WWWm achter. Rechtshalf was Daniel en Benjamin en Danny stonden samen in het midden. Essam speelde linkshalf. De aanval bestond uit: Jonathan rechtsbuiten, Elja spits en Bart linksbuiten. We begonnen de wedstrijd al vanaf de eerste minuut heel sterk en jaagden goed op de bal. We hadden veel schotkansen die net over of net naast gingen, of goed gestopt werden door de uitstekende keeper van Ajax. De eerste helft speelde we wel voor 75% op de helft van Ajax! Net voor de rust kreeg Ajax 1 kans die met heel veel pech net boven Jordy er in ging: een mazzelgoal. Natuurlijk waren onze trouwe supporters (de ouders) er. Al snel werd het heel druk langs de lijnen en werden we goed aangemoedigd, omdat het zo spannend was. De tweede helft begonnen we ook ijzersterk met Charles in de spits. Door alsmaar over te spelen voor de goal van Ajax raakten zij in de war en kon Benjamin al snel een bal er keihard inschieten: 1-1. De coach van Ajax vroeg zelfs een paar keer of dit wel hetzelfde elftal was als in het begin van het seizoen. Hij kon het niet echt gelo ven, want "ze spelen zo veel beter". Ook bij 1-1 bleven we vechten voor de bal en Ajax kon niet lang de bal in het team houden. Heel soms lukte het Ajax om een goede aanval op te bouwen maar dan stuitten ze op de goed spelende verdediging. De voorhoede kreeg weer een kans en Elja schoot de bal er listig in. Helaas had de uitstekende scheidsrechter (Benno) buitenspel gezien en werd de goal afgekeurd. 10 minuten voor tijd schoot Jona than de bal tegen de hand van de laatste man van Ajax en de scheidsrechter wees naar de stip,...penalty!! Essam ging de penalty ne men en schoot hem Fantastisch in de rechter benedenhoek. 2-1. Ondanks het feit dat we voorstonden bleven we goed verder spelen en hadden we nog een paar hele goede kansen. Ajax kon blij zijn dat het maar bij 2-1 bleef. Wij hebben in ieder geval een belangrijke tegenstander op weg naar het kampioenschap verslagen! Daniel de Leau 19 januari: AFC D9 - NAS D4 10-1 De D9 bestaat uit eerstejaars D's, dus dan hebben we het over 11 en 12 jarigen. Dat is precies de leeftijd waarin de overgang van de basis- naar de middelbare school plaatsvindt en in de tegenwoordige tijd dienen de kinde ren, om tot een goede schoolkeuze te komen, de open dagen van verschillende middelbare scholen te bezoeken. Vandaag hielden be kende scholen (oa. Spinoza) hun open dag en zodoende had de D9 vier afmeldingen. Ge lukkig konden we een beroep doen op spe lers van andere D elftallen. Bart en Elja van de D2 (die net Ajax D2 met 3-2 verslagen had) en Don uit de D7 hielpen de D9 het elftal te completeren. We begonnen om half 11 op veld 5 onder leiding van gelegenheids- coach Arne, die Paul Smits verving. En gelukkig was iedereen op tijd anders zouden ze het eerste doelpunt, dat Thomas al in de eerste minuut scoorde, gemist hebben. Een strakke schuiver vanaf de rand van het straf schopgebied. Daarna ging het snel. De D9 is na de Kerst opnieuw ingedeeld en het heeft er alle schijn van dat we een sterk team zijn in deze nieuwe poule. 5 van de 11 teams kennen we al van de achterliggende competitie en van de meeste hebben we gewonnen. Kortom, NAS uit Halfweg, dat we nog niet waren tegengekomen, bleek geen hoogvlieger. De wedstrijd speelde zich voor namelijk op hun helft af en met onze aanvul ling uit de andere teams waren we gewoon een maatje te groot. Het scoreverloop: In de tiende minuut jaste Daniël de tweede erin en Midas nam vijf minuten later de derde voor zijn rekening. Vervolgens bepaalde Elja de ruststand op 5 - 0 met twee mooie doelpun ten. Tijd dus om wat nieuws te proberen. David die linksachter speelde ging naar het middenveld en Elja verving hem in de ach terhoede. Uiteindelijk kwam er een drie mansvoorhoede (Don, Michael en Daniel) te staan met daarachter een vijf mansmiddenveld. Maar of het een verbete ring was ten opzichte van de eerste helft discutabel. Elja begon in de vijfde minuut met zijn derde treffer en toen ging de strijd redelijk gelijk op. We kregen een tegendoel punt. Maar uiteindelijk werd het verzet gebroken door Don (D7, een prachtige lob over de keeper) en Mare Smits (penalty). Mark van Teunenbroek nam de negende treffer voor zijn rekening en wie nu vraagt waar Hein bleef, inderdaad, die pikte weer zijn doelpuntje mee, de tiende en laatste. Een gemakkelijke dag voor de D9 dus, die volgende week tegen de Legmeervogels op meer tegenstand rekent. Want dat zijn uitein delijk de leukste ontmoetingen, de wedstrij den