Je team op het wereldwijde web AFC's "Bie"- zonderheden Marcel Koster is bereid gevonden om deze enorme fotografieklus voor zijn rekening te nemen. Tenslotte gaat het om meer dan 80 teams die op de foto gezet gaan worden! Dit is alleen mogelijk als alle teams goed meewerken en houdt in dat men 15 minuten vóór aanvang van de wedstrijd op het veld moet staan in de juiste outfit (dus AFC shirt, zwarte broek en AFC kousen). De fotografie vindt plaats op zaterdag 8 zondag 9, zaterdag 15 en zondag 16 septem ber vóór aanvang van een thuiswedstrijd. Wij rekenen op een perfecte medewerking. Het is ontzettend leuk als anderen (en je teamgenoten) de verrichtingen (goed of slecht) van je team in Amsterdam, in de om geving, in Nederland, in Europa en in de we reld kunnen lezen. Alle verslagen, nieuwtjes e.d. zullen komend seizoen door jullie webmaster op internet gezet worden. Deze kunnen iedere week in gestuurd worden en behoeven dus niet paral lel met de verschijning van de Schakel te lo pen. Voorwaarde is wel dat alles per e-mail aangeleverd wordt bij hanselias@wxs.nl Ook gedurende het komende seizoen 2001- 2002, het seizoen dat onze AFC weer zal uit komen in de hoogste klasse van het ama teurvoetbal, zal ik wederom trachten U op de hoogte te houden van AFC-privé. Na een zomer van wielrennen, tennissen, honkbal, cricket en andere sporten is het goed weer aan je eigen clubje te gaan denken. In het voorjaar van 1996 startte ik, nadat ik was teruggetreden als secretaris van de AFC, met een nieuwe column in het clubblad, waarin aandacht zou worden geschonken aan diverse zaken in de club, die niet direct betrekking hadden op de voetbalprestaties. Naar een idee van mijn opvolger Kees Gehring werd de naam AFC's "Bie"-zonderheden aan deze column gegeven. Hoewel de Olympische Spelen inmiddels zijn toegewezen aan de stad Peking voor het jaar 2008, nog even de aandacht voor onze donateur de heer Yeung Wah Kuh. Ons lid, dat op ons hoofdveld ook een reclamebord heeft voor zijn Chinese restaurant Oriental City. Hij werd in de Volkskrant begin juli uitvoerig geïnterviewd over zijn gedachten met betrekking tot de kandidaatstelling van Peking voor de spelen van 2008. Zijn toe lichting klonk als een klok als warm pleitbe zorger voor de Chinese kansen. Heel kort verwees journalist John Volkers naar een ander AFC-lid dat als Chinakenner ook iets over Peking en de Olympische Spelen te melden had en die kennelijk bij het interview aanwezig was. Verbaast het U dat dat mijn tweelingbroer Hans de Bie was? Mazzel en Broge stond er boven een artikel dat ook in juli in de Volkskrant stond.. Het ging over ons lid Benno Leeser, Gassan Di amond's directeur, die geïnterviewd werd over de ethiek van zijn vak in de diamant handel. Benno verweerde zich tegen de be richten dat de diamanthandel steeds meer te maken krijgt met de georganiseerde misdaad. Een citaat van hem "Natuurlijk voel ik mij beledigd als er over de diamanthandel wordt gesproken alsof het een criminele handel is. Diamantslijpen is een sociaal vak. Van ouds her een Joods vak." AFC-er Benno Leeser zegt dat bij het maken van deals in de dia manthandel goed in de gaten gehouden wordt of iemand zijn woord houdt. Als dit niet ge beurt komt je naam op het mededelingenbord van de Diamantbeurs met de informatie dat je niet te vertrouwen bent. Benno tenslotte "Als je een deal maakt schudt je elkaar de hand en wens je elkaar mazzel en broge ofwel veel geluk en voorspoed". In het KNVB-blad Voetbaltotaal vertelt bondscoach Louis van Gaal over het mas terplan van de bond, waarin de voetbaltoe komst van Nederland op een duidelijke ma nier veilig wordt gesteld, gebaseerd op de Zeister Visie, een studie die een aantal jaren tevoren op papier was gesteld. Drie vragen over voetbal staan in dit Masterplan centraal: 1. Wordt het spel nog gespeeld? 