de E5. Na veel rekenwerk wordt de E5 met een beter doelsaldo uitgeroepen tot winnaar. In poule C met de E8, E10, F2 en F4 wordt vooral goed verdedigd want er vallen niet veel doelpunten. De E8 wordt zonder tegen doelpunten toernooiwinnaar. In poule D met de E7, El 1E12, E13 is het duidelijk dat de El2 op de goede weg is. Zij hebben alleen de pech dat ook de E7 bij hun in de poule zit. De E7 wordt winnaar met het beste doelsaldo van alle poulewinnaars. In poule E met de F3, F5, F6 en F7 zijn de krachtsverschillen zeer klein. Alleen de F3 weet 2 keer te winnen en wordt daarmee poulewinnaar. Na afloop worden alle spelers door de Ajax huisfotograaf op de foto gezet. Hij had dit seizoen nog niet zoveel blijde gezichten voor de lens gezien. Ook de vele meegekomen ouders en supporters zijn zeer enthousiast en we hopen dan ook dat AFC de gelegenheid krijgt om dit evenement in de toekomst nog vaker te kunnen organiseren. Jan Verhagen Kerstdiner C-junioren. Na een nek aan nekrace werd de C-5 glorieus winnaar van onze Superquiz. De prijs was een Bowlingavond die de C5 begin februari gaat houden bij Knijn Bow lingcentrum. Veel Bowlingplezier en bij de strike, denk ook aan A.F.C. Roy B 5 Eindelijk zijn blessure is genezen verklaard en Benno kon voor het eerst dit seizoen een helft mee voetballen. Onze verwachtingen waren niet al te hoog gespannen. Men moet weten dat er namelijk in de B5 zeer verzorgd voetbal wordt gespeeld. Iedereen gunt elkaar de bal en wanneer nodig ook de tegenstan- der.Verder zijn wij allen reuze lief en aardig en willen de tegenstander en bal geen kwaad doen. Het debuut voor Benno werd een groot succes. 2 mooie goals en goede passes. Wij wonnen met 5-0 Quote van de dag Zonder training van Joop en zonder aanwij zingen van Roy draait het team als een trein. Wat moeten wij met zulke ouders Roy 20 januari AFC B8 - Hoofddorp B5 Hard core Negen man? Wie waren er niet. Om negen uur meer dan de helft van het team. Sorry als je om halftien aankomt speel je een helft. Wat was het koud met die regen en wind. Manus had er zelfs problemen me maar we hebben gewonnen met 8-4 en niemand heeft er twee gemaakt. Goed gespeeld jongens maar gebruik ook eens de vrije ruimte zoals Robin zo vaak doet. Willem 20 januari: KDO Cl - AFC C4 Na de rit van: richting Uithoorn, rechtsaf richting Aalsmeer en meteen de eerste links in De Kwakel en bij T splitsing rechtsaf vonden we het leuke, maar deze dag stro- machtige veld van KDO. Helaas was het veld voor onze betrouwbare goalie moeilijk te vinden, waardoor onze rechtsbuiten Mike op goal ging (wat hij o.k. vond, maar vlak voor het begin weer geen zin in had, een twijfelaar....(een familie trekje? Pa/Ma) als dat maar goed ging in het doel). Mike deed het geweldig mede dankzij de geleende suède handschoenen van zijn leider. Vooral die prachtige redding op een strak afstandschot, met een katachtige duik haalde hij de bal uit de hoek. Dit was in de eerste helft trouwens een van de weinige gevaarlijke momenten voor het AFC doel. We konden in deze helft gebruik maken van de in ons voordeel sterke wind, waardoor we veel op de helft van onze tegenstander speel den, die over een aantal zeer grote krachtige Kwakelingen beschikte. Zoals in eerdere wedstrijden hadden we weer pech in de afwerkingen. De opdracht om veel te schieten met deze wind schuin in onze rug werd een paar keer uitgevoerd. Hiermee begon onze rechtsback Michael sterk mee, zijn schot terechtkomend bij onze spits Orgin die wederom pech had met zijn inzet. Daarna weer onze centrale middenvelder Philip die na een goede passeerbeweging met links hard inschoot welke door de KDO keeper over de lat werd getikt. Helaas verzuimden we om elkaar meer en beter in een goede schietpositie te brengen. Wat gebeurde er, een gevaarlijke uitval van KDO, waar in onze verdediging, die de gehele wedstrijd goed en geconcentreerd speelde, een dekkingsfout gemaakt werd en daar ging een grote Kwakeling. Deze liet zich deze kans niet onbenut en scoorde, ondanks Mike met zijn mooie handschoenen. Daar zaten we dan in de rust met een onte rechte achterstand, met in het vooruitzicht een 