de handen van de keeper scoorde. Op appèl van de leidster van de Dijk werd de goal niet toegekend. Rust en twee nul voor de Dijk. In de tweede helft werd de Dijk op eigen helft vastgezet. Nu werden de meeste duels gewonnen en door prima combinatiespel kwamen de kansen... en de goals. Twee-één door Yarin, twee-twee kopbal Felix. En het ging door. Weer een prachtige aanval., mooie steekpass van Philip een schot van Wim: via lat en paal geen goal. Orgin net buiten het strafschopgebied getorpedeerd door de keeper, geen goal, geen penalty, geen rood voor de keeper. Vrije trap van Mike: onderkant lat En dan, zoals zo vaak. Een uitval van de Dijk: drie-twee. Dan de mentale hardheid bij de C4. Schitterende solo van Wim, op tijd gepasst op Orgin, Orgin vrij voor de keeper en dat is altijd een goal: drie-drie! Twee minuten voor tijd komt de domper. Weer een uitval van de Dijk, de spits komt alleen voor Jard, die prachtig redt. Maar uit de corner kopt een de Dijker de winnende vierde treffer binnen. Ondanks zeer goed voetbal toch nul punten. Het gebeurt. Ook bij de C4. Daan en Youri bedankt voor de inzet en jullie prima spel. 0 ja, nog even de stand: Mike 1 Mars, Wim 1 Mars. Veen Ader. D10 le Succes! Met frisse zin de hitte en de eerste tegen standers tegemoet op zaterdag 25 augustus op het DCG-toernooi. En hoezo rustig begin nen: de eerste tegenstander was Ajax! Ieder een nog even wennen, aan het grote veld en de nieuwe coach Marco van Galen, en de snelheid van spelen waar Ajax de eerste 5 minuten dan ook handig gebruik van maakte. Maar we pasten ons gelukkig vlot aan, en dat blijkt ook wel uit de manier waarop we de gelijkmaker verkregen (met een wat (on)- gelukkige lob was Ajax op 0-1 gekomen); na driftig jagen van Rio en Justin op de verde digers en de keeper verspeelde de laatste de bai aan Justin die daar wel raad mee wist. En daar bleef het bij. Veel drinken en op naar de volgende tegenstander, gastheer DCG. Daar hadden we niet veel moeite mee, onze eerder genoemde spitsen legden de basis met 2-0 en daarna bleek dat het samenspel met de ande re linies ook al begint te werken: want er werd door middenvelder Thomas en vervol gens verdediger David, uit een comer, ge scoord zodat er een duidelijke 4-0 zege stond. De spanning en de temperatuur liepen verder op, Zeeburgia, met winst op Ajax, bleek uiteindelijk de belangrijkste concurrent. Een spannende strijd waar onze verdediging met Mitchell als "supervisor" samen met Daan, Joey, en Victor stevig aan de bak moesten. Maar met de hardwerkende Thomas en Nick op het middenveld en de wervelende acties van Maxim begonnen wij duidelijk de over hand te krijgen. Dat resulteerde in een penal ty die door Mitchell heel mooi werd binnen geschoten, en in de laatste minuut maakte Justin fraai aan alle onzekerheid een einde. En waren we op het eerste toernooi meteen maar kampioen! Zondag volgde met een deel van het team nog een invalbeurt voor de E-l die 's avonds andere verplichtingen had in het Olympisch Stadion (die helaas een beetje in het water viel, waarom de weergoden nou net dat moment uitkiezen voor een onweersbui). Dat was minder succesvol, deels misschien te wijten aan vermoeidheid en het feit dat we met de beschikbare spelers niet echt balans in het elftal hadden. En de jongens zijn plotse ling het halve veld "ontwend". Een mooi bevochte zege tegen het door ons als sterkste ingeschatte Argon werd gevolgd door een (ongelukkig) verlies van 1-0 tegen Roda'23 en een terechte 0-3 tegen de winnaar Leg- meervogels. Toch een leuke "trainings ochtend". Maar we kijken al uit naar het echte werk in de competitie! Maar eerst twee echte oefenwedstrijden in de week voor de competitiestart die ons de mogelijkheid boden verder ingespeeld te raken. En vooralsnog gaat dat heel goed. Blauw-Wit uit werd simpel opzij gezet en bood de gelegenheid wat te experimenteren. Een aantal snelle acties van David op de rechter flank lieten Justin (2x) en Daan ons al binnen enkele minuten op 0-3 zetten. De wedstrijd werd volledig door ons gecon troleerd en de voorsprong liep verder op naar een ruststand van 0-5 dankzij onder meer Oessema. Pas in het laatste deel van de tweede helft toen we weer in de "klassieke" opstelling speelden werd de score verder uitgebreid dankzij Joey en Nick, een fraaie 0-7 dus. Daarna wachtte Ajax uit. Nu werden we niet meer verrast