AFC C5 tegen Almere C2 Op 28 oktober speelden we de eerste wed strijd in onze nieuwe (hogere) poule tegen Almere C2. In onze oorspronkelijke poule deden we het heel goed en een plaats bij de eerste drie was zeker haalbaar geweest. We waren dus heel benieuwd wie onze nieuwe tegenstanders zouden zijn. Dat was schrik ken, "allemaal Cl en C2 teams in de poule!". Je merkte dan ook aan onze jongens dat ze erg onder de indruk van de tegenstanders het veld op kwamen. De angst zat er tevoren al goed in Helaas stonden we binnen korte tijd met 2-0 achter. Almere speelde beter, sneller en combineerde alsof wij er niet stonden. Gelukkig scoorde Laurens 2-1 en kregen we weer wat hoop. Maar Almere denderde door en bij de rust was al het al 5-1 Pas langzaam kregen we door dat de tegen stander lang niet zo goed was als we eerst dachten. Dat merkte je na de rust meteen. Er werd veel harder gewerkt, veel beter samengespeeld, de tegenstander werd direct in de aanval gestoord, etc. Het gevolg was dan ook dat wij nu kans na kans kregen en Almere vrijwel niet één meer. Dank zijn een schitterend doelpunt van onze nieuwe aanwinst Tom werd het 5-2. Maar wat een pech hadden we: 2 open kansen gingen net naast, een bal tegen de paal en een bal tegen de lat. Bij iets meer geluk was het nog heel spannend geworden. Helaas bleef het bij deze 5-2. Maar, zo zie je jongens, ook deze zogenaam de "sterkere" tegenstanders kunnen we met veel inzet en keihard werken gewoon aan. Dat geeft in ieder geval hoop voor de rest van het seizoen waarin we nog meer van dit soort tegenstanders krijgen. Ton Pullens 4 november 2001: DCG C2 - AFC C5 Voetballen doe je met je hoofd. Dat bleek maar weer uit de wedstrijd tegen DCG C2. Vooraf gonsde het gerucht dat we tegen de koploper speelden. Dat dat gerucht achteraf ook niet waar kon zijn deed niet meer ter za ke, we stonden op scherp. Nadat we de vori ge wedstrijd tegen Almere (in een hogere poule) in de eerste helft ondersteboven waren gekegeld, was in die tweede helft al een op merkelijk herstel te zien. Tegen DCG werd die lijn doorgetrokken. 'Wat kun je doen te gen de koploper?' werd door de spelers dan ook beantwoord met een geweldige inzet. Het spel golfde heen en weer, waar onze ver dediging sterk speelde en het middenveld de aanvoer naar de aanvallers op een goede ma nier verzorgde, hoewel de passing altijd nauwkeuriger kan. Brutaal en zelfverzekerd namen we gewoon de leiding door een ty pisch doelpunt van Laurens. Wegdraaien van zijn tegenstander en droog inschieten. Dat de tegenpartij een penalty werd onthouden was mooi meegenomen, maar deed niets af van onze prestatie. Hard werkend en combine rend haalden we de eerste helft met een 1 -1 - tussenstand. In de tweede helft waren er over en weer kansjes, waarbij Oscar liet zien dat hij punten pakt voor het team en Alex, on gewild, met zijn hoofd een zeker doelpunt wist te voorkomen. Zelfs door de vele wisse lingen in ons team werden de spelers niet van hun stuk gebracht. Geconcentreerd werd de finish gehaald, waar we met het uiteindelijk behaalde gelijkspel best konden leven. Erik Wobma 27-10-2001 Blauw-Wit Dl - AFC Dl 2-4 Godfried Bomans schreef vele jaren al geleden in Kopstukken dat aan de manier waarop een voetbalbroekje aan de kleedhaak hing, de trainer kon zien hoe de wedstrijd zou gaan verlopen. Zo'n gevoel bekroop Derrick toen hij voor de wedstrijd tegen Blauw-Wit de kleedkamer betrad en constateerde dat de jongens met van alles bezig waren behalve de wedstrijd. Een makkie zou het worden, waarschijnlijk ingegeven door de stand op de ranglijst en de 7-2 bekeroverwinning tegen dezelfde ploeg twee maanden daarvoor. Maar Blauw-Wit was gebrand de smadelijke nederlaag te revancheren en was vanaf het beginsignaal veel attenter dan AFC. De 1-0 kon dan ook niet uitblijven. Maar omdat Fabian vlak daarna gelijkmaakte, dachten we de zaak weer onder controle te hebben. Maar er werd zonder bezieling gevoetbald. Het inspelen van de bal gebeurde regelmatig veel te slap en kansen creëerden we nauwelijks. In de rust waren we het er langs de kant over eens dat als de knullen niet uit een ander vaatje zouden tappen, we deze wedstrijd niet zonder kleerscheuren zouden doorkomen. En inderdaad, na een paar minuten stonden we weer tegen een achterstand aan te kijken. We zagen het somber in. Maar soms zit het mee en soms zit het tegen. In dit geval