A-selectie in Maastricht mens de AFC zenden wij hem onze groeten en wensen hem beterschap. Sylvia Springer, echtgenote van ons actieve lid Ab, heeft door een ongeval in huis haar linkerpols gebroken en zit voorlopig in het gips. Namens de AFC wensen wij haar een spoedig algeheel herstel. Mevrouw Conny Hermens-Verhelst, we duwe van ons overleden erelid en vroegere voorzitter Dio verblijft momenteel in het zie kenhuis ter observatie. Via erelid Jan van Dijk worden wij op de hoogte gehouden over de ontwikkelingen. Namens de AFC zenden wij haar onze welgemeende groeten en wen sen haar beterschap. Mevrouw Jopie van der Valk, weduwe van ons overleden lid van verdienste Ton, was zo ongelukkig om bij een val in haar woning een gebroken enkel op te lopen. Ook haar zenden wij namens de AFC onze groeten met wensen voor een spoedig herstel. Flet afgelopen weekend was de A-selectie weer voor haar jaarlijkse voorbereidingen een weekend naar Maastricht. Op zaterdag werd er gevoetbald in Eysden en op zondag in Roermond. Elders in deze Schakel kunt U een verslag lezen van Robert Gehring. Als bestuurslid maakte ik de trip mee en heb dus wederom kunnen constateren, dat de vriend schapsverhoudingen weer goed zijn en wij vol vertrouwen het komende seizoen tege moet kunnen zien. In de sportbijlage van de Telegraaf van afge lopen maandag was een groot interview op genomen met voorzitter Dick van der Klaauw en penningmeester Bob Neseker. De twee journalisten van de Telegraaf be spreken met onze twee bestuursleden uitvoe rig de komende ontwikkelingen rondom de Zuidas met betrekking tot de toekomst van onze AFC. Mijn inziens wederom een goede publiciteit voor onze vereniging, waarvan ik U adviseer nota te nemen. Ko Grosze Nipper, onze vaste verzorger van het eerste elftal is gestart met zijn 23' sei zoen bij de AFC en mijn inziens niet meer weg te denken bij de selectie. Ik zou willen zeggen "Ko wij zijn blij met je". Namens de AFC wensen wij hem samen met onze A- selectie veel succes. In de PS-bijlage van het Parool van afgelo pen zaterdag was een artikel opgenomen over Amsterdammers, die met een boot in de zomer recreëren op het water. In dit artikel wordt uitgebreid ons lid Harry Schoemaker geïnterviewd over deze aangelegenheid en uiteraard vergeet Harry niet zijn club AFC te noemen. Een erg leuk interview en U ziet het weer beste lezers AFC-ers kom je altijd op vele terreinen tegen. Wielke Fröhlich, weduwe van onze helaas te vroeg overleden jeugdleider Flip, heeft in het ziekenhuis weer een aantal medische be handelingen ondergaan. Zij is inmiddels weer thuis. Namens de AFC zenden wij haar onze hartelijke groeten, wensen haar sterkte en zeggen haar dat wij veel bewondering voor haar hebben. En dan nu de verjaardagen van de Zilveren Ploeg en daarbij wil ik eerst een vergissing goedmaken. In mijn bijdrage van de laatste uitgave van de Schakel vergat ik evenals het vorige jaar de verjaardag te vermelden van Donald Speelman. Hij vierde op 7 juli jl. zijn verjaardag, waarmede hij alsnog door de AFC wordt gefeliciteerd. Verder zullen de volgende Zilveren Ploegers hun verjaardag in de komende weken vieren. Fred Laarhoven (17/8) - Wim Endel (19/8) - Jan Meijer (29/8 - 80 jaar) en Jan van Dijk (31/8 - 70 jaar). Aan al deze jarigen onze welgemeende ge lukwensen. Twee van deze leden bereiken een kroonjaar te weten Jan Meijer en Jan van Dijk. Jan Meijer wordt 80 jaar en is 67 jaar lid van AFC en heeft in die periode de vereni ging gediend met vele activiteiten. Jan was o.a. vele jaren voorzitter van de toenmalige elftalcommissie B en daarnaast zeer betrok ken bij de werkzaamheden rond de AFC- Schakel. Jan werd dan ook in 1963 terecht benoemd tot lid van verdienste. Jan is een trouw supporter van de wedstrijden van het eerste elftal en ook nog steeds actief bij de VBC (Vrienden Biljart Club) op de wekelijk se clubavond op de donderdagavond. Naast het voetballen beoefende Jan ook jaren de cricketsport bij ACC, Namens de AFC wensen wij hem nog een aantal gezonde en gelukkige jaren. Oud-voorzitter Jan van Dijk bereikt de leef tijd van 70 jaar en is ook nog steeds actief bij onze club. Jan is 50 jaar lid van AFC en ver vulde in