. Namens de AFC wensen wij zijn echtgenote en familie alle sterkte om zijn heengaan te kunnen verwerken. Tenslotte de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg, en dan moet ik eerst een vergissing goed maken. Door een administra tieve fout vermeldde ik niet, dat Zilveren Ploeger Ron Limburg op 13 januari jl. zijn verjaardag vierde. Ron was reeds op zijn 10e jaar speler van het jeugdelftal de Bavianen (leider ondergetekende) en heeft in het verle den en ook nu nog op diverse terreinen zijn activiteiten voor AFC gegeven. Ron alsnog onze gelukwensen. Tevens werd niet vermeld dat Hans Roden burg op 16 januari jl. zijn verjaardag vierde. Hans was in het verleden actief als speler, jeugdleider en jeugdtrainer. Ook aan Hans alsnog onze gelukwensen. En dan nu de verjaardagen voor de komende weken: Nico Cohen (24/1) - Roger Ritz (24/1) - Jan Willem Bronwasser 25/1) - Piet Leijenaar (30/1) - Rokus Hoogendoorn Sr. (30/1) - Lou van Kranendonk (4/2). Aan deze jarigen onze welgemeende gelukwen sen. Johan de Bie In de dagen voor ons vertrek op 9 januari 2002 richting Playa del Ingles verschenen er in diversen media zorgelijke berichten over het weer. Was het immers niet zo dat Feyen- oord aan het "stofhappen" was en zelfs een training had moeten laten vervallen, omdat de medische staf het niet verantwoord vond te trainen. De echte Gran Canaria veteranen van AFC hadden de hoop echter nog niet opgegeven en verzekert de debuterende reizigers zelfs dat het allemaal wel goed zou komen.

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 5