Zondag A ONS EERSTE AFC-Baronie: 6-2 Baronie komt tegen een ontke tend AFC van een natte kermis thuis. FC Kranenburg - AFC 1 - 1 KRANENBURG EN AFC ACHTER DE DUINEN IN EVENWICHT Afschrijven bij Cocky van Duyvenbode op donderdagavond 020-6423087 Na 23 September 2001 ook bij: Wim Crouwel 020-6440335 Marcel Koster 020-4417671 De twee zware wedstrijden tegen regerend amateurkampioen Baronie en koploper FC Kranenburg leverden vier punten op, een mooi resultaat. AFC staat na vier wedstrijden op een keurige vierde plaats, niet ver achter de nummers 1, 2 en 3 Kranenburg, Tonegido en Hollandia. Om in ieder geval Hollandia voorbij te streven moet er aanstaande zondag gewonnen worden. In de huidige vorm geen onmogelijke opgave. Hieronder de wedstrijdverslagen van AFC-Baronie en FC Kranenburg-AFC. Quincy, pupil van de week bij AFC - Baronie. AFC heeft een mooi weer ploeg. Dit vooroordeel werd vorig seizoen in de thuiswedstrijd tegen Hercules al bijna van z'n sokkel getrokken. In de stromende regen werd het toen 6-0. Tegen de regerend algemeen amateurkampioen Baronie is ge noemd vooroordeel definitief verleden tijd. Onder abominabele weersomstandigheden, met een stop wegens het onweer vlak voor rust, troefde een zeer sterk spelend AFC op alle fronten de Bredase formatie af en won dik verdiend met ruime cijfers. Ton du Chatinier kampte bij de opstelling met het probleem dat zijn spitsen Eschwin de Bruijn en Dennis Purperhart wegens bles sures niet beschikbaar waren. Desondanks week hij niet af van zijn aanvallende systeem en startte met een 3 mans voorhoede met Menno van Appelen op rechts, Ronald van de Meent midvoor en Ulli Landvreugd op links. De basis werd gecompleteerd door Edwin van Holten, Stefan Sander, Maarten Stekelenburg, Mohad Zaoudi Said Mou- mane, Robert Gehring, Daniël van Meer en Jasper de Reus. Baronie startte goed en creëerde kreeg direct een scoringskans. Het toonde de bedoeling van de trotse amateur kampioen, eindelijk winnen na gelijke spelen in de eerste 2 wedstrijden. AFC reageerde sterk, liet de bal het werk doen en scoorde via Ronald van de Meent die een fraaie voorzet van Ulli Landvreugd afrondde. Even later was het 2-0. Nu was Van de Meent de aangever en scoorde Menno van Appelen. Om het feest compleet te maken schoot Menno van Appelen de bal verwoestend hard achter Baroniekeeper Van der Heijden na aangeven van AFC-keeper Edwin van Holten. 3-0 en dat binnen 20 minuten. Ook de superoptimisten onder de AFC-aanhang zullen zich even in de arm hebben geknepen. In 22e minuut was iedereen weer bij de les na een benutte penalty van Barry Bierstekers. Zou Baronie dan toch nog terugkomen? Deze vraag werd pas na een korte onderbreking wegens de bliksem beantwoord. Maarten Stekelenburg maakte er in de 36e minuut met een doeltreffende kopbal uit een corner van captain Daniël van Meer 4-1 van en The Reds zaten op rozen. Voor rust werd lin kerspits Ulli Landvreugd gewisseld voor Marco van Galen om de 'grip'op het mid denveld verder te versterken. Wie in de tweede helft een gezapig potje had verwacht waarbij, als zo vaak bij zo'n stand, de tijd plichtmatig werd volgespeeld kwam prettig bedrogen uit. Ondanks de geweldige regen buien en het steeds lastiger bespeelbare veld probeerde Baronie met aanvallend spel wat aan de achterstand te doen en liet AFC zien dat het met de geboden ruimte achter de Bredase defensie wel raad wist. Met name Ronald van de Meent (later uitgeroepen tot 'man of the match') groeide en groeide en speelde de Baronie-verdediging dol. De kansen stapelden zich op en het bevreemdde dan ook niet dat Daniël van Meer in de 53e minuut scoorde op aangeven van Robert Gehring. Een kopbal van Rudy Aerts be zorgde in de 59e minuut de stand (5-2) een wat dragelijker aanzien voor Baronie. Daar mee