AFC-Veteranen deponeerde. Vrijwel direct hierna maakte AFC gelijk. Een schitterende voorzet van Gehring bereikte Landvreugd die de bal sim pel in kon knikken. De toon was gezet en beide formaties gingen uitdrukkelijk op zoek naar meer doelpunten. Hollandia was in deze fase van de wedstrijd het meest gevaarlijk, maar Veltmeijer en Joost Mettivier Meijer wisten Edwin van Holten niet te passeren. Aan de andere kant stuurde Daniël van Meer in de 30e minuut Dennis Purperhart weg. Zijn spectaculaire rush werd op het laatste moment met een uiterste krachtsinspanning gestopt door Hollandia goalie Erik Heiblok. Voor rust kregen Hollandia én AFC net bui ten het strafschopgebied een vrije trap, maar van deze mogelijkheden werd geen gebruik gemaakt. Pal voor rust kreeg Hollandia de allermooiste kans nadat scheidrechter Schel- tens duwen na een corner had bestraft met een penalty. Dat dit onderdeel minder wordt beheerst in Nederlandse voetbal werd bewe zen door Joep Groen. Zijn geplaatste, maar niet al te harde inzet, werd fraai gestopt door van Holten. AFC, dat inmiddels Erwin Smit voor Said Moumane in de gelederen had, kon dus opgelucht gaan rusten. De tweede helft was beslist geen kopie van de eerste 45 minuten. Het team van Chatinier was nu op alle fronten beter en liet z'n be doelingen al in de 49e minuut zien door een knal van Landvreugd, die uiteen spatte op de vuisten van Heiblok. Uli, later terecht uitge roepen tot 'man of the match', speelde ge dreven en was een plaag voor de Hoornse defensie. Zijn voorzet in de 55e minuut bij de tweede paal was op maat en captain Daniël van Meer verschalkte de toch niet klein uit gevallen Heiblok met een kopbal in de krui sing. Een mooi doelpunt, dat smaakte naar meer. Maar hoe AFC ook aandrong, de be vrijdende derde treffer bleef uit. Landvreugd was nog het meest dichtbij, maar zijn inzet van dichtbij, na prachtig aangeven van Ro nald van de Meent, raakte de paal. Chatinier wisselde. Menno van Appelen en Joey Esio- nye kwamen in het veld voor Dennis Purper hart en Robert Gehring. Hollandia-coach Marcel van Lieshout wisselde op zijn beurt ook en probeerde aldus de bakens aan het eind van de wedstrijd te verzetten. Maar de in de eerste helft door Hollandia getoonde scherpte was er niet meer. De defensie van AFC bleef derhalve tot de 96e minuut (scheidsrechter Scheltens telde de nodige blessuretijd bij) vrij eenvoudig overeind. Jammer alleen, dat Maarten Stekelenburg in de slotminuten met 2 x geel, dus rood, het veld moest verlaten. Een even mooie als nut tige overwinning van AFC, waardoor Hol landia zijn tweede plaats op de ranglijst over moet doen aan The Reds. Machiel van der Woude 7 oktober: Argon - AFC 2-2 De ene wedstrijd is de andere niet. Was de wedstrijd van vorige week tegen Hollandia het aankijken meer dan waard, tegen Argon viel er in Mijdrecht weinig te genieten. De eerste helft werd vooral geken merkt door veel strijd, waarbij de sportiviteit soms ver te zoeken was. De 2-1 voorsprong bij rust voor AFC was op grond van het ver toonde spel verdiend. De tweede helft was uitermate zwak. Lange tijd viel er niets noemenswaardig te noteren. AFC, dat een groot aantal gele kaarten mocht ontvangen, viel sterk terug en Argon kon aldus op gelij ke hoogte komen. Voor Argon stond er in deze wedstrijd veel op het spel. Als een van favorieten aan de competitie begonnen, vielen de resultaten tot dusverre tegen. Zo werden de laatste 2 wed strijden verloren en moest er nu iets gebeu ren om niet verder achterop te raken. Dit ge voel werd nog eens extra geprikkeld door de aanwezigheid van ex-Argon trainer Ton du Chatinier. AFC was uiteraard gewaarschuwd voor de intenties van de formatie van Bart Logchies, maar kennelijk niet genoeg, want al na 30 seconden was het 1-0. Vanaf de af trap belandde de bal bij Lex Oosterling die Erwin Smit en vervolgens Edwin van Holten te snel af was. Een flinke tegenslag, die ech ter goed werd opgevangen. AFC, met Joey Esionye en Erwin Smit in de basis voor Mar co van Galen en Said Moumane, zocht de aanval en was al in 12e minuut succesvol toen René Spanjerberg na een actie van Ro nald van de Meent de bal uit z'n handen liet vallen en Uli Landvreugd de bal beheerst in het net deponeerde. Ondanks een reeks over tredingen over en weer werd er in deze fase nog in hoog tempo gespeeld en deden zich voor beide doelen spannende momenten voor. Zo was Dennis Purperhart in de 20e en 26e minuut dicht bij een tweede treffer en mocht AFC niet klagen dat een overtreding binnen de 