Geboren Zinloos geweld Rectificatie Uit de Oude Doos en op de dinsdag om 1.02 uur op zender 3 FM het programma BuZz resp. NachtBuZz presenteert. AFC-ers die dit willen horen of gedurende de nacht niet goed kunnen slapen kunnen hierop afstemmen. Zilveren Ploeger Jos Lonnee nam op vrijdag 28 september jl. afscheid als directeur van de RaboBank in Bleiswijk en gaat zich bezig houden met de nieuwbouw en oplevering van het nieuwe hoofdkantoor. Jos was in het verleden jarenlang een vaste keus voor het eerste elftal en speelde tevens in het Nederlands Amateur-elftal. Bij de AFC is Jos actief als penningmeester van de supportersclub The Reds. Namens de club wensen wij Jos veel succes met zijn nieuwe functie. Clubstatisticus Chris Schroder verstrekte mij de informatie, dat Radio Noord Holland gedurende het seizoen 2001-2002 een klassement organiseert, waarin de resultaten van de hoofdklasseverenigingen uit Noord Holland worden verwerkt. Dit klassement betreft dan naast onze AFC de verenigingen ADO'20, AFC'34, Hollandia en KBV. Voor uitvoerige informatie hierover kunt u het artikel 'Radio Noord Holland Cup' in deze Schakel lezen. Na de thuisoverwinning tegen Hollandia met 2-1 stonden er maandag in de sportbijlage van de Telegraaf wederom spelers van ons eerste elftal in het Metropoolsport Sterrenteam. Dit keer waren uitgekozen Edwin van Holten en Daniël van Meer. Namens de AFC onze gelukwensen aan beiden. In de uitgave van Voetbal Totaal van oktober is een artikel gewijd aan het, zoals door coach Vic Hermans wordt genoemd, het weer op de kaart zetten van het zaalvoetbal. In dit artikel wordt genoemd dat onze oud-eerste elftalspeler Glenn Zeelig weer zijn rentree zal maken in het Nederlands Zaalvoetbalteam, waarmede wij Glenn veel succes wensen. Dat de redactie of de schrijver van het desbetreffende artikel opmerkt dat Glenn Zeelig speelde bij AFC '34 getuigt mijn inziens van weinig interesse voor het amateurvoetbal: een geweldige stommiteit en een bewijs dat veel journalisten praten over zaken waar zij geen verstand van hebben, een grandioze misser in het blad van de KNVB. In de zelfde uitgave wordt gesproken over het meesterwerk van de twee Chrissen. Onze eigen Chris Schroder en Chris Dijkhuis van de vereniging de Treffers hebben de eeuwige ranglijst van de zondaghoofdklassers weer geactualiseerd. Op de lijst is de Treffers le en onze AFC 4e. Onze dank voor deze arbeid aan beide genoemde Chrissen. In de Aftrap, een sportbijlage van het Pa rool aan het begin van het voetbalseizoen, is een groot interview opgenomen met trainer Henny Schipper van DWV en onze eigen Maarten Stekelenburg in zijn functie als jeugdtrainer bij Ajax. Uit genoemd artikel noemen wij de grote ambities van de jonge oefenmeester Maarten als trainer in het be taalde voetbal. Namens de AFC wensen wij Maarten daarbij veel succes. In dezelfde uitgave is in een 5-tal foto's de voetbaltruc van onze Ulli Landvreugd op genomen, bij welke foto's een eigen com mentaar van Ulli is vermeld. Een leerzaam artikel voor vele voetballers, doch ook voor ondergetekende, die niet hoger dan AFC 8 heeft gevoetbald. Tevens op de voorpagina van deze sportbij lage een foto van selectiespeler Hans Geer- lings en in de bijlage zelf een lezenswaardig interview met Jasper de Reus, die blij is dat hij na een geweldige tijd als jeugdvoetballer bij de AFC, daarna spelende bij andere clubs, nu weer teruggekeerd is op het oude nest. Lid van verdienste Henk van der Jagt vier de op 6 september jl. zijn 70' verjaardag. Tot afgelopen zomer was Henk nog actief in de Elftalcommissie A, reeds in 1993 kreeg hij de Mr.Henne Boskamp Nobelprijs en in 1995 werd hij samen met wijlen Bep Bonnet benoemd tot lid van verdienste vanwege de vele verdiensten voor AFC. Henk is een trouw bezoeker op Goed Genoeg. Namens de AFC wensen wij hem nog een groot aantal gelukkige en gezonde jaren