was de Bredase koek wel volledig op. Het laatste half uur was het team van Du Chatinier, waarin de onverstoorbare Stefan Sander plaats maakte voor Erwin Smit en de uitstekend spelende Menno van Appelen voor Rivilino Sleur, oppermachtig. Heel wat ballen van o.a. Jasper de Reus ploften achter de laatste Baronie-linie neer en het was een mirakel dat de score uiteindelijk op 6-2 bleef steken. De zesde treffer werd gemaakt door Robert Gehring die na een slalom de bal in de 77e minuut schitterend over de keeper stifte. Nadat Ronald van de Meent nog een keer de paal had geraakt maakte de uitste kende scheidsrechter Van Etten er onder een stralend herfstzonnetje een eind aan en kon AFC terugkijken op een zeer goed gespeelde wedstrijd. Machiel van der Woude Op het zonovergoten, gezellige veld van koploper FC Kranenburg pakte AFC een belangrijk punt. Veel meer zat er, over de gehele wedstrijd gemeten, niet in. De grote vorm, zoals een week eerder geëtaleerd tegen Baronie, was er in deze wedstrijd niet. Mogelijk was het lange gras (door .de overvloedige regenval kon er in de voorafgaande dagen niet gemaaid worden) hier mede debet aan, want het flonkerende combinatiespel was dit keer meer uitzondering dan regel. Maar de spanning vergoedde veel. Tot in de slotminuten bleef de wedstrijd zeer aantrekkelijk. AFC, dit keer in geheel wit tenue (FC Kra nenburg speelde in de ons vertrouwde rood zwarte kleuren), trad ongeveer met dezelfde basis aan als een week eerder tegen Baronie, dus zonder de spitsen Eschwin de Bruijn en Dennis Purperhart. Alleen Stefan Sander was niet fit. Said Moumane stond nu rechtsachter, terwijl Hans Geerlings als linksachter acteer de. De wedstrijd startte rommelig met veel overtredingen. AFC begon niet overtuigend en liet zich al snel (6e minuut) verrassen door een aktie van Rick van de Berg, die dwars door het midden 2 spelers omspeelde en vervolgens captain Grünholtz in stelling bracht. Tegen zijn schuiver in de verste hoek had Edwin van Holten geen verweer. Twee minuten later had AFC de mogelijkheid om op gelijke hoogte te komen, maar de mooie voorzet van Ronald van de Meent miste een afmaker bij de tweede paal. FC Kranenburg bleef in deze fase de meest gevaarlijke ploeg. Met name de snelle spelhervattingen lever den enkele kansen op. De allermooiste was voor ex-FC Den Haag speler Martin Abben- huis die oog in oog met Van Holten in de 20e net naast schoot. Ook captain Edwin Griin- holz was even later dicht bij een tweede doelpunt voor het op dit niveau zo goed debuterende Kranenburg. Na deze eerste periode kwam AFC wat beter in de wed strijd, dit mede onder impuls van de sterk spelende Maarten Steekelenburg die steeds meer opdook op de helft van de tegenstander. In de 36e minuut had dit kunnen leiden tot de gelijkmaker, maar Maarten kopte de corner van Daniël van Meer na mistasten van keeper Ricardo Darsan via de lat over. 1-0 derhalve bij rust. Na de thee begon AFC, met Rivilino Sleur voor Menno van Appelen, veel beter. De druk op het doel van Kranenburg leidde direct tot een vrije bal trap net buiten het strafschopgebied, maar het schot van Robert Gehring trof geen doel. Een nog veel mooie re gelegenheid deed zich voor toen voorstop per Geordie Blans na een duel met Ronald van de Meent met zijn arm op de bal viel. De wel goed gerichte, maar iets te zacht inge schoten penalty van Daniël van Meer werd goed gestopt door Darsan en de tijd begon langzamerhand te dringen. AFC, met Peter de Waal voor Hans Geerlings, drong nog meer aan, maar meer dan een schot van Rivi lino Sleur in het zijnet zat er voorlopig niet in. Aan de andere kant maakte Kranenburg gebruik van de geboden ruimte en was via zaalvoetbalvedette Grünholtz (op de paal) en 12

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 12