4 november: FC Volendam Cl - AFC Cl Wie kun je na twee verloren toernooifinales beter treffen dan FC Volendam? Zeker als je weet hoe iets meer dan een week geleden verloren werd ben je extra uit op sportieve revanche. Onder het toeziend oog van een behoorlijke hoeveelheid supporters van beide kanten en Wim Jonk, die voor de analyse was ingehuurd ontspon zich een zeer boeiend duel met aan beide kanten mogelijk heden om tot scoren te komen. AFC had wat meer uitgespeelde kansen, maar wist deze niet te verzilveren, Volendam leek een aantal keren in de buurt te komen, maar wat mij betreft de complimenten aan onze heren achterin, die keurig de nul hielden. Klein smetje op de eerste helft was een te hoog geheven been van Brice, wat hem tijdelijk buiten het veld deed belanden. Na rust weer veel gedrevenheid bij AFC. Op links stonden Joey en Jeroen weer heel degelijk te spelen en je zag de frustratie bij hun directe tegenstanders toenemen. Als Brice dan ook nog zijn fout uit de eerste helft goed weet te maken door in een geweldige kluwen van benen en spelers als enige het net te vinden voor de 0-1 (we hadden even een geweldige poeier vanaf de 16 in gedachten), lijkt er nog een klein offensiefje van AFC te volgen. Jeroen krijgt een flinke trap van zijn gefrustreerde tegen stander, maar dit wordt niet door de scheids gezien. De coach van Volendam was zo verstandig de jongeman te wisselen en hem toe te spreken. Ben kreeg nog een geweldige kans op de 0-2, maar je kunt niet altijd je dag hebben en dus bleef het 0-1. Trainer en leider dik tevreden en de rest van de meegekomen AFC-ers ook. Wim Jonk zag ik pas in de avond weerop de t.v. Veel succes met jullie volgende wedstrijd. Thea. V 4 november: HFC Haarlem C2 - AFC C3 Nadat de C3 vorige week roemloos ten onder was gegaan bij K.N.V.B., hadden de jongens zaterdag de taak om te laten zien dat zij te recht in deze zaterdaghoofdklasse waren te rechtgekomen. De eerste wedstrijd was drie weken geleden winnend tegen de toenmalige koploper afgesloten en vandaag stond op het programma de wedstrijd tegen 'het altijd las tige Haarlem'. Zaterdagochtend vroeg togen veertien gemotiveerde A.F.C.-ers en hun ou ders richting Noordzeekust om het op te ne men tegen de hoofdstad van Noord-Holland. Eenmaal op veld vier aangekomen, bleek dat we het op moesten nemen tegen een team dat, niemand uitgezonderd, nog een behoor lijke groeispurt te wachten moest staan. Bij voorbaat wisten we dat dit lengte- en breed- teverschil een lastig obstakel zou worden voor onze jongens. De wedstrijd ging rom melig van start en zoals voorspeld, wist niemand echt zijn draai goed te vinden. In de negende minuut wist Kenneth in deze tumult goed zijn hoofd erbij te houden, voorzag Da vid van T. van een prima voorzet, die door laatstgenoemde prima werd ingeschoten. Dat was lekker om mee te beginnen! Lang zou het echter niet duren, want de tegenstanders werden voorzien van een penalty, die werd benut. De voorsprong was dus al snel onge daan gemaakt. De eerste helft gaf verder een zeer rommelig beeld te zien, waarbij overi gens wel genoeg kansen werden gecreëerd, maar niet werden benut. Jongens, die ballen moeten er wel in hoor! Met deze gelijke stand gingen we rusten. In de rust hebben we de jongens op hun hart gedrukt dat we echt anders moesten gaan voetballen als we deze wedstrijd met winst wilden afsluiten. In de tweede helft zag je dan dat ze soms wel wilden, maar dat het gewoon maar niet wilde lukken. Toen, in de 43e minuut kregen we terecht een penalty toegekend, die door Jasper koelbloedig in de hoek werd geschoven. De voorsprong was weer terug. Het duurde echter niet lang of de scheidsrechter meende ook Haarlem weer een strafschop te moeten geven, die bijna door Tino werd gekeerd. Jammer net niet lang genoeg, maar ja het doel is ook bijna acht meter! Dan nog geen drie minuten later wist de hardwerkende Jesse, die we hadden geleend van de C2, zich in het strafschop gebied goed vrij te spelen en de keeper te verschalken. We leiden weer! Verder in de tweede helft werd het duidelijk dat onze jongens over een betere conditie beschikten, wat zich uitte in het feit dat het steeds makkelijker leek om de bal vrij te spelen en voor het doel te krijgen. Echter hij wilde er maar niet in, leek het. Toen, in de 63e minuut na een prachtige steekpass van Merijn wist Kenneth de eindstand uiteindelijk