KNVB - veteranen sen zich voor beide doelen op. Was de ver houding in de eerste helft nog 5:2 voor AFC, in de tweede helft was er sprake van evenwicht: 5:5. Elinkwijk was nu de aan vallende ploeg en forceerde via Rob Koppen en Harry Buur bijna de gelijkmaker. AFC ging respectievelijk moest terug en zorgde via de counter voor het nodige gevaar, o.a. via een vlammend schot van de sterk spelen de Peter de Waal en een rush van Rivilino Sleur. Naar het eind van de wedstrijd liep de spanning danig op, maar de felle duels gin gen gelukkig nooit over de schreef. Met na me de duels tussen ex-international John Veldman en uitblinker Ronald van de Meent (ook ex-international, maar dan van het Ne derlands amateur-elftal) waren van hoog ni veau en schitterend om te zien. In de sfotfase werden van beide kanten nieuwe spelers in gebracht. (Bij AFC werd Peter de Waal ver vangen door Maarten Stekelenburg en Rivi lino Sleur door Eschwin de Bruijn). Elink wijk deed nog een uiterste poging de ver sterkte AFC-defensie te slechten, maar stuitte op de onverzettelijkheid van Erwin Smit en het solide keepen van Edwin van Holten. In de 90e minuut hield alles wat een rood/zwart hartje had z'n adem in, maar René van de Brink mikte de vrije bal van net buiten het strafschopgebied in de Amsterdamse muur. Daarmee was de Utrechtse koek op en kon AFC in de 95e minuut met een diepe, dank bare zucht drie belangrijke punten incasse ren. 4 november: AFC - KBV 1-1 AFC pas laat langszij bij taai KBV De ene wedstrijd is de andere niet Speelde AFC een week eerder in Utrecht een spran kelende wedstrijd tegen Elinkwijk, tegen stadgenoot KBV werd dit niveau op Goed Genoeg bij lange na niet gehaald. In een ma tig duel met veel korte onderbrekingen wer den de punten gedeeld. Pas vlak voor tijd slaagde AFC er via een penalty in de score gelijk te trekken. De eer was gered, maar daar was bijna alles wel mee gezegd. Veel publiek, schitterend weer en een uitste kend veld: ideale randvoorwaarden voor een spannende derby. Hoewel de ranglijst anders zou doen vermoeden geen eenvoudige opga ve voor AFC, want KBV, zo leren ook eerde re wedstrijden in de eerste klasse, laat zich moeilijk kloppen. In uitwedstrijden is het team van Ton Pronk dit seizoen nog onge slagen. Collega Ton du Chatinier start met dezelfde basis als tegen Elinkwijk. Dennis Purperhart, eindelijk weer inzetbaar, begint op de bank. Het eerste kwartier is duidelijk voor AFC. Ronald van de Meent laat zich een paar keer gelden, maar z'n acties sneuve len dicht in de buurt van KBV-keeper Mo- hamed Ouboumalne, die uitgroeit tot de bes te man op het veld. Zoals wel vaker valt de openingsgoal aan de andere kant bij de eerste serieuze aanval van KBV. De ons welbeken de Robin Fokke verlengt met het hoofd een voorzet van rechts. Wouter Kos schiet volle dig ongedekt de bal in de uiterste hoek achter Edwin van Holten en de kenners weten op dat moment dat AFC een moeilijke middag tegemoet gaat. KBV, met veel mensen achter de bal, knokt voor iedere meter en tempori seert waar mogelijk. AFC valt aan over de vleugels, maar moet ook opletten dat KBV niet weer scoort, want een 2-0 achterstand is waarschijnlijk beslissend. In de 26° minuut is het bijna gelijk. Ronald van de Meent be dient Robert Gehring, maar zijn schot van dichtbij is te zacht om Ouboumalne te passe ren. In de 35e minuut verlaat Rivilino Sleur geblesseerd het veld en maakt Dennis Purpe- rehart z'n opwachting. Zou het nu gaan ge beuren? In ieder geval niet voor rust, want veel veranderd er niet aan het wedstrijdbeeld. Meer dan een paar corners en een vrije trap van Ronald van de Meent dicht bij het doel levert het veldoverwicht van AFC niet op. Ouboumalne toont zich steeds een klemvaste sluitpost. Bij de soep, koffie of borrel hoopt alles wat AFC is op een veel betere tweede helft van The Reds, maar die blijft helaas uit. Ook nu is AFC optisch sterker, maar erg veel gevaar leveren de inspanningen van o.a. Jas per de Reus (ingevallen voor Peter de Waal) en Erwin Smit (uitgeroepen tot man of the match) allemaal niet op. Aan de andere kant loert KBV op de counter en mag de thuis ploeg bij een inzet van Jeffrey de Jong niet klagen. In de 84e minuut komt de gelijkma ker er toch. Een inzet van Dennis Purperhart raakt de arm van Dennis Tevreden en scheid- rechter Van Elswijk legt de bal op de stip en zend Tevreden met rood van het veld. De spanning is te snijden en in deze ambiance solliciteert