waarbij de overwinning uit het vuur gesleept moet worden. D10 Nèt niet... uitgedund 12/01 Volendam D10 - AFC 2-1 vr„ Mokum toernooi 2e, 19/01 AFC - Hoofddorp Dl 1 4-2 Ondanks het weer waren wij er in geslaagd om een spannende oefenwedstrijd te regelen tegen de absolute topper uit de andere poule van E-elftallen in dit district: Volendam, dat tot nu toe in de competitie alles gemiddeld met een nulletje of 6 had gewonnen. En wellicht dacht ook makkelijk van ons te winnen. Prima voetbalweer en een fantas tisch kunstveld daar, en een zeer gedreven AFC D10 na de paar weken rust. Invaller coach Rinus van Leijenhorst regeerde streng maar rechtvaardig langs de lijn (Marco's blessure geneest blijkbaar beter in de Canari- sche zon...) dus dat werd een andere partij dan ze hadden verwacht. Hoewel aarzelend beginnend, maar dat is onze traditie, bleek toch al snel dat de teams aan elkaar gewaagd waren. Mitchell gaf zijn gebruikelijke leiding aan de verdediging tot een blessure hem helaas dwong dat aan Thomas over te geven die dat gebruikelijkerwijs ook voortreffelijk deed. Joey als vanouds op links, met in de tweede helft Rick als een verrassende maar goed presterende vervanger. En Victor die in de le helft de spits behoorlijk kon tegenhou den en in de 2e helft naar rechts verhuisde. Want toen hadden we Daan als voorstopper en die verkeert in "bloedvorm" en verdient zeker een extra compliment. Achter zat het dus wel goed, hoewel we natuurlijk wel eens een kans weggaven, dat kan ook niet anders tegen zo'n sterk team, en één daarvan was helaas ook succesvol. Niet getreurd, na de rust Justin lijnen uitzettend vanuit het mid den. Nick bikkelde weer ouderwets rechts naast hem in de plaats van David. Oessema en Maxim bestreken de linkerflank. En Duco en Rio stonden scherp in de spits. Dat werk te. Meer kansen voor ons. En een beetje pech. Duco maakte eerst wel heel sterk de gelijkmaker, maar daarna misten we een penalty en werd een doelpunt afgekeurd wegens buitenspel. Niet ten onrechte, maar je had 'm ook goed kunnen keuren (bal kwam via de keeper). En in de laatste 10 minuten verslapten we toch iets waardoor Volendam alsnog de winnende treffer kon noteren. Daar kon Randall die verder heel goed stond te keepen ook niet meer bij. Hindert niks we hebben even zeer gemotiveerd laten zien dat we een goed team hebben en, zo hebben ze laten weten, Volendam was daar ook van onder de indruk. We nodigen ze nog een keer bij ons thuis uit en dan draaien we de uitslag om En om dan meteen maar weer helemaal te wennen aan voetbal, meteen de dag daarop door naar de Sporthallen Zuid voor het Mo kum toernooi. De selectie moest vanwege de zaalvoetbalregels wel in 3 teams worden verdeeld, maar die deden niet voor elkaar onder. In 8 wedstrijden werden bijna alle sterke teams van Amsterdam bedwongen, maar in de finale ging het net mis. Na een gelijkspel van 0-0 tegen Ajax, misten wij een penalty meer dan zij. Dat doet niks af aan het totaal; een prachtige tweede plaats. En Ajax hadden we dit seizoen toch al 3 keer be dwongen. Extra bedankje voor Maarten die op het laatste moment bereid was als coach in te vallen, en bepaald geen duwtje (in de rug) nodig had om met het team dus een prima prestatie neer te zetten. De 19e met Joey en Maxim, die niet konden spelen, op de bank, Daan "verhuurd" aan de D3 en scheidsrechter Seth ziek thuis. Dus precies 11 man die niet mochten falen in een opstelling met wat verschuivingen hierdoor. Michael Parsser kon gelukkig bij Jan Verha gen worden losgepraat om te fluiten en deed dat zeer sterk. Dat waren wij ook in het eerste kwartier. Hoofddorp op eigen helft opsluitend en behoorlijk wat kansen creë rend. De 1-0 was een eigen doelpunt dat werd afgedwongen door Duco na een sterke actie van Rick. Rio en Justin zochten goed de achterlijn en konden zo tot tweemaal toe Oessema vrij voor de keeper zetten en daar wist hij wel raad mee. David die in de verde diging uitblonk werd daarvoor beloond door ons al snel in de tweede helft via een ingetik te comer op een belissende voorsprong te zetten. Daarna verslapten wij, m.n. omdat sommigen hun positie niet hielden. Dat je liever op een andere plek speelt is geen reden om als dat nodig is voor het team op een andere plek niet je best te doen Hoofddorp bleef het proberen en in de laatste 10 minu ten lukte ze dat dan ook twee keer. Maar echte dreiging dat ze nog verder konden komen was er niet. Al met al een kundig 17

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 17