m iviJ Vandaag konden we dan ook laten zien, dat we niet voor niets een selectieteam zijn. Op ons favoriete 2e veld met veel, en enthousias te, toeschouwers langs de kant en voor de ramen van de kantine begonnen we voortva rend. Al direct bleek dat we nu wel veel druk konden zetten en door goed combinatiespel de tegenstander weg konden tikken. Dit re sulteerde na 10 minuten in een prachtige le goal. De snelle voorsprong bracht ons einde lijk het verdiende zelfvertrouwen en de te genstander kwam er de hele wedstrijd niet meer aan te pas! De verdediging -onder aan voering van een uitstekende Sean -met Mi- chell, die veel en goed opkwam en de sterke vleugelverdedigers Max en Bob- gaf geen kans weg. Het sterke en snelle middenveld met Benjamin, Daniel, Essam, Charles en Jonathan kon voortdurend veel druk geven, waardoor we bijna alleen op de helft van de tegenstander voetbalden. Iedere afgeslagen bal werd door hen onderschept en via snel en af en toe prachtig combinatiespel weer bij de aanvallers gebracht. De voorhoede kon zich daarom prachtig uitleven! Floris speelde ij- zersterk op recht, Bart was onhoudbaar op links (en scoorde 4 keer!). De centrumspitsen Elja en Danny kwamen daardoor veelvuldig vrij voor de keeper en scoorden beiden (Danny zelfs 3 maal). De uitstekend mee- voetballende keeper Patrick was steeds zeer attent en wist mede daardoor prima de 'nul' te houden. De door de coaches en toeschou wers toegejuichte uiteindelijke 9-0 overwin ning was dan ook dik verdiend en zeker niet geflatteerd! Ed de Leau 29 september: AFC D5 - Sporting Martinus D2 8 - 0 Na een winstpartij tegen Blauwwit/Osdorp D4 (14-0) en een verliespartij tegen Sporting Maroc Dl (2-1), trad de D5 zaterdag aan tegen Sporting Martinus D2. Na een korte bespreking waarin alle spelers nog eens op hun taken in het veld werden gewezen, be gon de D5 geconcentreerd aan de wedstrijd. Na 10 minuten scoorde Robin de 1-0 uit een pass van Tim. De verdediging hield de deur achter goed op slot, het wachten was op het 2e doelpunt, maar deze kwam maar niet. De mooiste kansen werden gemist en de concen tratie zakte iets weg. Sporting bleef er hier door in geloven, maar Edmar hield zijn doel schoon. In de rust hebben we besproken wat er goed ging maar vooral wat er niet goed ging. De jongens gingen na rust met goed combinatie voetbal op jacht naar meer doelpunten. In de 2e minuut schoot Nicky met een mooi af standschot de 2-0 binnen. Toen ging het hard, Raoul scoorde 3-0 uit een pass van Justin. Justin scoorde 4-0 en 5-0 na goed terug leggen van Raoul. Sporting probeerde wel wat, maar stuitte steeds weer op onze sterke verdedigers Gautham, Arne, Abel en Marcus en Justin. Fedor, Nicky en Sam heersten op het middenveld. Arne was een keer iets te enthousiast en dat koste hem 5 minuten. Het werd 6-0 uit een strafschop van Nicky, nadat Dany door de keeper was ge torpedeerd. Dany moest helaas geblesseerd uitvallen. Tot slot mocht Justin van Raoul 7— 0 scoren en scoorde Raoul de 8-0 uit een pass van Justin. Jongens een mooie overwinning, maar dat betekent nog niet dat we er zijn. Jullie moe ten hard blijven trainen, want er zijn nog een hoop zaken die beter kunnen bv. het passen en aan nemen van de bal en het positiespel. Bezoek zo veel mogelijk de trainingen en luister goed naar de trainers en de coaches. Ik denk dat jullie de fans (jullie ouders), va ker zullen verwennen met mooie wedstrijden. Een Fan D10 Foutje en op tilt... 29/9 Houten D10 AFCD10 3-2, 06/10 AFC D10-Nederhorst 21-0! De eerste tien minuten tegen Houten waren duidelijk voor ons, en eigenlijk gold dat voor de hele eerste helft. Het duurde alleen wat lang voordat de eerste echte kansen kwamen, maar daarna hadden we er genoeg, 0-3 had niet misstaan. Maar zo ging het niet. Slechts een penalty van Mitchell na een handsbal leverde succes op. Hoewel, feitelijk had de scheids deze nooit mogen goedkeuren, de bal kwam van de paal terug en werd vervolgens alsnog ingeschoten en aangezien je een vrij trap niet twee keer mag raken kan dat dus niet. Ook aan de zijlijn was dat niet iedereen even duidelijk. Nu deed de scheidsrechter wel meer vreemd, maar gelukkig verdeelde hij dat wel redelijk over beide partijen. In de tweede helft kwam Houten sterker opzetten hoewel wij toch veelal in balbezit wisten te blijven. Maar inzet, overleg en wat individuele foutjes kunnen dan de doorslag geven. Die laatste hinderen niet, dat kan gebeuren ook al wil je het niet. Maar inzet en overleg in het spel kun je wel