Zaterdag 1 Ons Eerste AFC-veteranen KNVB En jawel hoor, Eric van Muiswinkel deed dat voortreffelijk in het programma van Henk Spaan. Barbara Barend (inderdaad de dochter van) zag ik in een sportprogramma geweldig schutteren. Zij had een interview met Vink en Ojers. Bij een opmerking over een bvo was zij met stomheid geslagen. Een bvo? Is dat over voetbal, vroeg zij zich af! Alhoewel Pa Barend beslist mijn favoriet niet is, kun nen een paar lesjes over TV interviews aan dochter Barbara beslist geen kwaad. Graag mag ik op een zaterdagavond naar "match of the day" op de BBC kijken. Bij ManU - ManCity zag ik de "heer" Kean toch een doodschop uitdelen. Watje noemt: Kean is a mean machine. Verheugd was de opkomst op 4 mei. Het meest verheugend was het feit, dat er een flink aantal jeugdleden present waren. Een prima speech van voorzitter Dick van der Klauw, die aan het eind van de plechtigheid verzocht het Wilhelmus te zingen, waarvan ik hoop, dat dit het begin van een traditie wordt. Tenslotte. U zult ongetwijfeld vernomen hebben, dat de Gemeenteraad de plannen van AFC m.b.t. de ZuidAs goedgekeurd heeft. Een berekening in de Buitenveldertse Courant leert ons, dat onze velden, onbebouwd, 157 miljoen gulden waard zijn. Proost! Jan van Dijk Eindstand, periodestanden, enz. worden in de volgende Schakel opgenomen. Nu alvast een foto waarop Barry van der Glas bloemen ontvangt van de leiders van de A-selectie voor de bewezen diensten langs de lijn. Onderstaande verslag is overgenomen van de AFC website. Deze is te vinden onder 'teams' bij zaterdag 1. Deze site wordt verzorgd door Mare de Hond. Zaterdag 5 mei 2001 AFC - OSV 4-2 (2-0) Afgelopen zaterdag begon voor AFC - onder het toeziend oog van vrienden en familie - op het hoofdveld het laatste kunstje van dit sei zoen. Voor de kampioenen stond niets meer op het spel en voor de bezoekers uit Noord zou winst of verlies geen consequenties heb ben. Een wedstrijd om de eer dus, en om af scheid te nemen van drie belangrijke spelers die een imposante voetbal loopbaan afsluiten: René Panhuis, Marcel Koster en Dennis van Ham, ons eigen ambtenaren dreamteam. Door een golf van blessures (Coorengel, Ebels), ziekte (Neter), schorsingen (Doo laard, B. Koster), afwezigen (Drewis, Munsterman, Bakker, Stenzier) had trainer Van der Waart voor deze bijzondere wed strijd slechts 14 man tot zijn beschikking. Dit betekende wel dat iedereen aan spelen toe kwam. AFC begon in een bijzondere opstel ling. Eerste doelman Mark Janssen had zijn basisplaats beschikbaar gesteld aan reserve keeper Mare de Hond. Achterin ontbrak Ne ter wegens ziekte en verving Tasu Koop hem op linksback. Swelheim, Rijsman en - voor de laatste keer in AFCshirt - Marcel Koster completeerden de laatste linie. Op het mid denveld de tevens afscheid nemende Dennis van Ham samen met Rene Panhuis, die voor het eerst sinds vorig seizoen weer op het veld stond en door een blessure genoodzaakt is te stoppen met voetbal. Op de vleugels geen Brian Koster die na zijn zoveelste gele kaart een schorsing uit mocht zitten. Wel Olivier Hendriks op rechts en Van der Waart zelf op links. In de spits Johan Dol en daarachter Nils Adriaans. Al vóór de wedstrijd was het feest bij AFC, maar toen de aftrap werd genomen was het opeens duidelijk: AFC wilde ook deze laatste wedstrijd gewoon winnen. René Panhuis liet al meteen zien waarom het zo jammer is dat hij stopt. Met een aantal briljante passes lanceerde hij de buitenspelers van AFC waardoor meteen kansen werden gecreeerd. Het duurde een kwartier en toen lag de eerste bal in het mandje. Tasu Koop was doorgekomen op links en gaf voor. De bal vloog over alles en iedereen heen totdat deze voorbij de tweede paal bij Hendriks aankwam en deze schoot onberispelijk in: 1- 0. Door slecht uitverdedigen van AFC kreeg OSV een