Bestuurs mededelingen 1) Uitbreiding bestuur. Het bestuur stelt voor het bestuur uit te brei den met 2 bestuursleden en stelt kandidaat Ronald Koster en Fred ten Nijenhuis. Tegenkandidaten. Volgens artikel 11 par 3b van het H.R. moeten tegenkandidaten wor den gesteld door een door tenminste 15 leden - als omschreven in artikel 6 lid 4 van dit reglement- getekende voordracht. Deze voordracht dient uiterlijk 27 augustus 2001 in het bezit te zijn van het secretariaat, postbus 302, 1180 AH Amstelveen. 2) Notulen Algemene ledenvergadering Notulen van de Algemene Ledenvergadering van de Amsterdamsche Football Club ge houden op donderdag 28 juni 2001 in het clubhuis, gelegen aan de De Boelelaan te Amsterdam. Aanwezig 83 werkende leden. 1. Opening door de voorzitter. Om 20:00 uur opent voorzitter Dick van de Klaauw de Algemene Ledenvergadering. Nadat hij heeft geconstateerd dat er niet vol doende stemgerechtigde leden aanwezig zijn, sluit hij de vergadering met een verwijzing naar de tweede Algemene Ledenvergadering op dezelfde datum om 20:30 uur. Om 20:30 uur opent voorzitter Dick van der Klaauw de vergadering met een woord van welkom aan de aanwezigen en een speciaal woord van welkom aan de aanwezige erele den, leden van verdienste, AFC-ridders, commissieleden en de voorzitters van ACC en ATC. Namens het bestuur biedt de voorzitter excu ses aan voor het te laat toezenden van de Schakel met de daarin opgenomen agenda voor de Algemene Ledenvergadering. Kort voor het begin van deze vergadering heeft het bestuur van ons lid Hein Bijl een fax ontvangen. In deze fax wijst Hein Bijl volkomen terecht het bestuur op het feit dat ingevolge artikel 17 lid 3 van de statuten van onze vereniging de agenda voor de ALV minstens 14 dagen voor de vergadering aan de leden moet worden toegestuurd. Hij houdt zich derhalve het recht voor een beroep te doen op de vernietigbaarheid van een tijdens die vergadering genomen besluit. De voorzitter vraagt de aanwezige leden toe stemming om de ledenvergadering door te laten gaan. Met algemene stemmen wordt dit verzoek door de vergadering gehonoreerd. Hein Bijl is door verblijf in het buitenland op dit moment niet bereikbaar, maar de secreta ris zal Hein Bijl schriftelijk van e.e.a. op de hoogte brengen. Dick van der Klaauw herinnert de aanwezi gen aan zijn woorden tijdens de ALV een jaar geleden. Hij voorspelde toen dat gezien de samenstelling van de selectie en van de begeleiding het eerste elftal naar zijn mening een goede kans zou maken om te promove ren. Een jaar later kan worden vastgesteld dat het is gelukt. AFC is terug in de hoofdklasse, de plaats waar zij thuis hoort, een plaats die zij nooit meer mag verlaten. Want AFC is dat aan haar stand verplicht. De promotie is, vol gens de voorzitter, het succes van het collec tief. Het bestuur en de technische leiding kwamen tot een groep van de juiste spelers, een uit stekende trainer en een optimale begeleiding. Dat alles bleek de juiste mix te zijn om maximaal te kunnen presteren. Het bestuur heeft de blik alweer gericht op het nieuwe seizoen. Ondanks het feit dat an dere clubs behoorlijk aan een aantal spelers van het eerste elftal hebben getrokken en er lucratieve aanbiedingen aan spelers zijn ge daan, is de selectie praktisch intact gebleven. Daarnaast is plezierig om te zien dat spelers, die enige jaren bij andere clubs hebben ge speeld, toch weer bij AFC op het oude nest zijn teruggekeerd. Met genoegen constateert de voorzitter dat spelers geld niet het allerbelangrijkste vin den, maar dat andere zaken die AFC bijzon der maken, vaak doorslaggevend zijn. Club- trouw is bij AFC geen ouderwets begrip. AFC is een echte voetbalclub van het oude stempel, maar wel met vernieuwende ideeën en met het oog gericht op de toekomst. De selectie van het eerste elftal ziet er op papier hoopvol uit, maar de praktijk zal moe ten uitwijzen of wij met deze selectie ook in de hoofdklasse een rol van betekenis gaan spelen. Niet