door een snelle balbehandeling. Integendeel, in de eerste 20 minuten overspeelden we ze. De verdediging met Mitchell en Victor gaf geen enkele ruimte weg en op het middenveld heerste Thomas met Nick en Daan als helper en zo werden onze spitsen Justin en Rio keer op keer gelanceerd met 3 doelpunten als gevolg. En dat hadden er nog veel meer kunnen zijn. Pas vlak voor rust kwam Ajax af en toe voor ons doel wat helaas wel een keer succesvol was. De tweede helft gaf een heel ander beeld. Wellicht deels door de noodzakelijke omzetting aan onze kant vanwege de blessure van Mitchell waardoor wij de grip op het middenveld kwijtraakten en deels doordat Ajax blijkbaar een flinke donderspeech in de rust over zich heen had gehad wat in een aanzienlijke grotere inzet resulteerde. Diverse aanvalsgolven wisten we te doorstaan totdat het toch ongelukkig 2-3 werd. Onze spitsen bleven echter dreigend aanwezig zodat ook wij diverse malen voor het Ajax doel bleven komen en gelukkig krulde Justin prachtig een vrije trap in de hoek. Dat Ajax discutabel (de voordeel regel toepassen mag natuurlijk, maar niet als je al voor een overtreding hebt gefloten) nog op 3- 4 kwam kon ons niet deren. Nog even iedereen de schouders eronder en een zeer tevreden gevoel bij het laatste fluitsignaal. Maar we komen dit team nog twee keer tegen in de competitie, en ze zullen revanchegevoelens hebben! Frank de Munnik E2 Het gaat goed met de E-2. Was de vriend schappelijke wedstrijd tegen Blauwwit de moeite van het aanzien waard, tegen K.B.V. voor de beker werd het getoonde spel door getrokken. Enigszins geflatteerd wonnen de eerste jaars e-tjes met 12-2, niet omdat K.B.V. slecht speelde, maar omdat onze mannen goed overspeelde en de posities goed werden uitgevoerd. Dat gaf wel ver trouwen voor de tweede wedstrijd voor de beker tegen wederom Blauwwit. Er stond nu echter een geheel ander elftal tegenover ons. Goed geconcentreerd begonnen de A.F.Ctjes aan de wedstrijd. Ook nu werd er weer goed samen gespeeld wat na 5 minuten resulteerde in een doelpunt van Clay. Uit een mooie actie scoorde Floris een fraai doelpunt. Dat was dus twee. Vlak voor de rust scoorde Wolf nummer 3. Het vertoonde spel zag er goed uit. Er was nog maar net begonnen in de tweede helft, of Wolf scoorde fraai uit een perfect genomen corner met het hoofd num mer 4. En of dat nog niet genoeg was maakte hij ook nog nummer 5. Een mooie hattrick Wolf. Nu kwam Blauwwit iets opzetten, echter zonder resultaat al moest in die perio de onze achterhoede alle zeilen bij zetten. Zij klaarde de klus op of hun leven er van af hing. Bij een uitval van A.F.C. ramde Floris jammer genoeg op de paal. Dit was het sein voor de A.F.Cers met name Darren, om maar weer eens te scoren. Nummer 6 dus. Een doelpunt vond hij niet genoeg en maakte bij een afgeslagen aanval het 7e doelpunt. Er kwamen nog vele kansen, maar het kruit was verschoten. Door goed te storen maakte Blauwwit nog een eigen doelpunt zodat de uitslag op 8-0 kwam. Ga zo door. A. s. zaterdag begint de competitie. Jullie zullen er rekening mee moeten houden dat het dan niet zo makkelijk wordt gezien de tegenstanders. Het wordt een zware klus maar wij hebben alle vertrouwen in jullie als jullie maar op deze weg voort gaan. Met goed verzorgt voetbal en samenspel. Supporter J.B. A.F.C E2-de Meer El. 9-5 Wat te verwachten was gebeurde ook. Tegen jongens spelen die een kop groter zijn is logisch als je bedenkt dat de meeste El tweede jaars zijn. Maar goed, nu de wed strijd. Aan de uitslag te zien zou je denken, een makkie. Het tegendeel is waar. Vanaf de aftrap ging de Meer er stevig tegen aan wat in de 2e minuut succes had, 0-1. Dat was genoeg om onze boys wakker te schud den.De ene aanval na de andere kreeg de Meer te verwerken wat resulteerde in een fraai doelpunt van Darren. Na eerst nog verschillende kansen gemist te hebben (lat en paal) maakte Floris er in de 18e minuut met een mooi afstandschot 2-1 van. In de zelfde minuut maakte de Meer er uit een corner 2-2 van. De strijd was nu in alle hevigheid los gebrand, er was nog niet afgetrapt of Wolf zette zijn team weer op voorsprong, 3-2 dus. Van af nu kwam de Meer niet meer over hun eigen helft heen. Uit een rebound scoorde Clay 4-2. Het was prijs schieten, echter A.F.C. sprong slordig met de kansen om.

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 15