aantal kansen maar de verdediging van AFC herstelde zich en hield vooralsnog de nul. Vlak voor rust kwam de 2-0: uit een mooi uitgespeelde counter combineerden Hendriks en Dol naar Adriaans die voor leeg doel de bal kon inlopen. Tijdens de pauze ging Van der Waart alvast aan de champagne. Hij verliet het veld voor Nick den Ouden. Na rust pakte AFC het wederom goed op. Adriaans tekende zijn tweede aan en Dol deed wat hij dit jaar bijna elke wedstrijd deed: scoren. Toen was het moment daar: René Panhuis kreeg zijn publiekswissel. Hij werd - een klein beetje tegen zijn zin - door zijn medespelers van het veld gedragen. Aan een voetbalcarrière die hem langs Ajax en vele BVO's leidde kwam vandaag bij AFC een einde. Rutger Hoorn mocht zijn plaats innemen. Ook Tasu Koop werd gewisseld; Mark Jans sen nam voor één keer plaats op de linker vleugel. Alle feestvreugde had echter geen goede uitwerking op het spel van AFC. Ach terin verslapte de concentratie de laatste tien minuten en dat kwam vooral doordat ook de verdedigers een doelpuntje mee wilden pik ken en mee naar voren gingen. Vanuit een counter scoorde OSV. Even later veroorzaak te Marcel Koster door een ongelukkige handsbal een penalty, deze werd benut en toen stond het 4-2. De scheidsrechter floot af en daarmee was het seizoen voorbij. Tevens kwam er een einde aan het tijdperk van de Drie Ambtenaren. Dennis van Ham, Marcel Koster en René Panhuis zullen gemist worden bij AFC. Ook verzorger Michel Regoor zal volgend jaar niet meer van de partij zijn. Hopelijk zullen ze toch nog geregeld langs de velden te zien zijn om hun oude te ploeg te zien spelen. Nadat AFC voor de derde keer in een maand haar kampioenschap had gevierd - dit maal met badjassen en champagne - vertrok de selectie naar Café Dante aan het Spui. Daar werd het team op een maaltijd getracteerd en Van der Waart hield zijn afsluitende speech. Hij roemde nogmaals het sterke collectief van AFC en bedankte leider Van Dijk, Dirk Jan Bakker en Jan Wieger, die het team had uitgenodigd te komen eten in Dante. Toen kwam het moment waar veel spelers al lang naar uitkeken; de uitreiking van de trofee "Speler van het Jaar". Johan Dol, topscorer en grote animator van de ploeg pakte zijn drie A4-tjes tellende dankwoord al uit zijn zak maar Van der Waart, die in zijn eentje mag besluiten wie deze titel krijgt, besloot anders. Geheel onverwacht ging de reserve keeper er met de titel vandoor. Om dit soort excessen in de toekomst te voorkomen pleit de redactie van deze pagina in het vervolg voor een democratisch gekozen "Speler van het Jaar". Jouw mening? Laat het weten in de Voetbalpoule! Eind goed al goed. Moeder's mooisten verpletteren NFC. In sommige organisaties telt de slogan 'je bent zo goed als je laatste project'. Een ja renlange succescarrière kan op de klippen lopen door één enkel mislukt avontuur. Het omgekeerde is ook waar. Meestal in mindere mate, maar in het geval van de AFC- veteranen in versterkte zin. In de laatste wed strijd van het seizoen 2000-2001 werd een dusdanig resultaat 'neergezet' dat alle kom mer en kwel in voorgaande duels als bij don derslag vergeten waren. Zo ook het nogal forse verlies in de voorlaatste pot tegen kam pioen De Germaan. Alle huzarenparades van Ruud M. ten spijt bleken de Big Diet volgen de germanen een flink maatje te groot. Niet getreurd, want een week later stond NFC op het menu, een formatie waartegen in een grijs verleden nog wel eens gescoord was. Met een immer grijpgrage Ron S. op doel en Herman D. in een opvallende gastrol op het middenveld waren er kansen op herhaling, mede omdat NFC met een ondertal startte. Al na een paar minuten werd duidelijk dat dit een gelukzalige middag zou gaan worden. Met name Ron P. gaf als diepgaande spits 6

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 6