2e helft met windkracht 7 richting ons doel en een tegenstander die gezien hun gemiddelde lengte wat meer kracht leek te hebben. Nou wat duidelijke taal in de rust dat we meer voetbalkwaliteiten en veel beweeglijker waren als onze tegenstander en gewoon nog sterker de duels moesten aangaan ("verdedi gend niet de bal eerst laten stuiteren, maar meteen ingrijpen") kwamen we in de tweede helft goed voor de dag. Weer kregen we een aantal goede mogelijkheden om te scoren waaronder Yarin en Orgin, van wie ik hoor dat ie ze op training zonder moeite erin kegelt (Orgin doe wat minder op training en bewaar er een paar voor de wedstrijd). Ondanks de sterke tegenwind probeerden we voetballend de oplossing te vinden, wat we beter deden dan onze tegenstander, die veelal de "langebal" tactiek toepaste. Helaas deden we de voetballende oplossing een keer met iets te veel risico in de verdediging wat meteen afgestraft werd met een onhoudbaar schot voor ons in de tweede helft goed kee pende (normaal linksbuiten) Wim. Al met al een wedstrijd onder moeilijke weersomstandigheden die met veel inzet en op een sportieve manier werd gespeeld, maar waar we, zoals vaker, nog rustiger en slim mer moeten worden in balbezit en sterker moeten worden in het afmaken van de kan sen die we creëren. Eddy Meijer 20 januari: Diemen C2 - AFC C5: 0-5 Weliswaar behoort Diemen niet tot de top van de poule, maar goed spelen begint altijd bij jezelf. En goed spelen deden we! De coach had erg veel last van opgewonden ouders die hun enthousiasme niet meer kon den beheersen. Sommigen barsten bijna in huilen uit, zo emotioneel werd het. Na het pakken van de hoofdprijs op het AFC- kerstdiner was de C5 er kennelijk op uit om dit succes voort te zetten op het veld. Er werd intelligent gecombineerd (zo blijft de bal tenminste in je eigen ploeg) waardoor het eerste doelpunt niet lang uitbleef. Tom werd door Carl in de diepte gestuurd, omspeelde de keeper en al juichend ramde hij de bal in het lege doel. Elbert vond het nodig om niet te combineren; hij besloot vanaf eigen helft maar eens te gaan kijken welke Diemenees hem bij zou kunnen houden. Met bal rende hij iedereen eruit, om na enig oponthoud door een lastige keeper de tweede goal te maken. In de laatste minuut werd Tom in het het strafschopgebied omver gekegeld (of was het een plotselinge windvlaag?); Carl schoot onberispelijk, bijna on-Nederlands, de penal ty binnen. Tweede helft: the Wizard werd ingebracht en dat hebben we geweten. Tho mas maakt het kennelijk niet zo veel uit waar hij speelt, doelpunten maken is zijn speciali teit geworden. Eerst met zijn linkerbeen via een vliegende sliding op de rand van de zestien, enkele minuten daarna een wonder schone vanaf rechts met rechts. Met zijn gezicht naar de zijlijn, zijn been in een hoek van 90 graden schoot hij als een volleerd biljarter via de eerste paal op de tweede, waarna de bal bij de eerste paal binnen ging. En die keeper maar duiken... Iedereen speelde een prachtige wedstrijd; Darryl als laatste man, Jack vóór de verdedi ging, Thomas A. als linksback, Mare als rechtsback. Steven op rechtshalf, Andreas op linkshalf, Alex linksvoor en onze eigen showboat Victor op doel. Tussen al dat geweld was het optreden van Laurens gerust mager te noemen, maar die heeft al vaak punten voor ons gepakt, dus dat vergeven we hem maar. Erik Wobma 19 januari: AFC D2 - Ajax D2 2 -1 Na de winterstop begonnen we met een heel nieuwe competitie. Iedereen had nul punten en onze eerste wedstrijd was al direct tegen een van de kansmakers op het kampioen schap: Ajax D2. In de kleedkamer waren we wel nerveus, want aan het begin van het seizoen waren we al een keer verslagen door dit Ajax, met 5-0, in een bekerwedstrijd. Hugo kon niet komen, dus moest Ed vandaag alleen coachen. In de kleedkamer zei Ed ons, dat we konden winnen als we meer dan 100% inzet zouden geven. Floris was afwe zig en Mitchell was helaas geblesseerd, dus we waren met 12 man. We startten direct al heel sterk met Jordy op keep, Max rechts achter, Sean midden achter en Bob links 16

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 16