Was er nog wat? :#m voorafgegaan door de huldiging van het le zaterdagteam. Elders in deze schakel zult u ongetwijfeld aan de hand van onze schakel- redakteur Machiel van der Woude over de ze happening nader worden geïnformeerd. Vanaf deze plaats wil ik namens de APC de dank uitspreken aan het adres van Machiel van der Woude, Marcel Koster, Edwin Geluk en Fred ten Nijenhuis voor de orga nisatie van dit festijn. Het was een zeer ge slaagde avond op Goed Genoeg. Op de laatste Nationale Herdenkingsdag werd er door onze voorzitter Dick van der Klaauw. mede namens de voorzitters van ACC en ATC een krans gelegd bij het monument op ons sportpark. Door activi teiten van de jeugdcommissie was er dit jaar een groot aantal jeugdspelers aanwezig om thans in de 21e eeuw te laten zien dat ook de huidige jeugd die verschrikkelijke periode uit de vorige eeuw niet wil en zal vergeten. Namens de AFC-jeugd vergezelde Seth van Straten onze voorzitter bij het leggen van de krans. Een opkomst van circa 60 personen werd door het bestuur als zeer positief ervaren. AFC-ers in het landelijke nieuws. U weet dat ik de media daarom nauwgezet volg. Dus zag ik op een ochtend tot mijn grote verba zing op een foto in de Volkskrant het ge zicht van mijn tweelingbroer Hans. Wat bleek? Hij had voor de vijfde achtereen volgende keer in Amstelveen een gratis Chi nese lunch voor zo'n 350 75-plussers op po ten gezet. Zijn belangeloze inzet voor de ou der wordende mens bleek de journaliste van de Volkskant zo te interesseren, dat zij er een leuk verhaal over Hans van maakte. Ook in het grote nieuws kwam Maurice de Hond met zijn bedrijf Newconomy. Zijn comeback in de business die hij destijds had opgezet, trok veel belangstelling van de economische pers. Gelukgewenst met de terugkeer! Ten slotte zag ik in de Telegraaf van 28 april jl. een foto en interview van ons lid en funktio- naris Sebo Jan Woldringh, die in het verle den als jongen bekend stond als het vriendje van Japie King Corn. Sebo Jan wordt nog altijd geroemd om zijn acteerprestaties van weleer en heeft de laatste jaren bij Ivo, Sonja en Paul in het programma mogen vertellen over zijn bekendheid als kleine jongen. De AFC haalde ook de publiciteit in de april/mei uitgave van het blad Sport Bestuur Management Over onze jaarlijkse pers map wordt het volgende gesteld: Mooie pre- sentatiegidsen met relavante informatie kun nen een potentiële sponsor overtuigen om met die club in zee te gaan. Mijn inziens een mooi compliment voor de samenstellers in de AFC van deze jaarlijkse persmap. Conny Hermens weduwe van onze vroegere voorzitter en erelid Dio hoopt op 26 mei a.s. haar 90' verjaardag te vieren. Vanaf de zijlijn volgt zij de verrichtingen van onze AFC en wordt zij op de hoogte gehouden door ons erelid Jan van Dijk. Namens de AFC onze welgemeende gelukwensen met dit kroon jaar. Theo van Emden vierde op 15 mei jl. zijn 84e verjaardag. Recent was ik bij hem op bezoek om wat over het verleden te praten. Theo wordt fantastisch verzorgd door levenspartner Marga. Namens de AFC wensen wij hen beiden sterkte. Hennie Schroder verbleef recent weer in het ziekenhuis voor het ondergaan van een aantal medische behandelingen. Thans is zij weer teruggekeerd in haar huis en wordt verzorgd door echtgenoot Chris. Wij wensen haar van harte beterschap. Tonny van Leeuwen, die recent het slachtoffer was van crimineel optreden, is uit het ziekenhuis ontslagen. Het is nu een kwestie van helen en aansterken, wat niet zo eenvoudig zal zijn. Zeker is dat alle kaarten en belangstelling hem sterkt in zijn herstel en moed om naar voren te kijken. Namens de AFC wensen wij hem daarbij alle kracht. Eind van deze week zal Prins Constantijn in het huwelijk treden met Laurentien Brink horst. Volgens mededelingen in de Telegraaf zal onze kroonprins Willem Alexander op de vrijgezellenpartij van zijn broer een imi tatie geven van NOS-verslaggever Mart Smeets. Ons lid Jack van Gelder zal bij de ze imitatie als gesprekspartner optreden. U ziet het weer beste AFCers, er is altijd wel weer een AFCer betrokken