alleen het succes van het eerste elftal was volgens de voorzitter maatgevend voor het afgelopen seizoen. Uiteraard hebben ook de prestaties van zat 1, de andere kampioe nen, de elftallen die net geen kampioen zijn geworden en de elftallen die zich in hun klasse hebben gehandhaafd, bijgedragen aan een fantastisch seizoen. Tenslotte vraagt de voorzitter de vergadering een minuut stilte in acht te nemen voor die leden waar AFC in het afgelopen vereni gingsjaar afscheid van heeft moeten nemen. Zo ontvielen ons Ton Disselkoen, Bep Bon net, mevrouw C.C.W. a Cohen Treves- Doon, Frans van Dijk, Otto van Rijn, me vrouw Thea Pelsma-Schep, Gé Burger en Ad Gehring. 2. Huldiging van de kampioenselftallen AFC 1, AFC 10, AFC zat 1, AFC zat 6, C5, Dl, D10, E3, E4 en E7. In het seizoen 2000 - 2001 zijn 10 elftallen van AFC kampioen van hun afdeling gewor den. Na woorden van waardering voor deze prestaties overhandigt de voorzitter de kam pioensdiploma's aan Frank Keijzer (leider AFC 1), Roy van Dijk (leider zat 1), Anton van Broeckhuysen (vertegenwoordiger zat 6), de vice-captain van AFC 10 Maarten van Driest, Marjan Stoop (vertegenwoordiger van de C5, Dl, E3 en E7), Mark Janssen (verte genwoordiger van de D10) en Bernie Frank fort (vertegenwoordiger van de E4). De voorzitter bedankt Lex Rimini voor het kalligraferen van de 150 kampioens diploma's, een taak die hij al sinds mensen heugenis uitvoert. 3. Ingekomen stukken. De secretaris doet mededeling van de vol gende ingekomen stukken: a. De reeds eerder besproken brief van Hein Bijl (zie agendapunt 1); b. een brief van de Kascommissie, die zal worden behandeld bij punt 8 van de agenda; c. berichten van verhindering van de volgen de leden: Cor Kerker, Marcel Koster, Tim Timmerman, Sebo Woldringh, Frans Jüch, Lex Rimini, Chris Dekker, Ron Limburg, Hans de Bie, Gerard Trebert en Hein Bijl. 4. Notulen van de Algemene Leden vergadering van 27 juni 2000. Deze notulen zijn gepubliceerd in Schakel nr. 1 van seizoen 2000-2001 op 16 augustus 2000. Er worden door de aanwezigen geen opmer kingen gemaakt, zodat deze notulen onder dankzegging aan het adres van samensteller Ger van Caspel worden goedgekeurd. 5. Bestuursmededelingen. De voorzitter verstrekt namens het bestuur informatie over de volgende onderwerpen: a) Kennismakingscommissie. In de loop van het seizoen 2000 - 2001 heeft het bestuur een Kennismakingscommissie in het leven geroepen. Deze commissie, voorlo pig bestaande uit 4 bestuursleden, heeft in de maand mei 2001 naar tevredenheid gefuncti oneerd. Op verzoek van de vergadering wordt nog maals een toelichting gegeven op de reeds eerder in de Schakel gepubliceerde criteria, die door de Kennismakingscommissie wor den gehanteerd. b) Zuidas. Na 6 jaren intensief overleg is de verankering van AFC in de Zuidas praktisch een feit. Tot nu toe geschiedde het overleg met een aantal topambtenaren van de gemeente Amsterdam. Vanaf nu is er door de gemeente een groep geformeerd, waarin onder meer zitting heb ben stedenbouwkundig ontwerpers, vertegen woordigers van Sport Recreatie, ambtena ren van het Grondbedrijf van de gemeente, ontwerpers Openbare Ruimte, vertegen woordigers van het stadsdeel, een projectse cretaris en een projectleider. Met deze groep zullen de vertegenwoordigers van AFC op regelmatige basis overleg hebben. Aandachtspunten voor dit overleg zijn o.m.: a) programma van velden conform de eisen van de KNVB; b) nieuw clubhuis; c) aantal kleedkamers en grootte van de kleedkamers conform het rapport van de KNVB; d) parkeren; e) toegang tot complex vanuit de parkeer garage; I) aantal door AFC gewenste parkeer plaatsen; g) bespreken van de regel in de Zuidas dat er geen particuliere reclame uitingen zijn toege staan; financiële consequenties; h) verlichting rondom de velden behoeft bij zondere aandacht i.v.m. de omliggende wo ningen; i) geldstromen tussen gemeente, consortium, bouwers en AFC; 3

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 3