Medische commissie Gelukkig Nieuw Jaar toernooi KNVB Veteranen E Cup. Voor meer informatie zie ook teletekst pagina 525 en de internetsite van Radio en TV Noord Holland: www.rtvnh.nl De medische commissie wenst U een zeer gezond 2002. In het blad Coachen van september 2001 werd onze toptrainer Ton du Chatinier geïnterviewd over diverse zaken welke het voetbalspel kunnen beïnvloeden.. Voor de goede orde citeer ik dit in zijn ge heel. "Voetbalcoach Ton du Chatinier van de hoofdklasser A.F.C. laat zijn spelers onder alle omstandigheden vrij in de te dragen kleding. Zolang het de spieren maar goed warm houdt. Verder heeft iedereen zijn eigen kledingpakket. Ik vind het belangrijk dat ze hetzelfde dragen, maar of de één tijdens een training een lange broek draagt, terwijl de ander in korte broek gaat, maakt me niet zoveel uit." Neerslag. Ook in het voetbal is de warming-up iets langer bij koud weer. Het inlopen wel te verstaan, want of ze rekken en strekken maakt me niet zoveel uit; dat blijft een moeilijk'verhaal. (door nieuwe inzichten in de fysiologie zijn de meningen hierover inderdaad zeer verdeeld red.) Belangrijker is de staat van het veld en dan met name de keuze van de noppen. Op een drassig veld draag je lange noppen, terwijl je op een hard veld zonder noppen speelt. Spelers moeten daarin een goede keuze maken, want verkeerde noppen levert ogenblikkelijk blessures op. Elke club heeft zijn ideale veld. Johan Cruyff legde na de in 1995 door Ajax gewonnen Europacupfinale uit dat het kwam door de neergelagen douw in de tweede helft. Daardoor kon de bal sneller rondgaan en kwam het Ajaxspel beter uit de verf. Verdedigende ploegen hebben meer belang bij hobbelige, droge velden. Du Chatinier traint op alle velden, behalve op bevroren velden na regen, of bij kans op gladheid. Sneeuw maakt niets uit. Dat levert juist fantastische trainingen op. Maar met zo'n hard, glad veld gaan wij vaak naar de sportschool, trainen en een sauna pakken, dat is ook heel goed voor de teambuilding. Voor A.F.C.ers bestaat het maandagavond inloopspreekuur in de fysiopraktijk van Nijenrodeweg 914, tevens bij A.F.C. iedere woensdag van 15.00-17.00 uur en op vrijda gen van 17.00-19.00 uur Clubarts: dr. Lex Swaan tel: 020-6731337, Fysiotherapeuten: Wim Crouwel en Frank Tilmans tel: 020-6440070, Reinier van Dant- zig 020-6627244 Verzorger A-selectie: Ko Grosze Nipper tel: 06 22544077 Grote verrassingen bij het Gelukkig Nieuw Jaar toernooi Ook aan het begin van dit jaar werd er weer in de zaal van de Emergohal gevoetbald. Op 6 januari begon om 10.00 uur precies de wedstrijdklok te tikken. De zeer goed opge komen ochtendgroep, bestaande uit zondag 4, 5, 6 en 11, zaterdag 3, 4, 6 en 7 speelden een spannend toernooi. Op papier waren zaterdag 3 en zondag 4 dé kanshebbers en dat pakte, ondanks een fraai gelijkspel van zaterdag 6 tegen zondag 4 tenslotte ook zo uit. In de finale bleek zondag 4 de sterkste en moest de captain van zaterdag 3 Anton van Broekhuizen dit jaar genoegen nemen met de tweede prijs. De andere teams eindigden als volgt: 3. zaterdag 4, 4. zondag 5, 5. zaterdag 6, 6. zondag 11,7. zondag 6 en 8. zaterdag 7. De prijs voor de beste speler ging naar goalgetter Nick van Rossum, de meest opvallende speler was Celco Dos Santos de prijs voor de beste keeper werd bemachtigd door Mare van der Valk, de meest opvallende keeper was Jurgen Seunke. In het middagprogramma