zat het mee want Blauw-Wit wist de geboden kansen niet te benutten. Zelfs niet op de momenten dat zij door het met een tijdstraf wegsturen van eerst Owuraku en even later Fabian een numeriek overwicht hadden. Wij echter wel. Hatim trok de stand gelijk en vlak daarna wist Camil ons op voorsprong te zetten. Dit tot grote ontsteltenis van de Blauw-Wit coach die van woede over zoveel onrecht met kledingstukken begon te gooien. En toen Chevello voor 2-4 zorgde was hij zelfs niet meer de dug-out uit te krijgen terwijl hij de hele wedstrijd daarvoor verbaal nadrukkelijk aanwezig was. Even later de scheidsrechter er toch maar even op geattendeerd dat dit D'tjes waren en geen C-junioren want de eerste helft had ook al 7 minuten te lang geduurd en het ging nu dezelfde kant op. Hij floot meteen af. Foutje, gaf hij achteraf ruiterlijk toe. Niet goed spelen en toch winnen, eigenlijk moet je dan toch wel een goeie ploeg zijn. Hopelijk wordt dat de komende wedstrijd tegen Omniworld bewezen. De grens D10 Van teleurstellend tot een sprookje (in de polder) 13/10 Voorland D5 - AFC D10 3-0, 27/10 AFC D10 - Fortius D4 5-0, 03/11 Omniworld D5 - AFC D10 1-6 De tweede sterke tegenstander uit deze com petitie was Voorland. Dat was ook al snel duidelijk in een overigens gelijkopgaande eerste helft waarin de slag op het middenveld werd uitgevochten. Waar we qua voetballen de kwaliteiten absoluut niet voor Voorland onderdeden, sterker nog we beschikten over meer technisch begaafde spelers, gingen we op basis van inzet en mentaliteit toch in de tweede helft onderuit. Een afgedwongen vrije trap leverde prachtig de 1-0 achterstand op en ontreddering aan onze kant. Binnen 5 minuten was het dan ook 3-0. En pas toen begonnen we terug te vechten, maar was het al te laat. Nu scoorde pas vlak voor tijd nog Maxim, maar was er geen tijd meer voor een echt slotoffensief. Zonde, en tijd om allemaal eens goed na te denken, want dit was niet nodig. Tussendoor een geslaagd Zwaluwentoernooi met de sterkste D-teams in plaats van een oefenwedstrijd tegen PSV die op het laatste moment niet door kon gaan. Twee keer gelijk, één keer gewonnen, en maar eentje verloren. Daar behoeven we ons niet voor te schamen. De D3 die het toernooi met een nederlaag was begonnen hebben we maar even laten winnen. Logisch, zij liggen 1 jaar op ons voor qua ervaring en kracht. Die horen dus ook te winnen, en bovendien had hun coach Rinus anders waarschijnlijk de cornervlag opgegeten uit frustratie en dat wilden we hem niet aandoen.... Toevallig zijn wij alle jaren altijd met Fortius ingedeeld in de competitie en we kennen ze dus goed (vooral het stemgeluid van hun trainster). En altijd zijn dat moeilijke wedstrijden omdat ze een sterke jeugd hebben. Hoewel we toch meestal als winnaar uit de strijd kwamen. Maar, mede gezien het feit dat ze in de ranglijst boven ons staan, was er enige vrees. Ten onrechte. Het was als een sprookje (waar Mitchell als enige afwezige mee bezig was). Alles liep zoals het moest. Alle spelers verdienen dan ook een compliment. De allereerste aanval resulteerde al in een doelpunt. Dat gaf zoveel zelf vertrouwen dat Fortius daarna gedecideerd werd weggespeeld. Op het middenveld heerste Justin subliem in een voor hem toch wat vreemde rol. En waren Rick, Nick, Daan en Oessema heel sterk aan de bal en in de opbouw. En voor wervelde Maxim weer ouderwets langs zijn tegenstander, was Duco voortdurend gevaarlijk, wat bleek uit zijn 3 doelpunten, en wist Rio keer op keer de achterlijn te halen. En als Fortius al eens voor ons doel kwam stond Randall paraat. Nu zagen we een zeer gemotiveerd team dat een bepaald niet zwakke tegenstander met goed combinatie spel stuk speelde. Zo kan het dus ook, en zo hoort het ook! Daarna voor het eerst op bezoek op het nog nieuwe complex van Omniworld, mooi aan gelegd, maar wel erg kaal in zo'n polder landschap en met een verbazingwekkend kleine kantine. Maar goed we kwamen voor het voetballen en niet voor een architec tonische excursie. En Omniworld moest wel goed zijn, want die hadden vorige week te gen Voorland gelijkgespeeld. De eerste 10 minuten ging dat gelijk op zonder dat een van beide partijen echte kansen kreeg. Dat veranderde nadat Omniworld een vrije trap via de handen van Randall wat ongelukkig binnenschoot. Goede passes van Nick en Jus-

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 16