16 niet bestraft werd. De duels werden helaas steeds harder met als triest dieptepunt de niet bestrafte overtreding van Dennis Sluyk op de zeer goed gestarte Uli Landvreugd, die met een zware blessure aan het hoofd het veld moest verlaten. Met Menno van Appelen als vervanger voor Uli zette AFC weer aan en was in de 33e minuut succesvol via Ronald van de Meent die een puike voorzet van Dennis Purperhart, mooi aangespeeld door Joey Esionye, vakkundig intikte. Na rust was er sprake van een andere wed strijd. Het hoge tempo van de eerste helft was volledig verdwenen, de fut was er met name bij AFC, ondanks alle inzet van Daniël van Meer, volledig uit. Argon, met een op vallende rol van Edgar Mulder op het mid denveld, probeerde wel wat, maar had het probleem dat spits Enrique Zschuschen vol ledig aan de ketting lag bij de sterk spelende Maarten Stekelenburg, die in de eerste helft helaas weer tegen een gele kaart aangelopen was. De mooiste kans was in de 13" minuut nog voor Dennis Purperhart, maar nu wist René Spanjerberg op het nippertje redding te brengen. De achteraf toch wel verdiende ge lijkmaker voor Argon kwam in de 17e minuut tot stand na zwak uitverdedigen. Arno van der Voort profiteerde dankbaar en liet een goed keepende Edwin van Holten van dicht bij kansloos. De wedstrijd was hiermee ge speeld ondanks een aantal wissels - bij AFC waren Rivilino Sleur en Peter de Waal de vervangers van Ronald van de Meent en Ro bert Gehring - aan beide kanten. Het slotak koord werd gekleurd door veel (in totaal 7 x) geel voor AFC, een weinig fraaie score. Ar gon, dat zich zo nu en dan ook niet onbe tuigd liet, bleef kaarten bespaard en dat was opvallend. Al met al een wedstrijd om snel te vergeten. En zoals in de aanhef gezegd, de ene wedstrijd is de andere niet. Hopelijk krijgen we tegen Omniworld aanstaande weer een schitterende, sportieve strijd voor geschoteld. Machiel van der Woude Zaterdag 29 september de Haagsche Week en zijn aangebroken, eerst Haagsche Kraaien, daarna Haagsche Hanen. Laten we met de Kraaien beginnen, ook wel gewoon HBS ge naamd. Prachtig herfstweer, dus veel bezoek langs de lijn. Een tegenstander waar we normaal gesproken best wel moeite mee hebben, ze zijn ook wel iets jonger, maar dat is zo langzamerhand niets nieuws. Reeds jaren bestaat er bij de veteranen het alom gevreesde rotatiesysteem, voordatje het weet hang je tegen het hek, er is namelijk geen tribune. Onbegrijpelijk Ad tegen het hek en hij was nog wel de beste man van HVV twee weken terug. Dat Maurice in de goal stond was niet meer dan logisch, tenslotte had hij een volledig nieuw tenue aangeschaft, een beetje blauw, volgens een charmante echtgenote, meer smurfenblauw. Was de grote opkomst alleen aan het weer te danken of kwam dat toch ook wel door de nieuwsgierigheid naar de come back van onze Zwarte Parel? Wie was ooit de eerste? En was hij gedreven? Ja, hij was zeer gedreven. Geef hem de bal en zie. Vijf maal, de ene nog mooier dan de andere, einduitslag 6-1! En het tenue van Maurice was nog keurig schoon. De Kraaien lieten watje noemt de kopjes erbij hangen. Zaterdag 6 oktober zijn we in staat de Haagsche Haantjes te braden? Vorig jaar een knap bevochten overwinning op het kunst gras. En dit jaar weer op dat verschrikkelijke veld, als je een sliding inzet wordt tegelijk de brandweer gebeld, levensgevaarlijk, vraag Karei maar, de wond schijnt nog zichtbaar te zijn. Bovendien een wedstrijd op zo'n veld is een slijtageslag. En wij oudere veteranen te gen die jongere veteranen zullen dus aan de bak moeten. En dat deden wij, 0-2 met de rust, voor ons dus want we speelden uit, maar dit is natuurlijk een overbodige opmer king. Schitterende vrije trap van Henk, toch wel getergd door de verhalen over De Zwart Parel, want meesmuilde hij: "Als ik tegen HVV er zoveel inschop dan wordt het niet eens genoemd." Sorry Henk, hierbij weer goed gemaakt? Die nul was onder meer te danken aan een geweldige redding op de lijn van Jan, hij moest toch echt een aantal me ters maken om die bal letterlijk van de lijn weg te rossingen. Speelde trouwens de hele wedstrijd met ontzettend veel inzet, zoals in feite iedereen. Jos kreeg nog een publieks- wissel, aan het eind van zijn krachten wist hij toch nog de zijlijn te halen om zich daar zo'n beetje in de armen van de glunderende coach Hein te storten. De stand was, ondanks het heftige aandringen van de Haantjes in middels 0-3. En dat bleef het, wat je noemt 7

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 7