samen met zijn echtgenote Nel. Erelid Rob Duis hoopt op 18 oktober a.s. de leeftijd van 65 jaar te bereiken. Nadat hij in 1992 de Mr.Henne Boskamp Nobelprijs kreeg uitgereikt werd hij in 1998 benoemd tot erelid van de AFC, uiteraard ook naar aanleiding van zijn vele verdiensten voor de club. Rob is een trouw supporter van het eer ste elftal en heeft over het huidige voetbal zijn eigen mening. Ook hem wensen wij van zelfsprekend nog vele gezonde en gelukkige jaren. Ons Lid van verdienste en mijn tweelingbroer Hans de Bie viert op 24 oktober a.s. zijn 65' verjaardag. Ook aan hem werd de AFC-Nobelprijs uitgereikt in 1986 voor de vele werkzaamheden verricht voor de AFC, welke werkzaamheden begonnen in 1962 bij de toenmalige verhuizing naar de De Boelelaan. In 1996 werd hij ter gelegenheid van het 100 jarig bestaan en het gereedkomen van het 100-jarenboek benoemd tot lid van verdienste. Hij zelf volgt de AFC wat vanaf de zijlijn. Ook hem wensen wij samen met zijn echtgenote Louisa nog vele gezonde en gelukkige jaren. En dan nu de verjaardagen van de Leden van de Zilveren Ploeg t.w.: Marcel Koster (15/10) - Jaap Draisma (16/10) - Rob Dukker (16/10) - Hans Coorengel (16/10) - Rob Duis (18/10-65jaar) -Hans de Bie (24/10-65 jaar) - Fred Gehring (26/10) - Rein Akkerman Jr.(27/10). Aan al deze jarigen onze welge meende felicitaties. Johan de Bie Reva Anna dochter van Steve en Annuska Bierman- Lachman. Namens de AFC onze hartelijke gelukwen sen aan de trotse ouders en grootouders. Lieve vrienden, Zinloos geweld, plotseling krijg je er mee te maken, het houdt je lichamelijk maar ook geestelijk 24 uur per dag bezig. Je komt in de molen van het ziekenhuis, ie dereen is heel intens met je bezig, chirurgen, verplegers, ze doen hun uiterste best. Bezoek van vrienden, brieven, kaarten, aandacht, liefde dit alles heeft mij heel erg gesterkt. Afgelopen zaterdag werd ik door mijn goede vriend Hans de Wit meegenomen naar AFC. Hans en Robbie Labatto hadden het gere geld. In de kleedkamer stond mijn team gereed om het veld te betreden. Fantastische woorden van Hans en Robbie "onvergetelijk". Een inzamelingsactie was voor mij op touw gezet; ik wist van niets. Een waardecheque werd mij overhandigd met een enorm bedrag. Iedereen van AFC en ACC, maar ook men sen die mij helemaal niet schijnen te kennen hebben aan mij gedacht. De kracht van de club is groot, de liefde is intens en gemeend. Zinloos geweld en terreur zijn kansloos. Uit de grond van mijn hart: ik hou van jullie. Tonny van Leeuwen De fotoactiviteiten van Fred van Soomeren zijn te zien op: http://user.online.be/~olx09829 Eerder vermelde adres was niet juist. Beste AFC 'ers en AFC'sters. Het verdragen van kritiek. Kritiek hoe ga je daar mee om? Dat is een probleem van alledag, op je werk, in je privé leven als lid van een vereniging als politicus en noem maar op. Als je een groot ego hebt zal het accepteren daarvan wat moeilijker zijn en als je een klein ego of helemaal geen ego hebt (dat laatste lijkt mij onbestaanbaar) dan zal je daar wat makkelijker mee omgaan en voor kritiek meer openstaan. Het is van alle tijd en daar zijn al heel wat ruzies, vetes en wat al niet uit ontstaan alsmede vriendschappen verstoord, functies neergelegd en noem maar op. Een heel interessant en leerzaam stukje hierover dook ik op uit de Schakel van Oktober 1951 Uit de Oude Doos dus. Onder het hoofd "Uit de Kapiteinshut" stond het volgende artikel van de toenmalige voorzitter G.H.Hauber onder de kop "Het welslagen is de prijs van de Waakzaam heid". "Is het wel wenselijk de critiek zijn vrije loop te laten? (inderdaad met c en een k geschreven). Als wij van gezonde critiek uitgaan is het wel degelijk in het verenigingsleven een levende factor die het bestuur en commissies kortom alles wat leiding geeft er aan herinnert dat 4

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 4