2. Leren wij er van?. 3. Ontlenen we plezier aan het voet ballen?. Mogelijk hebt U het artikel in zijn geheel gelezen, maar wat ik over certifice ring van jeugdtrainers las, deed mij wel goed. Van Gaal, die zich zelf de bewaker van de Oranjedraad noemt, zegt er over "Voor B.V.O.'s en amateurclubs hebben wij de certificering op vrijwillige basis in het leven geroepen. Clubs als Ajax, PSV, Feijenoord en F.C. Twente krijgen waarschijnlijk het A- certificaat. Ik weet dat AFC in Amsterdam heel gestructureerd met de jeugd bezig is. Deze club zou in aanmerking kunnen komen voor het C-certificaat. Een beoordeling, die niet elke betaaldvoetbalclub in Nederland zal verdienen", (einde citaat). Een geweldige opsteker voor onze AFC, welke ik U niet wilde onthouden. In het jaarverslag van zorgverzekeraar ONVZ las ik tevens een levensverslag van onze trainer Dirk Spits (geboren in 1952). In dit artikel, compleet met foto, wordt uitge breid aandacht besteed aan Dirk zijn jeugd, sportcarrière en huidige activiteiten. Een leu ke ervaring om in een jaarverslag van een organisatie weer iets over een AFC-er te vin den. Op 17 juli jl. was ik met medebestuurslid Edwin Geluk aanwezig bij het huwelijk van Guido Smits en Merle Witsel. De feestdag werd afgesloten met een feest in de Vondel- kerk te Amsterdam, waarbij vanzelfsprekend een aantal AFC-ers aanwezig waren, waar onder onze oud-eerste elftalspelers Roy Tu- lar, Joey Zebeda en Roy Beukenkamp met partners. Nogmaals onze gelukwensen aan het adres van het bruidspaar. Zaterdag 4 augustus jl. trouwde Marc van der Valk, telg uit een oude AFC-familie (grootvader, zoon en kleinzoon) met Kim Marcella in het schitterende gemeentehuis van Weesp. Gedurende de avond was ik ge tuige van een daverend feest in Orangerie Elswout te Overveen. Namens de AFC onze welgemeende gelukwensen aan het bruids paar, alsmede aan Lenneke, Henk, groot moeder Jopie van der Valk en verdere fami lie. Maandag 6 augustus jl. werd weer de traditi onele jaarlijkse cricketwedstrijd gespeeld tussen AFC en ACC. Dit jaar was het de 14' keer, waarvan ons in 2000 op veel te vroege leeftijd overleden lid Ton Disselkoen de ini tiatiefnemer was en ook 13 keer deze dag op de zijn bekende wijze organiseerde. Jacques v.d. Glas, ook reeds jarenlang betrokken bij de organisatie, had dit jaar de leiding en ook een team van de ARC (Amstelveense Rugby Club) uitgenodigd. Onder redelijke weers omstandigheden was deze happening ook dit jaar weer erg geslaagd. Studiosport- medewerker en ACC-lid John van Vliet reikte in de vooravond op humoristische wij ze de prijzen uit. Naar ik heb vernomen was het nog lang onrustig in het Amsterdamsche Bos. "Een beetje kak, maar ook een beetje be roemd. Een middagje AFC is een garantie voor een goed verhaal". Ik citeer dit uit een artikel in het weekblad HP/De Tijd, dat in afgelopen juli een nummer voor een groot deel aan Status 2001 besteedde. Een thema, waarvoor scribent H. van Gelder in een apar te column, genaamd Onze Club, zijn aan dachtspunt onder meer legt bij AFC's presta tie met betrekking tot de hoofdstedelijke Zuidas. Hij schrijft "Neem de strijd om de Zuidas. AFC kreeg het voor elkaar de duur ste grond van Amsterdam bezet te houden. Dankzij connecties en publicitaire steun van vele bekende leden. Ontbreekt het U aan ta lent om plaats te nemen in een van de ster renteams van Ruud Gullit, Wim Kieft of Tom Egbers, dan is het te hopen dat Uw kinderen een beetje balgevoel hebben, zodat ze met het kroost van Youp van 't Hek, Huub Stapel en Maurice de Hond in de wei kunnen gaan", (einde citaat). Een speels trek je van scribent H. van Gelder, die ik met een glimlach gelezen heb en daarom ook het vermelden in deze rubriek wel waard. AFC heeft stijl en trekt aan. Ons lid Jacques Springer werd in juli jl. in Israël onderscheiden met de Yakir Maccabi Award door de Maccabi World Union. Jacques kreeg deze hoge sportonderscheiding met betrekking tot de vele verdiensten, welke hij sedert 1947 voor de Internationale Mac- cabi-organisatie heeft verricht. Zijn speciali teit is tafeltennis, maar ook bij andere eve nementen was hij in deze lange reeks van jaren betrokken. Namens de AFC onze wel gemeende felicitaties aan Jacques. In het Amstelveens Weekblad van 8 augustus jl. is een uitgebreid artikel opgenomen van onze cricketclub ACC, welke dit jaar haar 80 jarig jubileum viert. Zowel erevoorzitter Max de Bruin als de huidige voorzitter Rob Dukker vertellen over het verleden en de toekomst. Voor het eerste elftal van ACC is er dit jaar nog een mogelijkheid voor promo tie naar de hoogste klasse van de cricket bond. Uiteraard wenst de AFC de cricketers veel succes in de nog te spelen competitie wedstrijden. Zilveren Ploeglid Ger Laarhoven, vader van Fred, heeft in het ziekenhuis een aantal me dische behandelingen ondergaan en verblijft thans in het Zonnehuis in Amstelveen. Na- 8 V -

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 8