Ouboumalne naar een plekje in de KBV-geschiedenis. Met een katachtige reac tie stopt hij de penalty van Robert Gehring. Maar helaas voor hem springt de bal weer voor de voet van Robert, die in tweede in stantie scoort. In de spannende slotminuten blijft de 1-1 stand onveranderd en krijgt deze povere derby een juiste uitslag. Machiel van der Woude Kick Wilstra is back in town Het Berlijnse systeem. We hebben het er in deze rubriek al eerder over gehad. Geïntro duceerd door professor Co, die zich zo wel willend en tactvol uitlaat over ons onder steunend lid Van Basten. Een goed systeem, zeker voor een zwalkende, onder het Bos manarrest zuchtende bvo, die geen 250.000,- per week kan betalen voor een enigszins bovenmodale werknemer. En hoe wel het eerste veteranenteam zeker niet zwalkende is en vanwege alle reserveringen in het verleden ook niet echt zucht onder de Bosmanperikelen heeft Coach Cocky toch besloten dat het roer om moet. Beste vetera nen, zo sprak hij 2 weken geleden in kleed kamer 15, de resultaten blijven ver achter bij de hoog gespannen verwachtingen, jullie ge polijste acties sterven altijd in schoonheid, hier moet dringend iets aan gebeuren. Heb ben jullie wel eens van de Montenegrijnse verdediging gehoord, de slimme evenknie van het Berlijnse systeem? Zonder het ant woord af te wachten startte CC de videoband met de wedstrijd Anderlecht - Rode Ster Belgrado uit 1976. Het grootse Anderlecht voerde onder de one and only Tomaslav Ivic het 9-2-0 systeem uit. Zo, mijne heren, zo wil ik het vanmiddag tegen 2000 SV hebben. Koploper of niet, resultaat gegarandeerd. En inderdaad, CC had weer verder gekeken dan je voor mogelijk zou houden. De vedetten van de nieuwbakken fusieclub uit Noord hadden het erg moeilijk. Niet om door te komen, klaagde een kalende spits, erg slim knorde de broer van Krijn Torringa, de lof was kortom erg groot. En inderdaad, Jan K. en Henk F. blokten alles wat in de buurt kwam en als dat niet hielp was er de immer betrouwbare sluitpost - die gecoached werd door de enig echte gespalkte ballenvanger -, om een score in unieke stijl te voorkomen. 0- 0 derhalve bij de thee en CC ging nog wat dieper in op de geheimen van het nieuwe systeem. Meer blokken jongens, ook de mid denvelders. Zo gezegd zo gedaan. Met Baardmans in de gelederen, die in de spits de 0-positie invulling gaf werd er o.l.v. Jan V. heel wat afgeblokt. Tot ieders verrassing nam 2000 SV tegen iedere logica in de leiding met een schuiver die zelfs Jan van Beveren in z'n beste dagen het nakijken had gegeven. Desondanks putte Ron S. zich zo uit in ver ontschuldigen dat beide teams besloten om de wedstrijd te beëindigen. 1-0 was immers voor de ambitieuze fusieclub meer dan ver wacht mocht worden tegen een zo krachtig opererend team van AFC. Een weekje later tegen Geuzen/Middenmeer (GM). Weer zonder ridder Bob v.d. B., die nog steeds op hoogtestage is om het vetera nenteam van nieuwe impulsen te kunnen voorzien. Jan V. had slechts 4 redenen om af te zeggen, eentje minder dan baardmans, maar die deed gewoon mee! Raarrr, om met Jiskevet te spreken en natuurlijk had CC een nieuwe tactiek gereed. Vrienden, we slaan vandaag toe. Zelfde systeem, Nico in de spits, tweede helft zonder keeper, een kleine zege kan ons niet ontgaan. Zonder keeper? Moet kunnen, zeker als GM geen slavisten telt, king George de buitenspelval ontloopt en Marcel de kansjes benut. Wat een wed strijd, wat een sensatie! GM is sterker, na tuurlijk optisch bedrog, weet te scoren, tegen iedere afspraak in. Dan staat hij op, de man in vorm, en schiet als de Kick Wilstra van de 21e eeuw de bal met keeper en al uit een cor ner in de touwen. Ron P. moet op de schou ders, maar de kracht ontbreekt. Toch wordt de rust met 1-1 gehaald. Ron S. vertrekt naar Rome, hij heeft een voorcontract met Lazio getekend. Goed bekeken van die club. André meldt zich, wil per se tussen de palen. Goede raad is duur. We zouden toch zonder keeper verder gaan? Het maakt in het nieuwe sys teem allemaal niet veel uit. De rijen zijn en blijven gesloten en omdat Kick Wilstra in de tweede helft altijd niets liever dan naar huis wil wordt de wedstrijd afgemaakt op 1-1. Het puntentotaal neemt hierdoor met 100 toe, de concurrentie zal zich 's nachts nog wel eens om draaien. Het zal niet lang meer du ren of professor Co gaat (met dank aan CC en Marco) over op een nieuw systeem. MvdW. 8

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 8