op 2-4 te bepalen. Jongens, een niet zo'n denderende tweede wedstrijd in deze hoofdklasse. Maar toch lekker dat we, ondanks het niet zo goede spel in de eerste helft, drie punten mee terug naar Goed Genoeg konden nemen door jullie prima inzet in de tweede helft. Jesse, bedankt voor je tomeloze inzet aan de 'rechterkant'. Aanstaande zondag thuis op Goed Genoeg tegen de Cl van Bloemendaal. Inzet 100%- plus dan lukt het, dat weet ik zeker! Boy Smits 28 oktober: AFC C4 - Pancratius Cl Op deze zonnige zondagochtend mocht de C4 aantreden voor de eerste wedstrijd in de eerste klasse A. We zijn na de herfstvakantie in een hogere klasse ingedeeld. Klasse! De vorige zondag was heel rommelig en er was weinig getraind en ook was er een slech te opkomst bij de Herfstééndaagse. Hierdoor moesten de jongens krachtig worden toegesproken. De leiders en de trainer lieten zich dat niet twee keer zeggen en wasten iedereen de oren. Met schone oren speelden we het eerste kwartier heel goed. In de herfstvakantie was een nieuwe speler getransfereerd naar ons team. Slechts één helft (De Dijk uit) was genoeg om de tech nische staf van zijn kwaliteiten te overtuigen. Daan, we zijn blij dat je erbij bent. Met Daan achterin en Philip weer terug op de midhalf plaats was er vaak een goede opbouw. Na het eerste kwartier ging het wat moeilijker, de concentratie werd wat minder en niet ieder een deed wat hij moest doen. We hadden wel twee schitterende aanvallen. Na een prachti ge combi van Peter (heel goed spelend) en Felix (wat een tomeloze inzet) kwam Orgin vrij voor de keeper. Hij schoot langs de kee per... maar ook langs het doel. Pancratius was eigenlijk niet gevaarlijk tot één minuut voor rust. Jard redde heel goed. Nul nul bij rust. De tweede helft werd eigenlijk steeds rom meliger. Er was nog maar weinig opbouw te bespeuren. Misschien zaten een paar jongens er door heen? Scherper en vaker trainen, heren! Uit het niets scoorden we gelukkig scoorden we uit het niets. Een pass uit het midden glipte onder de schoen door van de rechtsback van Pancratius. Zij kon Yarin niet meer inhalen, Yarin gaf de bal hard voor het doel langs, waarna Mike de bal in het lege doel kon schuiven. Eén nul. Opeens werd het harder, maar gelukkig hield Ab het spel kort. Pancratius met acht man (en twee meisjes en één rode kaart) drong nog sterk aan, maar de verdediging met Daan en Felix, Thomas en Cees gaf geen kansen meer weg. De eerste drie punten in de eerste klasse waren binnen. Klasse! John Parsser 4 november: DWS C2 - AFC C4 De voorbije week was er scherp getraind. Er was zelfs een tweede trainer aangetrokken om op specifieke dingen te trainen. De tweede wedstrijd in onze nieuwe poule was namelijk tegen de koploper. We waren gewaarschuwd want onze C2 had maar nipt van ze gewonnen. Het eerste kwartier van de wedstrijd ging het nog redelijk gelijk op. We gaven goed partij en vooral achterin won iedereen de duels. DWS had een goede spelopvatting. De laatste man schoof goed in en er werd, ook zonder bal, veel gelopen. Hierdoor hadden ze bijna altijd een mannetje over. Na een mooie actie van DWS scoorde hun nummer tien de eerste goal. Dit was na ongeveer twintig minuten. Vlak daarna had Wim een mooie solo en een dit schot. Helaas voor ons belandde de bal op de kruising. Geen goal wel een Mars voor Wim. Tot de rust hadden we het best wel moeilijk. DWS kwam een aantal keren goed door, maar Jard keepte weer goed en de C4 had ook een beetje geluk. Het gekke was, dat DWS wel nog twee keer scoorde voor rust uit ongevaarlijk lijkende situaties. Even niet opletten in deze afdeling kost doelpunten. Dit werd uitgebreid in de rust besproken. En zoals vaker: zonder resultaat. Want de patatlucht was nog niet 'uit de kleren van de ouders of het was vier nul voor DWS. Weer door niet opletten. Na weer een slippertje in onze verdediging wisten we dat de punten naar DWS zouden gaan. Uiteindelijk werd het zes nul voor DWS. Complimenten voor bijna iedereen voor de strijdlust. En voor Thomas en Michael, die goed speelden. Ook Ramon, eindelijk weer erbij na zijn blessure, viel goed in. Het grote verschil tussen AFC en DWS was de beweeglijkheid en het vrijlopen/ aanbie den. Komende weken gaat daar dus goed op getraind worden. Want ook in deze afdeling wil en gaat de C4 punten pakken. Leen Eider 15

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 15