bij landelijke za ken. Ons lid Herman Houtman brengt voor iedere thuiswedstrijd van het eerste elftal op zijn fiets een twintigtal aanplakbiljetten rond. Een vast adres is dan al sedert jaren Bloemenkiosk Alice op de hoek van de Amstelveenseweg en de De Cuserstraat in Amsterdam-Buitenveldert. Momenteel ver siert de poster met foto's van het kampioenschap van het eerste elftal de bloemenstal. Hiervoor wil ik namens de AFC onze dank uitspreken. U heeft het wellicht in de Telegraaf en in het Parool kunnen lezen, dat de Amsterdamse Gemeenteraad accoord is gegaan met het plan Drentepark in het kader van de toekomstige ontwikkelingen in het kader van de ZuidAs. Dit houdt in dat de toekomst, zoals al een aantal keren verwoordt door onze voorzitter, in die Zuidas verwezenlijkt zullen worden. Er is nog een lange weg te gaan voordat de nieuwe accommodatie van AFC gereed zal zijn. Namens de AFC wil ik dan ook voorzitter Dick van der Klaauw, penningmeester Bob Neseker, ons lid Ron Voskamp en ook onze vroegere voorzitter Jan van Dijk dankzeggen voor al die werkzaamheden in de afgelopen jaren, die geleid hebben tot het plan om AFC een belangrijke plek te geven rond de Zuidas. Ook dit keer moet ik eindigen met verdrietig nieuws. Recent moesten wij afscheid nemen van onze leden Gé Burger en Ad Gehring, vader van onze scretaris. Elders in deze Schakel kunt u een in memoriam lezen. Tenslotte de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg. Bij het schrijven van mijn bijdrage voor de vorige Schakel ging ik er van uit dat er eerst medio juni een volgend clubblad zou uitkomen. Ik had dus alle verjaardagen tot medio juni vermeld. Voor de goede orde vermeld ik nogmaals de data van deze verjaardagen. Karei van Stuyvenberg (18/5 - 70 jaar), Frans Spoel (20/5) - Jan Meijer (21/5) - Ron van Doesburg (21/5) - Mannes Kinsbergen (21/5) - Herman Fritzsche (21/5) - Cees den Braven (24/5) - Amel Vroege (24/5 - 50 jaar) - Ger van Caspel (29/5) - Arjen Anderiesen (30/5) - Bas Parson (1/6) - Karei van Osch (1/6) - Rolf Leeser (4/6) - Ernst Seunke (5/6) - Ron Böhne (6/6) -Dik Susan (6/6) - Hans de Wijs (15/6) - Jan van Broekhuizen (16/6) en Benno Leeser (22/6). Aan al deze jarigen onze welgemeende gelukwensen. Johan de Bie Me dunkt, zeg. 8 April: het lang verbeide kampioenschap. Zoonlief uit Hong Kong: "en Pa, een traantje weggepinkt?" Nou dat niet, maar wel een paar keer flink slikken. Wat een feest. Onwillekeurig gaan je gedachten "terug in de tijd". De vier kampioenschappen in de zestiger jaren. Het mooist blijft die van 196: na veertig jaar terug in de eerste klasse. Een hoofdklasse bestond toen niet, Dansen op het hoofdveld aan de Zuidelijke Wandelweg. Met open calèches naar de toen pas geopende RAI, alwaar meteen gerecipieerd werd. In 1963 thuis tegen OSV. Toen nog de club van Rensenbrink en Mouton. Kampioenschap van Nederland: 10 wedstrijden! Met de trein naar Delfzijl, alwaar de strijd tegen Neptunia moest worden aangebonden. De dag tevoren afreizen, overnachting in Hotel Dik. De penningmeester, Jo Herwits, viel in Groningen tussen de trein en het perron en moest door trainer Gé van Dijk worden opgekalefaterd. In 1967 tegen Hillegom uit, thans 4e klasser. De beslissende goal van Ron Prins. Weer feest op "Goed Genoeg". Dit keer minder wedstrijden om het kampioenschap van Nederland. De beslissende finale, in twee wedstrijden tegen Middelburg, met in hun gelederen Bert Pentury, die ons thuis met twee schitterende goals de das om deed. Uit waren we wel beter, maar verloren toch met 2-1. Nooit waren we dichter bij een landskampioenschap geweest. En tenslotte de laatste in 1969. Bij SDW uit werd het vierde kampioenschap behaald en was Sportclub Enschede ons de baas om de landstitel. Over kampioenschappen gesproken: PSV van harte! Maar moest die schaal nou via helikopter worden aangevoerd? Mag toch wel aannemen, dat de kosten hiervan worden betaald door de profsectie. Harry van Raay is ongetwijfeld een goede voorzitter, maar de man roept om imitatie.

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 5