Tino zorgde ervoor dat hun voorhoede niet direct aangespeeld kon worden. Bijna de ge hele eerste helft wist de C3 dit slopende tem po vol te houden en vergat tussen neus en lippen door niet om voor zichzelf kansen te creëren, die jammer genoeg niet konden worden omgezet in scores. Met behulp van een scheidsrechter die naar mijn mening slechts oog bleek te hebben voor lichte over tredingen van A.F.C. en vergat een behoor lijke hoeveelheid gekleurde kaarten te ver strekken aan Omniworld, werd het onze jon gens welhaast onmogelijk gemaakt de bal in het net achter de keeper te plaatsen. Dan uit een goed genomen corner weet Jeroen en 0-1 van te maken, met welke stand de C3 ook ging rusten. Mordechai moet uitvallen met een gebroken pink na een een mooie schou derworp van zijn directe tegenstander, die overigens onbestraft werd gelaten. In de rust hebben we de jongens bemoedigend toege sproken en hen voorzien van een aantal nut tige tips waarmee ze deze stand konden ver dedigen en wellicht konden uitbouwen tot een grotere uitslag. Ergo, 'slot op de deur' achterin en iets meer achter de bal spelen gecombineerd met de felheid en de scherpte van de eerste helft. Een goede tweede helft zorgde er wederom voor dat Omniworld het moeilijk had met het scheppen van doelrijke kansen. Maar, niet getreurd Omniworld, er is altijd nog een 'onpartijdige' scheidsrechter, die ervoor kan zorgen dat alles op zijn pootjes terechtkomt. Deze man liet op een niet te miskennen wijze zien dat er maar één de baas is in het veld en dat iedereen, maar vooral A.F.C.dat behoort te weten. Zware overtredingen van Omniworld bleven net als in de eerste onbestraft, terwijl een 'lichtelijk' geïrriteerde C3 ("Ra, ra, hoe komt dat?") al werd bestraft voor hun fel en fair voetbalspel. Nadat David L. en David v.T. bijna onder de grond waren gestopt en Jack met een hoofdblessure moest uitvallen en werd vervangen door Carl, gebeurde het. In de 78e minuut (ja u leest het goed) frommelde Omniworld de bal achter de uitstekend keepende Tino en werd Omniworld schandalig langszij gebracht door 'de twaalfde man'. In minuut 79 vond men het genoeg, einde van deze oneerlijke partij voetbal. Alhoewel de uitslag het niet weergeeft, heeft de C3 vandaag tóch gewonnen. De jongens hebben namelijk laten zien dat ze ook onder behoorlijk zware druk uitstekend kunnen blijven voetballen. Jongens, een geweldige wedstrijd, waarin iedereen en niemand uitge zonderd zich voor de volle 110% heeft inge zet. Gefeliciteerd met deze overwinning!! Boy Smits AFC C6 - Abcoude C5 Nadat vorige week de (toen nog) koploper SDW op een fel bevochten 2-2 was gehou den werd in de daaropvolgende wedstrijd tegen Abcoude C6 flink aan het doelsaldo gewerkt, 9-0. Dit had meer kunnen zijn als Thomas the Wizard Wissink zijn schoenen niet verkeerd om had aangetrokken. Nu scoorde hij er slechts 3. Laurens heeft een streak van 4 wedstrijden waarbij hij altijd scoort, dit keer onder andere uit een prachti ge vrije trap, al vond Laurens zelf dat de doelman wel erg klein was (blauwe kleding en een wit mutsje...). Elbert heeft naast het voetballen in de spits een nieuwe hobby ont dekt. Tegenwoordig loopt hij achter jongens aan, en met doorslaand succes. Twee spitsen van formaat hebben inmiddels slapeloze nachten gekregen van Elbert. Victor verdient een compliment voor zijn opoffering om, ondanks niet zo heel aardige opmerkingen van zijn eigen team!?, anderhalve wedstrijd het vliegende keeperswerk op een puike ma nier voor zijn rekening te nemen. Erik Wobma 29 september: AFC Dl- Zeeburgia Dl 0-3 De eerste nederlaag is een feit. Een nederlaag die grotendeels verklaarbaar is door de grote re inzet en felheid van Zeeburgia. We lieten ons intimideren door deze aanpak en kwa men nauwelijks aan ons eigen spel toe. Het eerste half uur waren er mogelijkheden voor beide kanten. Maar vlak voor rust verzuim den wij een 100% kans in een doelpunt om te zetten. Jammer want dan was de wedstrijd misschien heel anders gelopen. Ik weet niet wat Hans in de thee had gedaan maar na de rust waren de boys niet meer vooruit te bran den. Op alle fronten werden we afgetroefd wat uiteindelijk resulteerde in een 0-3 eind stand. Wellicht waren we ook teveel onder de indruk van de verbale agressie van een paar Zeeburgia"supporters". Hun taalgebruik was ronduit schandalig en met iedereen werd ruzie gezocht. De scheidsrechter was zelfs genoodzaakt om een aantal tot de