Medische commissie v.d. Klaauw, Nicolaas van Ommeren, Piet Ouderland, Michiel Roedema en Ab Springer. Iedere nieuwe ploeger mocht kort vertellen waarom hij bij de AFC lid was. Mijn dank als voorzitter van de Zilveren Ploeg gaat uit naar mijn medecommissie leden Hans Honsdrecht en Hans de Wijs, naar Chris Schroder en Hans Rooze voor de organisatie bij het binnenkomen, naar Marcel Koster voor het maken van de foto's en naar Netty v.d. Meent met haar keuken brigade. Luisterend naar de vele positieve geluiden dacht ik dat deze jaarlijkse traditio nele happening wederom geslaagd kan wor den genoemd. Leden van de Zilveren Ploeg noteert U vast in Uw agenda de datum: 1 no vember 2002. Zondag 3 november jl. waren de leden van de Supportersverening The Reds, alsmede de functionarissen van de AFC na afloop van de wedstrijd tegen KBV uitgenodigd voor een uitgebreide borrel. Voor mij als bestuurs lid, die zich moest onderhouden met de be stuurders van KBV en de drie scheids rechters, was het toch weer een moment om trots op te zijn toen onze gasten, alsmede het arbitrale trio opmerkten dat zo'n happening toch alleen maar voorkwam bij AFC. Aan voorzitter Tim Timmerman van the Reds de complimenten voor de organisatie. In een van de vorige Schakels schreef ik over het afscheid van Jos Lonnée als direkteur van de RABO-Bank in Bleiswijk. Tijdens de bijeenkomst van de Zilveren Ploeg vernam ik ook nog, dat Jos bij zijn afscheid door de gemeente Bleiswijk is benoemd tot Erebur ger. Namens onze vereniging onze geluk wensen aan het adres van Jos. Lid van Verdienste Gerard Trebert was op bezoek bij Lidy Henrichs, de weduwe van ons enkele jaren geleden overleden lid Frans Henrichs. Frans was journalist en was tot vlak voor zijn overlijden werkzaam bij Euro Sport. Mevrouw Lidy Henrichs, die als jong meisje Frans voor de eerste keer ontmoette bij een cricketwedstrijd van ACC volgt de verrichtingen van de AFC nauwgezet en laat de bekenden via mijn rubriek groeten. Erelid Fred van Soomeren moest bij de bij eenkomst van de Zilveren Ploeg verstek laten gaan. In een van de vorige Schakels schreef ik over Fred's activiteiten als fotograaf. Re cent won hij weer een prijs en was dus het afgelopen weekend in Watou, een plaatsje bij Poperinge bij de Franse grens in België. Erelid Rein Akkerman Sr. hoopt op 15 no vember a.s. de leeftijd van 70 jaar te berei ken. Als je hem zo ontmoet op Goed Genoeg of hem als vriend meemaakt is deze leeftijd hem nog niet aan te zien. Rein heeft na zijn lid worden in 1943 altijd in de hoogste jeugdteams gespeeld om na de overgang naar de senioren speler te worden van het T en le elftal. Daarnaast was Rein in latere jaren eerst een van de steunpilaren van het lc Zaterdagteam en later een van de vaste spelers van het roemruchte dertiende elftal. Naast zijn voetballen heeft Rein ook het no dige werk verricht voor de AFC. Zo was hij de initiatiefnemer voor de toenmalige toto commissie, voor welke jarenlange activitei ten hem in 1964 de AFC-Nobelprijs werd toegekend. Vervolgens was Rein een aantal jaren voorzitter van de Stichting Goed Ge noeg en tenslotte van 1983-1985 vice- voorzitter en van 1985-1991 voorzitter van de AFC. Rein werd dan ook terecht bij zijn aftreden benoemd tot ere-lid. Daarnaast is Rein ook erelid van de ABC vanwege zijn vele activiteiten voor de honkbalclub. Na mens de AFC wensen wij Rein samen met echtgenote Truus, zoon Rein Jr en klein zoon Jasper nog vele gelukkige jaren verge zeld van onze felicitaties. Ook Zilveren Ploeger Gerard van Poorten bereikte de leeftijd van 70 jaar. Gerard was in het verleden lid van de toenmalige Com missie Pers en Propaganda en van 1959- 1961 2e sekretaris in het bestuur. Ook hem wensen wij samen met echtgenote Loes en familie nog vele gelukkige jaren. Zaterdag jl. speelde het Veteranen-elftal op Goed Genoeg een wedstrijd tegen de Inter nationale Club van Nederland, van welke club top tennissers lid zijn die in Nederland se teams hebben gespeeld. AFC won met 5-4 van een elftal waarin tennissers van weleer zoals Rolf Thung, Louk Sanders, Mark Koe vermans meespeelden. Als gast bij de tennis sers stond ons lid en vroegere keeper van AFC 1 t.w.Peter van Essen tussen de palen. Naar verluidt moet het ook na afloop erg ge zellig zijn geweest. In een van de vorige schakels vertelde ik U van het 100 jarig bestaan van de vereniging WA/Spartaan, een