was zaterdag 2 voor het eerst te vinden. De gedoodverfde winnaar. Het liep anders. In een zinderende finale, die bijzonder sterk door Ab Springer werd gefloten, waren de veteranen 1 (met Derk Grot als meest opvallende speler in de gelederen) het team van Sebo net de baas. De aanwezigheid van de beste speler van toernooi, Bruno Durie, in het team van zaterdag 2 mocht niet baten. Zondag 12 pakte verrassend de derde plaats, voor zondag 10. De ranglijst zag er verder als volgt uit: 5. zaterdag 5, 6. zaterdag 8, 7. veteranen 2 en 8. zondag 7. Jeroen Hilbrink werd uitgeroepen tot beste keeper, Ronald Koster tot meest opvallende keeper. Een wederom zeer geslaagd toernooi dat op het eind helaas ontsierd werd door een beenblessure van Gilbert Ruis. Sterkte Gilbert. Frans Jüch, Marcel Koster, Fred ten Nijenhuis, Sebo Woldringh, Henk van de Jagt en ik zei de gek, tekenden met genoegen voor de organisatie van het toernooi, dat mede mogelijk werd gemaakt door het AFC- vriendelijk bedrijf Kappé International. Volgend jaar weer een Gelukkig Nieuw Jaar toernooi, met nieuwe kansen en ongetwijfeld weer met de nodige verras singen. Volgend jaar wéér een MvdW Zaterdag 19 januari: geraffineerd spelende veteranen tonen vechtlust Ja, ja, de bal rolt weer, ook voor de getalen teerde veteranengroep van C.C., die de win terstop gebruikte om zijn zegeningen te tellen en de nog resterende puntjes op de i te zetten. Wat zijn de doelstellingen voor de tweede competitiehelft? In de beslotenheid van kleedkamer 3 zette C.C. alles op een rijtje. 'We gaan', zo liet de beoogde op volger van Louis weten, 'in 8 achtereen volgende wedstrijden scoren en dat doen we met 8 wissels per wedstrijd'. Even was het stil en daarna klaterde het applaus op. 'Jullie klappen voor jezelf, merkte C.C. even be scheiden als snedig op, en weg waren ze, naar het 4° veld, waar het in Real Madrid kleur gehulde sterrenteam van Oriënt onge duldig wachtte. Met Herman als invaller keep, in plaats van de oh zo moeilijk te vervangen blauwe panter en in de gelukkige wetenschap dat baardmans zich nog bij AH bevond. Wat een wedstrijd! Op en neer, in hoog tempo, over de vleugels via King Geor ge en de altijd en immer scharende Maurice. Wonderlijk genoeg leidde het geraffineerde aanvalspel van AFC niet tot doelpunten. Oriënt probeerde het op een andere, veel minder subtiele manier, een aanpak waar de uiterst solide verdedigers Nico, Rob en Bert wel raad mee wisten. En als het echt te mogelijk werd toonde Herman dat hij uit het beste keepershout gesneden is. Alleen een boogballetje was net even te veel van het goede. Geen nood, want er stond onder leiding van de onpartijdige Springer, nog een tweede helft op het programma. Vooral het inbrengen van Wim C. en superspits Foppe H. stemde hoopvol. Maar helaas, ondanks een waar, door Jan V. ingeleid bombarde ment van het Oriënt-doel, bleef de hatelijke 0 op het scorebord staan. Dit mede door het lamlendige tijdrekken van de vijandelijke keep, die zich op aandringen van captain Marcel voortijdig het vervangen. Bij wijze van experiment combineerde Herman zijn keeperstaak nog met die van stormram, maar ook dit mocht niet helpen. Veel onrecht dus, maar wel de zekerheid dat in de komende 8 wedstrijden zeker 1 x gescoord gaat worden. Wissels genoeg. MvdW Voorzitter Dick van der Klaauw houdt zijn nieuwjaarsrede. 10

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 10