orde te roepen. AFC maakt bij dit soort lieden nog steeds behoorlijk wat negatieve gevoelens los. 6 oktober: Hoofddorp Dl - AFC Dl 1-3 Wat een verschil met de week daarvoor. Voor elke meter werd gestreden en met name in de tweede helft waren de combinaties van grote klasse. In het begin zag het er nog niet naar uit dat we de volle buit zouden binnen halen. Hoofddorp was knap gevaarlijk met een paar snelle jongens in de voorhoede. Maar Herman stak in grote vorm en was niet te passeren. De tegenpartij werd er moede loos van. Uit een prima dieptepass van Milan wist Fabian 0-1 aan te tekenen. Vlak voor rust kregen we nog een riante kans om de score verder uit te bouwen maar het geluk zat niet mee. Na rust was AFC de veel betere partij en had de uitslag nog hoger uit kunnen vallen als we alle kansen benut hadden. Fa bian tekende voor de gehele score door ook de tweede en derde goal voor zijn rekening te nemen alvorens Hoofddorp iets terug kon doen. Maar echt in de problemen kwamen we niet vooral door het goede positionele spel van Owuraku en het harde werken van Che- vello die op het middenveld een hoofdrol opeiste. Een compliment voor het hele team dat zich zo snel herstelde van het deukje dat het zelfvertrouwen de vorige week had opge lopen. De grens 6 oktober: Pancratius D2 -AFC D2 0-4 Na de mooie overwinning van vorige week tegen de Dl van Velserbroek waren de ver wachtingen vandaag voor de uitwedstrijd tegen Pancratius hooggespannen. Zouden we de stijgende lijn kunnen vasthouden en weer wat punten kunnen pakken? We startten met een aanvallende opstelling: Jordi op goal, een sterke verdediging (Max, Mitchell en Charles), een viermans middenveld (Ben jamin, Danny, Jonathan en Essam) en ons bekende voorhoedetrio (Floris, Elja en Bart). Vanaf de aftrap begon onze D2 dan ook meteen heel aanvallend te spelen, wat al na 10 minuten resulteerde in een verdiende 0-1 voorsprong door een prachtige goal van Essam (de verdediging op snelheid geklopt en voortreffelijk ingeschoten). Hierna kwam de tegenstander wat beter in zijn spel en dat leidde tot enkele spannende momenten voor onze goal. Gelukkig stond daar de - natuurlijk - weer goed keepende Jordi, zodat de nul behouden bleefOns team ging echter zeer sterk door en met een beetje geluk had het bij de rust al 0-4 kunnen staan, maar Jonathan had niet veel mazzel: op de lat..., net over...,net naast...! Zo gingen we met een 0-1 voorsprong de rust in en bleef het nog steeds spannend. In de tweede helft kwamen Sean, Daniel en Bob erin en voerden we de druk op de tegen stander nog wat verder op. Danny verhuisde naar de spits, wat snel resulteerde in de tweede goal. Weer enkele minuten later kwam Danny opnieuw recht op de doelman af, die net iets te ver uitliep. Met een gewel dige lob - over de keeper heen, de nachtmer rie van elke doelman - scoorde hij een prach tige 0-3. Een geweldig doelpunt (al zeg ik het zelf als vader zijnde)! Hierna volgenden nog vele kansen voor onze D2, maar de lat (en de uitstekende doelman van de tegenpar tij) stonden steeds in de weg. Even voor het einde zorgde Charles met een loeihard schot vanaf de zijkant tenslotte voor een welver diende 0-4 uitslag. Goed gedaan mannen: uitstekend (over)gespeeld jullie kunnen el kaar nu goed vinden in het spel, ga zo door!! Nick Mol, vader van Danny 29 september: AFC D2 - VVH/Velserbroek Dl 9 - 0 Op deze prachtige zonnige zaterdagmorgen trad de D2 aan tegen Velserbroek Dl voor haar 4e competitie- wedstrijd. Na een wisselende voorbereiding, waarin we soms heel slecht en soms heel goed speelden, waren we de competitie zwak begonnen. Het bleek dat we erg moesten wennen aan het hoge niveau in de le klasse. De le twee wedstrijden werden dik verloren, hoewel we zeker evenveel individuele klasse hadden als onze tegenstanders. Het grote probleem bleek het (snelle) combineren en het maken van doelpunten, want kansen kregen we genoeg. Gelukkig hebben we een zeer gemotiveerde groep spelers en op de trainingen werd er door iedereen nog een extra schepje bovenop gedaan! Trainer Joey pakte onze zwakke punten goed aan en de trainingsaanpak begint duidelijk zijn vruchten af te werpen! Het team raakt steeds beter op elkaar ingespeeld en ieder begint aan zijn plek en taak te wennen. De 3e wedstrijd wisten we door goed spel dan ook ons le punt te pakken en voelden we dat we zeker beter konden! 14

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 14