een lange reeks van jaren vele func ties. Gestart werd met de toenmalige Pers en Propagandacommissie en daarna de functies van 2e secretaris, le secretaris, vice-voorzitter en voorzitter. Jan werd dan ook terecht in 1975 benoemd tot erelid. Na zijn aftreden als voorzitter werd hij benoemd tot voorzitter van de Stichting Goed Genoeg om in 1991 weer voor een periode van 4 jaar terug te ke ren als voorzitter van AFC. Jan is ook een trouw supporter van de wedstrijden van het le elftal en een vaste deelnemer aan het jaar diner en de bijeenkomst van de Zilveren Ploeg. Ook Jan is lid van de VBC (Vrienden Biljart Club), van welke club zijn vader in het verleden de oprichter was. Jan wensen wij nog een aantal gezonde en gelukkige ja ren. Johan de Bie 11 en 12 augustus 2001 Één van de oudere tradities die AFC rijk is, is het voorbereidingsweekend van het eerste elftal aan het begin van een nieuw seizoen. Sinds 1967 heeft de A-selectie van AFC om deze reden Vlissingen, Enschede, Valken burg, Knokke en vele jaren de hoofdstad van Limburg, Maastricht bezocht, zo werd ons medegedeeld. Ook in de voorbereiding op het seizoen 2001-2002 is het weekend in het programma opgenomen. Voor de 34e keer derhalve. Op zaterdagmorgen, 09.30 uur, verzamelden de spelers van de A-selectie en begeleiding tezamen met een delegatie van het bestuur op het tennisprieel van Goed Genoeg. Na de koffie met cake begon de trip naar ho tel Pauw in het centrum van Maastricht. We arriveerden daar rond het middaguur. Tijdens de lunch deelde de trainer mede wel ke spelers de wedstrijd op zaterdag speelden en welke de wedstrijd op zondag. U begrijpt dat de voorkeur van de meeste spelers, ge zien het programma op zaterdagavond, uit gaat naar de zaterdagwedstrijd. Echter, met een selectie van 22 man moeten keuzes gemaakt worden. AFC trad tegen zondag eerste-klasser Eijsden aan met: Edwin van Holten; Liam Westerveld, Mohad Zaoudi, Said Moumane en Marco van Galen; Stefan Sander, Daniël van Meer en Jasper de Reus; Menno van Appelen, Eschwin de Bruijn en Ronald van de Meent. Net als de eerste wedstrijd van de voorberei ding (0-2 winst bij zaterdag Hoofdklasser Spakenburg) won AFC ook deze wedstrijd, 2-4, 2x De Bruijn (1 beauty) en 2x Zaoudi. Na afloop van de wedstrijd terug naar het hotel voor een korte rust op de kamers, waarna we om 19.00 uur vertrokken naar Chateau Neercanne, een prachtig kasteel op de grens van Limburg en Vlaanderen. Ter gelegenheid van het behaalde kampioen schap van vorig seizoen werden wij door de directie ontvangen met champagne! Via de wijnkelder naar de eetzaal, waar we naast de speeches van de nieuwe captain Daniël van Meer, trainer Ton du Chatinier en voorzitter Dick van der Klaauw, genoten van het heer lijke eten en de mooie wijnen. Het diner werd besloten met het zingen van het clublied om kort daarna de omgeving van het Vrijthof op te zoeken, waar we ons met de gehele groep nog lang en heel goed heb ben vermaakt. Zondag 12 augustus, een prachtige dag in Limburg. Na het ontbijt om 09.45 uur ver trokken we opnieuw naar het Vrijthof om daar, op het terras van café Aux Pays-Bas, nu een kopje koffie te drinken. Om 12.00 met de bus richting Roermond, waar we in het dorpje Echt aan moesten tre den tegen Rios'31, eveneens een zondag eer ste-klasser. Warm weer, hoog gras, een schitterend nieuw uit-tenue van Adidas en de volgende opstelling: Claudio Rizzuni; Peter de Waal, Joey Esio- ny, Maarten Stekelenburg en Erwin Smit; Robert Gehring, Daniël van Meer en Hans Geerlings; Rivi Sleur, Dennis Purperhart en Uli Landvreugd. Uiteindelijk werd het 4-4, doelpunten van Sleur, Stekelenburg, Purperhart en Stefan Sander, die in de rust was ingevallen voor Daniël van Meer. Vermeld dient nog te worden dat Erwin Smit moest uitvallen met een scheurtje in zijn bo venlip, hetgeen ter plekke door de clubarts van Rios'31 werd gehecht! Moe maar voldaan zochten we daarna de bus weer op, een geslaagd weekend achter de rug. Naast het feit dat we twee wedstrijden hebben gespeeld, zijn we twee dagen in een zeer goede sfeer met elkaar opgetrokken. Daarom is dit weekend een belangrijk onder- 9

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 9