club waartegen de AFC in het verleden veel heeft gespeeld. WA/Spartaan is qua anciënniteit de 4e club in Amsterdam. In verband hiermede zijn ou de clubs, zoals de AFC, uitgenodigd voor jubileumwedstrijden. Op maandag 12 no vember a.s. speelt om 20.00 uur onze eerste zaterdag-elftal tegen de jubilerende vereni ging en op dinsdag 13 november ook om 20.00 uur AFC 1 tegen WA/Spartaan. In de sportbijlage van de Telegraaf d.d. 29 oktober jl. waren naar aanleiding van het ver toonde spel in de uitwedstrijd tegen onze oude vrienden van Flinkwijk (een 0-1 over winning) onze selectiespelers Peter de Waal en Robert Gehring in het Metropoolsport Sterrenteam opgenomen, terwijl in de sport bijlage van het Parool van maandag 5 no vember jl. een uitgebreid artikel is opgeno men over Ronald van de Meent, die met 4 doelpunten staat opgenomen in het klasse ment van de Hoofdklasse. Dinsdag 6 november jl. had ik in verband met de 22e verjaardag van Bobby Gehring contact met de USA, waar Bobby en Gideon Coronel (beiden lid van AFC) studeren aan de Wake Forest University. Beiden spelen in het voetbalelftal van de universiteit, welk team aan de competitie deelneemt. Bobby vertelde mij, dat zijn studie naar wens ver loopt en dat zij de laatste 9 wedstrijden met het voetbalteam ongeslagen zijn (dit is een record in de geschiedenis van Wake Forest University in North Carolina. Door dit resul taat is het voetbalteam van de universiteit opgeklommen naar de 9C plaats van de rang lijst van teams van universiteiten in de gehele USA. Namens de AFC wensen wij Bobby en Gideon veel succes en gaarne in december a.s. tot ziens op Goed Genoeg. Ook dit keer moet ik mijn bijdrage beëindi gen met verdrietig nieuws. Op 5 november jl. overleed op de leeftijd van 84 jaar ons lid en AFC-Ridder Theo van Emden. Theo werd in 1993 benoemd tot AFC Ridder. Voor de AFC heeft hij grote verdiensten gehad, zoals lid van de elftalcommissie A, elftalcommissie B en de strafcommissie. Terecht werd hij in 1973 onderscheiden met de AFC Nobel prijs. Daarnaast was hij jarenlang voorzitter van het Genootschap van de Stieren, als mede lid van de Vrienden Biljart Club. El ders in deze uitgave van de Schakel vindt U een "in memoriam" van ons erelid en per soonlijke vriend van Theo, Rob Duis. Tenslotte de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg t.w. Jan Pelsma (11/11) - Michael Kahn (13/11) - Rein Akkerman Sr. (15/11) - Henk de Groot (15/11) - Jan Roe dema (17/11) - Paul Koster (17/11) - Sebo Woldringh (18/11) - Nico Leloux Sr. (19/11) - Jan Roos (21/11) - Henny Cruyff (22/11) - Steve Bierman (22/11). Aan al deze jarigen namens de AFC onze welgemeende gelukwensen. In mijn vorige bijdrage was abusievelijk de verjaardag van Ernst Bouman (22/10) niet opgenomen. Alsnog onze wel gemeende gelukwensen aan hem. Johan de Bie A.F.C. Medisch Centrum "Bas Rachman" Zondag j.l. is met een kleine ceremonie het A.F.C. Medisch Centrum officieel geopend. Ons lid Bas Rachman heeft zoals U in vorige Schakel heeft gelezen met zijn bedrijf Cop- harm een modern behandelruimte gereali seerd. Naast de trainingsavonden ben je van harte welkom op de hieronder vermelde da gen en tijden, om kwetsuren en ander onge mak te laten nakijken. Meer dan 50% van de blessures waarmee de huisarts of specialist in aanraking komt zijn helaas nog altijd sportblessures. In vrijwel alle gevallen is de meest voor-de-hand lig gende oplossing: gedoceerde rust, ijspakking en het gekwetste ledemaat ondersteunen met een elastisch drukverband. Naast de behandeling staat het behoud van je conditie centraal, waarbij de fysiotherapeut met je meedenkt. In samenspraak wordt een behandelplan opgesteld, met daarbij vaak een aangepast trainingsprogramma. Zo kan een voetballer met een enkel- of knieblessure moeilijk lopen, maar wel fietsen of kracht training doen waardoor het gezonde deel van je lichaam in conditie blijft. Een goed ge traind lichaam is immers minder gevoelig voor blessures! Daarom is het altijd verstandig om bij sport blessures niet op genezing te wachten, want door fysiotherapie genees je sneller en beter, met minder conditieverlies. Voor A.F.C.ers bestaat het maandagavond inloopspreekuur in de fysiopraktijk van Nij- enrodeweg 914, tevens bij A.F.C. iedere woensdag van 15.00-17.00 uur en op vrijda gen van 17.00-19.00 uur 5

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 5