zelf in de hand hebben en dat ging niet zo goed deze dag. En zo stonden we de laatste 10 minuten zeer ongelukkig met 1-3 achter. Pas toen wist Justin mooi te scoren en werd de jacht op de gelijkmaker ingezet. Te laat, zo bleek, en ook al was de scheids nogal gemakkelijk in het constateren van ballen die over de achterlijn zouden zijn geweest, je verliest niet van hem, maar in dit geval van jezelf. Houten was, op 1 of 2 voetballers na, geen team waar wij bang voor hoeven te zijn, maar wel een sterk collectief dat niet van opgeven wist. Daar kunnen we van leren. Dat moeten we thuis dan maar laten zien met een overwinninkje van 3 of 4 1. En als dit dan inderdaad de sterkste tegenstander in de competitie is, dan halen we ze echt nog wel in. Kortom foutje, even goed nadenken allemaal, en opnieuw beginnen, het seizoen is nog lang dus alles is nog mogelijk. En dat bleek wel tegen Nederhorst, waar het scorebord op tilt ging. We wisten van de uit slagen in de competitie tot nu toe natuurlijk al dat dit team niet zo sterk zou zijn, maar dit sloeg alles. Men heeft zich ernstig vergist bij de inschrijving.Vanaf het eerste fluitsignaal was het letterlijk eenrichtingsverkeer naar het Nederhorst doel. Binnen enkele minuten wa ren paal en lat al geraakt en het aantal cor ners niet meer te tellen. En toen na 5 minuten de score werd geopend door Oessema ging het heel snel. Na tien minuten was het al 6-0. Gelukkig behielden we redelijk de rust om de 15 bal te blijven rondspelen en via de zijkant op te bouwen. En zo bleef het dan ook doelpun ten regenen tot de rust: al 13-0! Aanleiding om tijdens die rust een sportief gebaar te maken: David was bereid te gaan keepen voor Nederhorst, in een poging het iets moeilijker te maken voor onze aanval, terwijl het voor hem meteen een goede trai ning was. Qua veldspel veranderde er niet veel, de aanvallen bleven komen, maar met diverse fraaie saves van onze invalkeeper werd het scoren inderdaad iets moeilijker, anders was waarschijnlijk de 30 gehaald. Onze keeper Randall meldde zich steeds va ker in de spits, overigens zonder succes (jammer, want dit was jé kans), maar Neder horst kwam toch niet in de buurt van ons doel dus het maakte niet uit. Heb je er wat aan. Nee. Nederhorst zal onge twijfeld na de herfst uit deze competitie zijn gehaald zodat punten en score weer vervallen in de eindranglijst. En hoe leuk het ook is om veel doelpunten te maken, echte voldoening geeft zo'n overwinning niet. De jongens had den zelfs medelijden met hun tegenspelers die er overigens erg laconiek over deden en zelfs nog vrolijk bleven. Maar zij zouden toch ook veel meer lol uit hun voetbalzater dag halen als ze gewoon in de normale E- competie werden ingedeeld. Voor ons niet meer dan een apart trainings partijtje dus, met een heerlijk herfstzonnetje op een lekker veld en een memorabele, dat wel, uitslag. Frank de Munnik 29 september: D.W.V. El - A.F.C. E2 2-3 Eerst even een rectificatie n.a.v. het verslag A.F.C.-Neerlandia/S.L.T.O. Aan dat verslag moet toe gevoegd worden dat Darren het 9e doelpunt heeft gemaakt. Dat stond er namelijk niet in vermeld. Vanaf deze plaats excuses, mensen van mijn leeftijd vergeten (helaas) nog wel eens wat. Ik zal extra mijn best doen zulke blunders niet meer te maken. Het was trouwens een pracht van een doelpunt, volgens de maker was het een lobje ala Johan Cruyf. Over tot de orde van de dag. Het begin van de wedstrijd was voor D.W.V. onze reds konden geen vat op het spel krijgen. Kwa men we in balbezit, dan werd dat weer te niet gedaan door slordige passes. Gaande weg kwamen de combinaties weer terug. Dat leidde ertoe dat in de 28e minuut Philip er uit een vrije schop 0-1 van kon maken. Wie dacht dat het nu beter zou worden kwam be drogen uit. Spannend was het allemaal wel. Voor mijn gezondheid is het niet goed naar zulke wedstrijden te kijken. De spanning gierde door onze kelen. Door goed keepers werk van Wolf bleef het tot de rust 0-1. Na rust begon D.W.V. meteen aan een offensief wat in de 3e minuut resulteerde in de gelijk maker, 1-1 dus. Het geweld was nu goed los gebarsten. Het spel golfde op en neer. Ballen op de paal, op de lat, net over, de spanning steeg echt ten top. Onze boys vochten als leeuwen. Eindelijk werd dat beloond met een fraai doelpunt van Floris, 1-2. Dat was in de 18e minuut. Na een prachtig uit gespeelde aanval maakte Thierry er, op goed aangeven van Darren, in de 20e minuut 1-3 van. Wie

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 15